Horizon - en to mni translation catalogue (1972 entries)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(ip)s)
mni: %(field_name)s: চৎনবা য়াদবা IP এদ্রেস (value=%(ip)s)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(network)s)
mni: %(field_name)s: চৎনবা য়াদবা IP এদ্রেস (value=%(network)s)

en: %(type)s delay:%(delay)d retries:%(max_retries)d timeout:%(timeout)d
mni: %(type)s দিলে:%(delay)d রিত্রাই:%(max_retries)d তাইমআউত:%(timeout)d

en: %(type)s: url:%(url_path)s method:%(http_method)s codes:%(expected_codes)s delay:%(delay)d retries:%(max_retries)d timeout:%(timeout)d
mni: %(type)s: url:%(url_path)s মেথদ:%(http_method)s কোদ:%(expected_codes)s দিলে:%(delay)d রিত্রাই:%(max_retries)d তাইমআউত:%(timeout)d

en: %(used)s %(key)s used
mni: %(used)s %(key)s শীজিন্নরে

en: %s (Default)
mni: %s (দিফোল্ট)

en: %s (current)
mni: %s (হৌজিক্কী)

en: %s (default)
mni: %s (দিফোল্ট)

en: %s GB
mni: GB %s

en: %s instances
mni: ইন্সতেন্স %s

en: %sGB
mni: GB%s

en: %sMB
mni: MB%s

en: (Quota exceeded)
mni: (ক্যুওতা হেল্লে)

en: , add project groups
mni: প্রোজেক্ত গ্রুপশীং হাপচিল্লু

en: , update project groups
mni: প্রোজেক্ত গ্রুপশীং অপদেত তৌ

en: -- not selected --
mni: -- খন্দে --

en: 1-4093 for VLAN; 5000 and above for Overlay
mni: VLANগী 1-4093; ওভরলেগী 5000 অমসুং মথক

en: A image or external image location must be specified.
mni: ইমেজ নত্ত্রগা এক্সতর্নেল ইমেজ লোকেসন অমা শেংনা তাক্কদবনি।

en: A local environment to upload.
mni: অপলোদ তৌনবা লোকেল ইনভাইরোনমেন্ত অমা।

en: A local image to upload.
mni: অপলোদ তৌনবা লোকেল ইমেজ অমা।

en: A local template to upload.
mni: অপলোদ তৌনবা লোকেল তেমপ্লেত অমা।

en: A script or set of commands to be executed after the instance has been built (max 16kb).
mni: ইন্সতেন্স অদুগী মতুংদা পাংথোক্কদবা স্ক্রিপ্ত নত্ত্রগা কমান্দশীংগী সেত অমা শেম্লে (মেক্সিমম 16kb)।

en: A volume of %(req)iGB cannot be created as you only have %(avail)iGB of your quota available.
mni: নহাক্কী অফংবা ক্যুওতাগী %(avail)iGBখক নহাক্না লৈবা মরম্না %(req)iGBগী ভোল্যুম অমা শেম্বা য়াদে।

en: AKI - Amazon Kernel Image
mni: AKI - আমাজোন কর্নেল ইমেজ

en: ALLOW
mni: য়াহল্লু

[ctx: Action Name of a Firewall Rule]
en: ALLOW
mni: য়াহল্লু

en: ALLOW %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s
mni: %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s য়াহল্লু

en: AMI - Amazon Machine Image
mni: AMI - আমাজোন মেছিন ইমেজ

en: ANY
mni: অমহেক্তা

en: API Access
mni: API এক্সেস

en: API Endpoints
mni: API এন্দপোইন্তশীং

en: ARI - Amazon Ramdisk Image
mni: ARI - আমাজোন রামদিস্ক ইমেজ

en: Access & Security
mni: এক্সেস অমসুং সেক্যুরিতি

en: Action
mni: এক্সন

en: Action Log
mni: এক্সন লোগ

en: Action for the firewall rule
mni: ফায়রৱাল রুলগী এক্সন

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: Current status of a Network]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: Current status of a Pool]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: Current status of an IPSec Site Connection]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: Current status of an Image]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: Current status of an Instance]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: current status of port]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: current status of router]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: status of a network port]
en: Active
mni: এক্তিভ

en: Actual device name may differ due to hypervisor settings. If not specified, then hypervisor will select a device name.
mni: হায়পরভিজর সেত্তিংশীংনা মরম ওইদুনা অশেংবা দিভাইস মমীং তোঙানবা য়াই। করিগুম্বা শেংনা তাক্ত্রবদি, হায়পরভিজরনা দিভাইস মমীং অমা খনগনি।

en: Add
mni: হাপচিল্লু

en: Add DHCP Agent
mni: DHCP এজেন্ত হাপচিল্লু

en: Add Firewall
mni: ফায়রৱাল হাপচিল্লু

en: Add IKE Policy
mni: IKE পোলিসি হাপচিল্লু

en: Add IPSec Policy
mni: IPSec পোলিসি হাপচিল্লু

en: Add IPSec Site Connection
mni: IPSec সাইত কনেকসন হাপচিল্লু

en: Add Interface
mni: ইন্টরফেস হাপচিল্লু

en: Add Member
mni: মেম্বর হাপচিল্লু

en: Add Monitor
mni: মোনিতর হাপচিল্লু

en: Add New Firewall
mni: অনৌবা ফায়রৱাল হাপচিল্লু

en: Add New IKE Policy
mni: অনৌবা IKE পোলিসি হাপচিল্লু

en: Add New IPSec Policy
mni: অনৌবা IPSec পোলিসি হাপচিল্লু

en: Add New IPSec Site Connection
mni: অনৌবা IPSec সাইত কনেকসন হাপচিল্লু

en: Add New Member
mni: অনৌবা মেম্বর হাপচিল্লু

en: Add New Monitor
mni: অনৌবা মোনিতর হাপচিল্লু

en: Add New Policy
mni: অনৌবা পোলিসি হাপচিল্লু

en: Add New Pool
mni: অনৌবা পুল হাপচিল্লু

en: Add New Rule
mni: অনৌবা রুল হাপচিল্লু

en: Add New VPN Service
mni: অনৌবা VPN সর্ভিস হাপচিল্লু

en: Add Policy
mni: পোলিসি হাপচিল্লু

en: Add Pool
mni: পুল হাপচিল্লু

en: Add Router Rule
mni: রাউতর রুল হাপচিল্লু

en: Add Rule
mni: রুল হাপচিল্লু

en: Add Subnet
mni: সবনেত হাপচিল্লু

en: Add Subnet (Quota exceeded)
mni: সবনেত হাপচিল্লু (ক্যুওতা হেল্লে)

en: Add Users
mni: য়ুজরশীং হাপচিল্লু

en: Add VIP
mni: VIP হাপচিল্লু

en: Add VPN Service
mni: VPN সর্ভিস হাপচিল্লু

en: Add and remove security groups to this project from the list of available security groups.
mni: অফংবা সেক্যুরিতি গ্রুপশীংগী লিষ্ট অদুদগী প্রোজেক্ত অসিদা সেক্যুরিতি গ্রুপশীং হাপচিল্লু অমসুং লৌথোকউ।

en: Add hosts to this aggregate or remove hosts from it. Hosts can be in multiple aggregates.
mni: এগ্রিগেত অসিদা হোষ্টশীং হাপচিল্লু নত্ত্রগা মদুদগী হোষ্টশীং লৌথোকউ। হোষ্টশীং অদু মলতিপল ওইবা এগ্রিগেতশীংদা ওইবা য়াই।

en: Add hosts to this aggregate. Hosts can be in multiple aggregates.
mni: এগ্রিগেত অসিদা হোষ্টশীং হাপচিল্লু। হোষ্টশীং অদু মলতিপল ওইবা এগ্রিগেতশীংদা ওইবা য়াই।

en: Add member(s) to the selected pool.
    
    Choose one or more listed instances to be added to the pool as member(s). Assign a numeric weight and port number for the selected member(s) to operate(s) on; e.g., 80. 
    
    Only one port can be associated with each instance.
mni: খল্লবা পুল অদুদা মেম্বর(শীং) হাপচিল্লু।
    
    পুলদা হাপচিনগদবা অমা নত্ত্রগা অমদগী হেনবা লিষ্ট তৌরিবা ইন্সতেন্সশীং মেম্বর(শীং) ওইনা খল্লু। খল্লবা মেম্বর(শীং)গীদমক ন্যুমরিক ৱেইত নত্ত্রগা পোর্ত নম্বর অমা ওপরেত(শীং) তৌনবা এসাইন তৌ; খুদম ওইনা, 80. 
    
    ইন্সতেন্স খুদিংগী পোর্ত অমখক্তং এসোসিএত তৌবা য়াই।

en: Add/Remove Hosts to Aggregate
mni: এগ্রিগেত্তা হোষ্টশীং হাপচিল্লু/লৌথোকউ

en: AddFirewall
mni: ফায়রৱাল হাপচিল্লু

en: AddPolicy
mni: পোলিসি হাপচিল্লু

en: AddRule
mni: রুল হাপচিল্লু

en: Added Firewall "%s".
mni: হাপচিল্লবা ফায়রৱাল "%s"।

en: Added IKE Policy "%s".
mni: হাপচিল্লবা IKE পোলিসি "%s"।

en: Added IPSec Policy "%s".
mni: হাপচিল্লবা IPSec পোলিসি "%s"।

en: Added IPSec Site Connection "%s".
mni: হাপচিল্লবা IPSec সাইত কনেকসন "%s"।

en: Added Policy "%s".
mni: হাপচিল্লবা পোলিসি "%s"।

en: Added Rule "%s".
mni: হাপচিল্লবা রুল "%s"।

en: Added VIP "%s".
mni: হাপচিল্লবা VIP "%s"।

en: Added VPN Service "%s".
mni: হাপচিল্লবা VPN সর্ভিস "%s"।

en: Added member(s).
mni: হাপচিল্লবা মেম্বর(শীং)

en: Added monitor
mni: হাপচিল্লবা মোনিতর

en: Added pool "%s".
mni: হাপচিল্লবা পুল "%s"।

en: Additional routes announced to the hosts. Each entry is: destination_cidr,nexthop (e.g., 192.168.200.0/24,10.56.1.254) and one entry per line.
mni: হোষ্টশীংদা অহেনবা রুতশীং খংহল্লে। এন্ত্রি খুদিংমক অসি: destination_cidr,nexthop (e.g., 192.168.200.0/24,10.56.1.254) অমসুং লাইন খুদিংগী এন্ত্রি অমনি।

en: Admin
mni: এদমিন

en: Admin Password
mni: এদমিন পাসৱার্দ

en: Admin State
mni: এদমিন ষ্টেত

en: Advanced Options
mni: এদভান্স ওইবা ওপসনশীং

en: After
mni: মতুং

en: Agent %s was successfully added.
mni: এজেন্ত %s মায় পাক্না হাপচিল্লে।

en: All Available Hosts
mni: অফংবা হোষ্ট পুম্নমক

en: All Groups
mni: গ্রুপ পুম্নমক

en: All Hypervisors
mni: হাইপরভিজর পুম্নমক

en: All ICMP
mni: ICMP পুম্নমক

en: All Projects
mni: প্রোজেক্ত পুম্নমক

en: All Security Groups
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ পুম্নমক

en: All TCP
mni: TCP পুম্নমক

en: All UDP
mni: UDP পুম্নমক

en: All Users
mni: য়ুজর পুম্নমক

en: All available hosts
mni: অফংবা হোষ্ট পুম্নমক

en: Allocate Floating IP
mni: ফ্লোতিং IP এলোকেত তৌ

en: Allocate IP
mni: IP এলোকেত তৌ

en: Allocate IP To Project
mni: প্রোজেক্তা IP এলোকেত তৌ

en: Allocated Floating IP %(ip)s.
mni: এলোকেত তৌরবা ফ্লোতিং %(ip)s

en: Allocation Pools
mni: এলোকেসন পুলশীং

en: Allowed Host
mni: অয়াবা পীরবা হোষ্ট

en: Allowed Host (optional)
mni: য়াহল্লবা হোষ্ট (ওপস্নেল ওই)

en: Amount of energy
mni: ইনর্জিগী এমাউন্ত

en: An external (HTTP) URL to load the image from.
mni: ইমেজ লোদ তৌনবা এক্সতর্নেল (HTTP) URL অমা

en: An external (HTTP) URL to load the template from.
mni: তেমপ্লেত অদু লোদ তৌনবা এক্সতর্নেল (HTTP) URL অমা

en: An unexpected error has occurred. Try refreshing the page. If that doesn't help, contact your local administrator.
mni: খংহৌদবা অশোয়বা অমা থোকখ্রে। পেজ রিফ্রেস তৌদুনা হোৎনৌ। করিগুম্বা মদুনা মতেং ওইদ্রবদি, নহাক্কী লোকেল এদমিনিষ্ট্রেতর কন্তেক্ত তৌ।

en: Any
mni: অমহেক্তা

en: Any Availability Zone
mni: এভেলএবিলিতি জোন অমহেক্তা

en: Architecture
mni: আর্কিতেকচর

en: Associate
mni: এসোসিএত তৌ

en: Associate Floating IP
mni: ফ্লোতিং IP এসোসিএত তৌ

en: Associate Monitor
mni: মোনিতর এসোসিএত তৌ

en: Associate QoS Spec with Volume Type
mni: QoS স্পেক অদু ভোল্যুম তাইপকা এসোসিএত তৌ

en: Associate a health monitor with target pool.
mni: তারগেত পুলনা হেল্থ মোনিতর অমা এসোসিএত তৌ।

en: Associated QoS Spec
mni: এসোসিএত তৌরবা QoS স্পেক

en: Associated monitor.
mni: এসোসিএত তৌরবা মোনিতর।

en: Association Details
mni: এসোসিএসনগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: At least one member must be specified
mni: য়ামদ্রবদা মেম্বর অমা শেংনা তাক্কদবনি

en: At least one network must be specified.
mni: য়ামদ্রবদা নেতৱার্ক অমদি তাক্কদবনি।

en: Attach to Instance
mni: ইন্সতেন্সতা এতেচ তৌ

en: Attached
mni: এতেচ তৌরে

en: Attached Device
mni: এতেচ তৌরবা দিভাইস

en: Attached To
mni: এতেচ তৌরে

en: Attached to %(instance)s on %(dev)s
mni: %(dev)sগী %(instance)sদা এতেচ তৌরে

en: Attaching
mni: এতেচ তৌরি

[ctx: Current status of a Volume]
en: Attaching
mni: এতেচ তৌরি

en: Attaching volume %(vol)s to instance %(inst)s on %(dev)s.
mni: %(dev)sগী ইন্সতেন্স %(inst)sদা ভোল্যুম %(vol)s এতেচ তৌরি।

en: Attachments
mni: এতেচমেন্তশীং

en: Audited
mni: ওদিত তৌরে

en: Authorization algorithm
mni: ওথোরাইজেসন আলগোরিথম

en: Auto Security Group
mni: ওতো সেক্যুরিতি গ্রুপ

en: Automatic
mni: ওতোমেতিক

en: Automatic: The entire disk is a single partition and automatically resizes. Manual: Results in faster build times but requires manual partitioning.
mni: ওতোমেতিক: অপুনবা দিস্ক অসি সিঙ্গল পার্তিসন অমনি অমসুং মশা মথন্তা রিসাইজ তৌজৈ। মেন্যুএল: হেন্না য়াংবা শেম্বগী মতম লৈ অদুবু মেন্যুএল ওইনা পার্তিসন তৌবা মথৌ তাই।

en: Availability Zone
mni: এভেলএবিলিতি জোন

en: Availability Zone Name
mni: এভেলএবিলিতি জোনগী মমীং

en: Availability Zones
mni: এভেলএবিলিতি জোনশীং

en: Available
mni: ফংই

[ctx: Current status of a Volume]
en: Available
mni: ফংই

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Available
mni: ফংই

en: Average CPU utilization
mni: CPU শিজিন্নবগী চাংচৎ

en: Backup
mni: বেকঅপ

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Backup
mni: বেকঅপ

en: Backup Database
mni: দেতাবেজ বেকঅপ তৌ

en: Backup File
mni: বেকঅপ ফাইল

en: Backup Name
mni: বেকঅপ মমীং

en: Backups
mni: বেকঅপশীং

en: Base Image
mni: বেজগী ইমেজ

en: Before
mni: মমাং

en: Block Migration
mni: মাইগ্রেসন ব্লোক তৌ

en: Block Storage Services
mni: ষ্টোরেজ সর্ভিসশীং ব্লোক তৌ

en: Boot from image
mni: ইমেজদগী বুত তৌ

en: Boot from image (creates a new volume)
mni: ইমেজদগী বুত তৌ (অনৌবা ভোল্যুম অমা শেম্মী)

en: Boot from snapshot
mni: স্নেপশোত্তগী বুত তৌ

en: Boot from volume
mni: ভোল্যুমদগী বুত তৌ

en: Boot from volume snapshot (creates a new volume)
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত্তগী বুত তৌ (অনৌবা ভোল্যুম অমা শেম্মী)

en: Bootable
mni: বুত তৌবা য়াবা

en: CIDR must be specified.
mni: CIDR শেংনা তাক্কদবনি।

en: CPU time used
mni: শিজিন্নখিবা CPU মতম

en: Can not specify both image and external image location.
mni: ইমেজ অমসুং এক্সতর্নেল ইমেজ লোকেসন অনিমক শেংনা তাকপা য়াদ্রে।

en: Centralized
mni: সেন্ত্রেলাইজ তৌরবা

en: Change
mni: হোংদোকউ

en: Change Password
mni: পাসৱার্দ হোংদোকউ

en: Change Stack Template
mni: ষ্টেক তেমপ্লেত হোংদোকউ

en: Change Template
mni: তেমপ্লেত হোংদোকউ

en: Change Volume Type
mni: ভোল্যুম তাইপ হোংদোকউ

en: Changing password is not supported.
mni: পাসৱার্দ হোংবা সপোর্ত তৌদে।

en: Choose Your Boot Source Type.
mni: নহাক্কী বুত সোর্স তাইপ খল্লু।

en: Choose a Host to evacuate servers to.
mni: সর্ভরশীং হাংহন্নবা হোষ্ট অমা খল্লু।

en: Choose a Host to migrate to.
mni: মাইগ্রেত তৌনবা হোষ্ট অমা খল্লু।

en: Choose a main binary
mni: মেইন বাইনরি অমা খল্লু

en: Choose a snapshot
mni: স্নেপশোত অমা খল্লু

en: Choose a storage location
mni: ষ্টোরেজ লোকেসন অমা খল্লু

en: Choose a volume
mni: ভোল্যুম অমা খল্লু

en: Choose an DHCP Agent to attach to.
mni: এতেচ তৌনবা DHCP এজেন্ত অমা খল্লু।

en: Choose an image
mni: ইমেজ অমা খল্লু

en: Choose associated QoS Spec.
mni: এসোসিএত তৌবা QoS স্পেক খল্লু

en: Choose consumer for this QoS Spec.
mni: QoS স্পেক অসিগী কঞ্জ্যুমর খল্লু।

en: Choose libraries
mni: লাইব্রেরিশীং খল্লু

en: Choose the binary which should be used in this Job.
mni: জোব অসিদা শীজিন্নগদবা বাইনরি অদু খল্লু।

en: Choose the flavor to launch.
mni: শেমগৎনবা ফ্লেভর অদু খল্লু।

en: Cinder
mni: সিন্দর

en: Cipher
mni: সাইফর

en: Cisco Nexus 1000V
mni: সিস্কো নেক্সস 1000V

en: Cisco Nexus 1000v
mni: সিস্কো নেক্সস 1000v

en: Classless Inter-Domain Routing (e.g. 192.168.0.0/24)
mni: ক্লাস লৈতবা ইন্তর-দোমেইন রুতিং (খুদম ওইনা 192.168.0.0/24)

en: Clear Domain Context
mni: দোমেইন কন্তেক্স ক্লিয়র তৌ

en: Close
mni: ক্লোজ তৌ

en: Cluster
mni: ক্লষ্টর

en: Cluster Details
mni: ক্লষ্টরগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Cluster Instances
mni: ক্লষ্টর ইন্সতেন্সশীং

en: Cluster Name
mni: ক্লষ্টর মমীং

en: Cluster Template
mni: ক্লষ্টর তেমপ্লেত

en: Cluster Template Details
mni: ক্লষ্টর তেমপ্লেতকী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Cluster Template Name
mni: ক্লষ্টর তেমপ্লেত মমীং

en: Cluster Template copy %s created
mni: ক্লষ্টর তেমপ্লেত কোপি %s শেম্লে

en: Cluster Templates
mni: তেমপ্লেতশীং পুনশীল্লু

en: Cluster template creation failed
mni: ক্লষ্টর তেমপ্লেত শেম্বা মায় পাক্ত্রে

en: Clusters
mni: ক্লষ্টরশীং

en: Code
mni: কোদ

en: Comma separated list of databases to create
mni: শেম্নবা কোমানা খনবা দেতাবেজগী লিষ্ট

en: Compute
mni: কম্প্যুত

en: Compute Host
mni: হোষ্ট কম্প্যুত তৌ

en: Compute Services
mni: কম্প্যুত সর্ভিসশীং

en: Configuration Drive
mni: কনফিগুরেসন দ্রাইভ

en: Configure
mni: কনফিগর তৌ

en: Configure Cluster
mni: ক্লষ্টর কনফিগর তৌ

en: Configure Cluster Template
mni: ক্লষ্টর তেমপ্লেত কনফিগর তৌ

en: Configure Node Group Template
mni: নোদ গ্রুপ তেমপ্লেত কনফিগর তৌ

en: Configure OpenStack to write metadata to a special configuration drive that attaches to the instance when it boots.
mni: ইন্সতেন্সনা বুত তৌবা মতমদা মদুদা এতেচ তৌবা অখন্নবা কনফিগুরেসন দ্রাইভ অমদা মেতাদেতা ইনবা ওপনষ্টেক কনফিগর তৌ।

en: Configure Template
mni: তেমপ্লেত কনফিগর তৌ

en: Confirm Admin Password
mni: এদমিন পাসৱার্দ কনফার্ম তৌ

en: Confirm Password
mni: পাসৱার্দ কনফার্ম তৌ

en: Confirm Rebuild Password
mni: পাসৱার্দ রিবিল্ড তৌবা কনফার্ম তৌ

en: Confirm Resize/Migrate
mni: রিসাইজ/মাইগ্রেত তৌবা কনফার্ম তৌ

en: Confirm new password
mni: অনৌবা পাসৱার্দ কনফার্ম তৌ

en: Connection Limit
mni: কনেকসন লিমিত

en: Console
mni: কন্সোল তৌ

en: Console type "%s" not supported.
mni: কন্সোল মখল "%s" অসি সপোর্ত তৌদে।

en: Consumer
mni: কঞ্জ্যুমর

en: Container
mni: কন্তেনর

en: Container Access
mni: কন্তেনর এক্সেস

en: Container Details
mni: কন্তেনরগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Container Name
mni: কন্তেনর মমীং

en: Container created successfully.
mni: কন্তেনর মায় পাক্না শেম্লে।

en: Containers
mni: কন্তেনরশীং

en: Control Location
mni: কন্ত্রোল লোকেসন

en: Control access to your instance via key pairs, security groups, and other mechanisms.
mni: কী পেয়র, সেক্যুরিতি গ্রপ, অমসুং অতোপ্পা মেকানিজমশীংগী মতেংনা নহাক্কী ইন্সতেন্সকী এক্সেস কন্ত্রোল তৌ।

en: Cookie Name
mni: কুকি মমীং

en: Cookie name is required for APP_COOKIE persistence.
mni: APP_COOKIE পর্সিস্তেন্সকীদমক কুকি মমীং মথৌ তাই।

en: Copied "%(orig)s" to "%(dest)s" as "%(new)s".
mni: "%(orig)s" অসি "%(dest)s"দা "%(new)s"গুম্না কোপি তৌরে।

en: Copy
mni: কোপি তৌ

en: Copy Object
mni: ওবজেক্ত কোপি তৌ

en: Copy Template
mni: তেমপ্লেত কোপি তৌ

en: Cores(Available: %(avail)s, Requested: %(req)s)
mni: কোরশীং (ফংলিবা: %(avail)s, রিক্বেষ্ট তৌরিবা: %(req)s)

en: Could not create
mni: শেম্বা য়াদ্রে

en: Could not create data source
mni: দেতা সোর্স শেম্বা য়াদ্রে

en: Could not find default role "%s" in Keystone
mni: কীষ্টোন্দা দিফোল্ট রোল "%s" ফংবা ঙমদে

en: Could not launch job
mni: জোব শেমগৎপা য়াদ্রে

en: Couldn't get current security group list for instance %s.
mni: ইন্সতেন্স %sগী হৌজিক্কী ওইবা সেক্যুরিতি গ্রুপ লিষ্ট ফংবা ঙমদে।

en: Couldn't get security group list.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ লিষ্ট ফংবা ঙমদে।

en: Count
mni: মশীং থীয়ু

en: Create
mni: শেম্মু

[ctx: Action log of an instance]
en: Create
mni: শেম্মু

en: Create An Image
mni: ইমেজ অমা শেম্মু

en: Create Backup
mni: বেকঅপ শেম্মু

en: Create Cluster Template
mni: ক্লষ্টর তেমপ্লেত শেম্মু

en: Create Container
mni: কন্তেনর শেম্মু

en: Create Data Source
mni: দেতা সোর্স শেম্মু

en: Create Domain
mni: দোমেইন শেম্মু

en: Create Encryption
mni: এনক্রিপসন শেম্মু

en: Create Firewall
mni: ফায়রৱাল শেম্মু

en: Create Flavor
mni: ফ্লেবর শেম্মু

en: Create Group
mni: গ্রুপ শেম্মু

en: Create Host Aggregate
mni: হোষ্ট এগ্রিগেত শেম্মু

en: Create IKE Policy for current project.
    
    Assign a name and description for the IKE Policy.
mni: হৌজিক্কী প্রোজেক্ত অসিগী IKE পোলিসি শেম্মু।
    
    IKE পোলিসি অদুগী মমীং অমসুং দিস্ক্রিপসন অমা এসাইন তৌ।

en: Create IPSec Policy for current project.
    
    Assign a name and description for the IPSec Policy.
mni: হৌজিক্কী প্রোজেক্ত অসিগী IPSec পোলিসি শেম্মু।
    
    IPSec পোলিসি অদুগী মমীং অমসুং দিস্ক্রিপসন অমা এসাইন তৌ।

en: Create IPSec Site Connection for current project.
    
    Assign a name and description for the IPSec Site Connection. All fields in this tab are required.
mni: হৌজিক্কী প্রোজেক্ত অসিগী IPSec সাইত কনেকসন শেম্মু।
    
    IPSec সাইত কনেকসনগী মমীং অমসুং দিস্ক্রিপসন অমা এসাইন তৌ। তেব অসিগী ফিল্ড পুম্নমক মথৌ তাই।

en: Create Image
mni: ইমেজ শেম্মু

en: Create Job Binary
mni: জোব বাইনরি শেম্মু

en: Create Key Pair
mni: কী পেয়র শেম্মু

en: Create Network
mni: নেতৱার্ক শেম্মু

en: Create Network (Quota exceeded)
mni: নেতৱার্ক শেম্মু (ক্যুওতা হেল্লে)

en: Create Network Profile
mni: নেতৱার্ক প্রোফাইল শেম্মু

en: Create Node Group Template
mni: নোদ গ্রুপ তেমপ্লেত শেম্মু

en: Create Port
mni: পোর্ত শেম্মু

en: Create Project
mni: প্রোজেক্ত শেম্মু

en: Create Pseudo-folder
mni: স্যুদো-ফোলদর শেম্মু

en: Create QoS Spec
mni: QoS স্পেক শেম্মু

en: Create Role
mni: রোল শেম্মু

en: Create Router
mni: রাউতর শেম্মু

en: Create Router (Quota exceeded)
mni: রাউতর শেম্মু (ক্যুওতা হেল্লে)

en: Create Security Group
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ শেম্মু

en: Create Security Group (Quota exceeded)
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ শেম্মু (ক্যুওতা হেল্লে)

en: Create Snapshot
mni: স্নেপশোত শেম্মু

en: Create Spec
mni: স্পেক শেম্মু

en: Create Stack
mni: ষ্টেক শেম্মু

en: Create Subnet
mni: সবনেত শেম্মু

en: Create Subnet (Quota exceeded)
mni: সবনেত শেম্মু (ক্যুওতা হেল্লে)

en: Create Template
mni: তেমপ্লেত শেম্মু

en: Create User
mni: য়ুজর শেম্মু

en: Create VPN Service for current project.
    
    Specify a name, description, router, and subnet for the VPN Service. Admin State is Up (checked) by default.
mni: হৌজিক্কী প্রোজেক্ত অসিগী VPN সর্ভিস শেম্মু।
    
    VPN সর্ভিস অদুগী মমীং, দিস্ক্রিপসন, রাউতর, অমসুং সবনেত অমা তাকউ। এদমিন ষ্টেত অসিগী দিফোল্ট অসি Up (চেক তৌরবা) ওই।

en: Create Volume
mni: ভোল্যুম শেম্মু

en: Create Volume Backup
mni: ভোল্যুম বেকঅপ শেম্মু

en: Create Volume Snapshot
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত শেম্মু

en: Create Volume Type
mni: ভোল্যুম তাইপ শেম্মু

en: Create Volume Type Encryption
mni: ভোল্যুম তাইপ এনক্রিপসন শেম্মু

en: Create Volume Type Extra Spec
mni: ভোল্যুম তাইপ এক্সত্রা স্পেক শেম্মু

en: Create a New Volume
mni: অনৌবা ভোল্যুম অমা শেম্মু

en: Create a QoS Spec
mni: QoS স্পেক অমা শেম্মু

en: Create a Router
mni: রাউতর অমা শেম্মু

en: Create a Snapshot
mni: স্নেপশোত অমা শেম্মু

en: Create a VIP for this pool. Assign a name, description, IP address, port, and maximum connections allowed for the VIP. Choose the protocol and session persistence method for the VIP. Admin State is UP (checked) by default.
mni: পুল অসিগী VIP অমা শেম্মু। VIP অদুগীদমক মমীং, দিস্ক্রিপসন, IP এদ্রেস, পোর্ত অমা, অমসুং মেক্সিমম ওইবা কনেক্সনশীং এসাইন তৌ। VIP অদুগীদমক প্রোতোকোল অমসুং সেসন পর্সিস্তেন্স মেথদ অদু খল্লু। এদমিন ষ্টেত অদু দিফোল্ট ওইনা UP (চেক তৌরবা) ওই।

en: Create a Volume
mni: ভোল্যুম অমা শেম্মু

en: Create a Volume Backup
mni: ভোল্যুম বেকঅপ অমা শেম্মু

en: Create a Volume Snapshot
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত অমা শেম্মু

en: Create a Volume Type
mni: ভোল্যুম তাইপ অমা শেম্মু

en: Create a firewall based on a policy.
    
    A policy must be selected. Other fields are optional.
mni: পোলিসি অমদা য়ুম্ফম ওইদুনা ফায়রৱাল অমা শেম্মু।
     
     পোলিসি অমা খনগদবনি। অতোপ্পা ফিল্ডশীংদি ওপস্নেলনি।

en: Create a firewall policy with an ordered list of firewall rules.
    
    A name must be given. Firewall rules are added in the order placed under the Rules tab.
mni: মথং-মনাউ নাইরবা ফায়রৱালগী লিষ্ট অমনা ফায়রৱাল পোলিসি অমা শেম্মু
    
    মমীং অমা পীগদবনি। ফায়রৱাল রুলশীং অসি রুলস তেবকী মখাদা থম্লিবা মথং-মনাউ অদুদা হাপচিনগদবনি।

en: Create a firewall rule.
    
    Protocol and action must be specified. Other fields are optional.
mni: ফায়রৱাল রুল অমা শেম্মু।
    
    প্রোতোকোল অমসুং এক্সন শেংনা তাক্কদবনি। অতোপ্পা ফিল্ডশীং অদুদি ওপস্নেলনি।

en: Create a monitor template.
    
    Select type of monitoring. Specify delay, timeout, and retry limits required by the monitor. Specify method, URL path, and expected HTTP codes upon success.
mni: মোনিতর তেমপ্লেত অমা শেম্মু
    
    মোনিতর তৌবগী মখল খল্লু। মোনিতরগী মথৌ তাবা দিলে, তাইমআউত, অমসুং রিত্রাইগী লিমিতশীং তাকউ। মেথদ, URL পাথ, অমসুং মায় পাকপা মতমদা এস্পেক্ত তৌরিবা HTTP কোদশীং তাকউ।

en: Create a policy with selected rules.
mni: খল্লবা রুলশীংনা পোলিসি অমা শেম্মু।

en: Create a project to organize users.
mni: য়ুজরশীং ওর্গানাইজ তৌনবা প্রোজেক্ত অমা শেম্মু।

en: Create a subnet associated with the network. Advanced configuration is available by clicking on the "Subnet Details" tab.
mni: নেতৱার্ক অদুগা এসোসিএত তৌবা সবনেত অমা শেম্মু। এদভান্স ওইবা কনফিগুরেসন অসি "সবনেতকী অকুপ্পা মরোলশীং" তেব অদুদা ক্লিক তৌরগা ফংই।

en: Create a subnet associated with the new network, in which case "Network Address" must be specified. If you wish to create a network without a subnet, uncheck the "Create Subnet" checkbox.
mni: অনৌবা নেতৱার্ক অদুগা এসোসিএত তৌবা সবনেত অমা শেম্মু, মতাং অসিদদি "নেতৱার্ক এদ্রেস" শেংনা তাক্কদবনি। করিগুম্বা নহাক্না সবনেত অমা য়াউদনা নেতৱার্ক অমা শেমগে হায়না খল্লবদি, "সবনেত শেম্মু" চেকবোক্স অদু অনচেক তৌ।

en: Create an Encrypted Volume Type
mni: এনক্রিপ্ত তৌরবা ভোল্যুম তাইপ অমা শেম্মু

en: Create security group for this Node Group.
mni: নোদ গ্রুপ অসিগীদমক সেক্যুরিতি গ্রুপ শেম্মু।

en: Created
mni: শেম্লে

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Created
mni: শেম্লে

[ctx: Current status of a Pool]
en: Created
mni: শেম্লে

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Created
mni: শেম্লে

en: Created Cluster Template %s
mni: শেম্লবা ক্লষ্টর তেমপ্লেত %s

en: Created Node Group Template %s
mni: শেম্লবা নোদ গ্রুপ তেমপ্লেত %s

en: Created extra spec "%s".
mni: অহেনবা স্পেক "%s" শেম্লে।

en: Created network "%s".
mni: নেত‍ৱার্ক "%s" শেম্লে।

en: Created new domain "%s".
mni: অনৌবা দোমেইন "%s" শেম্লে।

en: Created new flavor "%s".
mni: অনৌবা ফ্লেবর "%s" শেম্লে।

en: Created new host aggregate "%s".
mni: অনৌবা হোষ্ট এগ্রিগেত "%s" শেম্লে।

en: Created new project "%s".
mni: অনৌবা প্রোজেক্ত "%s" শেম্লে।

en: Created spec "%s".
mni: স্পেক "%s" শেম্লে।

en: Created subnet "%s".
mni: শেম্লবা সবনেত "%s"

en: Creating
mni: শেম্লি

[ctx: Current status of a Volume]
en: Creating
mni: শেম্লি

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Creating
mni: শেম্লি

en: Creating volume "%s"
mni: ভোল্যুম "%s" শেম্লি

en: Creating volume backup "%s"
mni: ভোল্যুম বেকঅপ "%s" শেম্লি

en: Creating volume snapshot "%s".
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত "%s" শেম্লি।

en: Creation Timeout (minutes)
mni: ক্রিএসন তাইমআউত (মিনিত)

en: Creation requests for this floating ip
mni: ফ্লোতিং ip অসিগী শেম্নবগী রিক্বেষ্টশীং

en: Creation requests for this network
mni: নেতৱার্ক অসিগী শেম্নবগী রিক্বেষ্টশীং

en: Creation requests for this port
mni: পোর্ত অসিগী শেম্নবগী রিক্বেষ্টশীং

en: Creation requests for this router
mni: রাউতর অসিগী শেম্নবগী রিক্বেষ্টশীং

en: Creation requests for this subnet
mni: সবনেত অসিগী শেম্নবগী রিক্বেষ্টশীং

en: Current Host
mni: হৌজিক্কী হোষ্ট

en: Current Size (GB)
mni: হৌজিক্কী ওইবা সাইজ (GB)

en: Current password
mni: হৌজিক্কী পাসৱার্দ

en: Custom ICMP Rule
mni: কষ্টম ICMP রুল

en: Custom TCP Rule
mni: কষ্টম TCP রুল

en: Custom UDP Rule
mni: কষ্টম UDP রুল

en: Customization Script Source
mni: কষ্টমাইজেসন স্ক্রিপ্ত সোর্স

en: DENY
mni: য়াগনু

[ctx: Action Name of a Firewall Rule]
en: DENY
mni: য়াগনু

en: DHCP Agents
mni: DHCP এজেন্তশীং

en: DNS Name Servers
mni: DNS নেম সর্ভরশীং

en: Daily Usage Report
mni: নোংমগী ওইবা য়ুসেজ রিপোর্ত

en: Data Processing
mni: দেতা প্রোসেসিং

en: Data Processing Plugin Details
mni: দেতা প্রোসেসিং প্লগইনগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Data Processing Plugins
mni: দেতা প্রোসেসিং প্লগইনশীং

en: Data Source Details
mni: দেতা সোর্সকী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Data Source Type
mni: দেতা সোর্স তাইপ

en: Data Sources
mni: দেতা সোর্সশীং

en: Data source created
mni: দেতা সোর্স শেম্লে

en: Database
mni: দেতাবেজ

en: Database Instance
mni: দেতাবেজ ইন্সতেন্স

en: Database Name
mni: দেতাবেজ মমীং

en: Databases
mni: দেতাবেজশীং

en: Datastore
mni: দেতাষ্টোর

en: Datastore Version
mni: দেতাষ্টোর ভর্সন

en: Date Updated
mni: তারিখ অপদেত তৌরে

en: Dates cannot be recognized.
mni: তাংশীং মশক খংবা ঙমদে।

en: Day
mni: নুমিৎ

en: Dead peer detection actions
mni: দেদ পীয়র দিতেকসন এক্সনশীং

en: Dead peer detection interval
mni: দেদ পীয়র দিতেকসন ইন্তর্ভেল

en: Dead peer detection timeout
mni: দেদ পীয়র দিতেকসন তাইমআউত

en: Default Quotas
mni: দিফোল্ট ক্যুওতাশীং

en: Default quotas updated.
mni: দিফোল্ট ক্যুওতাশীং অপদেত তৌরে।

en: Defaults
mni: দিফোল্টশীং

en: Delay
mni: দিলে

en: Delete on Terminate
mni: তর্মিনেত তৌবগা দিলিত তৌ

en: Delete the created network "%s" due to subnet creation failure.
mni: শেম্লবা নেতৱার্ক "%s" অদু সবনেত শেম্বদা মায় পাক্তবা মরম্না দিলিত তৌরো।

en: Delete volume on instance terminate
mni: ইন্সতেন্স তর্মিনেত তৌবগা ভোল্যুম দিলিত তৌ

en: Deleted
mni: দিলিত তৌরে

[ctx: Current status of an Image]
en: Deleted
mni: দিলিত তৌরে

[ctx: Current status of an Instance]
en: Deleted
mni: দিলিত তৌরে

en: Deleted IKE Policy %s
mni: দিলিত তৌরবা IKE পোলিসি %s

en: Deleted IPSec Policy %s
mni: দিলিত তৌরবা IPSec পোলিসি %s

en: Deleted IPSec Site Connection %s
mni: দিলিত তৌরবা IPSec সাইত কনেকসন %s

en: Deleted VIP %s
mni: দিলিত তৌরবা VIP %s

en: Deleted VPN Service %s
mni: দিলিত তৌরবা VPN সর্ভিস %s

en: Deleted firewall %s
mni: দিলিত তৌরবা ফায়রৱাল %s

en: Deleted member %s
mni: দিলিত তৌরবা মেম্বর %s

en: Deleted monitor %s
mni: দিলিত তৌরবা মোনিতর %s

en: Deleted policy %s
mni: দিলিত তৌরবা পোলিসি %s

en: Deleted pool %s
mni: দিলিত তৌরবা পুল %s

en: Deleted rule %s
mni: দিলিত তৌরবা রুল %s

en: Deleting
mni: দিলিত তৌরি

[ctx: Current status of a Volume]
en: Deleting
mni: দিলিত তৌরি

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Deleting
mni: দিলিত তৌরি

[ctx: Task status of an Instance]
en: Deleting
mni: দিলিত তৌরি

en: Deny
mni: য়াগনু

en: Description
mni: দিস্ক্রিপসন

en: Destination CIDR
mni: দেষ্টিনেসন CIDR

en: Destination IP
mni: দেষ্টিনেসন IP

en: Destination IP Address/Subnet
mni: দেষ্টিনেসন IP এদ্রেস/সবনেত

en: Destination IP address or subnet
mni: দেষ্টিনেসন IP এদ্রেস নত্ত্রগা সবনেত

en: Destination Port
mni: দেষ্টিনেসন পোর্ত

en: Destination Port/Port Range
mni: দেষ্টিনেসন পোর্ত/পোর্ত রেঞ্জ

en: Destination container
mni: দেষ্টিনেসন কন্তেনর

en: Destination object name
mni: দেষ্টিনেসন ওবজেক্ত মমীং

en: Destination port (integer in [1, 65535] or range in a:b)
mni: দেষ্টিনেসন পোর্ত ([1, 65535]দা লৈবা ইন্তিজর নত্ত্রগা a:bদা লৈবা রেঞ্জ)

en: Detached
mni: দিতেচ তৌরে

en: Detaching
mni: দিতেচ তৌরি

en: Details
mni: অকুপ্পা মরোলশীং

en: Device
mni: দিভাইস

en: Device ID
mni: দিভাইস ID

en: Device ID attached to the port
mni: পোর্ত্তা দিভাইস ID এতেচ তৌরে

en: Device Name
mni: দিভাইসকী মমীং

en: Device Owner
mni: দিভাইস ওনর

en: Device owner attached to the port
mni: পোর্ত্তা দিভাইস ওনর এতেচ তৌরে

en: Device size (GB)
mni: দিভাইসকী সাইজ (GB)

en: Direct Input
mni: দাইরেক্ত ইনপুত

en: Direction
mni: দিরেক্সন

en: Disable Gateway
mni: গেতৱে দিসএবল তৌ

en: Disable HA mode
mni: HA মোদ দিসএবল তৌ

en: Disable Service
mni: সর্ভিস দিসএবল তৌ

en: Disabled
mni: দিসএবল তৌরে

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Disabled
mni: দিসএবল তৌরে

en: Disabled compute service for host: %s.
mni: হোষ্টকী দিসএবল তৌরবা কম্প্যুত সর্ভিস: %s.

en: Disassociate
mni: দিসএসোসিএত তৌ

en: Disassociate Floating IP
mni: ফ্লোতিং IP দিসএসোসিএত তৌ

en: Disassociate Monitor
mni: মোনিতর দিসএসোসিএত তৌ

en: Disassociate a health monitor from target pool.
mni: তারগেত পুলদগী হেল্থ মোনিতর অমা দিসএসোসিএত তৌ।

en: Disassociated monitor.
mni: দিসএসোসিএত তৌরবা মোনিতর।

en: Disk
mni: দিস্ক

en: Disk (GB)
mni: দিস্ক (GB)

en: Disk Format
mni: দিস্ক ফোর্মেত

en: Disk GB Hours
mni: দিস্ক GB পুংশীং

en: Disk Over Commit
mni: দিস্ক ওভর কমিত

en: Disk Partition
mni: দিস্ক পার্তিসন

en: Distributed
mni: য়েন্থোক্লে

en: Domain "%s" must be disabled before it can be deleted.
mni: দোমেইন "%s" দিলিত তৌবা য়ানবা মদু হান্না দিসএবল তৌগদবনি।

en: Domain Context cleared.
mni: দোমেইন কন্তেক্স ক্লিয়র তৌরে।

en: Domain Context updated to Domain %s.
mni: দোমেইন কন্তেক্স অদু দোমেইন %sদা অপদেত তৌরে।

en: Domain Groups
mni: দোমেইন গ্রুপশীং

en: Domain ID
mni: দোমেইন ID

en: Domain Information
mni: দোমেইন ইনফোর্মেসন

en: Domain Members
mni: দোমেইন মেম্বরশীং

en: Domain Name
mni: দোমেইন মমীং

en: Domains
mni: দোমেইনশীং

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations.
mni: তোঙান-তোঙানবা ওর্গানাইজেসনশীংনা শীজিন্নরিবা ইনফ্রাষ্ট্রকচর অমসুং য়ুজরশীংগী মরক্তা দোমেইনশীংনা খায়দোকই।

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations. Edit the domain details to add or remove groups in the domain.
mni: তোঙান-তোঙানবা ওর্গানাইজেসনশীংনা শীজিন্নরিবা ইনফ্রাষ্ট্রকচর অমসুং য়ুজরশীংগী মরক্তা দোমেইনশীংনা খায়দোকই। দোমেইন অদুদা গ্রুপশীং হাপচিন্নবা নত্ত্রগা লৌথোক্নবা দোমেইনগী অকুপ্পা মরোলশীং অদু এদিত তৌ।

en: Domains:
mni: দোমেইনশীং:

en: Down
mni: দাউন

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Down
mni: দাউন

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Down
mni: দাউন

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Down
mni: দাউন

[ctx: Current status of a Network]
en: Down
mni: দাউন

[ctx: Current status of a Pool]
en: Down
mni: দাউন

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Down
mni: দাউন

[ctx: Current status of an IPSec Site Connection]
en: Down
mni: দাউন

[ctx: current status of port]
en: Down
mni: দাউন

[ctx: status of a network port]
en: Down
mni: দাউন

en: Download
mni: দাউনলোদ

en: Download Backup
mni: বেকঅপ দাউনলোদ তৌ

en: Download CSV Summary
mni: CSV সম্মরি দাউনলোদ তৌ

en: Download EC2 Credentials
mni: EC2 ক্রিদেন্সিএলশীং দাউনলোদ তৌ

en: Download Job Binary
mni: জোব বাইনরি দাউনলোদ তৌ

en: Download Key Pair
mni: কী পেয়র দাউনলোদ তৌ

en: Download OpenStack RC File
mni: ওপনষ্টেক RC ফাইল দাউনলোদ তৌ

en: Duration of instance type %s (openstack flavor)
mni: ইন্সতেন্স মখল %sগী (ওপনস্তেক ফ্লেবর) দ্যুরেসন

en: Edit
mni: এদিত তৌ

en: Edit Connection
mni: কনেকসন এদিত তৌ

en: Edit Consumer
mni: কঞ্জ্যুমর এদিত তৌ

en: Edit Consumer of QoS Spec
mni: QoS স্পেক্কী কঞ্জ্যুমর এদিত তৌ

en: Edit Domain
mni: দোমেইন এদিত তৌ

en: Edit Firewall
mni: ফায়রৱাল এদিত তৌ

en: Edit Flavor
mni: ফ্লেবর এদিত তৌ

en: Edit Group
mni: গ্রুপ এদিত তৌ

en: Edit Host Aggregate
mni: হোষ্ট এগ্রিগেত এদিত তৌ

en: Edit IKE Policy
mni: IKE পোলিসি এদিত তৌ

en: Edit IPSec Policy
mni: IPSec পোলিসি এদিত তৌ

en: Edit IPSec Site Connection
mni: IPSec সাইত কনেকসন এদিত তৌ

en: Edit Image Tags
mni: ইমেজ তেগশীং এদিত তৌ

en: Edit Instance
mni: ইন্সতেন্স এদিত তৌ

en: Edit Member
mni: মেম্বর এদিত তৌ

en: Edit Monitor
mni: মোনিতর এদিত তৌ

en: Edit Network
mni: নেতৱার্ক এদিত তৌ

en: Edit Network Profile
mni: নেতৱার্ক প্রোফাইল এদিত তৌ

en: Edit Policy
mni: পোলিসি এদিত তৌ

en: Edit Pool
mni: পুল এদিত তৌ

en: Edit Port
mni: পোর্ত এদিত তৌ

en: Edit Project
mni: প্রোজেক্ত এদিত তৌ

en: Edit QoS Spec Consumer
mni: QoS স্পেক কঞ্জ্যুমর এদিত তৌ

en: Edit Router
mni: রাউতর এদিত তৌ

en: Edit Rule
mni: রুল এদিত তৌ

en: Edit Security Group
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ এদিত তৌ

en: Edit Security Groups
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপশীং এদিত তৌ

en: Edit Snapshot
mni: স্নেপশোত এদিত তৌ

en: Edit Subnet
mni: সবনেত এদিত তৌ

en: Edit Tags
mni: তেগশীং এদিত তৌ

en: Edit Template
mni: তেমপ্লেত এদিত তৌ

en: Edit VIP
mni: VIP এদিত তৌ

en: Edit VPN Service
mni: VPN সর্ভিস এদিত তৌ

en: Edit Volume
mni: ভোল্যুম এদিত তৌ

en: Edit the flavor details. Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources. Flavors are selected when users deploy instances.
mni: ফ্লেবরগী অকুপ্পা মরোলশীং অদু এদিত তৌ। ফ্লেবরশীংনা RAM, দিস্ক, কোরগী মশীং, অমসুং অতোপ্পা রিসোর্সশীংগী সাইজশীং তাকই। য়ুজরশীংনা ইন্সতেন্সশীং শীজিন্নরকপা মতমদা ফ্লেবরশীং খল্লি।

en: Edit the instance details.
mni: ইন্সতেন্সকী অকুপ্পা মরোলশীং অদু এদিত তৌ।

en: Edit the project details.
mni: প্রোজেক্তকী অকুপ্পা মরোলশিং অদু এদিত তৌ।

en: Egress
mni: ইগ্রেস

en: Email
mni: ইমেইল

en: Enable DHCP
mni: DHCP এনেবল ওইহল্লু

en: Enable HA mode
mni: HA মোদ এনেবল তৌ

en: Enable rollback on create/update failure.
mni: শেম্বা/অপদেত তৌবা মায় পাক্তবদা রোলবেক তৌবা এনেবল তৌ।

en: Enabled
mni: এনেবল তৌরে

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Enabled
mni: এনেবল তৌরে

en: Encapsulation mode
mni: এনকেপসুলেসন মোদ

en: Encrypted
mni: এনক্রিপ্ত তৌরবা

en: Encrypted Password
mni: এনক্রিপ্ত তৌরবা পাসৱার্দ

en: Encryption
mni: এনক্রিপসন

en: Encryption algorithm
mni: এনক্রিপসন আলগোরিথম

en: Enhanced VXLAN
mni: এনহান্স ওইরবা VXLAN

en: Enter a value for ICMP code in the range (-1: 255)
mni: ICMP কোদকীদমক রেঞ্জ (-1: 255)গী ওইবা ভেল্যু অমা এন্তর তৌ।

en: Enter a value for ICMP type in the range (-1: 255)
mni: ICMP তাইপকীদমক রেঞ্জ (-1: 255)গী ওইবা ভেল্যু অমা এন্তর তৌ।

en: Enter an integer value between 0 and 255 (or -1 which means wildcard).
mni: 0 অমসুং 255গী মরক্তা লৈবা ইন্তিজর ভেল্যু অমা এন্তর তৌ (নত্ত্রগা ৱাইল্ডকার্দপু খংহল্লিবা -1)।

en: Enter an integer value between 1 and 65535.
mni: 1 অমসুং 65535 গী মরক্তা লৈবা ইন্তিজর ভেল্যু অমা এন্তর তৌ।

en: Enter an integer value between 1 and 65535. The same port will be used for all the selected members and can be modified later.
mni: 1 অমসুং 65535গী মরক্তা লৈবা ইন্তিজর ভেল্যু অমা এন্তর তৌ। চপ মান্নবা পোর্ত অদু খল্লবা মেম্বর পুম্নমক্কী ওইনা শীজিন্নগনি অমসুং মতুংদা শেমদোক-শেমজিন তৌবা য়াগনি।

en: Enter parameter (e.g. GRE)
mni: পেরামিতর এন্তর তৌ (খুদম ওইনা, GRE)

en: Environment Data
mni: ইনভাইরোনমেন্ত দেতা

en: Environment File
mni: ইনভাইরোনমেন্ত ফাইল

en: Environment Source
mni: ইনভাইরোনমেন্ত সোর্স

en: Ephemeral Disk
mni: ইফেমেরল দিস্ক

en: Ephemeral Disk (GB)
mni: ইফেমেরল দিস্ক (GB)

en: Equal to or greater than 60
mni: 60গা মান্নৈ নত্ত্রগা হেন্না চাউই

en: Equal to or greater than 68 if the local subnet is IPv4. Equal to or greater than 1280 if the local subnet is IPv6.
mni: করিগুম্বা লোকেল সবনেত অদু IPv4 ওইরবদি 68কা মান্নৈ নত্ত্রগা হেন্না চাউই। করিগুম্বা লোকেল সবনেত অদু IPv6 ওইরবদি 1280গা মান্নৈ নত্ত্রগা হেন্না চাউই।

en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of a Network]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of a Pool]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of an IPSec Site Connection]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of an Instance]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: current status of port]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: current status of router]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: status of a neteork port]
en: Error
mni: অশোয়বা

en: Error Deleting
mni: দিলিত তৌবা শোয়রে

en: Error Downloading RC File: %s
mni: RC ফাইল দাউনলোদ তৌবদা শোয়রে: %s

en: Error adding Hosts to the aggregate.
mni: এগ্রিগেত অদুদা হোষ্টশীং হাপচিনবদা শোয়রে।

en: Error creating database backup.
mni: দেতাবেজ বেকঅপ শেম্বদা শোয়রে।

en: Error deleting database on instance.
mni: ইন্সতেন্সতা দেতাবেজ দিলিত তৌবদা শোয়রে।

en: Error deleting database user.
mni: দেতাবেজ য়ুজর দিলিত তৌবদা শোয়রে।

en: Error editing QoS Spec consumer.
mni: QoS স্পেক কঞ্জ্যুমর এদিত তৌবদা শোয়রে।

en: Error getting database backup list.
mni: দেতাবেজ বেকঅপ লিষ্ট লৌবদা শোয়রে।

en: Error updating QoS Spec association.
mni: QoS স্পেক এসোসিএসন অদু অপদেত তৌবদা শোয়রে।

en: Error when adding or removing hosts.
mni: হোষ্টশীং হাপচিনলিঙৈদা নত্ত্রগা লৌথোক্লিঙৈদা শোয়খ্রে।

en: Error writing zipfile: %(exc)s
mni: জিপফাইল ইবদা শোয়রে: %(exc)s

en: Ether Type
mni: ইথর তাইপ

en: Evacuate Host
mni: হোষ্ট হাংহল্লু

en: Events
mni: ইভেন্তশীং

en: Expected HTTP Status Codes
mni: এস্পেক্ত তৌরিবা HTTP ষ্টেতস কোদশীং

en: Expected code may be a single value (e.g. 200), a list of values (e.g. 200, 202), or range of values (e.g. 200-204)
mni: এস্পেক্ত তৌরিবা কোদ অদু সিঙ্গল ভেল্যু অমা (খুদম ওইনা, 200), ভেল্যুশিংগী লিষ্ট অমা (খুদম ওইনা, 200, 202), নত্ত্রগা ভেল্যুশীং রেঞ্জ (খুদম ওইনা, 200-204) ওইবা য়াই

en: Extend Volume
mni: ভোল্যুম এক্সতেন্দ তৌ

en: Extending volume: "%s"
mni: ভোল্যুম: "%s" এক্সতেন্দ তৌরি

en: External Gateway
mni: এক্সতর্নেল গেতৱে

en: External Network
mni: এক্সতর্নেল নেতৱার্ক

en: External network "%(ext_net_id)s" expected but not found for router "%(router_id)s".
mni: এক্সতর্নেল নেতৱার্ক "%(ext_net_id)s" এস্পেক্ত তৌই অদুবু রাউতর "%(router_id)s"গীদি ফংদে।

en: Extra Specs
mni: অহেনবা স্পেকশীং

en: Failed to add %(users_to_add)s project members%(group_msg)s and set project quotas.
mni: %(users_to_add)s প্রোজেক্ত মেম্বর%(group_msg)s অমসুং প্রোজেক্ত ক্যুওতাশীং সেত তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to add %s project groups and update project quotas.
mni: প্রোজেক্ত গ্রুপ %s হাপচিনবা অমসুং প্রোজেক্ত ক্যুওতাশীং অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to add agent %(agent_name)s for network %(network)s.
mni: নেতৱার্ক %(network)sগী এজেন্ত %(agent_name)s হাপচিনবা ঙমদ্রে।

en: Failed to add router rule %s
mni: রাউতর রুল %s হাপচিনবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to add_interface: %s
mni: ইন্তর্ফেস: %s হাপচিনবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to check Neutron '%s' extension is not supported
mni: চেক তৌবা ঙমদ্রে ন্যুত্রোন '%s' এক্সতেন্সন সপোর্ত তৌদে

en: Failed to create a port for network %s
mni: নেতৱার্ক %sগী পোর্ত অমা শেম্বা ঙমদ্রে

en: Failed to create network "%(network)s": %(reason)s
mni: নেত‍ৱার্ক "%(network)s" শেম্বা মায় পাক্ত্রে: %(reason)s

en: Failed to create network %s
mni: নেতৱার্ক %s শেম্বা ঙমদ্রে

en: Failed to create network profile %s
mni: নেতৱার্ক প্রোফাইল %s শেম্বা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to create router "%s".
mni: রাউতর "%s" শেম্বা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to create subnet "%(sub)s" for network "%(net)s":  %(reason)s
mni: নেতৱার্ক "%(net)s"গী সবনেত "%(sub)s" শেম্বা মায় পাক্ত্রে:  %(reason)s

en: Failed to delete agent: %s
mni: এজেন্ত দিলিত তৌবা ঙমদ্রে: %s

en: Failed to delete interface %s
mni: ইন্তর্ফেস %s দিলিত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to delete network "%s"
mni: নেতৱার্ক "%s" দিলিত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to delete network %s
mni: নেতৱার্ক %s দিলিত তৌবা ঙমদ্রে

en: Failed to delete network profile (%s).
mni: নেতৱার্ক প্রোফাইল (%s) দিলিত তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to delete port %s
mni: পোর্ত %s দিলিত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to delete port: %s
mni: পোর্ত: %s দিলিত তৌবা ঙমদ্রে

en: Failed to delete subnet %s
mni: সবনেত %s দিলিত তৌবা ঙমদ্রে

en: Failed to disable compute service for host: %s.
mni: হোষ্টকী কম্প্যুত সর্ভিস দিসএবল তৌবা ঙমদ্রে: %s.

en: Failed to evacuate host: %s.
mni: হোষ্ট হাংহনবা ঙমদ্রে: %s

en: Failed to evacuate instances: %s
mni: ইন্সতেন্সশীং হাংহনবা ঙমদ্রে: %s

en: Failed to fetch internal binary list
mni: ইন্তর্নেল বাইনরি লিষ্ট লৌবা ঙমদ্রে

en: Failed to get list of internal binaries.
mni: ইন্তর্নেল বাইনরিশীংগী লিষ্ট ফংবা ঙমদ্রে।

en: Failed to get network list %s
mni: নেতৱার্ক লিষ্ট %s ফংবা ঙমদে

en: Failed to insert rule to policy %(name)s: %(reason)s
mni: পোলিসি %(name)sদা রুল ইন্সর্ত তৌবা মায় পাক্ত্রে: %(reason)s

en: Failed to live migrate instance to host "%s".
mni: ইন্সতেন্স অদু হোষ্ট "%s"দা  লাইভ মাইগ্রেত তৌবা ঙমদ্রে।

en: Failed to modify %(num_groups_to_modify)d instance security groups: %(err)s
mni: ইন্সতেন্স সেক্যুরিতি গ্রুপ %(num_groups_to_modify)d শেমদোক-শেমজিন তৌবা মায় পাক্ত্রে: %(err)s

en: Failed to modify %(users_to_modify)s project members%(group_msg)s and update project quotas.
mni: %(users_to_modify)s প্রোজেক্ত মেম্বর %(group_msg)s শেমদোক-শেমজিন তৌবা অমসুং প্রোজেক্ত ক্যুওতাশীং অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to modify %d instance security groups
mni: ইন্সতেন্স সেক্যুরিতি গ্রুপ %d শেমদোক-শেমজিন তৌবা ঙমদ্রে

en: Failed to modify %s domain groups.
mni: দোমেইন গ্রুপ %s শেমদোক-শেমজিন তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to modify %s project members and update domain groups.
mni: প্রোজেক্ত মেম্বর %s শেমদোক-শেমজিন তৌবা অমসুং দোমেইন গ্রুপশীং অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to modify %s project members, update project groups and update project quotas.
mni: প্রোজেক্ত মেম্বর %s শেমদোক-শেমজিন তৌবা, প্রোজেক্ত গ্রুপশীং অপদেত তৌবা অমসুং প্রোজেক্ত ক্যুওতাশীং অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to obtain network profile binding
mni: নেতৱার্ক প্রোফাইল বাইন্দিং ফংবা ঙমদে

en: Failed to remove rule from policy %(name)s: %(reason)s
mni: পোলিসি %(name)sদগী রুল লৌথোকপা মায় পাক্ত্রে: %(reason)s

en: Failed to retrieve available rules: %s
mni: অফংবা রুলশীং: %s রিত্রিভ তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to retrieve current rules in policy %(name)s: %(reason)s
mni: পোলিসি %(name)sদা হৌজিক্কী রুলশীং অসি রিত্রিভ তৌবা মায় পাক্ত্রে: %(reason)s

en: Failed to retrieve health monitors.
mni: হেল্থ মোনিতরশীং রিত্রিভ তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to retrieve network %s for a subnet
mni: সবনেত অমগী নেতৱার্ক %s রিত্রিভ তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to set gateway %s
mni: গেতৱে %s সেত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to update IKE Policy %s
mni: IKE পোলিসি %s অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to update IPSec Policy %s
mni: IPSec পোলিসি %s অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to update IPSec Site Connection %s
mni: IPSec সাইত কনেকসন %s অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to update VIP %s
mni: VIP %s অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to update VPN Service %s
mni: VPN সর্ভিস %s অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to update firewall %(name)s: %(reason)s
mni: ফায়রৱাল %(name)s অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে: %(reason)s

en: Failed to update health monitor %s
mni: হেল্থ মোনিতর %s অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to update image.
mni: ইমেজ অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to update member %s
mni: মেম্বর %s অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to update network %s
mni: নেতৱার্ক %s অপদেত তৌবা ঙমদ্রে

en: Failed to update network profile (%s).
mni: নেতৱার্ক প্রোফাইল (%s) অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to update policy %(name)s: %(reason)s
mni: পোলিসি %(name)s অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে: %(reason)s

en: Failed to update pool %s
mni: পুল %s অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to update port %s
mni: পোর্ত %s অপদেত তৌবা ঙমদ্রে

en: Failed to update router %s
mni: রাউতর %s অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to update rule %(name)s: %(reason)s
mni: রুল %(name)s অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে: %(reason)s

en: Failed to update subnet "%(sub)s":  %(reason)s
mni: সবনেত "%(sub)s" অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে:  %(reason)s

en: Fields in this tab are optional. You can configure the detail of IPSec site connection created.
mni: তেব অসিগী ফিল্ডশীং অসি ওপস্নেল ওই। শেম্লবা IPSec সাইতকী অকুপ্পা মরোলশীং অদু নহাক্না কনফিগর তৌবা য়াই।

en: File
mni: ফাইল

en: File exceeds maximum size (16kb)
mni: ফাইল অদুনা মেক্সিমম সাইজ (16kb) হেল্লে

en: Fingerprint
mni: ফিঙ্গরপ্রিন্ত

en: Firewall %s was successfully updated.
mni: ফায়রৱাল %s অদু মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Firewall Details
mni: ফায়রৱালগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Firewall Policies
mni: ফায়রৱাল পোলিসিশীং

en: Firewall Policy Details
mni: ফায়রৱাল পোলিসিগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Firewall Rule Details
mni: ফায়রৱাল রুলগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Firewall Rules
mni: ফায়রৱাল রুলশীং

en: Firewalls
mni: ফায়রৱালশীং

en: Fixed IPs
mni: ফিক্স তৌরবা IPশীং

en: Flat
mni: ফ্লেত

en: Flavor
mni: ফ্লেবর

en: Flavor Access
mni: ফ্লেবর এক্সেস

en: Flavor Choice
mni: ফ্লেভর চোইস

en: Flavor ID =
mni: ফ্লেবর ID =

en: Flavor ID should be UUID4 or integer. Leave this field blank or use 'auto' to set a random UUID4.
mni: ফ্লেবর ID অসি UUID4 নত্ত্রগা ইন্তিজর ওইগদবনি। ফিল্ড অসি হাংনা থম্লম্মু নত্ত্রগা রেন্দম ওইবা UUID4 অমা সেত তৌনবা 'ওতো' শীজিন্নৌ।

en: Flavor Information
mni: ফ্লেবরগী ইনফোর্মেসন

en: Flavor Name
mni: ফ্লেবর মমীং

en: Flavors
mni: ফ্লেবরশীং

en: Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources and can be selected when users deploy instances.
mni: ফ্লেবরশীংনা RAM, দিস্ক, কোরশীংগী মশীং, অমদি অতোপ্পা রিসোর্সশীংগী সাইজ তাকই অমসুং য়ুজরশীংনা ইন্সতেন্সশীং শীজিন্নরকপা মতমদা খনবা য়াই।

en: Floating IP Pool
mni: ফ্লোতিং IP পুল

en: Floating IPs
mni: ফ্লোতিং IPশীং

en: Folder created successfully.
mni: ফোলদর মায় পাক্না শেম্লে।

en: For GRE networks, valid tunnel IDs are %(min)s through %(max)s.
mni: GRE নেতৱার্কশীংগীদি, চৎনবা য়াবা তনেল IDশীং অসি %(max)s ফাউরগা %(min)s ওই।

en: For VLAN networks, the VLAN VID on the physical network that realizes the virtual network. Valid VLAN VIDs are %(vlan_min)s through %(vlan_max)s. For GRE or VXLAN networks, the tunnel ID. Valid tunnel IDs for GRE networks are %(gre_min)s through %(gre_max)s. For VXLAN networks, %(vxlan_min)s through %(vxlan_max)s.
mni: VLAN নেতৱার্কশীংগীদি, ভর্চুএল নেতৱার্ক অদু পুথোক্লিবা ফিজিকেল নেতৱার্কতা VLAN VID ওই। চৎনবা য়াবা VLAN VIDশীংদি %(vlan_max)s ফাউদুনা %(vlan_min)s ওই। GRE নত্ত্রগা VXLAN নেতৱার্কশীংগীদি, তনেল ID ওই। GRE নেতৱার্কশীংগী চৎনবা য়াবা তনেল IDশীংদি %(gre_max)s ফাউদুনা %(gre_min)s ওই। VXLAN নেতৱার্কশীংগীদি, %(vxlan_max)s ফাউদুনা %(vxlan_min)s ওই।

en: For VLAN networks, valid VLAN IDs are %(min)s through %(max)s.
mni: VLAN নেতৱার্কশীংগীদি, চৎনবা য়াবা VLAN IDশীং অসি %(max)s ফাউরগা %(min)s ওই।

en: For VXLAN networks, valid tunnel IDs are %(min)s through %(max)s.
mni: VXLAN নেতৱার্কশীংগীদি, চৎনবা য়াবা তনেল IDশীং অসি %(max)s ফাউরগা %(min)s ওই।

en: Forbidden
mni: অথীংবা লৈরবা

en: Forcing to create snapshot "%s" from attached volume.
mni: এতেচ তৌরবা ভোল্যুমদগী স্নেপশোত "%s" শেম্নবা ফোর্স তৌরি।

en: Format
mni: ফোর্মেত

en: Format =
mni: ফোর্মেত =

en: From
mni: -দগী

en: From Port
mni: পোর্ত্তগী

en: From here you can update the default quotas (max limits).
mni: মফমশীদগী নহাক্না দিফোল্ট ক্যুওতাশীং (মেক্সিমম লিমিতশীং) অপদেত তৌবা য়াই।

en: Gateway IP
mni: গেতৱে IP

en: Gateway IP (optional)
mni: গেতৱে IP (ওপস্নেল)

en: Gateway IP and IP version are inconsistent.
mni: গেতৱে IP অমসুং IP ভর্সন অসি ইনকন্সিস্তেন্ত ওই।

en: Gateway interface is added
mni: গেতৱে ইন্তর্ফেস অসি হাপচিল্লে

en: General Info
mni: জেনেরেল ইনফো

en: Glance
mni: গ্লান্স

en: Group "%s" was successfully created.
mni: গ্রুপ "%s" মায় পাক্না শেম্লে।

en: Group ID
mni: গ্রুপ ID

en: Group Members
mni: গ্রুপ মেম্বরশীং

en: Group has been updated successfully.
mni: গ্রুপ মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: Groups
mni: গ্রুপশীং

en: HA mode
mni: HA মোদ

en: HTTP Method
mni: HTTP মেথদ

en: HTTP method used to check health status of a member
mni: মেম্বর অমগী হেল্থ ষ্টেতস চেক তৌবদা শীজিন্নবা HTTP মেথদ

en: Health monitor %s was successfully updated.
mni: হেল্থ মোনিতর %s মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: Help
mni: হেল্প

en: High Availability Mode
mni: হায় এভেলএবিলিতি মোদ

en: Hive
mni: হিভ

en: Home
mni: হোম

en: Host
mni: হোষ্ট

en: Host =
mni: হোষ্ট =

en: Host Aggregate Information
mni: হোষ্ট এগ্রিগেত ইনফোর্মেসন

en: Host Aggregates
mni: হোষ্ট এগ্রিগেতশীং

en: Host Routes
mni: হোষ্ট রুতশীং

en: Host Routes format error: Destination CIDR and nexthop must be specified (value=%s)
mni: হোষ্ট রুতশীংগী ফোর্মেত শোয়রে: দেষ্টিনেসন CIDR অমসুং নেক্সহোপ অদু শেংনা তাক্কদবনি (ভেল্যু=%s)

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Create a host aggregate then select the hosts contained in it.
mni: হোষ্টশীংগী গ্রুপ শেমদুনা হোষ্ট এগ্রিগেতশীংনা এভেলএবিলিতি জোন অমা লোজিকেল য়ুনিতশীংদা খায়দোকই। হোষ্ট এগ্রিগেত অমা শেম্মু অদুদগী মদুদা য়াউরিবা হোষ্টশীংদু খল্লু।

en: Host or IP that the user is allowed to connect through.
mni: য়ুজর অদুবু কনেক্ত তৌবা য়াহল্লিবা হোষ্ট নত্ত্রগা IP

en: Hostname
mni: হোষ্ট মমীং

en: Hosts
mni: হোষ্টশীং

en: Hypervisor
mni: হাইপরভিজর

en: Hypervisor Instances
mni: হাইপরভিজর ইন্সতেন্সশীং

en: Hypervisor Servers
mni: হাইপরভিজর সর্ভরশীং

en: Hypervisors
mni: হাইপরভিজরশীং

en: IKE Phase1 negotiation mode
mni: IKE ফেজ1 নেগোসিএসন মোদ

en: IKE Policies
mni: IKE পোলিসিশীং

en: IKE Policy
mni: IKE পোলিসি

en: IKE Policy %s was successfully updated.
mni: IKE পোলিসি %s মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: IKE Policy Details
mni: IKE পোলিসিগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: IKE Policy associated with this connection
mni: কনেকসন অসিগা এসোসিএত তৌবা IKE পোলিসি

en: IKE version
mni: IKE ভর্সন

en: IP Address
mni: IP এদ্রেস

en: IP Address (optional)
mni: IP এদ্রেস (ওপস্নেল)

en: IP Protocol
mni: IP প্রোতোকোল

en: IP Version
mni: IP ভর্সন

en: IP address %s associated.
mni: IP এদ্রেস %s এসোসিএত তৌরে।

en: IP address allocation pools. Each entry is: start_ip_address,end_ip_address (e.g., 192.168.1.100,192.168.1.120) and one entry per line.
mni: IP এদ্রেস এলোকেসন পুলশীং। এন্ত্রি খুদিংমক অসি: start_ip_address,end_ip_address (খুদম ওইনা, 192.168.1.100,192.168.1.120) অমসুং লাইন খুদিংগী এন্ত্রি অমনি।

en: IP address list of DNS name servers for this subnet. One entry per line.
mni: সবনেত অসিগী DNS নেম সর্ভরশীংগী IP এদ্রেস লিষ্ট। লাইন খুদিংগী এন্ত্রি অমা।

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254) The default value is the first IP of the network address (e.g. 192.168.0.1 for 192.168.0.0/24, 2001:DB8::1 for 2001:DB8::/48). If you use the default, leave blank. If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
mni: গেতৱেগী IP এদ্রেস (খুদম ওইনা, 192.168.0.254) দিফোল্ট ভেল্যু অদুনা নেতৱার্ক এদ্রেস অদুগী অহানবা IP নি (খুদম ওইনা, 192.168.0.0/24গীদমক 192.168.0.1, 2001:DB8::/48গীদমক 2001:DB8::1)। করিগুম্বা নহাক্না দিফোল্ট অদু শীজিন্নরবদি, হাংনা থম্মু। করিগুম্বা নহাক্না গেতৱে অমা শীজিন্নবা পামদ্রবদি, মখাগী 'গেতৱে দিসএবল তৌ' অসি চেক তৌ।

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254). Specify an explicit address to set the gateway. If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
mni: গেতৱেগী IP এদ্রেস (খুদম ওইনা, 192.168.0.254)। গেতৱে অদু সেত তৌনবা ময়েক শেংবা এদ্রেস অমা তাকউ। করিগুম্বা নহাক্না গেতৱে অমা শীজিন্নবা পামদ্রবদি, মখাগী 'গেতৱে দিসএবল তৌ' অসি চেক তৌ।

en: IPSec Policies
mni: IPSec পোলিসিশীং

en: IPSec Policy
mni: IPSec পোলিসি

en: IPSec Policy %s was successfully updated.
mni: IPSec পোলিসি %s মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: IPSec Policy Details
mni: IPSec পোলিসিগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: IPSec Policy associated with this connection
mni: কনেকসন অসিগা এসোসিএত তৌবা IPSec পোলিসি

en: IPSec Site Connection %s was successfully updated.
mni: IPSec সাইত কনেকসন %s মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: IPSec Site Connection Details
mni: IPSec সাইত কনেকসনগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: IPSec Site Connections
mni: IPSec সাইত কনেকসনশীং

en: IPv4 Address =
mni: IPv4 এদ্রেস =

en: IPv6 Address =
mni: IPv6 এদ্রেস =

en: IPv6 Address Configuration Mode
mni: IPv6 এদ্রেস কনফিগুরেসন মোদ

en: ISO - Optical Disk Image
mni: ISO - ওপ্তিকেল দিস্ক ইমেজ

en: Identity
mni: আইদেন্তিতি

en: Identity service does not allow editing user data.
mni: আইদেন্তিতি সর্ভিসনা য়ুজর দেতা এদিত তৌবা য়াহন্দে।

en: Image
mni: ইমেজ

[ctx: Type of an image]
en: Image
mni: ইমেজ

en: Image File
mni: ইমেজ ফাইল

en: Image ID =
mni: ইমেজ ID =

en: Image Location
mni: ইমেজ লোকেসন

en: Image Name
mni: ইমেজ মমীং

en: Image Name =
mni: ইমেজ মমীং =

en: Image Registry
mni: ইমেজ রেজিষ্ট্রি

en: Image Source
mni: ইমেজ সোর্স

en: Image existence check
mni: ইমেজ লৈব্রা চেক তৌবা

en: Image is downloaded
mni: ইমেজ অসি দাউলোদ তৌরে

en: Image is served out
mni: ইমেজ অসি পীথোক্লে

en: Image source must be specified
mni: ইমেজ সোর্স অদু শেংনা তাক্কদবনি

en: Image was successfully updated.
mni: ইমেজ অদু মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: Images
mni: ইমেজশীং

en: Import Key Pair
mni: কী পেয়র ইম্পোর্ত তৌ

en: In Policy
mni: পোলিসিদা

en: In Use
mni: শিজিন্নরিবা

en: Incremental
mni: ইনক্রিমেন্তেল

en: Information
mni: ইনফোর্মেসন

en: Ingress
mni: ইনগ্রেস

en: Initial Admin User
mni: ইনিসিএল এদমিন য়ুজর

en: Initial Databases
mni: ইনিসিএল দেতাবেজশীং

en: Initial admin user to add
mni: হাপচিন্নবা ইনিসিএল এদমিন য়ুজর

en: Initialize Databases
mni: দেতাবেজশীং ইনিসিএলাইজ তৌ

en: Initiator state
mni: ইনিসিএতর ষ্টেত

en: Injected File Content (Bytes)
mni: ইনজেক্ত তৌরবা ফাইল কন্তেন্ত (বাইতশীং)

en: Injected File Content Bytes
mni: ইঞ্জেক্ত তৌরবা ফাইল কন্তেন্ত বাইতশীং

en: Injected File Path Bytes
mni: ইঞ্জেক্ত তৌরবা ফাইল পাথ বাইতশীং

en: Injected Files
mni: ইঞ্জেক তৌরবা ফাইলশীং

en: Input
mni: ইনপুত

en: Input must be in CIDR format
mni: ইনপুত অদু CIDR ফোর্মেত্তা ওইগদবনি

en: Insert Rule
mni: রুল ইন্সর্ত তৌ

en: Insert Rule to Policy
mni: পোলিসিদা রুল ইন্সর্ত তৌ

en: Instance
mni: ইন্সতেন্স

en: Instance Action List
mni: ইন্সতেন্স এক্সন লিষ্ট

en: Instance Boot Source
mni: ইন্সতেন্স বুত সোর্স

en: Instance Count
mni: ইন্সতেন্স মশীং

en: Instance ID
mni: ইন্সতেন্স ID

en: Instance Name
mni: ইন্সতেন্স মমীং

en: Instance Password is not set or is not yet available
mni: ইন্সতেন্স পাসৱার্দ সেত তৌদে নত্ত্রগা হৌজিক ফাউবা ফংদ্রি

en: Instance Security Groups
mni: ইন্সতেন্স সেক্যুরিতি গ্রুপশীং

en: Instance Snapshot
mni: ইন্সতেন্স স্নেপশোত

en: Instance to be associated
mni: এসোসিএত তৌগদবা ইন্সতেন্স

en: Instances
mni: ইন্সতেন্সশীং

en: Instances Count
mni: ইন্সতেন্সশীংগী মশীং

en: Insufficient privilege level to view domain information.
mni: দোমেইন ইনফোর্মেসন য়েংনবগী ইনসফিসিএন্ত প্রিভিলেজ লেভেল

en: Insufficient privilege level to view group information.
mni: গ্রুপ ইনফোর্মেসন য়েংনবগী ইনসফিসিএন্ত প্রিভিলেজ লেভেল

en: Insufficient privilege level to view project information.
mni: প্রোজেক্ত ইনফোর্মেসন য়েংনবা ইনসফিসিএন্ত প্রিভিলেজ লেভেল

en: Insufficient privilege level to view role information.
mni: রোল ইনফোর্মেসন য়েংনবগী ইনসফিসিএন্ত প্রিভিলেজ লেভেল

en: Insufficient privilege level to view user information.
mni: য়ুজর ইনফোর্মেসন য়েংনবা ইনসফিসিএন্ত প্রিভিলেজ লেভেল

en: Interface added
mni: ইন্তর্ফেস হাপচিল্লে

en: Interfaces
mni: ইন্টরফেসশীং

en: Internal IP
mni: ইন্তর্নেল IP

en: Internal Interface
mni: ইন্তর্নেল ইন্তর্ফেস

en: Internal binary
mni: ইন্তর্নেল বাইনরি

en: Invalid date format: Using today as default.
mni: চৎনবা য়াদবা তারিখ ফোর্মেত: ঙসি দিফোল্ট ওইনা শীজিন্নদুনা।

en: Invalid time period. The end date should be more recent than the start date.
mni: চৎনবা য়াদবা মতম পেরিওদ। লোয়বা তারিখ অদুনা হৌবা তারিখ অদুদগী হেন্না নৌবা ওইগদবনি।

en: Invalid time period. You are requesting data from the future which may not exist.
mni: চৎনবা য়াদবা মতম পেরিওদ। নহাক্না ফ্যুচরদগী রিক্বেষ্ট তৌরিবা দেতা অদু লৈতবা য়াই।

en: Items Per Page
mni: পেজ খুদিংগী আইতেমশীং

en: Java Opts
mni: জভা ওপ্তস

en: Job
mni: জোব

en: Job Binaries
mni: জোব বাইনরিশীং

en: Job Binary Details
mni: জোব বাইনরিগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Job Execution Details
mni: জোব এক্সেক্যুসনগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Job Execution ID
mni: জোব এক্সেক্যুসন ID

en: Job Type
mni: জোব তাইপ

en: Job args
mni: জোব আরগ্যুমেন্তশীং

en: Job configs
mni: জোব কনফিগুরেসনশীং

en: Job created
mni: জোব শেম্লে

en: Job launched
mni: জোব শেমগৎলে

en: Job params
mni: জোব পেরামিতরশীং

en: Jobs
mni: জোবশীং

en: Kernel ID
mni: করনেল ID

en: Key
mni: কী

en: Key Pair
mni: কী পেয়র

en: Key Pair Name
mni: কী পেয়র মমীং

en: Key Pairs
mni: কী পেয়রশীং

en: Key Size (bits)
mni: কী সাইজ (বিতশীং)

en: Key pair name may only contain letters, numbers, underscores, spaces and hyphens.
mni: কী পেয়রগী মমীংদা ময়েক, মশীং, অন্দরস্কোর, স্পেস অমসুং হাইফেনশীংখক্তা য়াউবা য়াই।

en: Key pair to use for authentication.
mni: ওথেন্তিকেসনগীদমক শীজিন্নগদবা কী পেয়র

en: Key-Value Pairs
mni: কী-ভেল্যু পেয়রশীং

en: Keypair
mni: কী পেয়র

en: Kwapi
mni: ক্বাপি

en: LUKS Volume Snapshots
mni: LUKS ভোল্যুম স্নেপশোতশীং

en: LUKS Volumes
mni: LUKS ভোল্যুমশীং

en: Language
mni: লোল

en: Last 15 days
mni: অরোয়বা নুমিৎ 15

en: Last 30 days
mni: অরোয়বা নুমিৎ 30

[ctx: Time since the last update]
en: Last Updated
mni: অরোয়বা অপদেত তৌখিবা

en: Last day
mni: অরোয়বা নুমিৎ

en: Last week
mni: অরোয়বা চয়োল

en: Last year
mni: মমাংগী চহি

en: Launch
mni: শেমগৎলু

en: Launch Cluster
mni: ক্লষ্টর শেম্মু

en: Launch Database
mni: দেতাবেজ শেমগৎলু

en: Launch Instance
mni: ইন্সতেন্স শেমগৎলু

en: Launch On Existing Cluster
mni: ওন ইগজিষ্টিং ক্লষ্টর শেমগৎলু

en: Launch On New Cluster
mni: ওন ন্যু ক্লষ্টর শেমগৎলু

en: Launch Stack
mni: ষ্টেক শেমগৎলু

en: Launch as Instance
mni: ইন্সতেন্সকুম্না শেমগৎলু

en: Launch instance in these security groups.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপশীং অসিদা ইন্সতেন্স শেমগৎলু

en: Launch instance with these networks
mni: নেতৱার্কশীং অসিনা ইন্সতেন্স শেমগৎলু

en: Launch instance with this policy profile
mni: পোলিসি প্রোফাইল অসিনা ইন্সতেন্স শেমগৎলু

en: Launch instances in these security groups.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপশীং অসিদা ইন্সতেন্সশীং শেমগৎলু।

en: Launch instances in this availability zone.
mni: এভেলএবিলিতি জোন অসিদা ইন্সতেন্সশীং শেমগৎলু।

en: Launched %(count)s named "%(name)s".
mni: "%(name)s" হায়না মমীং থোনবা %(count)s শেমগৎলে।

en: Launching multiple instances is only supported for images and instance snapshots.
mni: মলতিপল ওইবা ইন্সতেন্সশীং শেমগৎপসি ইমেজ অমসুং ইন্সতেন্স স্নেপশোতশীংখক্তদা সপোর্ত তৌই।

en: Length of Injected File Path
mni: ইঞ্জেক্ত তৌরবা ফাইল পাথকী অশাংবা

en: Libs
mni: লাইব্রেরিশীং

en: Lifetime units
mni: লাইফতাইম য়ুনিতশীং

en: Lifetime units for IKE keys
mni: IKE কীশীংগী লাইফতাইম য়ুনিতশীং

en: Lifetime value
mni: লাইফতাইম ভেল্যু

en: Lifetime value for IKE keys
mni: IKE কীশীংগী লাইফতাইম ভেল্যু

en: Lifetime value for IKE keys
mni: IKE কীশীংগী লাইফতাইম ভেল্যু

en: Limit
mni: লিমিত

en: Live Migrate
mni: লাইভ মাইগ্রেত তৌ

en: Live Migrate Instance
mni: লাইভ মাইগ্রেত ইন্সতেন্স

en: Load Balancer
mni: লোদ বেলান্সর

en: Load Balancer VIP %s
mni: লোদ বেলান্সর VIP %s

en: Load Balancers
mni: লোদ বেলান্সরশীং

en: Load Balancing Method
mni: লোদ বেলান্সিং মেথদ

en: Local
mni: লোকেল

en: Local Storage (total)
mni: লোকেল ষ্টোরেজ (অপুনবা)

en: Local Storage (used)
mni: লোকেল ষ্টোরেজ (শীজিন্নরবা)

en: Log
mni: লোগ

en: MAC Learning State
mni: MAC লর্নিং ষ্টেত

en: Main Class
mni: মেইন ক্লাস

en: Make Private
mni: প্রাইভেত ওইহল্লু

en: Make Public
mni: পব্লিক ওইহল্লু

en: Manage Attachments
mni: এতেচমেন্তশীং মেনেজ তৌ

en: Manage Floating IP Associations
mni: ফ্লোতিং IP এসোসিএসনশীং মেনেজ তৌ

en: Manage Hosts
mni: হোষ্টশীং মেনেজ তৌ

en: Manage Hosts Aggregate
mni: হোষ্টশীংগী এগ্রিগেত মেনেজ তৌ

en: Manage Hosts within Aggregate
mni: হোষ্টশীং এগ্রিগেতকী মনুংদা মেনেজ তৌ

en: Manage Members
mni: মেম্বরশীং মেনেজ তৌ

en: Manage QoS Spec Association
mni: QoS স্পেক এসোসিএসন মেনেজ তৌ

en: Manage Rules
mni: রুলশীং মেনেজ তৌ

en: Manage Specs
mni: স্পেকশীং মেনেজ তৌ

en: Manage Volume Attachments
mni: ভোল্যুম এতেচমেন্তশীং মেনেজ তৌ

en: Management IP
mni: মেনেজমেন্ত IP

en: Manual
mni: মেন্যুএল

en: MapReduce
mni: মেপরিদ্যুস

en: Mapped Fixed IP Address
mni: মেপ তৌরবা ফিক্স ওইবা IP এদ্রেস

en: Mapper
mni: মেপর

en: Max Retries
mni: মেক্সিমম ওইবা রিত্রাইশীং

en: Max Retries (1~10)
mni: মেক্সিমম ওইবা রিত্রাই (1~10)

en: Max. Size (MB)
mni: মেক্সিমম সাইজ (MB)

en: Maximum Transmission Unit size for the connection
mni: কনেকসন অদুগী মেক্সিমম ওইবা ত্রান্সমিসন য়ুনিত সাইজ

en: Maximum number of connections allowed for the VIP or '-1' if the limit is not set
mni: করিগুম্বা লিমিত অদু সেত তৌদ্রবদি VIP নত্ত্রগা '-1'গীদমক য়াহল্লিবা কনেক্সনগী মেক্সিমম ওইবা মশীং

en: Member %s was successfully updated.
mni: মেম্বর %s মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: Member Details
mni: মেম্বরগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Member IP address must be specified
mni: মেম্বর IP এদ্রেস শেংনা তাক্কদবনি

en: Member Source
mni: মেম্বর সোর্স

en: Member address
mni: মেম্বরগী এদ্রেস

en: Member(s)
mni: মেম্বর(শীং)

en: Members
mni: মেম্বরশীং

en: Message
mni: মেসেজ

en: Metadata
mni: মেতাদেতা

en: Metadata Items
mni: মেতাদেতা আইতেমশীং

en: Metadata successfully updated.
mni: মেতাদেতা মায়পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Meter
mni: মিতর

[ctx: Current status of an Instance]
en: Migrating
mni: মাইগ্রেত তৌরি

[ctx: Task status of an Instance]
en: Migrating
mni: মাইগ্রেত তৌরি

en: Migration Policy
mni: মাইগ্রেসনগী পোলিসি

en: Min. Size (MB)
mni: মিনিমম সাইজ (MB)

en: Minimum Disk (GB)
mni: মিনিমম দিস্ক (GB)

en: Minimum RAM (MB)
mni: মিনিমম RAM (MB)

en: Modified domain "%s".
mni: দোমেইন "%s" শেমদোক-শেমজিন তৌখ্রে।

en: Modified flavor "%s".
mni: শেমদোক-শেমজিন তৌরবা ফ্লেবর "%s"।

en: Modified flavor information, but unable to modify flavor access.
mni: ফ্লেবর ইনফোর্মেসন শেমদোক-শেমজিন তৌরে, অদুবু ফ্লেবর এক্সেসতি শেমদোক-শেমজিন তৌবা ঙমদে।

en: Modified instance "%s".
mni: শেমদোক-শেমজিন তৌরবা ইন্সতেন্স "%s"

en: Modified project "%s".
mni: প্রোজেক্ত "%s" শেমদোক-শেমজিন তৌরে।

en: Modified project information and members, but unable to modify project quotas.
mni: প্রোজেক্তকী ইনফোর্মেসন অমসুং মেম্বরশীং শেমদোক-শেমজিন তৌরে, অদুবু প্রোজেক্ত ক্যুওতাশীংদি শেমদোক-শেমজিন তৌবা ঙমদে।

en: Modify Access
mni: এক্সেস শেমদোক-শেমজিন তৌ

en: Modify Consumer
mni: কঞ্জ্যুমর শেমদোক-শেমজিন তৌ

en: Modify Groups
mni: গ্রুপশীং শেমদোক-শেমজিন তৌ

en: Modify Quotas
mni: ক্যুওতাশীং শেমদোক-শেমজিন তৌ

en: Modify Usage Report Parameters
mni: য়ুসেজ রিপোর্ত পেরামিতরশীং শেমদোক-শেমজিন তৌ

en: Monitor
mni: মোনিতর

en: Monitor Details
mni: মোনিতরগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Monitor Type
mni: মোনিতর তাইপ

en: Monitors
mni: মোনিতরশীং

en: Month to date
mni: থাদগী তারিখতা

en: Multicast IP Range
mni: মলতিকাষ্ট IP রেঞ্জ

en: Multicast IPv4 range(e.g. 224.0.1.0-224.0.1.100)
mni: মলতিকাষ্ট IPv4 রেঞ্জ(খুদম ওইনা, 224.0.1.0-224.0.1.100)

en: Must specify start of period
mni: মতম হৌবা শেংনা তাক্কদবনি

en: Name
mni: মীং

en: Name may only contain letters, numbers, underscores, periods and hyphens.
mni: মীংদা ময়েকশীং, মশীংশীং, অন্দরস্কোরশীং, পেরিওদশীং অমসুং হাইফেনশীংখক্তা য়াউবা য়াই।

en: Name must start with a letter and may only contain letters, numbers, underscores, periods and hyphens.
mni: মমীং অদু ময়েক অমনা হৌগদবনি অমসুং ময়েক, নম্বর, অন্দরস্কোর, পেরিওদ অমসুং হায়ফেনখক্তমক য়াউবা য়াই।

en: Name of the stack to create.
mni: শেম্নবা ষ্টেক অদুগী মমীং।

en: Name: %(name)s ID: %(uuid)s
mni: মীং: %(name)s ID: %(uuid)s

en: Native VXLAN
mni: নেতিভ ওইবা VXLAN

en: Network
mni: নেতৱার্ক

en: Network "%s" was successfully created.
mni: নেত‍ৱার্ক "%s" মায় পাক্না শেমখ্রে।

en: Network %s was successfully created.
mni: নেতৱার্ক %s মায় পাক্না শেমখ্রে।

en: Network %s was successfully updated.
mni: নেতৱার্ক %s মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Network Address
mni: নেতৱার্ক এদ্রেস

en: Network Address and IP version are inconsistent.
mni: নেতৱার্ক এদ্রেস অমসুং IP ভর্সন অসি ইনকন্সিস্তেন্ত ওই।

en: Network Agents
mni: নেতৱার্ক এজেন্তশীং

en: Network ID
mni: নেতৱার্ক ID

en: Network Name
mni: নেতৱার্ক মমীং

en: Network Profile
mni: নেতৱার্ক প্রোফাইল

en: Network Profile %s was successfully created.
mni: নেতৱার্ক প্রোফাইল %s মায় পাক্না শেম্লে।

en: Network Profile %s was successfully updated.
mni: নেতৱার্ক প্রোফাইল %s মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: Network Profiles could not be retrieved.
mni: নেতৱার্ক প্রোফাইলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Network Topology
mni: নেতৱার্ক তোপোলোজি

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24)
mni: CIDR ফোর্মেত্তা ওইবা নেতৱার্ক এদ্রেস (খুদম ওইনা, 192.168.0.0/24)

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)
mni: CIDR ফোর্মেত্তা ওইবা নেতৱার্ক এদ্রেস (খুদম ওইনা, 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)

en: Network list can not be retrieved.
mni: নেতৱার্ক লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা য়াদে।

en: Networking
mni: নেতৱার্কিং

[ctx: Task status of an Instance]
en: Networking
mni: নেতৱার্কিং

en: Networks
mni: নেতৱার্কশীং

en: Neutron
mni: ন্যুত্রোন

en: Neutron Management Network
mni: ন্যুত্রোন মেনেজমেন্ত নেতৱার্ক

en: Never
mni: নেভর

en: New DHCP Agent
mni: অনৌবা DHCP এজেন্ত

en: New Flavor
mni: অনৌবা ফ্লেভর

en: New Host
mni: অনৌবা হোষ্ট

en: New Size (GB)
mni: অনৌবা সাইজ (GB)

en: New password
mni: অনৌবা পাসৱার্দ

en: New size for volume must be greater than current size.
mni: ভোল্যুমগী অনৌবা সাইজ অদুনা হৌজিক্কী ওইবা সাইজ অদুদগী হেন্না চাউগদবনি।

en: New size must be greater than current size.
mni: অনৌবা সাইজ অদুনা হৌজিক্কী সাইজ অসিদগী হেন্না চাউগদবনি।

en: Next
mni: মথংদা চৎলু

en: Next Hops
mni: মথংগী হোপশীং

en: No
mni: নো

en: No Host selected.
mni: হোষ্ট অমত্তা খন্দে।

en: No Hosts found.
mni: হোষ্ট অমত্তা ফংদে।

en: No Images Available
mni: ইমেজ অমত্তা ফংদে

en: No Session Persistence
mni: সেসন পর্সিস্তেন্স অমত্তা লৈতে

en: No Templates Available
mni: তেমপ্লেত অমত্তা ফংদে

en: No availability zone specified
mni: এভেলএবিলিতি জোন অমত্তা শেংনা তাক্তে

en: No availability zones found
mni: এভেলএবিলিতি জোন অমত্তা লৈতে

en: No available console found.
mni: অফংবা কন্সোল অমত্তা লৈতে।

en: No available projects
mni: অফংবা প্রোজেক্ত অমত্তা লৈতে

en: No backups available
mni: বেকঅপ অমত্তা ফংদে

en: No flavors available
mni: ফ্লেভর অমত্তা ফংদে

en: No floating IP addresses allocated
mni: ফ্লোতিং IP এদ্রেস অমত্তা এলোকেত তৌদে

en: No floating IP pools available
mni: ফ্লোতিং IP পুল অমত্তা ফংদে

en: No floating IPs to disassociate.
mni: দিসএসোসিএত তৌনবা ফ্লোতিং IP অমত্তা লৈতে।

en: No groups found.
mni: গ্রুপ অমত্তা ফংদে।

en: No groups.
mni: গ্রুপ অমত্তা লৈতে।

en: No host selected.
mni: হোষ্ট অমত্তা খন্দে।

en: No hosts found.
mni: হোষ্ট অমত্তা ফংদে।

en: No images available
mni: ইমেজ অমত্তা ফংদে

en: No images available.
mni: ইমেজ অমত্তা ফংদে।

en: No instances available
mni: ইন্সতেন্স অমত্তা ফংদে

en: No key pairs available
mni: কী পেয়র অমত্তা ফংদে

en: No keypair
mni: কী পেয়র অমত্তা লৈতে

en: No networks available
mni: নেতৱার্ক অমত্তা ফংদে

en: No options specified
mni: ওপসন অমত্তা তাক্তে

en: No other agents available.
mni: অতোপ্পা এজেন্ত অমত্তা ফংদে।

en: No other hosts available.
mni: অতোপ্পা হোষ্ট অমত্তা ফংদে।

en: No ports available
mni: পোর্ত অমত্তা ফংদে

en: No projects found.
mni: প্রোজেক্ত অমত্তা ফংদে।

en: No projects selected. All projects can use the flavor.
mni: প্রোজেক্ত অমত্তা খন্দ্রে। প্রোজেক্ত পুম্নমক্না ফ্লেবর অদু শীজিন্নবা য়াই।

en: No provider is available
mni: প্রোভাইদর অমত্তা ফংদে

en: No security groups available
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ অমত্তা ফংদে

en: No security groups enabled.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ অমত্তা এনেবল ওইদে।

en: No security groups found.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ অমত্তা ফংদে।

en: No servers available. To add a member, you need at least one running instance.
mni: সর্ভর অমত্তা ফংদে। মেম্বর অমা হাপচিন্নবা, নহাক্না য়ামদ্রবদা রন তৌরিবা ইন্সতেন্স অমা মথৌ তাই।

en: No session persistence
mni: সেসন পর্সিস্তেন্স অমত্তা লৈতে

en: No snapshots available
mni: স্নেপশোত অমত্তা ফংদে

en: No source, empty volume
mni: সোর্স অমত্তা লৈতে, ভোল্যুম হাংই

en: No subnets available
mni: সবনেত অমত্তা ফংদে

en: No users found.
mni: য়ুজর অমত্তা ফংদে।

en: No users.
mni: য়ুজর অমত্তা লৈতে।

en: No volume snapshots available
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত অমত্তা ফংদে

en: No volume type
mni: ভোল্যুম মখল অমত্তা লৈতে

en: No volumes available
mni: ভোল্যুম অমত্তা ফংদে

en: Node Group Template Details
mni: নোদ গ্রুপ তেমপ্লেতকী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Node Group Template copy %s created
mni: নোদ গ্রুপ তেমপ্লেত কোপি %s শেম্লে

en: Node Group Templates
mni: নোদ গ্রুপ তেমপ্লেতশীং

en: Node Groups
mni: নোদ গ্রুপশীং

en: Node Processes
mni: নোদ প্রোসেসশীং

en: Node group cluster
mni: নোদ গ্রুপ ক্লষ্টর

en: Non-Members
mni: নন-মেম্বরশীং

en: None
mni: অমত্তা নত্তে

[ctx: Task status of an Instance]
en: None
mni: অমত্তা নত্তে

en: Normal
mni: নোর্মেল

en: Not Assigned
mni: এসাইন তৌদে

en: Not Found
mni: ফংদে

en: Not available
mni: ফংদে

en: Nova
mni: নোভা

en: Number of API requests against swift
mni: স্বিফ্টকী মতাংদা লাকপা APIগী রিক্বেষ্ট মশীং

en: Number of VCPUs
mni: VCPUশীংগী মশীং

en: Number of containers
mni: কন্তেনরশীংগী মশীং

en: Number of incoming bytes
mni: ইনকমিং বাইতশীংগী মশীং

en: Number of incoming bytes on the network for a VM interface
mni: VM ইন্তর্ফেস অমগী নেতৱার্ককী ইনকমিং বাইত মশীং

en: Number of incoming packets for a VM interface
mni: VM ইন্তর্ফেস অমগী ইনকমিং পেকেত মশীং

en: Number of instances to launch.
mni: শেমগৎকদবা ইন্সতেন্সশীংগী মশীং

en: Number of objects
mni: পোৎশকশীংগী মশীং

en: Number of outgoing bytes
mni: আউতগোইং বাইতশীংগী মশীং

en: Number of outgoing bytes on the network for a VM interface
mni: VM ইন্তর্ফেস অমগী নেতৱার্ককী আউতগোইং বাইত মশীং

en: Number of outgoing packets for a VM interface
mni: VM  ইন্তর্ফেস অমগী আউতগোইং পেকেত মশীং

en: Number of permissible failures before changing the status of member to inactive
mni: মেম্বর অমগী ষ্টেতস অদু ইনএক্তিভতা হোংদোক্ত্রিঙৈ মমাংদা মায়থীবা য়াবগী মশীং

en: Number of read requests
mni: পানবগী রিক্বেষ্ট মশীং

en: Number of write requests
mni: ইনবগী রিক্বেষ্ট মশীং

en: OR Copy/Paste your Private Key
mni: নত্ত্রগা নহাক্কী প্রাইভেত কী অদু কোপি/পেষ্ট তৌ

en: Object Details
mni: ওবজেক্তকী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Object Name
mni: ওবজেক্ত মমীং

en: Object Store
mni: ওবজেক্ত ষ্টোর

en: Object was successfully updated.
mni: ওবজেক্ত মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Object was successfully uploaded.
mni: ওবজেক্ত মায় পাক্না অপলোদ তৌরে।

en: Objects
mni: ওবজেক্তশীং

en: Old Flavor
mni: অরিবা ফ্লেভর

en: On Demand
mni: দিমান্দগী মতুংইন্না

en: Open Port
mni: পোর্ত হাংউ

en: OpenStack Flavor
mni: ওপনষ্টেক ফ্লেভর

en: Optional Backup Description
mni: ওপস্নেল বেকঅপ দিস্ক্রিপসন

en: Optional Parameters
mni: ওপস্নেল পেরামিতরশীং

en: Optional parent backup
mni: ওপস্নেল পেরেন্ত বেকঅপ

en: Optional: Next Hop Addresses (comma delimited)
mni: ওপস্নেল: নেক্স হোপ এদ্রেসশীং (কোমা দিলিমিত তৌরে)

en: Orchestration
mni: ওর্কেষ্ট্রেসন

en: Other
mni: অতোপ্পা

en: Other Protocol
mni: অতোপ্পা প্রোতোকোল

en: Output
mni: আউতপুত

en: Overlay
mni: ওভরলে

en: Overview
mni: ওভরভ্যু

en: Page Not Found
mni: পেজ ফংদে

en: Parent Backup
mni: পেরেন্ত বেকঅপ

en: Password
mni: পাসৱার্দ

[ctx: Current status of an Instance]
en: Password
mni: পাসৱার্দ

en: Password changed. Please log in again to continue.
mni: পাসৱার্দ হোংখ্রে। চানবীদুনা মখা চত্থনবা অমুক হন্না লোগ তৌবীয়ু।

en: Password for user "%s"
mni: য়ুজর "%s"গী পাসৱার্দ

en: Passwords do not match.
mni: পাসৱার্দশীং চান্নদে।

[ctx: Current status of an Instance]
en: Paused
mni: ঙাইহাক লেপ্লবা

[ctx: Power state of an Instance]
en: Paused
mni: ঙাইহাক লেপ্লবা

en: Peer gateway public IPv4/IPv6 Address or FQDN
mni: পীয়র গেতৱে পব্লিক IPv4/IPv6 এদ্রেস নত্ত্রগা FQDN

en: Peer gateway public IPv4/IPv6 address or FQDN for the VPN Connection
mni: VPN কনেকসন অদুগী পীয়র গেতৱে পব্লিক IPv4/IPv6 এদ্রেস নত্ত্রগা FQDN

en: Peer router identity for authentication (Peer ID)
mni: ওথেন্তিকেসনগী পীয়র রাউতর আইদেন্তিতি (পীয়র ID)

en: Peer router identity for authentication. Can be IPv4/IPv6 address, e-mail, key ID, or FQDN
mni: ওথেন্তিকেসনগী পীয়র রাউতর আইদেন্তিতি। IPv4/IPv6 এদ্রেস, ই-মেইল, কী ID, নত্ত্রগা FQDN ওইবা য়াই

en: Perfect Forward Secrecy
mni: পর্ফেক্ত ফোরৱার্দ সিক্রেসি

en: Period
mni: পেরিওদ

en: Permit
mni: অয়াবা পীয়ু

en: Persist cluster after job exit
mni: জোব এক্সিত তৌখ্রবা মতুংদা ক্লষ্টর শাংথনা লৈহল্লু

en: Physical Network
mni: ফিজিকেল নেতৱার্ক

en: Physical Network Name
mni: ফিজিকেল নেতৱার্ক মমীং

en: Pig
mni: পিগ

en: Please choose a HTTP method
mni: চানবীদুনা HTTP মেথদ অমা খনবীয়ু

en: Please enter a single value (e.g. 200), a list of values (e.g. 200, 202), or range of values (e.g. 200-204)
mni: চানবীদুনা সিঙ্গল ভেল্যু অমা (খুদম ওইনা, 200), ভেল্যুশীংগী লিষ্ট অমা (খুদম ওইনা, 200, 202), নত্ত্রগা ভেল্যুশীংগী রেঞ্জ (খুদম ওইনা, 200-204) এন্তর তৌবীয়ু

en: Please specify a %s using only one source method.
mni: চানবীদুনা সোর্স মেথদ অমখক শীজিন্নদুনা %s অমা তাকপীয়ু।

en: Please specify an URL
mni: চানবীদুনা URL অমা তাকপীয়ু

en: Please try again later [Error: %s].
mni: চানবীদুনা মতুংদা অমুক হন্না হোৎনবীয়ু [অশোয়বা: %s]।

en: Plugin
mni: প্লগইন

en: Plugin Name
mni: প্লগইন মমীং

en: Plugin name
mni: প্লগইন মমীং

en: Plugins
mni: প্লগইনশীং

en: Policies
mni: পোলিসিশীং

en: Policy
mni: পোলিসি

en: Policy %s was successfully updated.
mni: পোলিসি %s অদু মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Policy Profile
mni: পোলিসি প্রোফাইল

en: Policy Profiles
mni: পোলিসি প্রোফাইলশীং

en: Pool
mni: পুল

en: Pool %s was successfully updated.
mni: পুল %s মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: Pool Details
mni: পুলগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Pools
mni: পুলশীং

en: Port
mni: পোর্ত

en: Port %s was successfully created.
mni: পোর্ত %s মায় পাক্না শেমখ্রে।

en: Port %s was successfully updated.
mni: পোর্ত %s মায়পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: Port Details
mni: পোর্তকী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Port Range
mni: পোর্তকী রেঞ্জ

en: Port list can not be retrieved.
mni: পোর্ত লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা য়াদে।

en: Port to be associated
mni: এসোসিএত তৌগদবা পোর্ত

en: Ports
mni: পোর্তশীং

en: Post-Creation
mni: পোষ্ট-ক্রিএসন

en: Power State
mni: পৱার ষ্টেত

en: Power consumption
mni: পৱার শীজিন্নবা

en: Pre-Shared Key (PSK) string
mni: প্রি-শেয়র্দ কী (PSK) স্ত্রিং

en: Primary Project
mni: প্রাইমারি প্রোজেক্ত

en: Private
mni: প্রাইভেত

en: Private Key File
mni: প্রাইভেত কী ফাইল

en: Processes
mni: প্রোসেসশীং

en: Processes to be launched in node group
mni: নোদ গ্রুপ্তা শেমগৎকদবা প্রোসেসশীং

en: Project
mni: প্রোজেক্ত

en: Project & User
mni: প্রোজেক্ত & য়ুজর

en: Project Groups
mni: প্রোজেক্ত গ্রুপশীং

en: Project ID
mni: প্রোজেক্ত ID

en: Project Information
mni: প্রোজেক্ত ইনফোর্মেসন

en: Project Members
mni: প্রোজেক্ত মেম্বরশীং

en: Project Name
mni: প্রোজেক্ত মমীং

en: Project Usage
mni: প্রোজেক্ত য়ুসেজ

en: Projects
mni: প্রোজেক্তশীং

en: Projects could not be retrieved.
mni: প্রোজেক্তশীং রিত্রিভ তৌবা য়াদ্রে।

en: Projects:
mni: প্রোজেক্তশীং:

en: Protected
mni: প্রোতেক্ত তৌরে

en: Protocol
mni: প্রোতোকোল

en: Protocol Port
mni: প্রোতোকোল পোর্ত

en: Protocol for the firewall rule
mni: ফায়রৱাল রুল অদুগী প্রোতোকোল

en: Provider
mni: প্রোভাইদর

en: Provider Network Type
mni: প্রোভাইদর নেতৱার্ক তাইপ

en: Provider for Load Balancer is not supported
mni: লোদ বেলান্সরগী প্রোভাইদর সপোর্ত তৌদে

en: Pseudo-folder Name
mni: স্যুদো-ফোলদর মমীং

en: Pseudo-folder was successfully created.
mni: স্যুদো-ফোলদর মায় পাক্না শেম্লে।

en: Public
mni: মীয়াম

en: Public Key
mni: পব্লিক কী

en: QCOW2 - QEMU Emulator
mni: QCOW2 - QEMU এম্যুলেতর

en: QoS Spec Consumer
mni: QoS স্পেক কঞ্জ্যুমর

en: QoS Spec consumer value must be different than the current consumer value.
mni: QoS স্পেক কঞ্জ্যুমর ভেল্যু অদুনা হৌজিক্কী কঞ্জ্যুমর ভেল্যুদগী তোঙানবা ওইগদবনি।

en: QoS Spec to be associated
mni: এসোসিএত তৌগদবা QoS

en: QoS Specs
mni: QoS স্পেকশীং

en: Quota
mni: ক্যুওতা

en: Quota Name
mni: ক্যুওতা মমীং

en: Quota exceeded for resource router.
mni: রিসোর্স রাউতরগী ক্যুওতা হেল্লে।

en: Quota value(s) cannot be less than the current usage value(s): %s.
mni: ক্যুওতা ভেল্যু(শীং) অসি হৌজিক্কী ওইবা য়ুসেজ ভেল্যু(শীং): %s অদুদগী হন্থবা য়াদে

en: Quotas
mni: ক্যুওতাশীং

en: RAM (total)
mni: RAM (অপুনবা)

en: RAM (used)
mni: RAM (শীজিন্নরবা)

en: RAM(Available: %(avail)s, Requested: %(req)s)
mni: RAM(ফংলিবা: %(avail)s, রিক্বেষ্ট তৌরিবা: %(req)s)

en: Ramdisk ID
mni: রামদিস্ক ID

en: Raw
mni: অনৌবা

[ctx: Image format for display in table]
en: Raw
mni: অনৌবা

en: Reason
mni: মরম

en: Rebuild Instance
mni: ইন্সতেন্স রিবিল্ড তৌ

en: Rebuild Password
mni: পাসৱার্দ রিবিল্ড তৌ

en: Rebuilding instance %s.
mni: ইন্সতেন্স %s রিবিল্ড তৌরি।

en: Reducer
mni: রিদ্যুসর

en: Regions:
mni: রিজনশীং:

en: Register Image
mni: ইমেজ রেজিষ্টর তৌ

en: Relative part of requests this pool member serves compared to others
mni: অতৈগা চাংদম্নবদা পুল মেম্বর অসিনা পীরিবা রিক্বেষ্টশীংগী মরি লৈনবা শরুক

en: Relative part of requests this pool member serves compared to others. 
    The same weight will be applied to all the selected members and can be modified later. Weight must be in the range 1 to 256.
mni: অতৈগা চাংদম্নবদা পুল মেম্বর অসিনা পীরিবা রিক্বেষ্টশীংগী মরি লৈনবা শরুক। 
    খল্লবা মেম্বর পুম্নমক্তা মান্নবা ৱেইত অদু এপ্লাই তৌগনি অমসুং মতুংদা শেমদোক-শেমজিন তৌবা য়াই। ৱেইত অদু 1দগী 256 ফাউবগী রেঞ্জদা ওইগদবনি।

en: Relaunch On Existing Cluster
mni: ওন ইগজিষ্টিং ক্লষ্টর অমুক হন্না শেমগৎলু

en: Relaunch On New Cluster
mni: ওন ন্যু ক্লষ্টর অমুক হন্না শেমগৎলু

en: Remote
mni: রিমোত

en: Remote peer subnet(s)
mni: রিমোত পীয়র সবনেত(শীং)

en: Remote peer subnet(s) address(es) with mask(s) in CIDR format separated with commas if needed (e.g. 20.1.0.0/24, 21.1.0.0/24)
mni: করিগুম্বা মথৌ তারবদি CIDR ফোর্মেত্তা লৈবা মাস্ক(শীং)গা লোয়নবা রিমোত পীয়র সবনেত(শীং) এদ্রেস(শীং) কোমানা খল্লি (খুদম ওইনা, 20.1.0.0/24, 21.1.0.0/24)

en: Remove Rule
mni: রুল লৌথোকউ

en: Remove Rule from Policy
mni: পোলিসিদগী রুল লৌথোকউ

en: Request ID
mni: রিক্বেষ্ট ID

en: Required for APP_COOKIE persistence; Ignored otherwise.
mni: APP_COOKIE পর্সিস্তেন্সকীদমক মথৌ তাই; মদু নত্ত্রবদি ইগ্নোর তৌই।

en: Resize
mni: রিসাইজ তৌ

[ctx: Action log of an instance]
en: Resize
mni: রিসাইজ তৌ

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Resize
mni: রিসাইজ তৌ

en: Resize Database Volume
mni: দেতাবেজ ভোল্যুম রিসাইজ তৌ

en: Resize Instance
mni: ইন্সতেন্স রিসাইজ তৌ

en: Resize Volume
mni: ভোল্যুম রিসাইজ তৌ

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resizing or Migrating
mni: রিসাইজ তৌরি নত্ত্রগা মাইগ্রেত তৌরি

en: Resizing volume "%s"
mni: ভোল্যুম "%s" রিসাইজ তৌরি

en: Resource
mni: রিসোর্স

en: Resource Usage
mni: রিসোর্স য়ুসেজ

en: Resources
mni: রিসোর্সশীং

en: Resources Usage Overview
mni: রিসোর্সশীংগী য়ুসেজ ওভরভ্যু

en: Restore Backup
mni: বেকঅপ রেষ্টোর তৌ

en: Restore Backup to Volume
mni: ভোল্যুমদা বেকঅপ রেষ্টোর তৌ

en: Restore Volume Backup
mni: ভোল্যুম বেকঅপ রেষ্টোর তৌ

en: Restore a Volume Backup
mni: ভোল্যুম বেকঅপ অমা রেষ্টোর তৌ

en: Retrieve Instance Password
mni: ইন্সতেন্স পাসৱার্দ রিত্রিভ তৌ

en: Retrieve Password
mni: পাসৱার্দ রিত্রিভ তৌ

en: Revert Resize/Migrate
mni: রিসাইজ/মাইগ্রেত তৌবা রিভর্ত তৌ

[ctx: Current status of an Instance]
en: Revert Resize/Migrate
mni: রিসাইজ/মাইগ্রেত তৌবা রিভর্ত তৌ

en: Role
mni: রোল

en: Role ID
mni: রোল ID

en: Role Name
mni: রোল মমীং

en: Role created successfully.
mni: রোল মায় পাক্না শেম্লে।

en: Role updated successfully.
mni: রোল মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Roles
mni: রোলশীং

en: Rollback On Failure
mni: মায় পাক্তবদা রোলবেক তৌবা

en: Root Disk
mni: রুত দিস্ক

en: Root Disk (GB)
mni: রুত দিস্ক (GB)

en: Router
mni: রাউতর

en: Router %s was successfully created.
mni: রাউতর %s মায় পাক্না শেমখ্রে।

en: Router %s was successfully updated.
mni: রাউতর %s মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: Router Details
mni: রাউতরগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Router ID
mni: রাউতর ID

en: Router Name
mni: রাউতর মমীং

en: Router Rules
mni: রাউতরগী রুলশীং

en: Router Rules Grid
mni: রাউতর রুলস গ্রিদ

en: Router Type
mni: রাউতর তাইপ

en: Router rule added
mni: রাউতর রুল হাপচিল্লে

en: Routers
mni: রাউতরশীং

en: Rule
mni: রুল

en: Rule %(rule)s was successfully inserted to policy %(policy)s.
mni: রুল %(rule)s অদু পোলিসি %(policy)sদা মায় পাক্না ইন্সর্ত তৌরে।

en: Rule %(rule)s was successfully removed from policy %(policy)s.
mni: রুল %(rule)s অদু পোলিসি %(policy)sদগী মায় পাক্না লৌথোকখ্রে।

en: Rule %s was successfully updated.
mni: রুল %s অদু মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Rules
mni: রুলশীং

en: Save
mni: সেভ তৌ

en: Save Changes
mni: অহোংবশীং সেভ তৌ

en: Saved extra spec "%s".
mni: অহেনবা স্পেক "%s" সেভ তৌরে।

en: Saved spec "%s".
mni: স্পেক "%s" সেভ তৌরে।

en: Scale
mni: স্কেল তৌ

en: Scale Cluster
mni: স্কেল ক্লষ্টর

en: Scale cluster operation failed
mni: স্কেল ক্লষ্টর ওপরেসন মায় পাক্ত্রে

en: Scaled cluster successfully started.
mni: স্কেল তৌরবা ক্লষ্টর মায় পাক্না হৌরে।

en: Scheduled backup "%(name)s".
mni: সেদ্যুল শেম্লবা বেকঅপ "%(name)s".

en: Scheduled deletion of %(data_type)s
mni: সেদ্যুল শেম্লবা %(data_type)sগী দিলিসন

en: Scheduled resize of instance "%s".
mni: সেদ্যুল শেম্লবা ইন্সতেন্স "%s"গী রিসাইজ তৌবা

en: Script Data
mni: স্ক্রিপ্ত দেতা

en: Script File
mni: স্ক্রিপ্ত ফাইল

en: Script name
mni: স্ক্রিপ মমীং

en: Script text
mni: স্ক্রিপ্ত তেক্সট

en: Security Group
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ

en: Security Group Rules
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ রুলশীং

en: Security Groups
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপশীং

en: Segment Range
mni: সেগমেন্ত রেঞ্জ

en: Segment Type
mni: সেগমেন্ত তাইপ

en: Segmentation ID
mni: সেগমেন্তেসন ID

en: Select IKE Policy
mni: IKE পোলিসি খল্লু

en: Select IPSec Policy
mni: IPSec পোলিসি খল্লু

en: Select Image
mni: ইমেজ খল্লু

en: Select Instance Snapshot
mni: ইন্সতেন্স স্নেপশোত খল্লু

en: Select Script Source
mni: স্ক্রিপ্ত সোর্স খল্লু

en: Select Subnet
mni: সবনেত খল্লু

en: Select Template
mni: তেমপ্লেত খল্লু

en: Select VPN Service
mni: VPN সর্ভিস খল্লু

en: Select Volume
mni: ভোল্যুম খল্লু

en: Select Volume Snapshot
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত খল্লু

en: Select a Method
mni: মেথদ অমা খল্লু

en: Select a Monitor
mni: মোনিতর অমা খল্লু

en: Select a New Flavor
mni: অনৌবা ফ্লেভর অমা খল্লু

en: Select a Policy
mni: পোলিসি অমা খল্লু

en: Select a Pool
mni: পুল অমা খল্লু

en: Select a Protocol
mni: প্রোতোকোল অমা খল্লু

en: Select a Router
mni: রাউতর অমা খল্লু

en: Select a Subnet
mni: সবনেত অমা খল্লু

en: Select a backup to restore
mni: রেষ্টোর তৌনবা বেকঅপ অমা খল্লু

en: Select a health monitor of %s
mni: %sগী হেল্থ মোনিতর অমা খল্লু

en: Select a key pair
mni: কী পেয়র অমা খল্লু

en: Select a monitor template for %s
mni: %sগীদমক মোনিতর তেমপ্লেত অমা খল্লু

en: Select a new agent
mni: অনৌবা এজেন্ত অমা খল্লু

en: Select a new host
mni: অনৌবা হোষ্ট অমা খল্লু

en: Select a new template to re-launch a stack.
mni: ষ্টেক অমা অমুক হন্না শেমগৎনবা অনৌবা তেমপ্লেত অমা খল্লু।

en: Select a port
mni: পোর্ত অমা খল্লু

en: Select a profile
mni: প্রোফাইল অমা খল্লু

en: Select a project
mni: প্রোজেক্ত অমা খল্লু

en: Select a target host
mni: তার্গেতকী হোষ্ট অমা খল্লু

en: Select a template to launch a stack.
mni: ষ্টেক অমা শেমগৎনবা তেমপ্লেত অমা খল্লু।

en: Select an IP address
mni: IP এদ্রেস অমা খল্লু

en: Select an instance
mni: ইন্সতেন্স অমা খল্লু

en: Select an instance to attach to.
mni: এতেচ তৌনবা ইন্সতেন্স অমা খল্লু।

en: Select backup
mni: বেকঅপ খল্লু

en: Select datastore type and version
mni: দেতাষ্টোর তাইপ অমসুং ভর্সন খল্লু

en: Select format
mni: ফোর্মেত খল্লু

en: Select from active instances
mni: এক্তিভ ইন্সতেন্সশীংদগী খল্লু

en: Select members for this pool
mni: পুল অসিগীদমক মেম্বরশীং খল্লু।

en: Select network
mni: নেতৱার্ক খল্লু

en: Select networks for your instance.
mni: নহাক্কী ইন্সতেন্সকী নেতৱার্কশীং খল্লু।

en: Select parent backup
mni: পেরেন্ত বেকঅপ খল্লু

en: Select plugin and hadoop version
mni: প্লগইন অমসুং হেদুপ ভর্সন খল্লু

en: Select plugin and hadoop version for cluster
mni: ক্লষ্টরগী প্লগইন অমসুং হেদুপ ভর্সন খল্লু

en: Select plugin and hadoop version for cluster template
mni: ক্লষ্টর তেমপ্লেতকী প্লগইন অমসুং হেদুপ ভর্সন খল্লু

en: Select rules for your policy.
mni: নহাক্কী পোলিসি অদুগী রুলশীং খল্লু।

en: Select source
mni: সোর্স খল্লু

en: Select the projects where the flavors will be used. If no projects are selected, then the flavor will be available in all projects.
mni: ফ্লেবরশীং শীজিন্নগদবা প্রোজেক্টশীং অদু খল্লু। করিগুম্বা প্রোজেক্ট অমত্তা খন্দ্রবদি, ফ্লেবর অদু প্রোজেক্ট পুম্নমক্তা ফংগনি।

en: Selected Hosts
mni: খল্লবা হোষ্টশীং

en: Selected Projects
mni: খল্লবা প্রোজেক্টশীং

en: Selected hosts
mni: খল্লবা হোষ্টশীং

en: Server error
mni: সর্ভরগী অশোয়বা

en: Service
mni: সর্ভিস

en: Service Configurations
mni: সর্ভিস কনফিগুরেসনশীং

en: Service Endpoint
mni: সর্ভিস এন্দপোইন্ত

en: Services
mni: সর্ভিসশীং

en: Services Down
mni: সর্ভিসশীং দাউন ওই

en: Services Up
mni: সর্ভিসশীং অপ ওই

en: Session Persistence
mni: সেসন পর্সিস্তেন্স

en: Set Domain Context
mni: দোমেইন কন্তেক্স সেত তৌ

en: Set Gateway
mni: গেতৱে সেত তৌ

en: Set as Active Project
mni: এক্তিভ প্রোজেক্তকুম্না সেত তৌ

en: Set maximum quotas for the project.
mni: প্রোজেক্ত অদুগীদমক মেক্সিমম ওইবা ক্যুওতাশীং সেত তৌ।

en: Settings
mni: সেত্তিংশীং

en: Settings saved.
mni: সেত্তিংশীং সেভ তৌরে।

en: Shared
mni: শেয়র তৌরবা

en: Shared Storage
mni: শেয়র তৌরবা ষ্টোরেজ

en: Shared with Me
mni: ঐগা শেয়র তৌরবা

en: Sign Out
mni: সাইন আউত

en: Size
mni: সাইজ

en: Size (GB)
mni: সাইজ (GB)

en: Size of image to launch.
mni: শেমগৎনবা ইমেজগী সাইজ

en: Size of the volume in GB.
mni: GBদা ওইবা ভোল্যুমগী সাইজ।

en: Size of volume
mni: ভোল্যুমগী সাইজ

en: Slash is not an allowed character.
mni: স্লাস অসি অয়াবা পীরবা কেরেক্তর অমা নত্তে।

en: Slashes are allowed, and are treated as pseudo-folders by the Object Store.
mni: স্লাস শীজিন্নবা য়াই, অমসুং ওবজেক্ত ষ্টোরনা স্যুদো-ফোলদরগুম্না লৌই।

en: Snapshot
mni: স্নেপশোত

[ctx: Type of an image]
en: Snapshot
mni: স্নেপশোত

en: Snapshot "%(name)s" created for instance "%(inst)s"
mni: ইন্সতেন্স "%(inst)s"গীদমক স্নেপশোত "%(name)s" শেম্লে

en: Snapshot Name
mni: স্নেপশোত মমীং

en: Snapshot source must be specified
mni: স্নেপশোত সোর্স অদু শেংনা তাক্কদবনি

en: Something went wrong!
mni: করিগুম্বা খরা লানখ্রে!

en: Source CIDR
mni: সোর্স CIDR

en: Source IP
mni: সোর্স IP

en: Source IP Address/Subnet
mni: সোর্স IP এদ্রেস/সবনেত

en: Source IP address or subnet
mni: সোর্স IP এদ্রেস নত্ত্রগা সবনেত

en: Source Port
mni: সোর্স পোর্ত

en: Source Port/Port Range
mni: সোর্স পোর্ত/পোর্ত রেঞ্জ

en: Source password
mni: সোর্স পাসৱার্দ

en: Source port (integer in [1, 65535] or range in a:b)
mni: সোর্স পোর্ত ([1, 65535]দা লৈবা ইন্তিজর নত্ত্রগা a:bদা লৈবা রেঞ্জ)

en: Source username
mni: সোর্স য়ুজরনেম

en: Spark
mni: স্পার্ক

en: Spec
mni: স্পেক

en: Specifies how IPv6 addresses and additional information are configured. We can specify SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 stateless provided by OpenStack, or specify no option. 'No options specified' means addresses are configured manually or configured by a non-OpenStack system.
mni: IPv6 এদ্রেসশীং অমসুং অহেনবা ইনফোর্মেসন করম তৌনা কনফিগর তৌবগে হায়বা তাকই। ঐখোয়না ওপনষ্টেকনা পীবা SLAAC/DHCPv6 ষ্টেতফুল/DHCPv6 ষ্টেতলেস তাকপা য়াই, নত্ত্রগা ওপসন অমত্তা তাক্তবা য়াই। 'ওপসন অমত্তা তাক্ত্রে' হায়বগী অর্থদি এদ্রেসশীং মেন্যুএল ওইনা কনফিগর তৌরে নত্ত্রগা নন-ওপনষ্টেক সিষ্টেম অমনা কনফিগর তৌরে হায়বনি।

en: Specify "Network Address"
mni: "নেতৱার্ক এদ্রেস" তাকউ

en: Specify "Network Address" or clear "Create Subnet" checkbox.
mni: "Network Address" তাকউ নত্ত্রগা "Create Subnet" চেকবোক্স ক্লিয়র তৌ।

en: Specify IP address of gateway or check "Disable Gateway".
mni: গেতৱেগী IP এদ্রেস তাকউ নত্ত্রগা "গেতৱে দিসএবল তৌ" চেক তৌ।

en: Specify VIP
mni: VIP তাকউ

en: Specify a free IP address from the selected subnet
mni: খল্লবা সবনেত অদুদগী ফ্রি IP এদ্রেস অমা তাকউ

en: Specify additional attributes for the subnet.
mni: সবনেত অদুগীদমক অহেনবা এত্রিব্যুতশীং তাকউ।

en: Specify an IP address for the interface created (e.g. 192.168.0.254).
mni: শেম্লবা ইন্তর্ফেস অদুগী IP এদ্রেস অমা তাকউ (খুদম ওইনা, 192.168.0.254)।

en: Specify member IP address
mni: মেম্বর IP এদ্রেস শেংনা তাকউ

en: Specs
mni: স্পেকশীং

en: Stack Events
mni: ষ্টেক ইভেন্তশীং

en: Stack ID
mni: ষ্টেক ID

en: Stack Name
mni: ষ্টেক মমীং

en: Stack Resource
mni: ষ্টেক রিসোর্স

en: Stack Resource Type
mni: ষ্টেক রিসোর্স তাইপ

en: Stack Resources
mni: ষ্টেক রিসোর্সশীং

en: Stack creation started.
mni: ষ্টেক শেম্বা হৌরে।

en: Stack creation timeout in minutes.
mni: মিনিত্তা ওইবা ষ্টেক ক্রিএসন তাইমআউত

en: Stack update started.
mni: ষ্টেক অপদেত তৌরে।

en: Stacks
mni: ষ্টেকশীং

[ctx: Action log of an instance]
en: Start
mni: ষ্টার্ত

en: Start Time
mni: হৌবা মতম

en: Start address is larger than end address (value=%s)
mni: ষ্টার্ত এদ্রেসনা এন্দ এদ্রেসতগী হেন্না চাউই (ভেল্যু=%s)

en: Start and end addresses must be specified (value=%s)
mni: ষ্টার্ত অমসুং এন্দ এদ্রেসশীং শেংনা তাক্কদবনি (ভেল্যু=%s)

en: Start must be earlier than end of period.
mni: অহৌবা অদুনা পেরিওদকী অরোয়বদগী হেন্না ঙনগদবনি।

en: Starting evacuation from %(current)s to %(target)s.
mni: %(current)sদগী %(target)sদা লৌথোকপা হৌরে।

en: State
mni: ষ্টেত

en: Stats
mni: ষ্টেতিষ্টিক্স

en: Status
mni: ষ্টেতস

en: Status =
mni: ষ্টেতস =

en: Status Reason
mni: ষ্টেতস মরম

en: Storage location
mni: ষ্টোরেজ লোকেসন

en: Storage type
mni: ষ্টোরেজ মখল

en: Streaming MapReduce
mni: মেপরিদ্যুস ষ্ট্রিম তৌরি

en: Sub Type
mni: সব তাইপ

en: Sub Type Value (Manual Input)
mni: সব তাইপ ভেল্যু (মেন্যুএল ইনপুত)

en: Subnet
mni: সবনেত

en: Subnet "%s" was successfully created.
mni: সবনেত "%s" মায় পাক্না শেমখ্রে।

en: Subnet "%s" was successfully updated.
mni: সবনেত "%s" মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: Subnet Details
mni: সবনেতকী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Subnet Name
mni: সবনেত মমীং

en: Subnet list can not be retrieved.
mni: সবনেত লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা য়াদে।

en: Subnets
mni: সবনেতশীং

en: Subnets Associated
mni: সবনেতশীং লোয়নৈ

en: Successfully added rule: %s
mni: রুল: %s মায় পাক্না হাপচিনলে

en: Successfully associated floating IP: %s
mni: ফ্লোতিং IP: %s মায় পাক্না এসোসিএত তৌরে

en: Successfully created QoS Spec: %s
mni: QoS স্পেক: %s মায় পাক্না শেম্লে

en: Successfully created encryption for volume type: %s
mni: ভোল্যুম মখল: %sগী এনক্রিপসন মায় পাক্না শেমখ্রে

en: Successfully created security group: %s
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ: %s মায় পাক্না শেম্লে

en: Successfully created volume type: %s
mni: ভোল্যুম তাইপ: %s মায় পাক্না শেম্লে

en: Successfully disassociated Floating IP: %s
mni: ফ্লোতিং IP: %s মায় পাক্না দিসএসোসিএত তৌরে

en: Successfully disassociated floating IP: %s
mni: ফ্লোতিং IP: %s মায় পাক্না দিসএসোসিএত তৌরে

en: Successfully imported public key: %s
mni: পব্লিক কী: %s মায়পাক্না ইম্পোর্ত তৌরে

en: Successfully modified QoS Spec consumer.
mni: QoS স্পেক কঞ্জ্যুমর মায় পাক্না শেমদোক-শেমজিন তৌখ্রে।

en: Successfully restored backup %(backup_name)s to volume with id: %(volume_id)s
mni: id: %(volume_id)sগা লোয়নবা ভোল্যুমদা বেকঅপ %(backup_name)s অসি মায় পাক্না রেষ্টোর তৌরে

en: Successfully sent the request to upload volume to image for volume: "%s"
mni: ভোল্যুম: "%s"গীদমক ইমেজদা ভোল্যুম অপলোদ তৌনবা রিক্বেষ্ট অদু মায় পাক্না থাখ্রে।

en: Successfully updated QoS Spec association.
mni: QoS স্পেক এসোসিএসন অদু মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Successfully updated aggregate: "%s."
mni: এগ্রিগেত মায় পাক্না অপদেত তৌরে: "%s."

en: Successfully updated container access to private.
mni: কন্তেনর এক্সেস প্রাইভেত্তা মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Successfully updated container access to public.
mni: কন্তেনর এক্সেস পব্লিক্তা মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Successfully updated image.
mni: ইমেজ মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Successfully updated security group: %s
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ: %s মায় পাক্না অপদেত তৌরে

en: Successfully updated volume snapshot status: "%s".
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত ষ্টেতস মায়পাক্না অপদেত তৌরে: "%s".

en: Successfully updated volume status to "%s".
mni: ভোল্যুম ষ্টেতস অদু "%s"দা মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Supported Versions
mni: সপোর্ত তৌবা ভর্সনশীং

[ctx: Current status of an Instance]
en: Suspended
mni: সস্পেন্দ তৌরে

[ctx: Power state of an Instance]
en: Suspended
mni: সস্পেন্দ তৌরে

en: Swap Disk
mni: স্বাপ দিস্ক

en: Swap Disk (MB)
mni: স্বাপ দিস্ক (MB)

en: Swift
mni: স্বিফ্ট

en: Swift_meters
mni: স্বিফ্ট_মিতরশীং

en: System
mni: সিষ্টেম

en: System Information
mni: সিষ্টেম ইনফোর্মেসন

en: Tags
mni: তেগশীং

en: Target Host
mni: তার্গেতকী হোষ্ট

en: Task
mni: তাস্ক

en: Template
mni: তেমপ্লেত

en: Template Data
mni: তেমপ্লেত দেতা

en: Template File
mni: তেমপ্লেত ফাইল

en: Template Name
mni: তেমপ্লেত মমীং

en: Template Source
mni: তেমপ্লেত সোর্স

en: Template URL
mni: তেমপ্লেত URL

en: The "from" port number is invalid.
mni: "from" পোর্ত নম্বর অদু চৎনবা য়াদে।

en: The "to" port number is invalid.
mni: "to" পোর্ত নম্বর অদু চৎনবা য়াদে।

en: The "to" port number must be greater than or equal to the "from" port number.
mni: "to" পোর্ত নম্বর অদু "from" পোর্ত নম্বরদগী হেন্না চাউবা নত্ত্রগা মান্নবা ওইগদবনি।

en: The 'operation' parameter for get_feature_permission '%(feature)s' is invalid. It should be one of %(allowed)s
mni: গেত_ফিচর_পর্মিসন '%(feature)s' ওপরেসন' পেরামিতর অসি চৎনবা য়াদ্রে। মসি %(allowed)sগী মনুংদগী অমা ওইগদবনি

en: The Aggregate was updated.
mni: এগ্রিগেত অদু অপদেট তৌখ্রে।

en: The ICMP code is invalid.
mni: ICMP কোদ অদু চৎনবা য়াদে।

en: The ICMP code not in range (-1, 255)
mni: ICMP কোদ অদু (-1, 255)গী রেঞ্জদা লৈতে

en: The ICMP type is invalid.
mni: ICMP তাইপ অদু চৎনবা য়াদে।

en: The ICMP type not in range (-1, 255)
mni: ICMP তাইপ অদু (-1, 255)গী রেঞ্জদা লৈতে

en: The ID "%s" is already used by another flavor.
mni: "%s"গী ID অসি অতোপ্পা ফ্লেবর অমনা হান্ননা শীজিন্নরে।

en: The Key Pair name that was associated with the instance
mni: ইন্সতেন্স অদুগা লোয়নরম্বা কী পেয়র মমীং

en: The Volume size is too small for the '%(image_name)s' image and has to be greater than or equal to '%(smallest_size)d' GB.
mni: ইমেজ '%(image_name)s'গীদমক ভোল্যুম সাইজ অসি কা-হেন্না পীকমল্লে অমসুং GB '%(smallest_size)d'দগী হেন্না চাউবা নত্ত্রগা মান্নবা ওইগদবনি।

en: The container cannot be deleted since it is not empty.
mni: কন্তেনর অদু হাংদবনা মরম ওইদুনা দিলিত তৌবা য়াদ্রে।

en: The flavor '%(flavor)s' is too small for requested image.
    Minimum requirements: %(min_ram)s MB of RAM and %(min_disk)s GB of Root Disk.
mni: রিক্বেষ্ট তৌরিবা ইমেজ অদুগীদমক ফ্লেভর '%(flavor)s' অসি কা-হেন্না পীকমল্লে।
    মিনিমম ওইবা চংদবা য়াদবশীং: RAMগী MB %(min_ram)s অমসুং রুত দিস্ককী GB %(min_disk)s

en: The instance is preparing the live migration to host "%s".
mni: হোষ্ট "%s"দা লাইভ মাইগ্রেসন পাংথোক্নবা ইন্সতেন্স অদু শেম-শারি।

en: The instance password encrypted with your public key.
mni: নহাক্কী পব্লিক কীনা এনক্রিপ্ত তৌরবা ইন্সতেন্স পাসৱার্দ।

en: The minimum disk size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
mni: ইমেজ অদু বুত তৌবদা মথৌ তাবা মিনিমম দিস্ক সাইজনি। করিগুম্বা শেংনা তাক্ত্রবদি, ভেল্যু অসি 0দা দিফোল্ট ওই (মিনিমম লৈতে)।

en: The minimum memory size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
mni: ইমেজ অদু বুত তৌবদা মথৌ তাবা মিনিমম মেমোরি সাইজনি। করিগুম্বা শেংনা তাক্ত্রবদি, ভেল্যু অসি 0দা দিফোল্ট ওই (মিনিমম লৈতে)।

en: The name "%s" is already used by another flavor.
mni: "%s"গী মমীং অসি অতোপ্পা ফ্লেবর অমনা হান্ননা শীজিন্নরে।

en: The name "%s" is already used by another host aggregate.
mni: "%s"গী মমীং অসি হান্ননা অতোপ্পা হোষ্ট এগ্রিগেত অমনা শীজিন্নরে।

en: The name of the physical network over which the virtual network is implemented.
mni: ভর্চুএল নেতৱার্ক অদু শীজিন্নরিবা ফিজিকেল নেতৱার্ককী মমীং।

en: The page you were looking for doesn't exist
mni: নহাক্না য়েংলিবা পেজ অদু লৈতে

en: The physical mechanism by which the virtual network is implemented.
mni: ভর্চুএল নেতৱার্কপু শীজিন্নহল্লিবা ফিজিকেল মেকানিজম।

en: The pseudo folder cannot be deleted since it is not empty.
mni: শেংদবা ফোলদর অদু হাংদবনা মরম ওইদুনা দিলিত তৌবা য়াদ্রে।

en: The raw contents of the environment file.
mni: ইনভাইরোনমেন্ত ফাইল অদুগী রো ওইবা কন্তেন্তশীং।

en: The raw contents of the template.
mni: তেমপ্লেত অদুগী রো ওইবা কন্তেন্তশীং

en: The requested feature '%(feature)s' is unknown. Please make sure to specify a feature defined in FEATURE_MAP.
mni: রিক্বেষ্ট তৌরিবা ফিচর '%(feature)s' অসি শকখংদে। চানবীদুনা FEATURE_MAPতা তাক্লিবা ফিচর অমা শেংনা তাকপা শোয়বীগনু।

en: The requested instance cannot be launched. The following requested resource(s) exceed quota(s): %s.
mni: রিক্বেষ্ট তৌরিবা ইন্সতেন্স অদু শেমগৎপা য়াদে। মখাগী রিক্বেষ্ট তৌরিবা রিসোর্স(শীং) অসিনা ক্যুওতা(শীং): %s হেল্লে।

en: The requested instance port is already associated with another floating IP.
mni: রিক্বেস্ত তৌরিবা ইন্সতেন্স পোর্ত অদুদি হান্ননা অতোপ্পা ফ্লোতিং IP অমগা এসোসিএত তৌখ্রে।

en: The specified port is invalid.
mni: তাক্লিবা পোর্ত অদু চৎনবা য়াদে।

en: The state to start in.
mni: ষ্টার্ত তৌনবা ষ্টেত।

en: The state to start the network in.
mni: নেতৱার্ক অদু হৌনবা ষ্টেত।

en: The subnet in the Network Address is too small (/%s).
mni: নেতৱার্ক এদ্রেস অদুদা লৈবা সবনেত অদু কা-হেন্না পীকই (/%s)।

en: The volume size cannot be less than the image minimum disk size (%sGB)
mni: ভোল্যুম সাইজনা ইমেজ মিনিমম দিস্ক সাইজ (%sGB) অদুদগী হন্থবা য়াদে

en: The volume size cannot be less than the image size (%s)
mni: ভোল্যুম সাইজনা ইমেজ সাইজ (%s) অদুদগী হন্থবা য়াদে

en: The volume size cannot be less than the snapshot size (%sGB)
mni: ভোল্যুম সাইজনা স্নেপশোত সাইজ (%sGB) অদুদগী হন্থবা য়াদে

en: The volume size cannot be less than the source volume size (%sGB)
mni: ভোল্যুম সাইজনা সোর্স ভোল্যুম সাইজ (%sGB) অদুদগী হন্থবা য়াদে

en: There are no meters defined yet.
mni: হৌজিক ফাউবা মিতর অমত্তা শেংনা তাক্ত্রি।

en: There is not enough capacity for this flavor in the selected availability zone. Try again later or select a different availability zone.
mni: খল্লবা এভেলএবিলিতি জোন অদুদা ফ্লেভর অসিগীদমক কেপাসিতি মরাং কায়না লৈতে। মতুংদা অমুক হন্না হোৎনৌ নত্ত্রগা তোঙানবা এভেলএবিলিতি জোন অমা খল্লু।

en: There was a problem parsing the %(prefix)s: %(error)s
mni: %(prefix)s অদু পার্সিং তৌবদা প্রোব্লেম অমা লৈখ্রে: %(error)s

en: This is required for operations to be performed throughout the lifecycle of the stack
mni: ষ্টেক অদুগী লাইফসাইকল মনুংদা পাংথোক্কদবা ওপরেসনশীংগীদমক মসি মথৌ তাই

en: This name is already taken.
mni: মমীং অসি হান্ননা লৌরে।

en: This volume is currently attached to an instance. In some cases, creating a snapshot from an attached volume can result in a corrupted snapshot.
mni: ভোল্যুম অসি হৌজিক্কী ওইনা ইন্সতেন্স অমদা এতেচ তৌই। থৌওং খরদদি, এতেচ তৌরবা ভোল্যুম অমদগী স্নেপশোত অমা শেম্বনা করপ্ত ওইরবা স্নেপশোত অমা ফংহল্লকপা য়াই।

en: Time
mni: মতম

en: Time Since Event
mni: ইভেন্ততগী হৌবা মতম

en: Time since created
mni: শেম্বদগী হৌবা মতম

en: Timeout
mni: তাইমআউত

en: Timezone
mni: তাইমজোন

en: Title
mni: তাইতল

en: To
mni: -দা

en: To Port
mni: পোর্ত্তা

en: To date to must be greater than From date.
mni: তু তারিখ অদুনা ফ্রোম তারিখ অদুদগী হেন্না চাউগদবনি।

en: To specify an allowed IP range, select &quot;CIDR&quot;. To allow access from all members of another security group select &quot;Security Group&quot;.
mni: অয়াবা লৈরবা IP রেঞ্জ অমা শেংনা তাক্নবা, &quot;CIDR&quot; খল্লু। অতোপ্পা সেক্যুরিতি গ্রুপ অমগী মেম্বর পুম্নমক্তগী এক্সেস তৌবা য়াহন্নবা &quot;Security Group&quot; খল্লু।

en: Topology
mni: তোপোলোজি

en: Total Size of LUKS Volumes and Snapshots (GB)
mni: LUKS ভোল্যুম অমসুং স্নেপশোতশীংগী (GB) অপুনবা সাইজ

en: Total Size of Volumes and Snapshots (GB)
mni: ভোল্যুম অমসুং স্নেপশোতশীংগী (GB) অপুনবা সাইজ

en: Total disk usage (GB * Hours Used) for the project
mni: প্রোজেক্ত অদুগী অপুনবা দিস্ক য়ুসেজ (GB * শীজিন্নখিবা পুংশীং)

en: Total size of stored objects
mni: থমজিল্লবা পোৎশকশীংগী অপুনবা সাইজ

en: Transform Protocol
mni: প্রোতোকোল ত্রান্সফোর্ম তৌ

en: Trunk
mni: ত্রঙ্ক

en: Type
mni: মখল

en: Type and version of datastore.
mni: দেতাষ্টোরগী তাইপ অমসুং ভর্সন

en: Unable to add Firewall "%s".
mni: ফায়রৱাল "%s" হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to add IKE Policy "%s".
mni: IKE পোলিসি "%s" হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to add IPSec Policy "%s".
mni: IPSec পোলিসি "%s" হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to add IPSec Site Connection "%s".
mni: IPSec সাইত কনেকসন "%s" হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to add Policy "%s".
mni: পোলিসি "%s" হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to add Rule "%s".
mni: রুল "%s" হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to add VIP "%s".
mni: VIP "%s" হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to add VPN Service "%s".
mni: VPN সর্ভিস "%s" হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to add member(s)
mni: মেম্বর(শীং) হাপচিনবা ঙমদে

en: Unable to add monitor
mni: মোনিতর হাপচিনবা ঙমদে

en: Unable to add monitor.
mni: মোনিতর হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to add pool "%s".
mni: পুল "%s" হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to add rule to security group.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ্তা রুল হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to add user to primary project.
mni: প্রাইমারি প্রোজেক্ততা য়ুজর হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to allocate Floating IP.
mni: ফ্লোতিং IP এলোকেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to associate IP address %s.
mni: IP এদ্রেস %s এসোসিএত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to associate floating IP.
mni: ফ্লোতিং IP এসোসিএত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to associate monitor.
mni: মোনিতর এসোসিএত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to attach volume.
mni: ভোল্যুম এতেচ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to change password.
mni: পাসৱার্দ হোংদোকপা ঙমদে।

en: Unable to change the volume type for volume: "%s"
mni: ভোল্যুম: "%s"গী ভোল্যুম তাইপ অদু হোংদোকপা ঙমদে

en: Unable to clear gateway for router "%(name)s": "%(msg)s"
mni: রাউতর "%(name)s"গী গেতৱে ক্লিয়র তৌবা ঙমদে: "%(msg)s"

en: Unable to connect to Neutron.
mni: ন্যুত্রোন্দা কনেক্ত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to copy object.
mni: ওবজেক্ত কোপি তৌবা ঙমদে।

en: Unable to create QoS Spec.
mni: QoS স্পেক শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create container.
mni: কন্তেনর শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create domain "%s".
mni: দোমেইন "%s" শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create encrypted volume type.
mni: এনক্রিপ তৌরবা ভোল্যুম মখল শেম্বা ঙমদ্রে।

en: Unable to create flavor "%s".
mni: ফ্লেবর "%s" শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create flavor.
mni: ফ্লেবর শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create group.
mni: গ্রুপ শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create host aggregate "%s".
mni: হোষ্ট এগ্রিগেত "%s" শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create host aggregate.
mni: হোষ্ট এগ্রিগেত শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create job binary
mni: জোব বাইনরি শেম্বা ঙমদে

en: Unable to create key pair: %(exc)s
mni: কী পেয়র: %(exc)s শেম্বা ঙমদে

en: Unable to create network "%s".
mni: নেত‍ৱার্ক "%s" শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create new cluster for job.
mni: জোবকীদমক অনৌবা ক্লষ্টর শেম্বা ঙমদ্রে।

en: Unable to create project "%s".
mni: প্রোজেক্ত "%s" শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create pseudo-folder.
mni: স্যুদো-ফোলদর শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create role.
mni: রোল শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create snapshot.
mni: স্নেপশোত শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create spec.
mni: স্পেক শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create subnet "%s".
mni: সবনেত "%s" শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create the cluster
mni: ক্লষ্টর অদু শেম্বা ঙমদে

en: Unable to create user.
mni: য়ুজর শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create volume backup.
mni: ভোল্যুম বেকঅপ শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create volume snapshot.
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create volume type extra spec.
mni: ভোল্যুম তাইপ এক্সত্রা স্পেক শেম্বা ঙমদ্রে।

en: Unable to create volume type.
mni: ভোল্যুম তাইপ শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create volume.
mni: ভোল্যুম শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to delete IKE Policy: %s
mni: IKE পোলিসি: %s দিলিত তৌবা ঙমদে

en: Unable to delete IPSec Policy: %s
mni: IPSec পোলিসি: %s দিলিত তৌবা ঙমদে

en: Unable to delete IPSec Site Connection: %s
mni: IPSec সাইত কনেকসন: %s দিলিত তৌবা ঙমদে

en: Unable to delete VIP. %s
mni: VIP দিলিত তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to delete VPN Service: %s
mni: VPN সর্ভিস: %s দিলিত তৌবা ঙমদে

en: Unable to delete container.
mni: কন্তেনর দিলিত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to delete firewall. %s
mni: ফায়রৱাল দিলিত তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to delete member. %s
mni: মেম্বর দিলিত তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to delete monitor. %s
mni: মোনিতর দিলিত তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to delete policy. %s
mni: পোলিসি দিলিত তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to delete pool. %s
mni: পুল দিলিত তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to delete router "%s"
mni: রাউতর "%s" দিলিত তৌবা ঙমদে

en: Unable to delete router rule.
mni: রাউতর রুল দিলিত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to delete rule. %s
mni: রুল দিলিত তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to determine if availability zones extension is supported.
mni: এভেলএবিলিতি জোনশীংগী এক্সতেন্সন সপোর্ত তৌব্রা হায়বা খংবা ঙমদে।

en: Unable to determine if volume type encryption is supported.
mni: ভোল্যুম তাইপ এনক্রিপসন সপোর্ত তৌব্রা হায়বদু খংদোকপা ঙমদে।

en: Unable to disassociate floating IP.
mni: ফ্লোতিং IP দিসএসোসিএত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to disassociate monitor.
mni: মোনিতর দিসএসোসিএত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to edit spec.
mni: স্পেক এদিত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to edit volume type extra spec.
mni: ভোল্যুম তাইপ এক্সত্রা স্পেক এদিত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to extend volume.
mni: ভোল্যুম এক্সতেন্দ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to fetch EC2 credentials.
mni: EC2 ক্রিদেন্সিএলশীং ফংবা ঙমদে।

en: Unable to fetch available images.
mni: অফংবা ইমেজশীং লৌবা ঙমদে।

en: Unable to fetch cluster list
mni: ক্লষ্টর লিষ্ট লৌবা ঙমদে

en: Unable to fetch cluster template list
mni: ক্লষ্টর তেমপ্লেত লিষ্ট ফংবা ঙমদে

en: Unable to fetch cluster template.
mni: ক্লষ্টর তেমপ্লেত ফংবা ঙমদে।

en: Unable to fetch cluster to scale
mni: স্কেল তৌনবা ক্লষ্টর লৌবা ঙমদে

en: Unable to fetch cluster to scale.
mni: স্কেল তৌনবা ক্লষ্টর ফংবা ঙমদে।

en: Unable to fetch clusters.
mni: ক্লষ্টরশীং লৌবা ঙমদে।

en: Unable to fetch data sources.
mni: দেতা সোর্সশীং লৌবা ঙমদে।

en: Unable to fetch flavor for template.
mni: তেমপ্লেতকীদমক ফ্লেভর লৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to fetch floating ip pools.
mni: ফ্লোতিং ip পুলশীং লৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to fetch image choices.
mni: ইমেজ চোইসশীং লৌবা ঙমদে।

en: Unable to fetch instance details.
mni: ইন্সতেন্সকী অকুপ্পা মরোলশীং লৌবা ঙমদে।

en: Unable to fetch job binary list.
mni: জোব বাইনরি লিষ্ট লৌবা ঙমদে।

en: Unable to fetch job binary: %(exc)s
mni: জোব বাইনরি: %(exc)s লৌবা ঙমদে

en: Unable to fetch job executions.
mni: জোব এক্সেক্যুসনশীং লৌবা ঙমদে।

en: Unable to fetch jobs.
mni: জোবশীং লৌবা ঙমদে।

en: Unable to fetch keypair choices.
mni: কীপেয়র চোইসশীং লৌবা ঙমদে।

en: Unable to fetch node group details.
mni: নোদ গ্রুপকী অকুপ্পা মরোলশীং ফংবা ঙমদে।

en: Unable to fetch node group template list.
mni: নোদ গ্রুপ তেমপ্লেত লিষ্ট লৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to fetch plugin details.
mni: প্লগইনগী অকুপ্পা মরোলশীং লৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to fetch plugin list.
mni: প্লগইন লিষ্ট লৌবা ঙমদে।

en: Unable to fetch template object.
mni: তেমপ্লেত ওবজেক্ত লৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to fetch template to copy.
mni: কোপি তৌনবা তেমপ্লেত লৌবা ঙমদে।

en: Unable to fetch the image details
mni: ইমেজগী অকুপ্পা মরোলশীং অদু লৌবা ঙমদে

en: Unable to find backup!
mni: বেকঅপ ফংবা ঙমদে!

en: Unable to find default role.
mni: দিফোল্ট রোল ফংবা ঙমদে।

en: Unable to generate process choices.
mni: প্রোসেস চোইসশীং পীবা ঙমদ্রে।

en: Unable to get EC2 credentials
mni: EC2 ক্রিদেন্সিএলশীং ফংবা ঙমদে

en: Unable to get RDP console for instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s"গী RDP কন্সোল ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get SPICE console for instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s"গী SPICE কন্সোল ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get VNC console for instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s"গী VNC কন্সোল ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get cinder services list.
mni: সিন্দর সর্ভিসশীংগী লিষ্ট ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get database backup data.
mni: দেতাবেজ বেকঅপ দেতা ফংবা ঙমদ্রে।

en: Unable to get databases data.
mni: দেতাবেজশীংগী দেতা ফংবা ঙমদ্রে।

en: Unable to get events for stack "%s".
mni: ষ্টেক "%s"গী ইভেন্তশীং ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get flavor list
mni: ফ্লেবর লিষ্ট ফংবা ঙমদে

en: Unable to get host aggregate list
mni: হোষ্ট এগ্রিগেত লিষ্ট ফংবা ঙমদে

en: Unable to get log for instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s"গী লোগ ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get network agents info.
mni: নেতৱার্ক এজেন্তশীংগী ইনফো ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get network agents list.
mni: নেতৱার্ক এজেন্তশীংগী লিষ্ট ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get node group details.
mni: নোদ গ্রুপকী অকুপ্পা মরোলশীং ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get nova services list.
mni: নোভা সর্ভিসশীংগী লিষ্ট ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get openrc credentials
mni: ওপনrc ক্রিদেন্সিএলশীং ফংবা ঙমদে

en: Unable to get quota info.
mni: ক্যুওতাগী ইনফো ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get resources for stack "%s".
mni: ষ্টেক "%s"গী রিসোর্সশীং ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get subnet "%s"
mni: সবনেত "%s" ফংবা ঙমদে

en: Unable to get the available hosts
mni: অফংবা হোষ্টশীং অদু ফংবা ঙমদে

en: Unable to get user data.
mni: য়ুজর দেতা ফংবা ঙমদ্রে।

en: Unable to import key pair.
mni: কী পেয়র ইম্পোর্ত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to launch %(count)s named "%(name)s".
mni: "%(name)s" হায়না মমীং থোল্লবা %(count)s শেমগৎপা ঙমদ্রে।

en: Unable to launch job.
mni: জোব শেমগৎপা ঙমদ্রে।

en: Unable to list containers.
mni: কন্তেনরশীং লিষ্ট তৌবা ঙমদে।

en: Unable to list database backups for parent.
mni: পেরেন্তকী দেতাবেজ বেকঅপশীংগী লিষ্ট তৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to list database instances to backup.
mni: দেতাবেজ ইন্সতেন্সশীং বেকঅপ্তা লিষ্ট তৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to list dhcp agents hosting network.
mni: নেতৱার্ক হোষ্ট তৌরিবা dhcp এজেন্তশীংগী লিষ্ট শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to load the specified image. %s
mni: তাক্লবা ইমেজ অদু লোদ তৌবা ঙমদে. %s

en: Unable to load the specified snapshot.
mni: তাক্লবা স্নেপশোত অদু লোদ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to load the specified volume. %s
mni: তাক্লবা ভোল্যুম অদু লোদ তৌবা ঙমদে. %s

en: Unable to locate VIP to delete. %s
mni: দিলিত তৌনবা VIP থীবা ফংদে। %s

en: Unable to lookup volume or backup information.
mni: ভোল্যুম লুকঅপ তৌবা নত্ত্রগা ইনফোর্মেসন বেকঅপ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to modify domain "%s".
mni: দোমেইন "%s" শেমদোক-শেমজিন তৌবা ঙমদে।

en: Unable to modify flavor "%s".
mni: ফ্লেবর "%s" শেমদোক-শেমজিন তৌবা ঙমদে।

en: Unable to modify instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s" শেমদোক-শেমজিন তৌবা ঙমদে।

en: Unable to modify project "%s".
mni: প্রোজেক্ত "%s" শেমদোক-শেমজিন তৌবা ঙমদে।

en: Unable to obtain flavors.
mni: ফ্লেভরশীং ফংবা ঙমদ্রে।

en: Unable to parse IP address %s.
mni:  IP এদ্রেস %s পার্স তৌবা ঙমদে।

en: Unable to populate anti-affinity processes.
mni: এন্তি-এফিনিতি প্রোসেসশীং পোপ্যুলেত তৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to process plugin tags
mni: প্লগইন তেগশীং প্রোসেস তৌবা ঙমদে

en: Unable to rebuild instance.
mni: ইন্সতেন্স রিবিল্ড তৌবা ঙমদে।

en: Unable to resize instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s" রিসাইজ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to resize volume. %s
mni: ভোল্যুম %s রিসাইজ তৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to restore backup.
mni: বেকঅপ রেষ্টোর তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve IKE Policies list.
mni: IKE পোলিসিশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve IKE Policy details.
mni: IKE পোলিসিগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve IKE Policy details. %s
mni: IKE পোলিসিগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron for instance "%(name)s" (%(id)s).
mni: ইন্সতেন্স "%(name)s" (%(id)s)গী ন্যুত্রোন্দগী IP এদ্রেসশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron.
mni: ন্যুত্রোন্দগী IP এদ্রেসশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve IPSec Policies list.
mni: IPSec পোলিসিশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve IPSec Policy details.
mni: IPSec পোলিসিগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve IPSec Policy details. %s
mni: IPSec পোলিসিগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to retrieve IPSec Site Connection details.
mni: IPSec সাইত কনেকসনগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve IPSec Site Connection details. %s
mni: IPSec সাইত কনেকসনগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to retrieve IPSec Site Connections list.
mni: IPSec সাইত কনেকসনশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve Nova availability zones.
mni: নোভা এভেলএবিলিতি জোনশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve QoS Spec association.
mni: QoS স্পেক এসোসিএসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve QoS Spec details.
mni: QoS স্পেক্কী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve QoS Specs.
mni: QoS স্পেকশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve QoS spec details.
mni: QoS স্পেক্কী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve QoS spec list.
mni: QoS স্পেক লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve QoS specs
mni: QoS স্পেকশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve VIP details.
mni: VIPগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve VIP details. %s
mni: VIPগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to retrieve VPN Service details.
mni: VPN সর্ভিসকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve VPN Service details. %s
mni: VPN সর্ভিসকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to retrieve VPN Services list.
mni: VPN সর্ভিসশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve a list of external networks "%s".
mni: এক্সতর্নেল নেতৱার্ক "%s"গী লিষ্ট অমা রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve agent list.
mni: এজেন্ত লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve an external network "%s".
mni: এক্সতর্নেল নেতৱার্ক "%s" অমা রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve attachment information.
mni: এতেচমেন্তকী ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to retrieve availability zone list.
mni: এভেলএবিলিতি জোন লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve availability zones.
mni: এভেলএবিলিতি জোনশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve available metadata for aggregate.
mni: এগ্রিগেতকীদমক অফংবা মেতাদেতা রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve available metadata for flavors.
mni: ফ্লেবরশীংগী অফংবা মেতাদেতা রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve available properties for image.
mni: ইমেজগী অফংবা প্রোপর্টিশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve backup details.
mni: বেকঅপকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve compute host information.
mni: কম্প্যুত হোষ্ট ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve compute limit information.
mni: কম্প্যুত লিমিত ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve container list.
mni: কন্তেনর লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve data processing plugins.
mni: দেতা প্রোসেসিং প্লগইনশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve database instances.
mni: দেতাবেজ ইন্সতেন্সশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to retrieve database size information.
mni: দেতাবেজ সাইজ ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to retrieve default Neutron quota values.
mni: দিফোল্ট ন্যুত্রোন ক্যুওতা ভেল্যুশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve default quota values.
mni: দিফোল্ট ক্যুওতা ভেল্যুশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve details for backup: %s
mni: বেকঅপ: %sগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve details for database instance: %s
mni: দেতাবেজ ইন্সতেন্স: %sগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve details for instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s"গী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve details for network "%s".
mni: নেতৱার্ক "%s"গী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve details for parent backup: %s
mni: পেরেন্ত বেকঅপ: %sগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve details for router "%s".
mni: রাউতর "%s"গী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve details.
mni: অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve domain details.
mni: দোমেইনগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve domain information.
mni: দোমেইন ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve domain list.
mni: দোমেইন লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve extensions information.
mni: এক্সতেন্সনশীংগী ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve extra spec list.
mni: অহেনবা স্পেক লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve firewall details.
mni: ফায়রৱালগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve firewall list.
mni: ফায়রৱালগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve flavor access list. Please try again later.
mni: ফ্লেবর এক্সেস লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদ্রে। চানবীদুনা মতুংদা অমুক হন্না হোৎনবীয়ু।

en: Unable to retrieve flavor details.
mni: ফ্লেবরগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%(name)s" (%(id)s).
mni: ইন্সতেন্স "%(name)s" (%(id)s)গীদমক ফ্লেভর ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s"গীদমক ফ্লেভর ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve flavor list.
mni: ফ্লেবর লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve flavors.
mni: ফ্লেভরশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve floating IP addresses.
mni: ফ্লোতিং IP এদ্রেসশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve floating IP pools.
mni: ফ্লোতিং IP পুলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve group list.
mni: গ্রুপ লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve group list. Please try again later.
mni: গ্রুপ লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। চানবীদুনা মতুংদা অমুক হন্না হোৎনবীয়ু।

en: Unable to retrieve group users.
mni: গ্রুপ য়ুজরশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve health monitor details. %s
mni: হেল্থ মোনিতরগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to retrieve host aggregates list.
mni: হোষ্ট এগ্রিগেতশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve host information.
mni: হোষ্ট ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve hypervisor information.
mni: হাইপরভিজর ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve hypervisor instances list.
mni: হাইপরভিজর ইন্সতেন্সশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve hypervisor statistics.
mni: হাইপরভিজর ষ্টেতিষ্টিক্স রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve image details.
mni: ইমেজগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve image list
mni: ইমেজ লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve image list.
mni: ইমেজগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve image.
mni: ইমেজ রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve images for the current project.
mni: হৌজিক্কী প্রোজেক্ত অসিগীদমক ইমেজশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve images with filter %s.
mni: ফিলতর %sনা ইমেজশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve images.
mni: ইমেজশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance action list.
mni: ইন্সতেন্স এক্সন লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance details.
mni: ইন্সতেন্সকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance flavors.
mni: ইন্সতেন্স ফ্লেভরশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance list.
mni: ইন্সতেন্স লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance password.
mni: ইন্সতেন্স পাসৱার্দ রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance project information.
mni: ইন্সতেন্স প্রোজেক্ত ইনফোর্মসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance size information.
mni: ইন্সতেন্স সাইজ ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance.
mni: ইন্সতেন্স রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instances list.
mni: ইন্সতেন্সশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instances.
mni: ইন্সতেন্সশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve key pair list.
mni: কী পেয়রগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve key pairs.
mni: কী পেয়রশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve limit information.
mni: লিমিত ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve list of security groups
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve list of volume snapshots.
mni: ভোল্যুম স্নেপশোতকী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve list of volumes.
mni: ভোল্যুমশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve member details.
mni: মেম্বরগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve member details. %s
mni: মেম্বরগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to retrieve member list.
mni: মেম্বরগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve metadata.
mni: মেতাদেতা রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve monitor details.
mni: মোনিতরগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve monitor list.
mni: মোনিতরগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve monitors list.
mni: মোনিতরশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve network details.
mni: নেতৱার্ক্কী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve network profile details.
mni: নেতৱার্ক প্রোফাইলগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve network quota information.
mni: নেতৱার্ক ক্যুওতা ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve network.
mni: নেতৱার্ক রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve networks list.
mni: নেতৱার্কশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve networks.
mni: নেতৱার্কশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to retrieve object list.
mni: ওবজেক্ত লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve object.
mni: ওবজেক্ত রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve plugin.
mni: প্লগইন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve policies list.
mni: পোলিসিশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve policy details.
mni: পোলিসিগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve policy list (%(error)s).
mni: পোলিসি লিষ্ট (%(error)s) রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve policy list.
mni: পোলিসি লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve pool details.
mni: পুলগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve pool details. %s
mni: পুলগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to retrieve pool subnet. %s
mni: পুল সবনেত রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to retrieve pool. %s
mni: পুল রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। %s

en: Unable to retrieve pools list.
mni: পুলশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve port details
mni: পোর্তকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve port details.
mni: পোর্তকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve project details.
mni: প্রোজেক্কী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve project domain.
mni: প্রোজেক্ত দোমেইন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve project information.
mni: প্রোজেক্ত ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve project list.
mni: প্রোজেক্ত লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve providers list.
mni: প্রোভাইদরশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve public images.
mni: পব্লিক ইমেজশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve quota information.
mni: ক্যুওতা ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve resource.
mni: রিসোর্স রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve role list.
mni: রোল লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve roles list.
mni: রোলশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve router details.
mni: রাউতরগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve router list.
mni: রাউতর লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve router.
mni: রাউতর রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve routers list.
mni: রাউতরশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve rule details.
mni: রুলগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve rules (%(error)s).
mni: রুল (%(error)s) রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve rules list.
mni: রুলশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve security group list. Please try again later.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। চানবীদুনা মতুংদা অমুক হন্না হোৎনবীয়ু।

en: Unable to retrieve security group.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve security groups for instance "%(name)s" (%(id)s).
mni: ইন্সতেন্স "%(name)s" (%(id)s)গী সেক্যুরিতি গ্রুপশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve security groups.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve snapshot details.
mni: স্নেপশোতকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve snapshot list.
mni: স্নেপশোত লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve stack list.
mni: ষ্টেক লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve stack template.
mni: ষ্টেক তেমপ্লেত রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve stack.
mni: ষ্টেক রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve subnet details
mni: সবনেতকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve subnet details.
mni: সবনেতকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve tenant limits.
mni: তেনেন্ত লিমিতশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated
mni: অপদেত তৌনবা এগ্রিগেত অদু রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated.
mni: অপদেত তৌনবা এগ্রিগেত অদু রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve the flavor metadata.
mni: ফ্লেবর মেতাদেতা অদু রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve the image to be updated.
mni: অপদেত তৌগদবা ইমেজ অদু রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve the specified pool.
mni: শেংনা তাক্লবা পুল অদু রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve the specified pool. Unable to add VIP "%s".
mni: তাক্লিবা পুল অদু রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। VIP "%s" হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve the volume type list.
mni: ভোল্যুম তাইপ লিষ্ট অদু রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve usage information.
mni: য়ুসেজ ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve user domain role assignments.
mni: য়ুজর দোমেইন রোল এসাইনমেন্তশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve user information.
mni: য়ুজর ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve user list.
mni: য়ুজর লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve user list. Please try again later.
mni: য়ুজর লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। চানবীদুনা মতুংদা অমুক হন্না হোৎনবীয়ু।

en: Unable to retrieve user roles.
mni: য়ুজর রোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve users.
mni: য়ুজরশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve version information.
mni: ভর্সন ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume backups.
mni: ভোল্যুম বেকঅপশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume details.
mni: ভোল্যুমগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume information for volume: "%s"
mni: ভোল্যুম: "%s"গী ভোল্যুম ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve volume information.
mni: ভোল্যুম ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume limit information.
mni: ভোল্যুম লিমিত ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume list for instance "%(name)s" (%(id)s).
mni: ইন্সতেন্স "%(name)s" (%(id)s)গী ভোল্যুম লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume list.
mni: ভোল্যুম লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume project information.
mni: ভোল্যুম প্রোজেক্ত ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume snapshot.
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume snapshots.
mni: ভোল্যুম স্নেপশোতশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume type details.
mni: ভোল্যুম তাইপকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume type encryption details.
mni: ভোল্যুম তাইপ এনক্রিপসনগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume type encryption information.
mni: ভোল্যুম তাইপ এনক্রিপসন ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume type extra spec details.
mni: ভোল্যুম তাইপ এক্সত্রা স্পেক্কী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume type name.
mni: ভোল্যুম তাইপ মমীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume types
mni: ভোল্যুম মখলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve volume.
mni: ভোল্যুম রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume/instance attachment information
mni: ভোল্যুম/ইন্সতেন্স এতেচমেন্ত ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to set Domain Context.
mni: দোমেইন কন্তেক্স সেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to set flavor access for project %s.
mni: প্রোজেক্ত %sগীদমক ফ্লেবর এক্সেস সেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to set gateway.
mni: গেতৱে সেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to set project quotas.
mni: প্রোজেক্ত ক্যুওতাশীং সেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to sort instance flavors.
mni: ইন্সতেন্স ফ্লেভরশীং সোর্ত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update container access.
mni: কন্তেনর এক্সেস অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update default quotas.
mni: দিফোল্ট ক্যুওতাশীং অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update group.
mni: গ্রুপ অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update image "%s".
mni: ইমেজ "%s" অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update object.
mni: ওবজেক্ত অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update role.
mni: রোল অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update row
mni: রো অপদেত তৌবা ঙমদে

en: Unable to update subnet "%s".
mni: সবনেত "%s" অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update the aggregate metadata.
mni: এগ্রিগেত মেতাদেতা অদু অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update the aggregate.
mni: এগ্রিগেত অদু অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update the flavor metadata.
mni: ফ্লেবর মেতাদেতা অদু অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update the group.
mni: গ্রুপ অদু অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update the image metadata.
mni: ইমেজ মেতাদেতা অদু অপদেত তৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to update the user.
mni: য়ুজর অদু অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update volume snapshot status.
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত ষ্টেতস অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update volume snapshot.
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update volume status to "%s".
mni: ভোল্যুম ষ্টেতস অদু "%s"দা অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update volume.
mni: ভোল্যুম অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to upload cluster template file
mni: ক্লষ্টর তেমপ্লেত ফাইল অপলোদ তৌবা ঙমদে

en: Unable to upload job binary
mni: জোব বাইনরি অপলোদ তৌবা ঙমদে

en: Unable to upload object.
mni: ওবজেক্ত অপলোদ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to upload volume to image for volume: "%s"
mni: ভোল্যুম: "%s"গী ইমেজদা ভোল্যুম অপলোদ তৌবা ঙমদে

en: Unknown
mni: শকখংদবা

en: Unknown instance
mni: শকখংদবা ইন্সতেন্স

en: Unknown instance (None)
mni: শকখংদবা ইন্সতেন্স (অমত্তা লৈতে)

en: Up
mni: অপ

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Up
mni: অপ

en: Update
mni: অপদেত তৌ

en: Update Aggregate Metadata
mni: এগ্রিগেত মেতাদেতা অপদেত তৌ

en: Update Default Quotas
mni: দিফোল্ট ক্যুওতাশীং অপদেত তৌ

en: Update Defaults
mni: দিফোল্টশীং অপদেত তৌ

en: Update Flavor Metadata
mni: ফ্লেবর মেতাদেতা অপদেত তৌ

en: Update Group
mni: গ্রুপ অপদেত তৌ

en: Update Image
mni: ইমেজ অপদেত তৌ

en: Update Image Metadata
mni: ইমেজ মেতাদেতা অপদেত তৌ

en: Update Metadata
mni: মেতাদেতা অপদেত তৌ

en: Update Network
mni: নেতৱার্ক অপদেত তৌ

en: Update Network Profile
mni: নেতৱার্ক প্রোফাইল অপদেত তৌ

en: Update Object
mni: ওবজেক্ত অপদেত তৌ

en: Update Port
mni: পোর্ত অপদেত তৌ

en: Update Role
mni: রোল অপদেত তৌ

en: Update Router
mni: রাউতর অপদেত তৌ

en: Update Stack
mni: ষ্টেক অপদেত তৌ

en: Update Stack Parameters
mni: ষ্টেক পেরামিতরশীং অপদেত তৌ

en: Update Status
mni: ষ্টেতস অপদেত তৌ

en: Update User
mni: য়ুজর অপদেত তৌ

en: Update Volume Snapshot Status
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত ষ্টেতস অপদেত তৌ

en: Update Volume Status
mni: ভোল্যুম ষ্টেতস অপদেত তৌ

en: Update a subnet associated with the network. Advanced configuration are available at "Subnet Details" tab.
mni: নেতৱার্ক অদুগা এসোসিএত তৌবা সবনেত অমা অপদেত তৌ। "সবনেতকী অকুপ্পা মরোলশীং" তেবতা এদভান্স ওইবা কনফিগুরেসন ফংই।

en: Update requests for this floating ip
mni: ফ্লোতিং ip অসিগী অপদেতকী রিক্বেষ্টশীং

en: Update requests for this network
mni: নেতৱার্ক অসিগী অপদেতকী রিক্বেষ্টশীং

en: Update requests for this port
mni: পোর্ত অসিগী অপদেতকী রিক্বেষ্টশীং

en: Update requests for this router
mni: রাউতর অসিগী অপদেতকী রিক্বেষ্টশীং

en: Update requests for this subnet
mni: সবনেত অসিগী অপদেতকী রিক্বেষ্টশীং

en: Updated
mni: অপদেত তৌরে

en: Updated At
mni: ...দা অপদেত তৌরবা

en: Updated subnet "%s".
mni: অপদেত তৌরবা সবনেত "%s"

en: Updating volume "%s"
mni: ভোল্যুম "%s" অপদেত তৌরি

en: Updating volume snapshot "%s"
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত "%s" অপদেত তৌরি

en: Upload
mni: অপলোদ তৌ

en: Upload File
mni: ফাইল অপলোদ তৌ

en: Upload Object
mni: ওবজেক্ত অপলোদ তৌ

en: Upload Objects
mni: ওবজেক্তশীং অপলোদ তৌ

en: Upload Template
mni: তেমপ্লেত অপলোদ তৌ

en: Upload Volume to Image
mni: ইমেজদা ভোল্যুম অপলোদ তৌ

en: Upload to Image
mni: ইমেজদা অপলোদ তৌ

en: Uploaded image size
mni: অপলোদ তৌরবা ইমেজগী সাইজ

en: Usage
mni: য়ুসেজ

en: Usage (Hours)
mni: য়ুসেজ (পুং)

en: Usage Report
mni: য়ুসেজ রিপোর্ত

en: Use Server Default
mni: সর্ভর দিফোল্ট শীজিন্নৌ

en: Use a volume as source
mni: ভোল্যুম অমা সোর্স অমগুম্না শীজিন্নৌ

en: Use anti-affinity groups for processes
mni: প্রোসেসশীংগীদমক এন্তি-এফিনিতি গ্রুপশীং শীজিন্নৌ

en: Use anti-affinity groups for:
mni: মশীগীদমক এন্তি-এফিনিতি গ্রুপশীং শীজিন্নৌ:

en: Use image as a source
mni: ইমেজ সোর্স অমগুম্না শীজিন্নৌ

en: Use snapshot as a source
mni: স্নেপশোত সোর্স অমগুম্না শীজিন্নৌ

en: User
mni: য়ুজর

en: User "%s" was successfully created.
mni: য়ুজর "%s" মায় পাক্না শেমখ্রে।

en: User %s has no role defined for that project.
mni: প্রোজেক্ত অদুগীদমক য়ুজর %sগী শেংনা তাক্লবা রোল অমত্তা লৈতে।

en: User Credentials Details
mni: য়ুজর ক্রিদেন্সিএলশীংগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: User ID
mni: য়ুজর ID

en: User Name
mni: য়ুজর মমীং

en: User Settings
mni: য়ুজর সেত্তিংশীং

en: User has been updated successfully.
mni: য়ুজর মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: User name "%s" is already used.
mni: য়ুজর মমীং "%s" অসি হান্ননা শীজিন্নরে।

en: Username
mni: য়ুজরনেম

en: Users
mni: য়ুজরশীং

en: VCPU Hours
mni: VCPU পুংশীং

en: VCPUs
mni: VCPUশীং

en: VCPUs (total)
mni: VCPUs (অপুনবা)

en: VCPUs (used)
mni: VCPUs (শীজিন্নরবা)

en: VIP %s was successfully updated.
mni: VIP %s মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: VIP Details
mni: VIPগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: VIP Subnet
mni: VIP সবনেত

en: VPN Service
mni: VPN সর্ভিস

en: VPN Service %s was successfully updated.
mni: VPN সর্ভিস %s মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: VPN Service Details
mni: VPN সর্ভিসকী অকুপ্পা মরোলশীং

en: VPN Service associated with this connection
mni: কনেকসন অসিগা এসোসিএত তৌবা VPN সর্ভিস

en: VPN Services
mni: VPN সর্ভিসশীং

en: Valid integer greater than the DPD interval
mni: চৎনবা য়াবা ইন্তিজরনা DPD ইন্তর্ভেলদগী হেন্না চাউই

en: Value
mni: ভেল্যু

en: Value (Avg)
mni: ভেল্যু (এভরেজ)

en: Version
mni: ভর্সন

en: View Container
mni: কন্তেনর য়েংউ

en: View Credentials
mni: ক্রিদেন্সিএলশীং য়েংউ

en: View Details
mni: অকুপ্পা মরোলশীং য়েংউ

en: View Extra Specs
mni: অহেনবা স্পেকশীং য়েংউ

en: View Log
mni: লোগ য়েংউ

en: View Usage
mni: য়ুসেজ য়েংউ

en: Virtual Private Network
mni: ভর্চুএল প্রাইভেত নেতৱার্ক

en: Volume
mni: ভোল্যুম

en: Volume %(volume_name)s on instance %(instance_name)s
mni: ইন্সতেন্স %(instance_name)sদা ভোল্যুম %(volume_name)s

en: Volume Backup
mni: ভোল্যুম বেকঅপ

en: Volume Backups
mni: ভোল্যুম বেকঅপশীং

en: Volume Name
mni: ভোল্যুম মমীং

en: Volume Size
mni: ভোল্যুমগী সাইজ

en: Volume Snapshot
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত

en: Volume Snapshots
mni: ভোল্যুম স্নেপশোতশীং

en: Volume Source
mni: ভোল্যুম সোর্স

en: Volume Type Encryption Details
mni: ভোল্যুম তাইপ এনক্রিপসনগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Volume Types
mni: ভোল্যুম মখলশীং

en: Volume cannot be extended to %(req)iGB as you only have %(avail)iGB of your quota available.
mni: নহাক্কী অফংবা ক্যুওতাগী %(avail)iGBখক নহাক্না লৈবা মরম্না ভোল্যুম অদু %(req)iGBদা এক্সতেন্দ তৌবা য়াদে।

en: Volume mount point (e.g. 'vda' mounts at '/dev/vda'). Leave this field blank to let the system choose a device name for you.
mni: ভোল্যুমনা পোইন্ত য়ৌনা কারে (খুদম ওইনা, '/dev/vda' য়ৌনা 'vda'না কারে)। সিষ্টেম অদুনা নহাক্কীদমক দিভাইস মমীং অমা খনবা য়াহন্নবা ফিল্ড অসি হাংনা থম্মু।

en: Volume size in gigabytes (integer value).
mni: গিগাবাইত্তা ওইবা ভোল্যুমগী সাইজ (ইন্তিজর ভেল্যু)

en: Volume size must be equal to or greater than the image minimum disk size (%sGB)
mni: ভোল্যুম সাইজ অদু ইমেজ মিনিমম দিস্ক সাইজগা (%sGB) মান্নবা নত্ত্রগা হেন্না চাউবা ওইগদবনি

en: Volume size must be equal to or greater than the image size (%s)
mni: ভোল্যুম সাইজ অদু ইমেজ সাইজগা (%s) মান্নবা নত্ত্রগা হেন্না চাউবা ওইগদবনি

en: Volume size must be equal to or greater than the origin volume size (%s)
mni: ভোল্যুম সাইজ অদু ওরিজিন ওইবা ভোল্যুম সাইজগা (%s) মান্নবা নত্ত্রগা হেন্না চাউবা ওইগদবনি

en: Volume size must be equal to or greater than the snapshot size (%sGB)
mni: ভোল্যুম সাইজ অদু স্নেপশোত সাইজগা (%sGB) মান্নবা নত্ত্রগা হেন্না চাউবা ওইগদবনি

en: Volume size must be greater than 0
mni: ভোল্যুম সাইজ অদু 0দগী হেন্না চাউগদবনি

en: Volume source must be specified
mni: ভোল্যুম সোর্স অদু শেংনা তাক্কদবনি

en: Volumes
mni: ভোল্যুমশীং

en: Volumes per node
mni: নোদ খুদিংগী ভোল্যুমশীং

en: Volumes size (GB)
mni: ভোল্যুমশীংগী সাইজ (GB)

en: Weight
mni: ৱেইত

en: Which keypair to use for authentication.
mni: ওথেন্তিকেসনগীদমক করম্বা কী পেয়র শীজিন্নগনি।

en: Yes
mni: য়েস

en: You are already using all of your available floating IPs.
mni: নহাক্না হান্ননা নহাক্কী অফংবা ফ্লোতিং IP পুম্নমক শীজিন্নরি।

en: You are already using all of your available volumes.
mni: নহাক্কী অফংবা ভোল্যুম পুম্নমক নহাক্না হান্ননা শীজিন্নরি।

en: You cannot disable the user you are currently logged in as.
mni: নহাক্না হৌজিক লোগ ইন তৌরিবা য়ুজর অদু নহাক্না দিসএবল তৌবা য়াদে।

en: You cannot revoke your administrative privileges from the domain you are currently logged into. Please switch to another domain with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
mni: নহাক্না হৌজিক্কী ওইনা লোগ তৌরিবা দোমেইন অদুদগী নহাক্কী এদমিনিষ্ট্রেতিভ প্রিভিলেজশীং অদু নহাক্না রিভোক তৌবা ঙমদে। চানবীদুনা এদমিনিষ্ট্রেতিভ প্রিভিলেজশীংগা লোয়নবা অতোপ্পা দোমেইন অমদা স্বিতচ তৌবীয়ু নত্ত্রগা এদমিনিষ্ট্রেতিভ রোল অদু CLIগী মতেংনা মেন্যুএল ওইনা লৌথোকউ।

en: You cannot revoke your administrative privileges from the project you are currently logged into. Please switch to another project with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
mni: নহাক্না হৌজিক্কী ওইনা লোগ তৌরিবা প্রোজেক্ত অদুদগী নহাক্কী এদমিনিষ্ট্রেতিভ প্রিভিলেজশীং অদু নহাক্না রিভোক তৌবা ঙমদে। চানবীদুনা এদমিনিষ্ট্রেতিভ প্রিভিলেজশীংগা লোয়নবা অতোপ্পা প্রোজেক্ত অমদা স্বিতচ তৌবীয়ু নত্ত্রগা এদমিনিষ্ট্রেতিভ রোল অদু CLIগী মতেংনা মেন্যুএল ওইনা লৌথোকউ।

en: You may have mistyped the address or the page may have moved.
mni: নহাক্না এদ্রেস অদু মিসতাইপ তৌখ্রে নত্ত্রগা পেজ অদু মফম হোংখ্রে।

en: You must select a datastore type and version.
mni: নহাক্না দেতাষ্টোর মখল অমসুং ভর্সন অমা খনগদবনি।

en: You must select a snapshot.
mni: নহাক্না স্নেপশোত অমা খনগদবনি।

en: You must select a volume.
mni: নহাক্না ভোল্যুম অমা খনগদবনি।

en: You must select an image.
mni: নহাক্না ইমেজ অমা খনগদবনি।

en: You must set volume size
mni: নহাক্না ভোল্যুম সাইজ সেত তৌগদবনি

en: You must specify a password if you create a user.
mni: করিগুম্বা নহাক্না য়ুজর অমা শেম্লবদি নহাক্না পাসৱার্দ অমা তাক্কদবনি।

en: You must specify a template via one of the available sources.
mni: নহাক্না অফংবা সোর্সশীংদগী অমগী মতেংনা তেমপ্লেত অমা তাক্কদবনি।

en: You must specify at least one database if you create a user.
mni: করিগুম্বা নহাক্না য়ুজর অমা শেম্লবদি নহাক্না য়ামদ্রবদা দেতাবেজ অমা তাক্কদবনি।

en: Your image %s has been queued for creation.
mni: শেম্নবগীদমক্তা নহাক্কী ইমেজ %s অসি ক্যু শেম্লে।

en: Zone
mni: জোন

en: back-end
mni: বেক-এন্দ

en: bi-directional
mni: বাই-দিরেকস্নেল

en: clear
mni: ক্লিয়র তৌ

en: disabled
mni: দিসএবল তৌরে

en: dm-crypt
mni: dm-ক্রিপ্ত

en: environment
mni: ইনভাইরোনমেন্ত

en: front-end
mni: ফ্রন্ত-এন্দ

en: group14
mni: গ্রুপ14

en: group2
mni: গ্রুপ2

en: group5
mni: গ্রুপ5

en: hold
mni: হোল্ড তৌ

en: instance
mni: ইন্সতেন্স

en: pseudo-folder
mni: স্যুদো-ফোলদর

en: response-only
mni: পাউখুম-খক

en: restart
mni: রিষ্টার্ত তৌ

en: restart-by-peer
mni: পীয়রনা রিষ্টার্ত তৌ

en: seconds
mni: সেকেন্দ

en: template
mni: তেমপ্লেত

en: transport
mni: ত্রান্সপোর্ত

en: tunnel
mni: তনেল

en: undefined
mni: শেংনা তাক্তে

en: unknown IP address
mni: শকখংদবা IP এদ্রেস
