Horizon - en to mai translation catalogue (2030 entries)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(ip)s)
mai: %(field_name)s: अमान्य आईपी पता (मान=%(ip)s)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(network)s)
mai: %(field_name)s: अमान्य आईपी पता (मान=%(network)s)

en: %(type)s delay:%(delay)d retries:%(max_retries)d timeout:%(timeout)d
mai: %(type)s देरी:%(delay)d कोशिश:%(max_retries)d मध्यांतर:%(timeout)d

en: %(type)s: url:%(url_path)s method:%(http_method)s codes:%(expected_codes)s delay:%(delay)d retries:%(max_retries)d timeout:%(timeout)d
mai: %(type)s: url:%(url_path)s विधि:%(http_method)s कोड:%(expected_codes)s delay:%(delay)d retries:%(max_retries)d timeout:%(timeout)d

en: %(used)s %(key)s used
mai: %(used)s %(key)s प्रयुक्त

en: %s (Default)
mai: %s (पूर्वनिर्धारित)

[ctx: External network not found]
en: %s (Not Found)
mai: %s नहि भेटल

en: %s (current)
mai: %s (वर्तमान)

en: %s (default)
mai: %s (पूर्वनिर्धारित)

en: %s instances
mai: %s इंस्टेंस

en: (Quota exceeded)
mai: (कोटा पूरा भ' गेल)

en: , add project groups
mai: , परियोजना समूह जोड़ू

en: , update project groups
mai: , परियोजना समूह क अद्यतन करू

en: -- not selected --
mai: -- नहि चयनित --

en: 1-4093 for VLAN; 5000 and above for Overlay
mai: VLAN क लेल 1-4093; ओवरले क लेल 5000 आओर एकरासँ बेसी

en: A image or external image location must be specified.
mai: बिंब अथवा बाहरी बिंब स्थान निर्दिष्ट कएल जएनाइ चाही.

en: A local environment to upload.
mai: अपलोड करबाक लेल स्थानीय पर्यावरण.

en: A local image to upload.
mai: अपलोड करबाक लेल स्थानीय बिंब।

en: A local template to upload.
mai: अपलोड करबाक लेल स्थानीय नमूना.

en: A script or set of commands to be executed after the instance has been built (max 16kb).
mai: इंस्टेंस क बनबा क बाद निष्पादित हए बला  स्क्रिप्ट अथवा कमांड क सेट (अधिकतम 16kb)

en: A volume of %(req)iGB cannot be created as you only have %(avail)iGB of your quota available.
mai: अहाँ केवल  %(avail)iGB मोजुद अपन कोटे क रूपेँ क %(req)iGB मात्रा नहि बनैलक जाए सकैत.

en: AKI - Amazon Kernel Image
mai: AKI - अमेजन कर्नेल बिंब

en: ALLOW %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s
mai: अनुमति दिअ %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s

en: AMI - Amazon Machine Image
mai: AMI - अमेजन सिस्टम बिंब

en: ANY
mai: कोनो

en: API Access
mai: API अभिगम

en: API Endpoints
mai: API अंतबिंदु

en: ARI - Amazon Ramdisk Image
mai: ARI - अमेजन रैमडिस्क बिंब

en: Access & Security
mai: पहुँच आओर सुरक्षा

en: Action
mai: क्रिया

en: Action Log
mai: कार्रवाई लाग

en: Action for the firewall rule
mai: फायरवाल नियम क लेल कार्रवाई

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Active
mai: सक्रिय

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Active
mai: सक्रिय

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Active
mai: सक्रिय

[ctx: Current status of a Network]
en: Active
mai: सक्रिय

[ctx: Current status of a Pool]
en: Active
mai: सक्रिय

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Active
mai: सक्रिय

[ctx: Current status of an IPSec Site Connection]
en: Active
mai: सक्रिय

[ctx: Current status of an Image]
en: Active
mai: सक्रिय

[ctx: Current status of an Instance]
en: Active
mai: सक्रिय

[ctx: current status of port]
en: Active
mai: सक्रिय

[ctx: current status of router]
en: Active
mai: सक्रिय

[ctx: status of a network port]
en: Active
mai: सक्रिय

en: Actual device name may differ due to hypervisor settings. If not specified, then hypervisor will select a device name.
mai: हाइपरवाइजर सेटिंग्स क कारण वास्तविक डिवाइस नाम मे अंतर भ' सकैत अछि.  जँ निर्दिष्ट नहि अछि तँ हाइपरवाइजर एकटा डिवाइस नाम क चयन करताह.

en: Add
mai: जोड़ू

en: Add DHCP Agent
mai: DHCP प्रतिनिधि जोड़ू

en: Add Firewall
mai: फायरवाल जोड़ू

en: Add IKE Policy
mai: IKE नीति जोड़ू

en: Add IPSec Policy
mai: IPSec नीति जोड़ू

en: Add IPSec Site Connection
mai: IPSec साइट कनेक्शन जोड़ू

en: Add Interface
mai: अंतरफलक जोड़ू

en: Add Member
mai: सदस्य बनाउ

en: Add Monitor
mai: मानिटर जोड़ू

en: Add New Firewall
mai:  नव फायरवाल जोड़ू

en: Add New IKE Policy
mai:  नवIKE नीति जोड़ू

en: Add New IPSec Policy
mai:  नवIPSec नीति मे जोड़ू

en: Add New IPSec Site Connection
mai: नव IPsec साइट कनेक्शन जोड़ू

en: Add New Member
mai: नव सदस्य जोड़ू

en: Add New Monitor
mai: नव मानिटर जोड़ू

en: Add New Policy
mai:  नवनीति जोड़ू

en: Add New Pool
mai:  नवपूल जोड़ू

en: Add New Rule
mai:  नवनियम जोड़ू

en: Add New VPN Service
mai:  नववीपीएन सेवा जोड़ू

en: Add Policy
mai: नीति जोड़ू

en: Add Pool
mai: पुल जोड़ू

en: Add Router Rule
mai: रूटर नियम जोड़ू

en: Add Rule
mai: नियम जोड़ू

en: Add Subnet
mai: सबनेट जोड़ू

en: Add Subnet (Quota exceeded)
mai: सबनेट जोड़ू (कोटा सँ बेसी भ' गेल)

en: Add Users
mai: प्रयोक्ता जोड़ू

en: Add VIP
mai: VIP जोड़ू

en: Add VPN Service
mai: VPN सेवा जोड़ू

en: Add and remove security groups to this project from the list of available security groups.
mai: मोजुद सुरक्षा समूह क सूची सँ सुरक्षा समूह केँ एहि प्रोजेक्ट मे जोड़ू आओर निकालू.

en: Add hosts to this aggregate or remove hosts from it. Hosts can be in multiple aggregates.
mai: ई समुच्चय मे मेजबान केँ जोड़ू अथवा एहिमे सँ मेजबान हटा दिअ'. मेजबान कतेक समुच्चय मे भ' सकैत अछि.

en: Add hosts to this aggregate. Hosts can be in multiple aggregates.
mai: ई समुच्चय मे मेजबान केँ जोड़ू. मेजबान कतेक समुच्चय मे भ' सकैत अछि.

en: Add member(s) to the selected pool.
    
    Choose one or more listed instances to be added to the pool as member(s). Assign a numeric weight and port number for the selected member(s) to operate(s) on; e.g., 80. 
    
    Only one port can be associated with each instance.
mai: सदस्य केँ चयनित पूल मे जोड़ू.
    
    सदस्य क रूपेँ पूल मे जोड़े जाए बला एकटा अथवा बेसी सूचीबद्ध दृष्टांत केँ चुनू. चयनित सदस्य क काज करबाक लेल एकटा सांख्यिक भार आओर पोर्ट सँख्या असाइन करू; जहिना, 80. 
    
    प्रत्येक दृष्टांत क सँग केवल एकटा पोर्ट जोड़ल जाए सकैत अछि.

en: Add/Remove Hosts to Aggregate
mai: सकल सँ मेजबान जोड़ू / हटाउ

en: AddFirewall
mai: फायरवाल जोड़ू

en: AddPolicy
mai: नीति जोड़ू

en: AddRule
mai: नियम जोड़ू

en: Added Firewall "%s".
mai: जोड़ल गेल फायरवाल "%s".

en: Added IKE Policy "%s".
mai: जोड़ल गेल IKE नीति "%s".

en: Added IPSec Policy "%s".
mai: जोड़ल गेल IPSec नीति "%s".

en: Added IPSec Site Connection "%s".
mai: जोड़ल गेल IPSec साइट कनेक्शन "%s".

en: Added Policy "%s".
mai: जोड़ल गेल नीति "%s".

en: Added Rule "%s".
mai: जोड़ल गेल नियम "%s".

en: Added VIP "%s".
mai: जोड़ल गेल VIP "%s".

en: Added VPN Service "%s".
mai: जोड़ल गेल वीपीएन सेवा "%s".

en: Added member(s).
mai: जोड़ल गेल सदस्य .

en: Added monitor
mai: जोड़ल गेल मानिटर

en: Added pool "%s".
mai: जोड़ल गेल पूल "%s".

en: Additional routes announced to the hosts. Each entry is: destination_cidr,nexthop (e.g., 192.168.200.0/24,10.56.1.254) and one entry per line.
mai: मेजबान क घोषणा क बाइली रूट. प्रत्येक प्रविष्टि : destination_cidr,nexthop (e.g., 192.168.200.0/24,10.56.1.254) (उदाहरण क लेल, 192.168.200.0/24, 10.56.1.254) आओर प्रति पंक्ति एकटा प्रविष्टि.

en: Admin
mai: प्रशासक

en: Admin Password
mai: एडमिन गुड़किल्ली

en: Admin State
mai: व्यवस्थापक स्थिति

en: Advanced Options
mai: उन्नत विकल्प

en: After
mai: बाद

en: Agent %s was successfully added.
mai: %s प्रतिनिधि सफलतापूर्वक जोड़ल गेल.

en: All Available Hosts
mai: सभटा मोजुद मेजबान

en: All Groups
mai: सभटा समूह

en: All Hypervisors
mai: सभटा हाइपरविजर

en: All ICMP
mai: सभटा ICMP

en: All Projects
mai: सभटा परियोजना

en: All Security Groups
mai: सभटा सुरक्षा समूह

en: All TCP
mai: सभटा TCP

en: All UDP
mai: सभटा UDP

en: All Users
mai:  सबहि प्रयोक्ता

en: All available hosts
mai: सभटा मोजुद मेजबान

en: Allocate Floating IP
mai: अस्थायी आईपी आबंटित करू

en: Allocate IP
mai: आईपी आबंटित करू

en: Allocate IP To Project
mai: ई परियोजना क लेल आईपी आबंटित करू

en: Allocated Floating IP %(ip)s.
mai: आवंटित अस्थायी आईपी %(ip)s.

en: Allocation Pools
mai: आवंटन पूल

en: Allowed Host
mai: अनुमत मेजबान

en: Allowed Host (optional)
mai: अनुमत मेजबान (वैकल्पिक)

en: Amount of energy
mai: ऊर्जा क मात्रा

en: An external (HTTP) URL to load the image from.
mai: बाहरी (एचटीटीपी) URL सँ बिंब लोड करबाक लेल.

en: An external (HTTP) URL to load the template from.
mai: बाहरी (एचटीटीपी) यूआरएल सँ नमूना लोड करबाक लेल.

en: An unexpected error has occurred. Try refreshing the page. If that doesn't help, contact your local administrator.
mai: अप्रत्याशित त्रुटि भेल अछि. पृष्ठ ताजा प्रयास करू. ओ मदति नहि करैत अछि, तँ अपन स्थानीय व्यवस्थापक सँ संपर्क करू.

en: Any
mai: कोनो

en: Any Availability Zone
mai: कोनो उपलब्धता क्षेत्र

en: Architecture
mai: आर्किटेक्चर

en: Associate
mai: एसोसियेट

en: Associate Floating IP
mai: अस्थायी आईपी जोड़ू

en: Associate Monitor
mai: मानिटर जोड़ू

en: Associate QoS Spec with Volume Type
mai: QoS विनिर्देश केँ वाल्यूम प्रकार सँ जोड़ू

en: Associate a health monitor with target pool.
mai: लक्ष्य पूल क सँग एकटा स्वास्थ्य पर नजर राखबा क एसोसिएट.

en: Associated QoS Spec
mai: संबद्ध QoS विनिर्देश

en: Associated monitor.
mai: जुड़ल भेलहुँ मानिटर.

en: Association Details
mai: एसोसिएशन विवरण

en: At least one member must be specified
mai: कम सँ कम एकटा सदस्य निर्दिष्ट कएल जएनाइ चाही

en: At least one network must be specified.
mai: कम सँ कम एकटा संजाल निर्दिष्ट कएल जएनाइ चाही.

en: Attach to Instance
mai: इंस्टेंस क लेल संलग्न करू

en: Attached
mai: संलग्न अछि

en: Attached Device
mai: संलग्न युक्ति

en: Attached To
mai: सँ जुड़ल

en: Attached to %(instance)s on %(dev)s
mai:  %(dev)s पर  %(instance)s संलग्न करबाक लेल

en: Attaching
mai: संलग्न कएल जाए रहल अछि

[ctx: Current status of a Volume]
en: Attaching
mai: संलग्न कएल जाए रहल अछि

en: Attaching volume %(vol)s to instance %(inst)s on %(dev)s.
mai:  %(dev)s पर %(inst)s इंस्टेंस क लेल  %(vol)s वाल्यूम संलग्न.

en: Attachments
mai: संलग्नक

en: Audited
mai: अंकेक्षित

en: Authorization algorithm
mai: प्राधिकरण एल्गोरिथ्म

en: Auto Security Group
mai: स्वतः सुरक्षा समूह

en: Automatic
mai: स्वचालित

en: Automatic: The entire disk is a single partition and automatically resizes. Manual: Results in faster build times but requires manual partitioning.
mai: स्वचालित: संपूर्ण डिस्क एकटा एकल विभाजन अछि आओर स्वचालित रूप सँ आकार बदलैत अछि. मैनुअल: एकर परिणाम तेज निर्माण समय अछि मुदा एकर लेल मैनुअल विभाजन आवश्यक अछि.

en: Availability Zone
mai: उपलब्धता क्षेत्र

en: Availability Zone Name
mai: उपलब्धता क्षेत्र नाम

en: Availability Zones
mai: उपलब्धता क्षेत्र

en: Available
mai: मोजुद

[ctx: Current status of a Volume]
en: Available
mai: मोजुद

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Available
mai: मोजुद

en: Average CPU utilization
mai: औसत CPU उपयोग

en: Backup
mai: बैकअप

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Backup
mai: बैकअप

en: Backup Database
mai: बैकअप डाटाबेस

en: Backup File
mai: बैकअप फाइल

en: Backup Name
mai: बैकअप नाम

en: Backups
mai: बैकअप

en: Base Image
mai: आधार छवि

en: Before
mai: पहिने

[ctx: Task status of an Instance]
en: Block Device Mapping
mai: डिवाइस मैपिंग केँ ब्लाक करू

en: Block Migration
mai: ब्लाक प्रवासन

en: Block Storage Services
mai: भंडार सेवा रोकू

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Blocked
mai: रोकल गेल

[ctx: Power state of an Instance]
en: Blocked
mai: रोकल गेल

en: Boot from image
mai: बिंब सँ बूट करू

en: Boot from image (creates a new volume)
mai: बिंब सँ बूट करू ( नववाल्यूम बनाबैत अछि)

en: Boot from snapshot
mai: स्नैपशाट सँ बूट करू

en: Boot from volume
mai: वाल्यूम सँ बूट करू

en: Boot from volume snapshot (creates a new volume)
mai: वाल्यूम स्नैपशाट सँ बूट करू ( नववाल्यूम बनाबैत अछि)

en: Bootable
mai: बूट करब योग्य

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Build
mai: बिल्ड

[ctx: Current status of a Network]
en: Build
mai: बिल्ड

[ctx: Current status of an Instance]
en: Build
mai: बिल्ड

[ctx: current status of port]
en: Build
mai: बिल्ड

[ctx: status of a network port]
en: Build
mai: बिल्ड

[ctx: Current status of a Database Backup]
en: Building
mai: बिल्डिंग

[ctx: Power state of an Instance]
en: Building
mai: बिल्डिंग

en: CIDR must be specified.
mai: CIDR निर्दिष्ट कएल जएनाइ चाही.

en: CPU time used
mai: उपयोग कएल गेल CPU समय

en: Can not specify both image and external image location.
mai: बिंब आओर बिंब छवि स्थान दुनू निर्दिष्ट नहि कए सकैत.

en: Centralized
mai: केंद्रीकृत

en: Change
mai: बदलू

en: Change Password
mai: गुड़किल्ली बदलू

en: Change Stack Template
mai:  ढेर खाका बदलू

en: Change Template
mai: खाका बदलू

en: Change Volume Type
mai: वाल्यूम प्रकार बदलू

en: Changing password is not supported.
mai: बदल रहल गुड़किल्ली समर्थित नहि अछि.

en: Choose Your Boot Source Type.
mai: अपन बूट स्रोत प्रकार चुनू.

en: Choose a Host to evacuate servers to.
mai: सर्वर मे खाली करबाक लेल मेजबान चुनू .

en: Choose a Host to migrate to.
mai: उत्प्रवासित हए कलेल मेजबान चुनू :

en: Choose a main binary
mai: एकटा मुख्य द्विपदीय चुनू

en: Choose a snapshot
mai: स्नैपशाट चुनू

en: Choose a storage location
mai: एकटा भंडारण स्थान चुनू

en: Choose a volume
mai: वाल्यूम चुनू

en: Choose an DHCP Agent to attach to.
mai: संलग्न करबाक लेल एकटा DHCP प्रतिनिधि चुनू.

en: Choose an image
mai: कोनो छवि चुनू

en: Choose associated QoS Spec.
mai: संबद्ध QoS विनिर्देश चुनू

en: Choose consumer for this QoS Spec.
mai: ई QoS विनिर्देश क लेल उपभोक्ता चुनू.

en: Choose libraries
mai: लाइब्रेरी चुनू

en: Choose the binary which should be used in this Job.
mai: ओ द्विपदीय चुनू जकरा एहि काज मे प्रयोग कएल जएनाइ चाही.

en: Choose the flavor to launch.
mai: लांच करबाक लेल फ्लेवर चुनू.

en: Cinder
mai: सिंडर

en: Cipher
mai: सिफर

en: Cisco Nexus 1000V
mai: सिस्को संबंध 1000v

en: Cisco Nexus 1000v
mai: सिस्को संबंध 1000v

en: Classless Inter-Domain Routing (e.g. 192.168.0.0/24)
mai: वर्गहीन अंतर डोमेन रूटिंग (जहिना 192.168.0.0/24)

en: Clear Domain Context
mai: डोमेन संदर्भ साफ करू

en: Close
mai: बन्न करू

en: Cluster
mai: क्लस्टर

en: Cluster Details
mai: क्लस्टर विवरण

en: Cluster Instances
mai: क्लस्टर इंस्टैंस

en: Cluster Name
mai: क्लस्टर नाम

en: Cluster Template
mai: क्लस्टर नमूना

en: Cluster Template Details
mai: क्लस्टर नमूना विवरण

en: Cluster Template Name
mai: क्लस्टर नमूना नाम

en: Cluster Template copy %s created
mai: क्लस्टर नमूना कापी %s बनैलक जएताह

en: Cluster Templates
mai: क्लस्टर नमूना

en: Cluster template creation failed
mai: क्लस्टर नमूना निर्माण बिफल

en: Clusters
mai: क्लस्टर

en: Code
mai: कोड

en: Comma separated list of databases to create
mai: कॉमा बनाबै क लेल डाटाबेस क सूची सँ अलग कएल

en: Compute
mai: कंप्यूट

en: Compute Host
mai: मेजबान क गणना करू

en: Compute Services
mai: कंप्यूट सेवा

en: Configuration Drive
mai: विन्यास ड्राइव

en: Configure
mai: विन्यास

en: Configure Cluster
mai: क्लस्टर विन्यस्त करू

en: Configure Cluster Template
mai: क्लस्टर नमूना विन्यस्त करू

en: Configure Node Group Template
mai: नोड समूह नमूना विन्यस्त करू

en: Configure OpenStack to write metadata to a special configuration drive that attaches to the instance when it boots.
mai: मेटाडेटा केँ एकटा विशेष विन्यास ड्राइव मे लिखब क लेल OpenStack विन्यस्त करू, जे दृष्टांत क बूट होइत समय एकरासँ संलग्न होइछ.

en: Configure Template
mai: नमूना विन्यस्त करू

en: Confirm Admin Password
mai: एडमिन गुड़किल्ली क पुष्टि करू

en: Confirm Password
mai: गुड़किल्ली सुनिश्चित करू

en: Confirm Rebuild Password
mai: गुड़किल्ली फिनु निर्माण सुनिश्चित करू

en: Confirm Resize/Migrate
mai: आकार बदलू / माइग्रेट क पुष्टि करू

en: Confirm new password
mai: अपन नव गुड़किल्ली क पुष्टि करू

[ctx: Current status of an Instance]
en: Confirm or Revert Resize/Migrate
mai: आकार बदलू / माइग्रेट क पुष्टि करब अथवा वापस आनू

[ctx: Task status of an Instance]
en: Confirming Resize or Migrate
mai: आकार बदलब अथवा माइग्रेट करबाक पुष्टि कए रहल छी

en: Connection Limit
mai: कनेक्शन सीमा

en: Console
mai: कँसोल

en: Console type "%s" not supported.
mai: कँसोल प्रकार "%s" समर्थित नहि अछि.

en: Consumer
mai: ग्राहक

en: Container
mai: कन्टेनरः

en: Container Access
mai: कंटेनर पहुँच

en: Container Details
mai: कंटेनर विवरण

en: Container Name
mai: कंटेनर क नाम

en: Container created successfully.
mai: कंटेनर सफलतापूर्वक बनैलक.

en: Containers
mai: कंटेनर

en: Control Location
mai: नियंत्रण स्थान

en: Control access to your instance via key pairs, security groups, and other mechanisms.
mai: कुँजी जोड़ल, सुरक्षा समूह, आओर आन तंत्र क माध्यम सँ अपन इंस्टेंस क लेल अभिगम नियंत्रण.

en: Cookie Name
mai: कुकी नाम

en: Cookie name is required for APP_COOKIE persistence.
mai: कुकी नाम APP_COOKIE दृढ़ता क लेल आवश्यक अछि.

en: Copied "%(orig)s" to "%(dest)s" as "%(new)s".
mai: कापी कएल "%(orig)s" सँ "%(dest)s" "%(new)s" क रूपेँ .

en: Copy
mai: नक़ल करू

en: Copy Object
mai: वस्तु कापी करू

en: Copy Template
mai: नमूना कापी करू

en: Cores(Available: %(avail)s, Requested: %(req)s)
mai: कोर (मोजुद: %(avail)s, अनुरोधित: %(req)s)

en: Could not create
mai: बनाए नहि सकल

en: Could not create data source
mai: डाटा स्रोत बनाए नहि सकल

en: Could not find default role "%s" in Keystone
mai: कीस्टोन मे पूर्वनिर्धारित भूमिका "%s" नहि मिल सकल

en: Could not launch job
mai: काज लान्च नहि कएल जाए सकल

en: Couldn't get current security group list for instance %s.
mai: इंस्टेंस %s क लेल मोजुदा सुरक्षा समूह सूची नहि पाए सकल.

en: Couldn't get security group list.
mai: सुरक्षा समूह सूची नहि पाए सकल.

en: Count
mai: गिनती

[ctx: Power state of an Instance]
en: Crashed
mai: क्रैश

en: Create
mai: बनाउ

[ctx: Action log of an instance]
en: Create
mai: बनाउ

en: Create An Image
mai: बिंब बनाउ

en: Create Backup
mai: बैकअप बनाउ

en: Create Cluster Template
mai: क्लस्टर नमूना बनाउ

en: Create Container
mai: कंटेनर बनाउ

en: Create Data Source
mai: डाटा स्रोत बनाउ

en: Create Domain
mai: डोमेन बनाउ

en: Create Encryption
mai: गोपन तैआर करू

en: Create Firewall
mai: फायरवाल बनाउ

en: Create Flavor
mai: फ्लेवर बनाउ

en: Create Group
mai: समूह बनाउ

en: Create Host Aggregate
mai: कुल मेजबान बनाउ

en: Create IKE Policy for current project.
    
    Assign a name and description for the IKE Policy.
mai: मोजुदा परियोजना क लेल IKE नीति बनाउ.
    
    IKE नीति क लेल एकटा नाम आओर विवरण निरुपित.

en: Create IPSec Policy for current project.
    
    Assign a name and description for the IPSec Policy.
mai: मोजुदा परियोजना क लेल IPSec नीति बनाउ.
    
    IPSec नीति क लेल एकटा नाम आओर विवरण निरुपित.

en: Create IPSec Site Connection for current project.
    
    Assign a name and description for the IPSec Site Connection. All fields in this tab are required.
mai: मोजुदा परियोजना क लेल IPSec साइट संबंध बनाबैत अछि.
    
    IPSec साइट कनेक्शन क लेल एकटा नाम आओर विवरण निरुपित. एहि टैब मे सबहि फ़ील्ड आवश्यक अछि.

en: Create Image
mai: बिंब बनाउ

en: Create Job Binary
mai: काज द्विपदीय बनाउ

en: Create Key Pair
mai: कुँजी युग्म बनाउ

en: Create Network
mai: सँजाल बनाउ

en: Create Network (Quota exceeded)
mai: संजाल बनाउ (कोटा सँ बेसी भ' गेल)

en: Create Network Profile
mai: संजाल प्रोफाइल बनाउ

en: Create Node Group Template
mai: नोड समूह नमूना बनाउ

en: Create Port
mai: पोर्ट बनाउ

en: Create Project
mai: परियोजना बनाउ

en: Create Pseudo-folder
mai: छद्म फोल्डर बनाउ

en: Create QoS Spec
mai: QoS विनिर्देश तैआर करू

en: Create Role
mai: भूमिका बनाउ

en: Create Router
mai: रूटर बनाउ

en: Create Router (Quota exceeded)
mai: राउटर बनाउ (कोटा सँ बेसी भ' गेल)

en: Create Security Group
mai: सुरक्षा समूह बनाउ

en: Create Security Group (Quota exceeded)
mai: सुरक्षा समूह बनाउ (कोटा बढ़ाएल  गेल)

en: Create Snapshot
mai: स्नेपशाट बनाउ

en: Create Spec
mai: Spec बनाउ

en: Create Stack
mai: ढेर बनाउ

en: Create Subnet
mai: सबनेट बनाउ

en: Create Subnet (Quota exceeded)
mai: सबनेट बनाउ (कोटा पार कए गेल)

en: Create Template
mai: नमूना बनाउ

en: Create User
mai: प्रयोक्ता बनाउ

en: Create VPN Service for current project.
    
    Specify a name, description, router, and subnet for the VPN Service. Admin State is Up (checked) by default.
mai: मोजुदा परियोजना क लेल वीपीएन सेवा बनाउ
    
    वीपीएन, सेवा क लेल एकटा नाम आओर विवरण निरुपित. एकटा रूटर आओर एकटा सबनेट क चयन करू. एचआर राज्य पूर्वनिर्धारित रूप सँ (चेक) उप्पर अछि.

en: Create Volume
mai: वाल्यूम बनाउ

en: Create Volume Backup
mai: वाल्यूम बैकअप बनाउ

en: Create Volume Snapshot
mai: वाल्यूम स्नैपशाट बनाउ

en: Create Volume Type
mai: वाल्यूम प्रकार बनाउ

en: Create Volume Type Encryption
mai: वाल्यूम प्रकार गोपन बनाउ

en: Create Volume Type Extra Spec
mai: वाल्यूम प्रकार बाइली स्पेक बनाउ

en: Create a New Volume
mai:  नववाल्यूम बनाउ

en: Create a QoS Spec
mai: एकटा QoS विनिर्देश बनाउ

en: Create a Router
mai: रूटर बनाउ

en: Create a Snapshot
mai: स्नेपशाट बनाउ

en: Create a VIP for this pool. Assign a name, description, IP address, port, and maximum connections allowed for the VIP. Choose the protocol and session persistence method for the VIP. Admin State is UP (checked) by default.
mai: ई पूल क लेल एकटा VIP बनाउ. VIP क लेल एकटा नाम, विवरण, IP पता, पोर्ट आओर अधिकतम अनुमत कनेक्शन असाइन करू. VIP क लेल प्रोटोकाल आओर सत्र दृढ़ता विधि चुनू. पूर्वनिर्धारित रूपेँ एडमिन स्टेट UP (चिह्नित) अछि.

en: Create a Volume
mai: वाल्यूम बनाउ

en: Create a Volume Backup
mai: एकटा वाल्यूम बैकअप बनाउ

en: Create a Volume Snapshot
mai: वाल्यूम स्नैपशाट बनाउ

en: Create a Volume Type
mai: वाल्यूम प्रकार बनाउ

en: Create a firewall based on a policy.
    
    A policy must be selected. Other fields are optional.
mai: नीति क आधार पर एकटा फायरवाल बनाउ.
    
    एकटा नीति क चयन कएल जएनाइ चाही. आन क्षेत्र वैकल्पिक अछि.

en: Create a firewall policy with an ordered list of firewall rules.
    
    A name must be given. Firewall rules are added in the order placed under the Rules tab.
mai: फायरवाल नियम क आदेश देब सूची क सँग एकटा फायरवाल नीति बनाउ.
    
    नाम देब जएनाइ चाही. फायरवाल नियम नियम टैब क अंतर्गत राखल क्रम मे जुड़ जाइछ.

en: Create a firewall rule.
    
    Protocol and action must be specified. Other fields are optional.
mai: फायरवाल नियम बनाउ.
    
    प्रोटोकाल आओर कार्रवाई निर्दिष्ट कएल जएनाइ चाही. आन क्षेत्र वैकल्पिक अछि.

en: Create a monitor template.
    
    Select type of monitoring. Specify delay, timeout, and retry limits required by the monitor. Specify method, URL path, and expected HTTP codes upon success.
mai: मानिटर नमूना बनाउ.
    
    निगरानी क प्रकार क चयन. देरी, मध्यांतर निर्दिष्ट करू, आओर मानिटर द्वारा आवश्यक सीमा केँ फिनु सँ प्रयास. विधि, URL पथ, आओर सफलता पर उम्मीद HTTP कोड निर्दिष्ट करू.

en: Create a policy with selected rules.
mai: चयनित नियम क सँग एकटा नीति बनाउ.

en: Create a project to organize users.
mai: प्रयोक्ता संगठित करबाक लेल परियोजना बनाउ.

en: Create a subnet associated with the network. Advanced configuration is available by clicking on the "Subnet Details" tab.
mai: संजाल क सँग जुड़ल एकटा सबनेट बनाउ. उन्नत विन्यास "सबनेट विवरण" टैब पर क्लिक करै पर मोजुद अछि.

en: Create a subnet associated with the new network, in which case "Network Address" must be specified. If you wish to create a network without a subnet, uncheck the "Create Subnet" checkbox.
mai: "संजाल पता" निर्दिष्ट कएल जएनाइ चाही जकरामे नव सँजाल क सँग जुड़े एकटा सबनेट बनाउ. अहाँ एकटा सबनेट क बिनु एकटा संजाल बनाबै क लेल चाहैत अछि, "सबनेट बनाउ" चेकबाक्स अचयनित.

en: Create an Encrypted Volume Type
mai: एकटा एनक्रिप्टेड वाल्यूम प्रकार बनाउ

en: Create security group for this Node Group.
mai: ई नोड समूह क लेल सुरक्षा समूह बनाउ.

en: Created
mai: निर्मित

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Created
mai: निर्मित

[ctx: Current status of a Pool]
en: Created
mai: निर्मित

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Created
mai: निर्मित

en: Created Cluster Template %s
mai: निर्मित क्लस्टर नमूना %s

en: Created Node Group Template %s
mai: नोड समूह नमूना  %s बनैलक गेल

en: Created extra spec "%s".
mai:  "%s" बाइली विनिर्देश बनैलक.

en: Created network "%s".
mai: बनाएल गेल सँजाल "%s".

en: Created new domain "%s".
mai:  नवडोमेन बनैलक "%s".

en: Created new flavor "%s".
mai:  नवफ्लेवर बनैलक "%s".

en: Created new host aggregate "%s".
mai: नवसकल "%s" मेजबान बनाउ

en: Created new project "%s".
mai:  नवपरियोजना "%s" बनाउ

en: Created spec "%s".
mai: "%s" बनैलक स्पेक.

en: Created subnet "%s".
mai: बनाएल गेल सबनेट "%s".

en: Creating
mai: बनाएल जाए रहल अछि

[ctx: Current status of a Volume]
en: Creating
mai: बनाएल जाए रहल अछि

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Creating
mai: बनाएल जाए रहल अछि

en: Creating volume "%s"
mai: "%s" वाल्यूम बनाए रहल अछि

en: Creating volume backup "%s"
mai: वाल्यूम बैकअप "%s" बनाएल जाए रहल अछि

en: Creating volume snapshot "%s".
mai:  "%s" वाल्यूम स्नैपशाट बनाए रहल अछि

en: Creation Timeout (minutes)
mai: निर्माण समय समाप्त (मिनट)

en: Creation requests for this floating ip
mai: ई  उत्प्लावित ip क लेल निर्माण अनुरोध

en: Creation requests for this network
mai: ई सँजाल क लेल निर्माण अनुरोध

en: Creation requests for this port
mai: ई पोर्ट क लेल निर्माण अनुरोध

en: Creation requests for this router
mai: ई रूटर क लेल निर्माण अनुरोध

en: Creation requests for this subnet
mai: ई सबनेट क लेल निर्माण अनुरोध

en: Current Host
mai: मोजुदा मेजबान

en: Current Size (GB)
mai: वर्तमान आकार (GB)

en: Current password
mai: मोजुदा गुड़किल्ली

en: Custom ICMP Rule
mai: मनपसिन्न ICMP नियम

en: Custom TCP Rule
mai: मनपसिन्न टीसीपी नियम

en: Custom UDP Rule
mai: मनपसिन्न यूडीपी नियम

en: Customization Script Source
mai: स्क्रिप्ट स्रोत अनुकूलन

en: DHCP Agents
mai: DHCP प्रतिनिधि

en: DNS Name Servers
mai: DNS नाम सर्वर

en: Daily Usage Report
mai: दैनिक उपयोग क रिपोर्ट

en: Data Processing
mai: डाटा प्रक्रमित कए रहल अछि

en: Data Processing Plugin Details
mai: डाटा प्रक्रमन प्लगिन विवरण

en: Data Processing Plugins
mai: डाटा प्रक्रमन प्लगिन

en: Data Source Details
mai: डाटा स्रोत विवरण

en: Data Source Type
mai: डाटा स्रोत प्रकार

en: Data Sources
mai: डाटा स्रोत

en: Data source created
mai: आँकड़ा स्रोत निर्मित

en: Database
mai: डाटाबेस

en: Database Instance
mai: डाटाबेस  इंस्टेंस

en: Database Name
mai: डाटाबेस नाम

en: Databases
mai: डाटाबेस

en: Datastore
mai: डेटास्टोर

en: Datastore Version
mai: डेटास्टोर संस्करण

en: Date Updated
mai: तिथि अद्यतित

en: Dates cannot be recognized.
mai: तिथि क पहचान नहि कएल जाए सकैत.

en: Day
mai: दिन

en: Dead peer detection actions
mai: मृत पीअर क पता लगाएब क्रिया

en: Dead peer detection interval
mai: मृत पीअर क पता लगाएब क अंतराल

en: Dead peer detection timeout
mai: मृत पीअर क पता लगाएब क मध्यांतर

en: Default Quotas
mai: पूर्वनिर्धारित कोटा

en: Default quotas updated.
mai: पूर्वनिर्धारित कोटा अद्यतन.

en: Defaults
mai: पूर्वनिर्धारित

en: Delay
mai: विलम्ब

en: Delete on Terminate
mai: बर्खास्त पर हटाउ

en: Delete the created network "%s" due to subnet creation failure.
mai: "%s" बनैलक सँजाल हटाउ सबनेट निर्माण क बिफलता क वजह सँ

en: Delete volume on instance terminate
mai: बर्खास्त इंस्टेंस पर वाल्यूम हटाउ

en: Deleted
mai: मेटोअलक

[ctx: Current status of an Image]
en: Deleted
mai: मेटोअलक

[ctx: Current status of an Instance]
en: Deleted
mai: मेटोअलक

en: Deleted IKE Policy %s
mai: हटाएल गेल IKE नीति %s

en: Deleted IPSec Policy %s
mai: हटाएल गेल IPSec नीति %s

en: Deleted IPSec Site Connection %s
mai: हटाएल गेल IPSec साइट कनेक्शन %s

en: Deleted VIP %s
mai: हटाएल गेल VIP %s

en: Deleted VPN Service %s
mai: हटाएल गेल वीपीएन सेवा %s

en: Deleted firewall %s
mai: हटाएल गेल फायरवाल %s

en: Deleted member %s
mai: हटाएल गेल सदस्य %s

en: Deleted monitor %s
mai: मानिटर %s हटाए

en: Deleted policy %s
mai: हटाएल गेल नीति  %s

en: Deleted pool %s
mai: %s पूल मेटोअलक

en: Deleted rule %s
mai: हटाएल गेल नियम %s

en: Deleting
mai: मेटोअल जाए रहल अछि

[ctx: Current status of a Volume]
en: Deleting
mai: मेटोअल जाए रहल अछि

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Deleting
mai: मेटोअल जाए रहल अछि

[ctx: Task status of an Instance]
en: Deleting
mai: मेटोअल जाए रहल अछि

en: Deny
mai: अस्वीकारू

en: Description
mai: विवरण

en: Destination CIDR
mai: गंतव्य CIDR

en: Destination IP
mai:  गंतव्य आईपी

en: Destination IP Address/Subnet
mai: गंतव्य आईपी पता / सबनेट

en: Destination IP address or subnet
mai: गंतव्य आईपी पता अथवा सबनेट

en: Destination Port
mai:  गंतव्य पोर्ट

en: Destination Port/Port Range
mai: गंतव्य पोर्ट / पोर्ट सीमा

en: Destination container
mai: गंतव्य कंटेनर

en: Destination object name
mai: गंतव्य वस्तु क नाम

en: Destination port (integer in [1, 65535] or range in a:b)
mai: गंतव्य पोर्ट ([1, 65,535] मे पूर्णांक अथवा एकटा मे रेंज: ख)

en: Detached
mai: विलग

en: Detaching
mai: अलग कए देब जाए रहल अछि

en: Details
mai: विवरण

en: Device
mai: युक्ति

en: Device ID
mai: युक्ति ID

en: Device ID attached to the port
mai:  पोर्ट सँ जुड़ल भेलहुँ युक्ति आईडी

en: Device Name
mai: युक्ति नाम

en: Device Owner
mai: युक्ति ओनर

en: Device owner attached to the port
mai:  पोर्ट सँ जुड़ल भेलहुँ युक्ति स्वामी

en: Device size (GB)
mai: डिवाइस क आकार (जीबी)

en: Direct Input
mai: प्रत्यक्ष निवेश

en: Direction
mai: दिशा

en: Disable Gateway
mai: गेटवे अक्षम

en: Disable HA mode
mai: HA अवस्था निष्क्रिय करू

en: Disable Service
mai: सेवा अक्षम करू

en: Disabled
mai: निष्क्रिय

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Disabled
mai: निष्क्रिय

en: Disabled compute service for host: %s.
mai: संचालक कलेल संगणन सेवा अक्षम कएल गेल: %s.

en: Disassociate
mai: अलग करू

en: Disassociate Floating IP
mai: जुड़े अस्थायी आईपी केँ अलग करू

en: Disassociate Monitor
mai: मानिटर अलग करू

en: Disassociate a health monitor from target pool.
mai: लक्ष्य पूल सँ एकटा स्वास्थ्य क निगरानी अलग.

en: Disassociated monitor.
mai: अलग कएल भेलहुँ मानिटर

en: Disk
mai: डिस्क

en: Disk (GB)
mai: डिस्क (GB)

en: Disk Format
mai: डिस्क प्रारूप

en: Disk GB Hours
mai: डिस्क जीबी घंटा

en: Disk Over Commit
mai: डिस्क पर कमिट

en: Disk Partition
mai: डिस्क विभाजन

en: Distributed
mai: वितरित

en: Domain "%s" must be disabled before it can be deleted.
mai: डोमेन "%s" केँ हटाएब सँ पहिने एकरा असमर्थ कए लिअ

en: Domain Context cleared.
mai: डोमेन संदर्भ साफ कएल.

en: Domain Context updated to Domain %s.
mai: डोमेन %s क लेल डोमेन प्रसंग क अद्यतन कएल.

en: Domain Groups
mai: डोमेन समूह

en: Domain ID
mai: डोमेन ID

en: Domain Information
mai: डोमेन सूचना

en: Domain Members
mai: डोमेन सदस्य

en: Domain Name
mai: डोमेन नाम

en: Domains
mai: डोमेन

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations.
mai: डोमेन विभिन्न संगठन द्वारा प्रयुक्त प्रयोक्तासभ आओर इंफ्रास्ट्रक्चर क बीच पृथक्करण प्रदान करैत अछि.

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations. Edit the domain details to add or remove groups in the domain.
mai: डोमेन विभिन्न संगठन द्वारा प्रयुक्त प्रयोक्तासभ आओर इंफ्रास्ट्रक्चर क बीच पृथक्करण प्रदान करैत अछि. डोमेन मे समूह केँ जोड़ब अथवा निकालब क लेल डोमेन विवरण केँ संपादित करू.

en: Domains:
mai: डोमेन:

en: Down
mai: नीच्चाँ

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Down
mai: नीच्चाँ

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Down
mai: नीच्चाँ

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Down
mai: नीच्चाँ

[ctx: Current status of a Network]
en: Down
mai: नीच्चाँ

[ctx: Current status of a Pool]
en: Down
mai: नीच्चाँ

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Down
mai: नीच्चाँ

[ctx: Current status of an IPSec Site Connection]
en: Down
mai: नीच्चाँ

[ctx: current status of port]
en: Down
mai: नीच्चाँ

[ctx: status of a network port]
en: Down
mai: नीच्चाँ

en: Download
mai: डाउनलोड करू

en: Download Backup
mai: बैकअप डाउनलोड करू

en: Download CSV Summary
mai: सीएसवी सारांश डाउनलोड करू

en: Download EC2 Credentials
mai: EC2 पहचान डाउनलोड करू

en: Download Job Binary
mai: काज द्विपदीय डाउनलोड करू

en: Download Key Pair
mai: कुँजी युग्म डाउनलोड करू

en: Download OpenStack RC File
mai: ओपेनस्टैक RC फाइल डाउनलोड करू

en: Duration of instance type %s (openstack flavor)
mai: इंस्टेंस प्रकार क अवधि %s (ओपेनस्टैक फ्लेवर)

en: Edit
mai: संपादन

en: Edit Connection
mai: कनेक्शन क संपादन करू

en: Edit Consumer
mai: उपभोक्ता संपादित करू

en: Edit Consumer of QoS Spec
mai: QoS विनिर्देश क उपभोक्ता केँ संपादित करू

en: Edit Domain
mai: डोमेन संपादित करू

en: Edit Firewall
mai: फायरवाल संपादित करू

en: Edit Flavor
mai: फ्लेवर संपादित करू

en: Edit Group
mai: समूहक संपादन करू

en: Edit Host Aggregate
mai: कुल मेजबान क संपादन करू

en: Edit IKE Policy
mai: IKE नीति संपादित करू

en: Edit IPSec Policy
mai: IPSec नीति संपादित करू

en: Edit IPSec Site Connection
mai: संपादित IPSec साइट कनेक्शन

en: Edit Image Tags
mai: छवि टैग संपादित करू

en: Edit Instance
mai: इंस्टांस संपादित करू

en: Edit Member
mai:  सदस्य संपादित करू

en: Edit Monitor
mai:  मानिटर संपादित करू

en: Edit Network
mai: सँजाल संपादित करू

en: Edit Network Profile
mai: संपादित संजाल प्रोफाइल

en: Edit Policy
mai: नीति संपादित करू

en: Edit Pool
mai:  पूल संपादित करू

en: Edit Port
mai: पोर्ट संपादित करू

en: Edit Project
mai: परियोजना संपादित करू

en: Edit QoS Spec Consumer
mai: QoS विनिर्देश उपभोक्ता केँ संपादित करू

en: Edit Router
mai: राटर संपादन करू

en: Edit Rule
mai: नियम संपादित करू

en: Edit Security Group
mai: संपादित सुरक्षा समूह

en: Edit Security Groups
mai: सुरक्षा समूह संपादित करू

en: Edit Snapshot
mai: स्नैपशाट संपादित करू

en: Edit Subnet
mai:  सबनेट संपादित करू

en: Edit Tags
mai: टैग्स क संपादन करू

en: Edit Template
mai: नमूना क संपादन करू

en: Edit VIP
mai: VIP संपादित करू

en: Edit VPN Service
mai: VPN सेवा क संपादन करू.

en: Edit Volume
mai:  वाल्यूम संपादित करू

en: Edit the flavor details. Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources. Flavors are selected when users deploy instances.
mai: फ्लेवर विवरण संपादित करू. फ्लेवर रैम, डिस्क, कोर क संख्या, आओर आन संसाधन क लेल आकार केँ परिभाषित करैत अछि. फ्लेवर चयनित कएल जाए सकैत अछि जखन प्रयोक्ता इंस्टेंस केँ संस्थापित करैत छी

en: Edit the instance details.
mai: दृष्टांत क विवरणों केँ संपादित करू.

en: Edit the project details.
mai: परियोजना विवरण संपादित करू.

en: Egress
mai: निकास

en: Email
mai: इमेल

en: Enable DHCP
mai:  DHCP सक्रिय करू

en: Enable HA mode
mai: HA अवस्था सक्रिय करू

en: Enable rollback on create/update failure.
mai: अद्यतन / बिफलता बनाबै पर रोलबैक सक्षम करू.

en: Enabled
mai: सक्रिय

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Enabled
mai: सक्रिय

en: Encapsulation mode
mai: सुरक्षात्मक प्रकार

en: Encrypted
mai: गुप्त

en: Encrypted Password
mai: गोपित गुड़किल्ली

en: Encryption
mai: गोपन

en: Encryption algorithm
mai: गोपन अलगोरिथम

en: Enhanced VXLAN
mai: बढ़ी भेल VXLAN

en: Enter a value for ICMP code in the range (-1: 255)
mai:  ICMP कोड क लेल एकटा मूल्य दर्ज (: 255 -1) रेंज मे

en: Enter a value for ICMP type in the range (-1: 255)
mai:  ICMP प्रकार क लेल एकटा मूल्य दर्ज (: 255 -1) रेंज मे

en: Enter an integer value between 0 and 255 (or -1 which means wildcard).
mai: 0 आओर 255 (अथवा -1 वाइल्डकार्ड क अर्थ अछि) क बीच एकटा पूर्णांक मान दर्ज करू.

en: Enter an integer value between 1 and 65535.
mai: 1 आओर 65535 क बीच एकटा पूर्णांक मान दर्ज करू.

en: Enter an integer value between 1 and 65535. The same port will be used for all the selected members and can be modified later.
mai: 1 आओर 65535 क बीच एकटा पूर्णांक मान दर्ज करू. इसी पोर्ट क उपयोग सबहि चयनित सदस्य क लेल कएल जएताह आओर एकरा बाद मे संशोधित कएल जाए सकैत अछि.

en: Enter parameter (e.g. GRE)
mai: पैरामीटर दर्ज करू (जहिना जीआरई)

en: Environment Data
mai: वातावरण डाटा

en: Environment File
mai: वातावरण फाइल

en: Environment Source
mai: पर्यावरण स्रोत

en: Ephemeral Disk
mai: अस्थायी डिस्क

en: Ephemeral Disk (GB)
mai: अस्थायी डिस्क  (GB)

en: Equal to or greater than 60
mai: 60 सँ पैघ अछि अथवा समान अछि

en: Equal to or greater than 68 if the local subnet is IPv4. Equal to or greater than 1280 if the local subnet is IPv6.
mai: 68 क बराबर अथवा एकरासँ बेसी जँ स्थानीय सबनेट IPv4 अछि. 1280 क बराबर अथवा एकरासँ बेसी जँ स्थानीय सबनेट IPv6 अछि.

en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: Current status of a Network]
en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: Current status of a Pool]
en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: Current status of an IPSec Site Connection]
en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: Current status of an Instance]
en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: current status of port]
en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: current status of router]
en: Error
mai: त्रुटि

[ctx: status of a neteork port]
en: Error
mai: त्रुटि

en: Error Deleting
mai: मिटाबै मे त्रुटि

en: Error Downloading RC File: %s
mai:  RC फाइल डाउनलोड करबामे त्रुटि: %s

en: Error adding Hosts to the aggregate.
mai: सकल मे मेजबान जोड़ब मे त्रुटि

en: Error creating database backup.
mai: डाटाबेस बैकअप बनाबै मे त्रुटि.

en: Error deleting database on instance.
mai: उदाहरण पर डाटाबेस हटाएब मे त्रुटि.

en: Error deleting database user.
mai: डाटाबेस प्रयोक्ता हटाएब मे त्रुटि.

en: Error editing QoS Spec consumer.
mai: QoS विनिर्देश उपभोक्ता केँ संपादित करबामे त्रुटि.

en: Error getting database backup list.
mai: डाटाबेस बैकअप सूची प्राप्त करबामे त्रुटि.

en: Error updating QoS Spec association.
mai: QoS विनिर्देश क संबद्धता अपडेट करबामे त्रुटि.

en: Error when adding or removing hosts.
mai: मेजबान जोड़बा अथवा हटाएब मे त्रुटि.

en: Error writing zipfile: %(exc)s
mai: zipfile लिखब मे त्रुटि: %(exc)s

en: Ether Type
mai: ईथर प्रकार

en: Evacuate Host
mai: संचालक केर मूल्यांकन करू

en: Events
mai: घटना

en: Expected HTTP Status Codes
mai: अपेक्षित HTTP स्थिति कोड

en: Expected code may be a single value (e.g. 200), a list of values (e.g. 200, 202), or range of values (e.g. 200-204)
mai: अपेक्षित कोड एकटा एकल मान (उदाहरण क लेल 200), मान क सूची (उदाहरण क लेल 200, 202), अथवा मान क श्रेणी (जहिना 200-204) भ' सकैत अछि

en: Extend Volume
mai: वाल्यूम विस्तार

en: Extending volume: "%s"
mai: वाल्यूम बढ़ाएल  जाए रहल अछि: "%s"

en: External Gateway
mai: बाहरी गेटवे

en: External Network
mai: बाहरी संजाल

en: External network "%(ext_net_id)s" expected but not found for router "%(router_id)s".
mai: राउटर "%(router_id)s" क लेल बाहरी संजाल "%(ext_net_id)s" अपेक्षित मुदा नहि भेटल.

en: Extra Specs
mai: बाइली विनिर्देश

[ctx: Current status of a Database Backup]
en: Failed
mai: बिफल रहल

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Failed
mai: बिफल रहल

[ctx: Current status of a Job]
en: Failed
mai: बिफल रहल

[ctx: Power state of an Instance]
en: Failed
mai: बिफल रहल

en: Failed to add %(users_to_add)s project members%(group_msg)s and set project quotas.
mai: परियोजना क  %(users_to_add)s सदस्य %(group_msg)s केँ जोड़बा आओर परियोजना कोटा सेट करै मे बिफल.

en: Failed to add %s project groups and update project quotas.
mai: परियोजना समूह %s आओर अद्यतन परियोजना कोटा केँ जोड़बा मे बिफल.

en: Failed to add agent %(agent_name)s for network %(network)s.
mai: संजाल %(network)s क लेल एजेंट %(agent_name)s जोड़ब मे बिफल रहल.

en: Failed to add router rule %s
mai: रूटर नियम %s मे जोड़बा मे बिफल

en: Failed to add_interface: %s
mai: अंतरफलक जोड़बा मे बिफल: %s

en: Failed to check Neutron '%s' extension is not supported
mai: समर्थित Neutron '%s' एक्सटेंशन क जाँच करबामे बिफल

en: Failed to create a port for network %s
mai: सँजाल %s क लेल एकटा पोर्ट बनाबै मे बिफल

en: Failed to create network "%(network)s": %(reason)s
mai: सँजाल बनाबै मे बिफल "%(network)s": %(reason)s

en: Failed to create network %s
mai: सँजाल %s निर्माण मे बिफल

en: Failed to create network profile %s
mai: %s संजाल प्रोफाइल बनाबै मे बिफल

en: Failed to create router "%s".
mai:  "%s" रूटर बनाबै मे बिफल.

en: Failed to create subnet "%(sub)s" for network "%(net)s":  %(reason)s
mai: %(sub)s" सबनेट बनाबै मे बिफल "%(net)s" सँजाल क लेल :  %(reason)s

en: Failed to delete agent: %s
mai: एजेंट मिटाबै मे असमर्थ: %s

en: Failed to delete interface %s
mai:  %s अंतरफलक हटाएब मे बिफल

en: Failed to delete network "%s"
mai: "%s" सँजाल केँ मेटाय पाबै मे बिफल

en: Failed to delete network %s
mai: %s सँजाल केँ मेटाय पाबै मे बिफल

en: Failed to delete network profile (%s).
mai: संजाल प्रोफाइल हटाएब मे बिफल (%s).

en: Failed to delete port %s
mai: पोर्ट केँ मेटाय नहि पाएल: %s

en: Failed to delete port: %s
mai: पोर्ट केँ मेटाय नहि पाएल: %s

en: Failed to delete subnet %s
mai: %s सबनेट हटाएब मे बिफल

en: Failed to disable compute service for host: %s.
mai: संचालक कलेल संगणन सेवा अक्षम करबामे बिफल रहल: %s.

en: Failed to evacuate host: %s.
mai: मेजबान खाली करबामे बिफल: %s.

en: Failed to evacuate instances: %s
mai: इंस्टेंस केँ खाली करबामे असफल: %s

en: Failed to fetch internal binary list
mai: आंतरिक द्विपदीय लाबै मे बिफल

en: Failed to get list of internal binaries.
mai: आंतरिक द्विपदीय क सूची पाबै मे बिफल.

en: Failed to get network list %s
mai: सँजाल सूची %s पाबै मे बिफल

en: Failed to insert rule to policy %(name)s: %(reason)s
mai:  %(name)s नीति क लेल नियम केँ सम्मिलित करबामे बिफल: %(reason)s

en: Failed to live migrate instance to host "%s".
mai: मेजबान "%s" क कात इंस्टेंस क पलायन करबामे असमर्थ.

en: Failed to modify %(num_groups_to_modify)d instance security groups: %(err)s
mai: %(num_groups_to_modify)d इंस्टेंस सुरक्षा समूह केँ संशोधित करबामे बिफल: %(err)s

en: Failed to modify %(users_to_modify)s project members%(group_msg)s and update project quotas.
mai: परियोजना क %(users_to_modify)s सदस्य %(group_msg)s आओर अद्यतन परियोजना कोटा संशोधित करबामे बिफल.

en: Failed to modify %d instance security groups
mai: इंस्टेंस सुरक्षा समूह %d केँ संशोधित करबामे बिफल

en: Failed to modify %s domain groups.
mai: %s डोमेन समूह केँ संशोधित करबामे बिफल.

en: Failed to modify %s project members and update domain groups.
mai: %s प्रोजेक्ट क सदस्य केँ संशोधित करब आओर डोमेन समूह केँ अपडेट करबामे बिफल रहल.

en: Failed to modify %s project members, update project groups and update project quotas.
mai:  %s परियोजना क सदस्य, अद्यतन परियोजना समूह आओर अद्यतन परियोजना कोटा संशोधित करब मे बिफल.

en: Failed to obtain network profile binding
mai: संजाल प्रोफाइल बाइंडिंग प्राप्त करबामे बिफल रहल

en: Failed to remove rule from policy %(name)s: %(reason)s
mai: %(name)s नीति सँ नियम केँ हटाएब मे बिफल: %(reason)s

en: Failed to retrieve available rules: %s
mai: मोजुद नियम केँ पाबै मे बिफल: %s

en: Failed to retrieve current rules in policy %(name)s: %(reason)s
mai:  %(name)s नीति मे मोजुदा नियम केँ पाबै मे बिफल: %(reason)s

en: Failed to retrieve health monitors.
mai: स्वास्थ्य मानिटर लाबै मे असफल.

en: Failed to retrieve network %s for a subnet
mai: सबनेट क लेल सँजाल  %s केँ पाबै मे बिफल

en: Failed to set gateway %s
mai: गेटवे %s नियत करबामे असफल

en: Failed to update IKE Policy %s
mai: IKE नीति अपडेट करबामे बिफल %s

en: Failed to update IPSec Policy %s
mai:  IPSec नीति अपडेट करबामे बिफल %s

en: Failed to update IPSec Site Connection %s
mai: IPSec साइट कनेक्शन %s अपडेट करबामे बिफल

en: Failed to update VIP %s
mai: VIP %s अपडेट करबामे बिफल

en: Failed to update VPN Service %s
mai:  %s वीपीएन सेवा अपडेट करबामे बिफल

en: Failed to update firewall %(name)s: %(reason)s
mai: %(name)s फायरवाल अद्यतन करबामे असफल: %(reason)s

en: Failed to update health monitor %s
mai: स्वास्थ्य मानिटर %s अपडेट करबामे बिफल

en: Failed to update image.
mai: छवि अद्यतन करबामे असमर्थ.

en: Failed to update member %s
mai: सदस्य %s अपडेट करबामे बिफल

en: Failed to update network %s
mai: %s सँजाल अद्यतन करबामे बिफल

en: Failed to update network profile (%s).
mai: सँजाल प्रोफाइल (%s) अद्यतन करबामे बिफल.

en: Failed to update policy %(name)s: %(reason)s
mai: %(name)s नीति  अद्यतन करबामे असफल: %(reason)s

en: Failed to update pool %s
mai: पूल %s अपडेट करबामे बिफल

en: Failed to update port %s
mai: पोर्ट %s केँ अद्यतन करबामे बिफल

en: Failed to update router %s
mai: राउटर %s केँ अपडेट करबामे बिफल रहल

en: Failed to update rule %(name)s: %(reason)s
mai: %(name)s नियम अद्यतन करबामे असफल: %(reason)s

en: Failed to update subnet "%(sub)s":  %(reason)s
mai:  "%(sub)s" सबनेट अपडेट करबामे बिफल:  %(reason)s

en: Fields in this tab are optional. You can configure the detail of IPSec site connection created.
mai: ई टैब मे फ़ील्ड वैकल्पिक अछि. अहाँक द्वारा बनाए IPSec साइट कनेक्शन क विस्तार विन्यस्त कए सकैत अछि.

en: File
mai: फाइल

en: File exceeds maximum size (16kb)
mai: फाइल अधिकतम आकार (16kb) सँ बेसी भ' गेल

en: Fingerprint
mai: फिंगरप्रिंट

[ctx: Task status of an Instance]
en: Finishing Resize or Migrate
mai: आकार बदलब अथवा माइग्रेट होनाइ पूर्ण भ' रहल अछि

en: Firewall %s was successfully updated.
mai: फायरवाल %s सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: Firewall Details
mai: फायरवाल विवरण

en: Firewall Policies
mai: फायरवाल नीतियाँ

en: Firewall Policy Details
mai: फायरवाल नीति विवरण

en: Firewall Rule Details
mai: फायरवाल नियम विवरण

en: Firewall Rules
mai: फायरवाल नियम

en: Firewalls
mai: फायरवाल

en: Fixed IPs
mai: स्थिर IP

en: Flat
mai: समतल

en: Flavor
mai: फ्लेवर

en: Flavor Access
mai: फ्लेवर अभिगम

en: Flavor Choice
mai: फ्लेवर चुनाव

en: Flavor ID =
mai: फ्लेवर ID =

en: Flavor ID should be UUID4 or integer. Leave this field blank or use 'auto' to set a random UUID4.
mai: फ्लेवर आईडी अंक अथवा  UUID4 होनाइ चाही. एहि क्षेत्र केँ खाली राखू अथवा यादृच्छिक UUID4 सेट करै क लेल 'स्वतः' क उपयोग करू.

en: Flavor Information
mai: फ्लेवर जानकारी

en: Flavor Name
mai: फ्लेवर नाम

en: Flavors
mai: फ्लेवर

en: Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources and can be selected when users deploy instances.
mai: फ्लेवर रैम, डिस्क, कोर क संख्या, आओर आन संसाधन क लेल आकार केँ परिभाषित करैत छी आओर चयनित कएल जाए सकैत अछि प्रयोक्ता इंस्टेंस केँ संस्थापित करैत छी

en: Floating IP Pool
mai: अस्थायी आईपी पूल

en: Floating IPs
mai: उत्प्लावित IP

en: Folder created successfully.
mai: फोल्डर सफलतापूर्वक बनैलक.

en: For GRE networks, valid tunnel IDs are %(min)s through %(max)s.
mai: GRE संजाल क लेल मान्य टनेल IDs %(min)s सँ लेकर %(max)s तक अछि.

en: For VLAN networks, the VLAN VID on the physical network that realizes the virtual network. Valid VLAN VIDs are %(vlan_min)s through %(vlan_max)s. For GRE or VXLAN networks, the tunnel ID. Valid tunnel IDs for GRE networks are %(gre_min)s through %(gre_max)s. For VXLAN networks, %(vxlan_min)s through %(vxlan_max)s.
mai: VLAN संजालक लेल, फिजिकल संजाल पर VLAN VID जे वर्चुअल संजालक सामना करैछ. वैध VLAN VIDs अछि %(vlan_min)s through %(vlan_max)s. GRE अथवा VXLAN संजालक लेल, टनल ID. GRE संजाल अछि %(gre_min)s %(gre_max)s सँ. VXLAN संजालक लेल, %(vxlan_min)s %(vxlan_max)s सँ.

en: For VLAN networks, valid VLAN IDs are %(min)s through %(max)s.
mai: VLAN संजाल क लेल मान्य VLAN IDs %(min)s सँ लेकर %(max)s तक अछि.

en: For VXLAN networks, valid tunnel IDs are %(min)s through %(max)s.
mai: VXLAN संजाल क लेल मान्य टनेल IDs %(min)s सँ लेकर %(max)s तक अछि.

en: Forbidden
mai: निषेध

[ctx: Force upload volume in in-use status to image]
en: Force
mai: बाध्य करू

en: Forcing to create snapshot "%s" from attached volume.
mai: संलग्न वाल्यूम सँ स्नैपशाट "%s" बनाबै क लेल मजबूर.

en: Format
mai: प्रारूप

en: Format =
mai: प्रारूप =

en: From
mai: सँ

en: From Port
mai: पोर्ट सँ

en: From here you can update the default quotas (max limits).
mai: एतय सँ अहाँ पूर्वनिर्धारित कोटा (अधिकतम सीमा) अपडेट कए सकैत अछि.

en: Gateway IP
mai: गेटवे IP

en: Gateway IP (optional)
mai: गेटवे आईपी (वैकल्पिक)

en: Gateway IP and IP version are inconsistent.
mai: गेटवे आईपी आओर आईपी संस्करण असंगत अछि.

en: Gateway interface is added
mai: गेटवे अंतरफलक जोड़ल जाइत अछि

en: General Info
mai: सामान्य जानकारी

en: Glance
mai: ग्लांस

en: Group "%s" was successfully created.
mai: समूह "%s" केँ सफलतापूर्वक बनैलक गेल

en: Group ID
mai: समूह ID

en: Group Members
mai: समूह सदस्य

en: Group has been updated successfully.
mai: समूह सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल.

en: Groups
mai: समूह

en: HA mode
mai: HA अवस्था

en: HTTP Method
mai:  एचटीटीपी विधि

en: HTTP method used to check health status of a member
mai: HTTP विधि एकटा सदस्य क स्वास्थ्य क स्थिति क जाँच करबाक लेल इस्तेमाल कएल

[ctx: Current status of an Instance]
en: Hard Reboot
mai: हार्ड रिबूट

en: Health monitor %s was successfully updated.
mai: स्वास्थ्य मानिटर %s सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: Help
mai: मदति

en: High Availability Mode
mai: उच्च उपलब्धता अवस्था

en: Hive
mai: हाइव

en: Home
mai: मुख पृष्ठ

en: Host
mai: मेजबान

en: Host =
mai: मेजबान =

en: Host Aggregate Information
mai: सकल मेजबान जानकारी

en: Host Aggregates
mai: कुल मेजबान

en: Host Routes
mai: मेजबान रूट

en: Host Routes format error: Destination CIDR and nexthop must be specified (value=%s)
mai: मेजबान मार्गों प्रारूप त्रुटि: गंतव्य सीआईडीआर आओर nexthop निर्दिष्ट कएल जएनाइ चाही (मान=%s)

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Create a host aggregate then select the hosts contained in it.
mai: मेजबान समुच्चय एकटा उपलब्धि क्षेत्र केँ मेजबान समूह द्वारा तार्किक एकाइ मे विभाजित करैत अछि. मेजबान समुच्चय बनाउ ओकरा बाद एहिमे निहित मेजबान क चयन करू.

en: Host or IP that the user is allowed to connect through.
mai: प्रयोक्ता क माध्यम सँ कनेक्ट करबाक लेल अनुमति देब अछि जे मेजबान अथवा आईपी.

en: Hostname
mai: मेजबाननाम

en: Hosts
mai: मेजबान

en: Hypervisor
mai: हाइपरविजर

en: Hypervisor Instances
mai: हाइपरविजर इंस्टैंस

en: Hypervisor Servers
mai: हाइपरविजर सर्वर

en: Hypervisors
mai: हाइपरविजर

en: ID
mai: आईडी

en: IKE Phase1 negotiation mode
mai: IKE Phase1 बातचीत मोड

en: IKE Policies
mai:  IKE नीति

en: IKE Policy
mai:  IKE नीति

en: IKE Policy %s was successfully updated.
mai: IKE नीति %s सफलतापूर्वक अपडेट कएल गेल छल.

en: IKE Policy Details
mai: IKE नीति विवरण

en: IKE Policy associated with this connection
mai: ई कनेक्शन क सँग जुड़े IKE नीति

en: IKE version
mai: IKE संस्करण

en: IP Address
mai: IP पता

en: IP Address (optional)
mai: आईपी ​​पता (वैकल्पिक)

en: IP Protocol
mai: IP प्रोटोकाल

en: IP Version
mai: IP संस्करण

en: IP address %s associated.
mai: आईपी ​​पता %s जुड़ल.

en: IP address allocation pools. Each entry is: start_ip_address,end_ip_address (e.g., 192.168.1.100,192.168.1.120) and one entry per line.
mai: आईपी ​​पता आवंटन पूल.प्रत्येक प्रविष्टि: start_ip_address,end_ip_address (e.g., 192.168.1.100,192.168.1.120) (उदाहरण क लेल, 192.168.1.100,192.168.1.120) आओर प्रति पंक्ति एकटा प्रविष्टि.

en: IP address list of DNS name servers for this subnet. One entry per line.
mai: आईपी ​​पता एहि सबनेट क लेल DNS नाम सर्वर क सूची. प्रति पंक्ति एकटा प्रविष्टि.

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254) The default value is the first IP of the network address (e.g. 192.168.0.1 for 192.168.0.0/24, 2001:DB8::1 for 2001:DB8::/48). If you use the default, leave blank. If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
mai: गेटवे (जहिना 192.168.0.254) क आईपी पता पूर्वनिर्धारित मूल्य (e.g. 192.168.0.1 for 192.168.0.0/24, 2001:DB8::1 for 2001:DB8::/48) सँजाल पता क पहिल आईपी अछि. अहाँ पूर्वनिर्धारित क उपयोग करू, तँ खाली छोड़ दिअ'. अहाँ कोनो प्रवेश द्वार क उपयोग कएनाइ चाहैत अछि, तँ 'अक्षम गेटवे' नीच्चाँ क जाँच करू.

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254). Specify an explicit address to set the gateway. If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
mai: गेटवे (जहिना 192.168.0.254) क आईपी पता. प्रवेश द्वार स्थापित करबाक लेल एकटा स्पष्ट पता निर्दिष्ट करू. अहाँ कोनो प्रवेश द्वार क उपयोग कएनाइ चाहैत अछि, तँ 'अक्षम गेटवे' नीच्चाँ क जाँच करू.

en: IPSec Policies
mai: IPSec नीति

en: IPSec Policy
mai: IPSec नीति

en: IPSec Policy %s was successfully updated.
mai: IPSec नीति %s सफलतापूर्वक अपडेट कएल गेल छल.

en: IPSec Policy Details
mai: IPSec नीति विवरण

en: IPSec Policy associated with this connection
mai: ई कनेक्शन क सँग जुड़े IPSec नीति

en: IPSec Site Connection %s was successfully updated.
mai: IPSec साइट कनेक्शन %s सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: IPSec Site Connection Details
mai: IPSec साइट कनेक्शन विवरण

en: IPSec Site Connections
mai: IPSec साइट कनेक्शन

en: IPv4 Address =
mai: IPv4 पता =

en: IPv6 Address =
mai: IPv6 पता =

en: IPv6 Address Configuration Mode
mai: IPv6 पता विन्यास अवस्था

en: ISO - Optical Disk Image
mai: ISO - आप्टिकल डिस्क बिंब

en: Identity
mai: पहचान

en: Identity service does not allow editing user data.
mai: पहचान सेवा प्रयोक्ता डाटा क संपादन क अनुमति नहि अछि.

en: Image
mai: बिंब

[ctx: Type of an image]
en: Image
mai: बिंब

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Backup
mai: छवि बैकअप

en: Image File
mai: बिंब फाइल

en: Image ID =
mai: बिंब ID =

en: Image Location
mai: बिंब अवस्थिति

en: Image Name
mai: बिंब नाम

en: Image Name =
mai: बिंब नाम =

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Pending Upload
mai: छवि अपलोड लंबित

en: Image Registry
mai: छवि पंजी

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Snapshot Pending
mai: छवि स्नैपशाट लंबित

en: Image Source
mai: बिंब श्रोत

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Uploading
mai: छवि अपलोड भ' रहल अछि

en: Image existence check
mai: बिंब क मोजुदगी जाँच

en: Image is downloaded
mai: बिंब डाउनलोड भ' गेल

en: Image is served out
mai: बिंब पूर्ण भ' गेल

en: Image source must be specified
mai: छवि स्रोत निर्दिष्ट होनाइ चाही

en: Image was successfully updated.
mai: बिंब सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: Images
mai: बिंब

en: Import Key Pair
mai: आयात कुँजी जोड़ल

en: In Policy
mai: नीति मे

en: In Use
mai: उपयोग मे

en: Incremental
mai: संवर्द्धन

en: Information
mai: सूचना

en: Ingress
mai: प्रवेश

en: Initial Admin User
mai: प्रारंभिक व्यवस्थापन प्रयोक्ता

en: Initial Databases
mai: प्रारंभिक डाटाबेस

en: Initial admin user to add
mai: जोड़बा क लेल प्रारंभिक व्यवस्थापक प्रयोक्ता

en: Initialize Databases
mai: डाटाबेस आरंभीकृत करू

en: Initiator state
mai: प्रारंभक स्थिति

en: Injected File Content (Bytes)
mai: इंजेक्ट फाइल सामग्री (बाइट)

en: Injected File Content Bytes
mai: इंजेक्ट फाइल सामग्री बाइट

en: Injected File Path Bytes
mai: इंजेक्ट फाइल पथ बाइट

en: Injected Files
mai: इंजेक्ट फाइल

en: Input
mai: इनपुट

en: Input must be in CIDR format
mai: इनपुट सीआईडीआर प्रारूप मे होनाइ चाही

en: Insert Rule
mai: नियम डालू

en: Insert Rule to Policy
mai: नीति क नियम डालू

en: Instance
mai: इंस्टेंस

en: Instance Action List
mai: दृष्टांत कार्रवाई सूची

en: Instance Boot Source
mai: इंस्टांस बूट स्रोत

en: Instance Count
mai: इंस्टांस गणना

en: Instance ID
mai: इंस्टैंस आईडी

en: Instance Name
mai: इंस्टैंस नाम

en: Instance Password is not set or is not yet available
mai: इंस्टांस गुड़किल्ली सेट नहि अथवा अखन तक मोजुद नहि अछि

en: Instance Security Groups
mai: इंस्टांस सुरक्षा समूह

en: Instance Snapshot
mai: इंस्टांस स्नैपशाट

en: Instance to be associated
mai: जुड़बाक लेल इंस्टांस

en: Instances
mai: इंस्टेंस

en: Instances Count
mai: इंस्टेंस गिनती

en: Insufficient privilege level to view domain information.
mai: डोमेन सूचना देखब क लेल अपर्याप्त अधिकार स्तर.

en: Insufficient privilege level to view group information.
mai: समूह सूचना देखब क लेल अपर्याप्त अधिकार स्तर.

en: Insufficient privilege level to view project information.
mai: परियोजना सूचना देखब क लेल अपर्याप्त अधिकार स्तर.

en: Insufficient privilege level to view role information.
mai: भूमिका सूचना देखब क लेल अपर्याप्त अधिकार स्तर.

en: Insufficient privilege level to view user information.
mai: प्रयोक्ता सूचना देखब क लेल अपर्याप्त अधिकार स्तर.

en: Interface added
mai: अंतरफलक जोडी गेल

en: Interfaces
mai: अंतरफलक

en: Internal IP
mai: आंतरिक IP

en: Internal Interface
mai: भीतरी अंतरापृष्ठ

en: Internal binary
mai: भीतरी द्विपदीय

en: Invalid date format: Using today as default.
mai: अमान्य तिथि प्रारूप: पूर्वनिर्धारित रूपेँ आज क उपयोग कएनाइ.

en: Invalid time period. The end date should be more recent than the start date.
mai: अमान्य समय अवधि. समाप्ति तिथि आरंभ तिथि सँ बेसी हाल  मे कएल जएनाइ चाही.

en: Invalid time period. You are requesting data from the future which may not exist.
mai: अमान्य समय अवधि. अहाँ भविष्य सँ डाटा क अनुरोध कए रहल अछि, जे नहि भ' सकैत मोजुद अछि.

en: Items Per Page
mai: मद प्रति पृष्ठ

en: Java Opts
mai: जावा विकल्प

en: Job
mai: काज

en: Job Binaries
mai: काज बाइनरीज़

en: Job Binary Details
mai: काज द्विपदीय विवरण

en: Job Execution Details
mai: काज निष्पादन क विवरण

en: Job Execution ID
mai: काज निष्पादन ID

en: Job Type
mai: काज किस्म

en: Job args
mai: काज व्यवस्था

en: Job configs
mai: काज विन्यास

en: Job created
mai: सृजित काज

en: Job launched
mai: काज लान्च कएल गेल

en: Job params
mai: काज पैरामीटर

en: Jobs
mai: काज

en: Kernel ID
mai: कर्नेल आईडी

en: Key
mai: कुँजी

en: Key Pair
mai: कुँजी युग्म

en: Key Pair Name
mai: कुँजी युग्म नाम

en: Key Pairs
mai: कुँजी जोड़ल

en: Key Size (bits)
mai: बटन आकार (बिट्स)

en: Key pair name may only contain letters, numbers, underscores, spaces and hyphens.
mai: कुँजी युग्म नाम मे सिर्फ एकटा अक्षर, संख्या, अंडरस्कोर, स्थान,  हाइफन  भ' सकैत अछि.

en: Key pair to use for authentication.
mai: प्रमाणन क लेल उपयोग कएल जाए बला मुख्य युग्म.

en: Key-Value Pairs
mai: कुँजीमान युग्म

en: Keypair
mai: कुँजीयुग्म

en: LUKS Volume Snapshots
mai: LUKS वाल्यूम स्नैपशाट

en: LUKS Volumes
mai: LUKS वाल्यूम

en: Language
mai: भाषा

en: Last 15 days
mai: आखरी 15 दिन

en: Last 30 days
mai: आखरी 30 दिन

[ctx: Time since the last update]
en: Last Updated
mai: अंतिम बेर अद्यतन

en: Last day
mai: आखरी दिन

en: Last week
mai: पछिला सप्ताह

en: Last year
mai: पछिला साल

en: Launch
mai: लांच करू

en: Launch Cluster
mai: क्लस्टर लान्च करू

en: Launch Database
mai: डाटाबेस लान्च करू

en: Launch Instance
mai: इंस्टांस लान्च करू

en: Launch On Existing Cluster
mai: मोजुदा क्लस्टर पर लान्च करू

en: Launch On New Cluster
mai: नव क्लस्टर पर लान्च करू

en: Launch Stack
mai: ढेर लान्च करू

en: Launch as Instance
mai: इंस्टांस क रूपेँ लान्च करू

en: Launch instance in these security groups.
mai: ई सुरक्षा समूह मे इंस्टेंस लान्च करू

en: Launch instance with these networks
mai: ई संजाल क सँग इंस्टेंस लान्च करू

en: Launch instance with this policy profile
mai: ई नीति प्रोफाइल क सँग इंस्टेंस लान्च करू

en: Launch instances in these security groups.
mai: ई सुरक्षा समूह मे दृष्टांत लान्च करू.

en: Launch instances in this availability zone.
mai: ई उपलब्धता क्षेत्र मे दृष्टांत लान्च करू.

en: Launched %(count)s named "%(name)s".
mai:  %(count)s "%(name)s" नामित शुभारंभ कएल.

en: Launching multiple instances is only supported for images and instance snapshots.
mai: एकटा सँ बेसी इंस्टेंस केँ लांच कएनाइ केवल बिंब आओर इंस्टेंस स्नैपशाट क लेल समर्थित अछि.

en: Length of Injected File Path
mai: इंजेक्ट फाइल पथ क नमाइ

en: Libs
mai: लाइब्रेरीज

en: Lifetime units
mai: जीवनकाल एकाइ

en: Lifetime units for IKE keys
mai: IKE कुँजी क लेल जीवनकाल एकाइ

en: Lifetime value
mai: जीवन मूल्य

en: Lifetime value for IKE keys
mai: IKE कुँजी क लेल जीवन मूल्य

en: Lifetime value for IKE keys
mai: IKE कुँजी क लेल जीवन मूल्य

en: Limit
mai: सीमा

en: Live Migrate
mai: लाइव पलायन

en: Live Migrate Instance
mai: लाइव पलायन इंस्टेंस

en: Load Balancer
mai: लोड बैलेंसर

en: Load Balancer VIP %s
mai: लोड बैलेंसर VIP %s

en: Load Balancers
mai: लोड संतुलन

en: Load Balancing Method
mai: लोड संतुलन विधि

en: Local
mai: स्थानीय

en: Local Storage (total)
mai: स्थानीय भंडारण (कुल)

en: Local Storage (used)
mai: स्थानीय भंडारण (प्रयुक्त)

en: Log
mai: लाग

en: MAC Learning State
mai: मैक लर्निंग कोर्स

en: Main Class
mai: मुख्य वर्ग

en: Make Private
mai: निज बनाउ

en: Make Public
mai: सार्वजनिक बनाउ

en: Manage Attachments
mai: अनुलग्नकों केँ प्रबंधित करू

en: Manage Floating IP Associations
mai: अस्थायी आईपी संघ प्रबंधन

en: Manage Hosts
mai:  मेजबान प्रबंधित करू

en: Manage Hosts Aggregate
mai: सकल मेजबान प्रबंधित करू

en: Manage Hosts within Aggregate
mai: सकल मे मेजबान प्रबंधित करू

en: Manage Members
mai: सदस्य केँ प्रबंधित करू

en: Manage QoS Spec Association
mai: QoS विनिर्देश संबद्धता प्रबंधित करू

en: Manage Rules
mai: नियम प्रबंधित करू

en: Manage Specs
mai: स्पेक प्रबंधित करू

en: Manage Volume Attachments
mai: वाल्यूम अनुलग्नक प्रबंधन

en: Management IP
mai: प्रबंधन आईपी

en: Manual
mai: हस्तचालित

en: Mapped Fixed IP Address
mai: मैप कएल IP पता

en: Mapper
mai: मैपर

en: Max Retries
mai: अधिकतम कोशिश

en: Max Retries (1~10)
mai: अधिकतम कोशिश (1 ~ 10)

en: Max. Size (MB)
mai: अधिकतम आकार (MB)

en: Maximum Transmission Unit size for the connection
mai: कनेक्शन क लेल अधिकतम संचार एकाइ आकार

en: Maximum number of connections allowed for the VIP or '-1' if the limit is not set
mai: वीआईपी क लेल अनुमति देब गेल अथवा '-1' सीमा निर्धारित नहि अछि, तँ कनेक्शन क अधिकतम संख्या

en: Member %s was successfully updated.
mai: सदस्य %s सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: Member Details
mai: सदस्य विवरण

en: Member IP address must be specified
mai: सदस्य क IP पता निर्दिष्ट होनाइ चाही

en: Member Source
mai: सदस्य स्रोत

en: Member address
mai: सदस्य क पता

en: Member(s)
mai: सदस्य

en: Members
mai: सदस्य

en: Message
mai: संदेश

en: Metadata
mai: मेटाडाटा

en: Metadata Items
mai: मेटाडेटा मद

en: Metadata successfully updated.
mai: मेटाडेटा क सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल.

en: Meter
mai: मीटर

[ctx: Current status of an Instance]
en: Migrating
mai: उत्प्रवासित भ' रहल अछि

[ctx: Task status of an Instance]
en: Migrating
mai: उत्प्रवासित भ' रहल अछि

en: Migration Policy
mai: उत्प्रवासन नीति

en: Min. Size (MB)
mai: न्यूनतम आकार (MB)

en: Minimum Disk (GB)
mai: न्यूनतम डिस्क (जीबी)

en: Minimum RAM (MB)
mai: न्यूनतम रैम (एमबी)

en: Modified domain "%s".
mai: परिवर्धित डोमेन "%s"

en: Modified flavor "%s".
mai: परिवर्धित फ्लेवर "%s".

en: Modified flavor information, but unable to modify flavor access.
mai: संशोधित फ्लेवर जानकारी, मुदा फ्लेवर पहुँच केँ संशोधित करबामे असमर्थ.

en: Modified instance "%s".
mai: संशोधित इंस्टेंस "%s".

en: Modified project "%s".
mai: परिवर्तित परियोजना "%s".

en: Modified project information and members, but unable to modify project quotas.
mai: परियोजना क जानकारी आओर सदस्य केँ संशोधित, मुदा परियोजना कोटा संशोधित करबामे असमर्थ.

en: Modify Access
mai: पहुँच रूपांतरित करू

en: Modify Consumer
mai: उपभोक्ता बदलू

en: Modify Groups
mai: समूह केँ संशोधित करू

en: Modify Quotas
mai: कोटा सुधारू

en: Modify Usage Report Parameters
mai: उपयोग रिपोर्ट क मानक केँ संशोधित करू

en: Monitor
mai: मानिटर

en: Monitor Details
mai: मानिटर विवरण

en: Monitor Type
mai: मानिटर प्रकार

en: Monitors
mai: मानिटर

en: Month to date
mai: माह सँ दिनांक तक

en: Multicast IP Range
mai: मल्टीकास्ट आईपी रेंज

en: Multicast IPv4 range(e.g. 224.0.1.0-224.0.1.100)
mai: मल्टीकास्ट IPv4 रेंज (जहिना 224.0.1.0-224.0.1.100)

en: Must specify start of period
mai: अवधि क प्रारंभ अवश्य निर्दिष्ट करू

en: N/A
mai: लागू नहि

en: Name
mai: नाम

en: Name may only contain letters, numbers, underscores, periods and hyphens.
mai: नाम मे सिर्फ एकटा अक्षर, संख्या, हाइफन, आओर डैश  भ' सकैत अछि.

en: Name must start with a letter and may only contain letters, numbers, underscores, periods and hyphens.
mai: नाम एकटा पत्र क सँग शुरू हाएत आओर केवल अक्षर, संख्या, केँ रेखांकित करैत अछि, ओ समय आओर हाइफ़न भ' सकैत अछि.

en: Name of the stack to create.
mai: बनाने क लेल ढेर क नाम.

en: Name: %(name)s ID: %(uuid)s
mai: नाम: %(name)s ID: %(uuid)s

en: Native VXLAN
mai: मूल VXLAN

en: Network
mai: सँजाल

en: Network "%s" was successfully created.
mai: संजाल "%s" केँ सफलतापूर्वक बनैलक गेल

en: Network %s was successfully created.
mai: संजाल %s केँ सफलतापूर्वक बनाओल गेल

en: Network %s was successfully updated.
mai: सँजाल %s सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: Network Address
mai: सँजाल पता

en: Network Address and IP version are inconsistent.
mai: सँजाल पता आओर आईपी संस्करण असंगत अछि.

en: Network Agents
mai: सँजाल एजेंट

en: Network ID
mai: सँजाल ID

en: Network Name
mai: सँजाल नाम

en: Network Profile
mai: संजाल प्रोफाइल

en: Network Profile %s was successfully created.
mai: संजाल प्रोफाइल %s सफलतापूर्वक बनाएल गेल छल.

en: Network Profile %s was successfully updated.
mai: संजाल प्रोफाइल %s सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: Network Profiles could not be retrieved.
mai: संजाल प्रोफाइल प्राप्त नहि कएल जाए सकैत अछि.

en: Network Topology
mai: सँजाल टोपोलॉजी

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24)
mai: सीआईडीआर प्रारूप मे सँजाल पता (जहिना 192.168.0.0/24)

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)
mai: CIDR स्वरूप मे संजाल पता (जहिना 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)

en: Network list can not be retrieved.
mai: सँजाल सूची प्राप्त नहि कएल जाए सकैत अछि.

en: Networking
mai: सँजालन

[ctx: Task status of an Instance]
en: Networking
mai: सँजालन

en: Networks
mai: सँजाल

en: Neutron
mai: न्यूट्रान

en: Neutron Management Network
mai: न्यूट्रान फाइल प्रबंधन

en: Never
mai: कखनो नहि

en: New DHCP Agent
mai:  नव DHCP प्रतिनिधि

en: New Flavor
mai:  नवफ्लेवर

en: New Host
mai:  नव मेजबान

en: New Size (GB)
mai:  नवआकार (GB)

en: New password
mai:  नवगुड़किल्ली

en: New size for volume must be greater than current size.
mai: वाल्यूम क लेल नव आकार वर्तमान आकार क तुलना मे पैघ होनाइ चाही.

en: New size must be greater than current size.
mai:  नवआकार वर्तमान आकार सँ पैघ होनाइ चाही.

en: Next
mai: अगिला

en: Next Hops
mai: अगिला हॉप्स

en: No
mai: नहि

en: No Host selected.
mai: कोनो मेजबान चुनल नहि गेल.

en: No Hosts found.
mai: कोनो मेजबान नहि भेटल.

en: No Images Available
mai: कोनो छवि मोजुद नहि

en: No Session Persistence
mai: कोनो सत्र निरंतरता नहि

[ctx: Power state of an Instance]
en: No State
mai: कोनो स्थिति नहि

en: No Templates Available
mai: कोनो नमूना मोजुद नहि

en: No availability zone specified
mai: कोनो उपलब्धता क्षेत्र निर्दिष्ट नहि.

en: No availability zones found
mai: कोनो उपलब्धता क्षेत्र नहि भेटल

en: No available console found.
mai: कोनो मोजुद कँसोल नहि भेटल.

en: No available projects
mai: कोनो मोजुद परियोजना नहि

en: No backups available
mai: कोनो बैकअप मोजुद नहि

en: No flavors available
mai: कोनो फ्लेवर मोजुद नहि

en: No floating IP addresses allocated
mai: कोनो अस्थायी आईपी पता आबंटित नहि

en: No floating IP pools available
mai: कोनो अस्थायी आईपी पूल मोजुद नहि

en: No floating IPs to disassociate.
mai: अलग करबाक लेल कोनो अस्थायी आईपी नहि

en: No groups found.
mai: कोनो समूह नहि भेटल.

en: No groups.
mai: कोनो समूह नहि.

en: No host selected.
mai: कोनो मेजबान चुनल नहि गेल.

en: No hosts found.
mai: कोनो मेजबान नहि भेटल.

en: No images available
mai: कोनो बिंब मोजुद नहि

en: No images available.
mai: कोनो बिंब मोजुद नहि

en: No instances available
mai: कोनो इंस्टेंस मोजुद नहि

en: No key pairs available
mai: कोनो कुँजी युग्म मोजुद नहि

en: No keypair
mai: कोनो कुँजीयुग्म नहि

en: No networks available
mai: कोनो सँजाल मोजुद नहि

en: No options specified
mai: कोनो विकल्प निर्दिष्ट नहि

en: No other agents available.
mai: कोनो आन एजेंट मोजुद नहि.

en: No other hosts available.
mai: कोनो  मेजबान मोजुद नहि.

en: No ports available
mai: कोनो पोर्ट मोजुद नहि

en: No projects found.
mai: कोनो परियोजना नहि भेटल.

en: No projects selected. All projects can use the flavor.
mai: कोनो परियोजना चयनित नहि. सबहि परियोजना फ्लेवर क उपयोग कए सकैत अछि.

en: No provider is available
mai: कोनो प्रदाता मोजुद नहि अछि

en: No security groups available
mai: कोनो सुरक्षा समूह मोजुद नहि

en: No security groups enabled.
mai: कोनो सुरक्षा समूह सक्षम नहि

en: No security groups found.
mai: कोनो सुरक्षा समूह नहि भेटल

en: No servers available. To add a member, you need at least one running instance.
mai:  कोनो सर्वर मोजुद नहि. एकटा सदस्य जोड़बा क लेल, अहाँ कम सँ कम एकटा चलि इंस्टेंस क जरूरत अछि.

en: No session persistence
mai: कोनो सत्र निरंतरता नहि

en: No snapshots available
mai: कोनो स्नैपशाट मोजुद नहि

en: No source, empty volume
mai: कोनो स्रोत नहि, खाली वाल्यूम

en: No subnets available
mai: कोनो सबनेट मोजुद नहि

en: No users found.
mai: कोनो प्रयोक्ता नहि भेटल.

en: No users.
mai: कोनो प्रयोक्ता नही.

en: No volume snapshots available
mai: कोनो वाल्यूम स्नैपशाट मोजुद नहि

en: No volume type
mai: कोनो वाल्यूम प्रकार नहि

en: No volumes available
mai: कोनो वाल्यूम मोजुद नहि

en: Node Group Template Details
mai: नोड समूह नमूना क विवरण

en: Node Group Template copy %s created
mai: नोड समूह नमूना प्रति %s बनायी गेल

en: Node Group Templates
mai: नोड समूह नमूना.

en: Node Groups
mai: नोड समूह

en: Node Processes
mai: नोड प्रक्रिया

en: Node group cluster
mai: नोड समूह क्लस्टर

en: Non-Members
mai: आन सदस्य

en: None
mai: कोनो नहि

[ctx: Task status of an Instance]
en: None
mai: कोनो नहि

en: Normal
mai: सामान्य

en: Not Assigned
mai: आवंटित नहि

en: Not Found
mai: नहि भेटल

en: Not available
mai: मोजुद नहि

en: Nova
mai: नोवा

en: Number of API requests against swift
mai: स्विफ्ट क खिलाफ एपीआई अनुरोध क संख्या

en: Number of VCPUs
mai: VCPU क संख्या

en: Number of containers
mai: कंटेनर क संख्या

en: Number of incoming bytes
mai: आए बला बाइट क संख्या

en: Number of incoming bytes on the network for a VM interface
mai: वीएम अंतरफलक क लेल सँजाल पर आबै बला बाइट क संख्या

en: Number of incoming packets for a VM interface
mai: वीएम अंतरफलक क लेल आबै बला पैकेट क संख्या

en: Number of instances to launch.
mai: लान्च करबाक लेल अनेक इंस्टैंस

en: Number of objects
mai: वस्तु क संख्या

en: Number of outgoing bytes
mai: जाएबला बाइट क संख्या

en: Number of outgoing bytes on the network for a VM interface
mai: वीएम अंतरफलक क लेल सँजाल पर जाए बला बाइट क संख्या

en: Number of outgoing packets for a VM interface
mai: वीएम अंतरफलक क लेल जाए बला पैकेट क संख्या

en: Number of permissible failures before changing the status of member to inactive
mai: सदस्य क दर्जा निष्क्रिय करबाक लेल बदलब सँ पहिने अनुमेय बिफलता क संख्या.

en: Number of read requests
mai: पाठ अनुरोध क संख्या

en: Number of write requests
mai: लेखन अनुरोध क संख्या

en: OR Copy/Paste your Private Key
mai: अथवा कापी / अपन निज कुँजी साटू

en: Object Details
mai: वस्तु विवरण

en: Object Name
mai: वस्तु क नाम

en: Object Store
mai: वस्तु भंडारण

en: Object was successfully updated.
mai: वस्तु केँ सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: Object was successfully uploaded.
mai: वस्तु सफलतापूर्वक अपलोड कएल गेल छल.

en: Objects
mai: वस्तु

en: Old Flavor
mai: पुराना फ्लेवर

en: On Demand
mai: मांग पर

en: Open Port
mai: खुलल भेलहुँ पोर्ट

en: OpenStack Flavor
mai: OpenStack फ्लेवर

en: Optional Backup Description
mai: वैकल्पिक बैकअप विवरण

en: Optional Parameters
mai: वैकल्पिक पैरामीटर

en: Optional parent backup
mai: वैकल्पिक पैरेंट बैकअप

en: Optional: Next Hop Addresses (comma delimited)
mai: वैकल्पिक: अगिला हॉप पता (अल्पविराम सीमांकित)

en: Orchestration
mai: वाद्य-स्थान

en: Other
mai: आन

en: Other Protocol
mai: आन प्रोटोकाल

en: Output
mai: आउटपुट

en: Overlay
mai: ओवरले

en: Overview
mai: सारांश

en: Page Not Found
mai: पृष्ठ नहि भेटल

en: Parent Backup
mai: पैरेंट बैकअप

en: Password
mai: गुड़किल्ली

[ctx: Current status of an Instance]
en: Password
mai: गुड़किल्ली

en: Password changed. Please log in again to continue.
mai: गुड़किल्ली बदैल गेल. जारी राखबा क लेल फिनु सँ लाग ई करू.

en: Password for user "%s"
mai: "%s" प्रयोक्ता कलेल गुड़किल्ली

en: Passwords do not match.
mai: गुड़किल्ली मेल नहि खाइछ.

[ctx: Swift pseudo folder path]
en: Path
mai: पथ

[ctx: Current status of an Instance]
en: Paused
mai: ठहरल भेल

[ctx: Power state of an Instance]
en: Paused
mai: ठहरल भेल

[ctx: Task status of an Instance]
en: Pausing
mai: ठहरू

en: Peer gateway public IPv4/IPv6 Address or FQDN
mai: सहकर्मी गेटवे सार्वजनिक IPv4/IPv6 पता अथवा FQDN

en: Peer gateway public IPv4/IPv6 address or FQDN for the VPN Connection
mai: वीपीएन कनेक्शन क लेल सहकर्मी गेटवे सार्वजनिक IPv4/IPv6 पता अथवा FQDN

en: Peer router identity for authentication (Peer ID)
mai: प्रमाणीकरण क लेल सहकर्मी रूटर पहचान (सहकर्मी आईडी)

en: Peer router identity for authentication. Can be IPv4/IPv6 address, e-mail, key ID, or FQDN
mai: प्रमाणीकरण क लेल रूटर पहचान सहकर्मी. IPv4/IPv6 पता, ई - मेल, कुँजी आईडी, अथवा FQDN भ' सकैत अछि

en: Perfect Forward Secrecy
mai: बढ़िया अग्रेषित गोपनीयता

en: Period
mai: अवधि

en: Permit
mai: अनुमति दिअ

en: Persist cluster after job exit
mai: काज सँ निकलब क बाद क्लस्टर केँ बनाए राखू

en: Physical Network
mai: भौतिक सँजाल

en: Physical Network Name
mai: भौतिक संजाल नाम

en: Pig
mai: शूकर

en: Please choose a HTTP method
mai: HTTP पद्धति चुनू

en: Please enter a single value (e.g. 200), a list of values (e.g. 200, 202), or range of values (e.g. 200-204)
mai: एकल मान (उदाहरण क लेल 200), मान क सूची (उदाहरण क लेल 200, 202), अथवा मान क श्रेणी (जहिना 200-204) दर्ज करू

en: Please specify a %s using only one source method.
mai: स्रोत विधि केवल एकटा क उपयोग कए %s क निर्दिष्ट करू.

en: Please specify an URL
mai: यूआरएल निर्दिष्ट करू

en: Please try again later [Error: %s].
mai: कृप्या  बाद मे फिनु सँ कोशिश करू [त्रुटि: %s].

en: Plugin
mai: प्लगइन

en: Plugin Name
mai: प्लगिन नाम

en: Plugin name
mai: प्लगिन नाम

en: Plugins
mai: प्लगइन

en: Policies
mai: नीति

en: Policy
mai: नीति

en: Policy %s was successfully updated.
mai: नीति %s सफलतापूर्वक अपडेट कएल गेल छल.

en: Policy Profile
mai: नीति प्रोफाइल

en: Policy Profiles
mai: नीति प्रोफाइल

en: Pool
mai: पूल

en: Pool %s was successfully updated.
mai: पूल  %s सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: Pool Details
mai: पूल विवरण

en: Pools
mai: पुल

en: Port
mai: पोर्ट

en: Port %s was successfully created.
mai: पोर्ट %s केँ सफलतापूर्वक बनैलक गेल

en: Port %s was successfully updated.
mai: पोर्ट %s सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: Port Details
mai: पोर्ट क विवरण

en: Port Range
mai: पोर्ट सीमा

en: Port list can not be retrieved.
mai: पोर्ट सूची प्राप्त नहि कएल जाए सकैत अछि.

en: Port to be associated
mai: जुड़बाक लेल पोर्ट

en: Ports
mai: पोर्ट

en: Post-Creation
mai: पोस्ट निर्माण

en: Power State
mai: ऊर्जा क स्थिति

en: Power consumption
mai: ऊर्जा खपत

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering Off
mai: पावर आफ कएल जाए रहल अछि

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering On
mai: पावर आन कएल जाए रहल अछि

en: Pre-Shared Key (PSK) string
mai: पूर्व साझा कुँजी (पीएसके) स्ट्रिंग

[ctx: Task status of an Instance]
en: Preparing Resize or Migrate
mai: आकार बदलब अथवा माइग्रेट क तयारी कए रहल अछि

en: Primary Project
mai: प्राथमिक परियोजना

en: Private
mai: निज

en: Private Key File
mai: निज कुँजी फाइल

en: Processes
mai: प्रक्रिया

en: Processes to be launched in node group
mai: ई नोड समूह मे लान्च क जाएबला प्रक्रिया.

en: Project
mai: परियोजना

en: Project & User
mai: परियोजना आओर प्रयोक्ता

en: Project Groups
mai: परियोजना समूह

en: Project ID
mai: परियोजना आईडी

en: Project Information
mai: परियोजना सूचना

en: Project Members
mai: परियोजना क सदस्य

en: Project Name
mai: परियोजना नाम

en: Project Usage
mai: परियोजना उपयोग

en: Projects
mai: परियोजना

en: Projects could not be retrieved.
mai: परियोजना प्राप्त नहि कएल जाए सकैत अछि.

en: Projects:
mai: परियोजना:

en: Protected
mai: सुरक्षित

en: Protocol
mai: प्रोटोकाल

en: Protocol Port
mai: प्रोटोकाल पोर्ट

en: Protocol for the firewall rule
mai: फायरवाल नियम क लेल प्रोटोकाल

en: Provider
mai: प्रदाता

en: Provider Network Type
mai: प्रदाता संजाल किस्म

en: Provider for Load Balancer is not supported
mai: भार संतुलक क लेल प्रदाता समर्थित नहि अछि

en: Pseudo-folder Name
mai: छद्म फोल्डर नाम

en: Pseudo-folder was successfully created.
mai: छद्म फोल्डर सफलतापूर्वक बनाएल गेल छल.

en: Public
mai: सार्वजनिक

en: Public Key
mai: सार्वजनिक कुँजी

en: QCOW2 - QEMU Emulator
mai: QCOW2 - QEMU एमुलेटर

en: QoS Spec Consumer
mai: QoS विनिर्देश उपभोक्ता

en: QoS Spec consumer value must be different than the current consumer value.
mai: QoS विनिर्देश उपभोक्ता मूल्य वर्तमान उपभोक्ता मूल्य क तुलना मे अलग होनाइ चाही.

en: QoS Spec to be associated
mai: जोड़े जाए बला QoS विनिर्देश

en: QoS Specs
mai: QoS विनिर्देश

en: Quota
mai: कोटा

en: Quota Name
mai: कोटा नाम

en: Quota exceeded for resource router.
mai: संसाधन राउटर क लेल कोटा पार कए गेल.

en: Quota value(s) cannot be less than the current usage value(s): %s.
mai: कोटा मूल्य वर्तमान उपयोग क मूल्य सँ कम नहि भ' सकैत: %s.

en: Quotas
mai: कोटा

en: RAM
mai: रैम

en: RAM (total)
mai: RAM (कुल)

en: RAM (used)
mai: RAM (उपयोग मे)

en: RAM(Available: %(avail)s, Requested: %(req)s)
mai: RAM(मोजुद: %(avail)s, अनुरोधित: %(req)s)

en: Ramdisk ID
mai: रैमडिस्क आईडी

en: Raw
mai: कच्चा

[ctx: Image format for display in table]
en: Raw
mai: कच्चा

en: Reason
mai: कारण

[ctx: Action log of an instance]
en: Reboot
mai: रिबूट करू

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Reboot
mai: रिबूट करू

[ctx: Current status of an Instance]
en: Reboot
mai: रिबूट करू

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebooting
mai: फिनु प्रारंभ करू

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebooting Hard
mai: हार्ड रीबूट भ' रहल अछि

[ctx: Action log of an instance]
en: Rebuild
mai: फिनु निर्माण

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rebuild
mai: फिनु निर्माण

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Block Device Mapping
mai: ब्लाक डिवाइस मैपिंग पुनर्निर्मित करू

en: Rebuild Instance
mai: इंस्टांस फिनु निर्माण करू

en: Rebuild Password
mai: गुड़किल्ली फिनु निर्माण

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Spawning
mai: पुनर्निर्माण कएल जाए रहल अछि

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuilding
mai: पुनर्निर्माण कएल जाए रहल अछि

en: Rebuilding instance %s.
mai:  %s इंस्टेंस पुनर्निर्माण

en: Reducer
mai: रेड्यूसर

en: Regions:
mai: क्षेत्र:

en: Register Image
mai: बिंब पंजीयन करू

en: Relative part of requests this pool member serves compared to others
mai: अनुरोध क सापेक्ष हिस्सा एहि पूल सदस्य दोसर क तुलना मे काज करैत अछि

en: Relative part of requests this pool member serves compared to others. 
    The same weight will be applied to all the selected members and can be modified later. Weight must be in the range 1 to 256.
mai: अनुरोध क सापेक्ष भाग जे आन क तुलना मे ई पूल सदस्य पूरा करैत अछि. 
    इसी भार क प्रयोग सबहि चयनित सदस्य क लेल कएल जएताह आओर एकरा बाद मे संशोधित कएल जाए सकैत अछि. भार 1 सँ 256 तक क श्रेणी मे होनाइ चाही.

en: Relaunch On Existing Cluster
mai: मोजुदा क्लस्टर पर फिनु सँ लान्च करू

en: Relaunch On New Cluster
mai: नव क्लस्टर पर फिनु सँ लान्च करू

en: Remote
mai: दूरस्थ

en: Remote peer subnet(s)
mai: दूरस्थ सहकर्मी सबनेट

en: Remote peer subnet(s) address(es) with mask(s) in CIDR format separated with commas if needed (e.g. 20.1.0.0/24, 21.1.0.0/24)
mai: जँ जरूरत सीआईडीआर प्रारूप मे मुखौटा (एस) क सँग दूरस्थ सहकर्मी सबनेट  पता (ते) कॉमा सँ अलग भ' (जहिना 20.1.0.0/24, 21.1.0.0/24)

en: Remove Rule
mai: नियम केँ हटाउ

en: Remove Rule from Policy
mai: नीति सँ नियम केँ हटाउ

en: Request ID
mai: अनुरोध ID

en: Required for APP_COOKIE persistence; Ignored otherwise.
mai: APP_COOKIE दृढ़ता क लेल आवश्यक; आनरूपेँ नजरअंदाज कए देलक.

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rescue
mai: बचाव

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rescuing
mai: बचाएल जाए रहल अछि

en: Resize
mai: आकार बदलू

[ctx: Action log of an instance]
en: Resize
mai: आकार बदलू

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Resize
mai: आकार बदलू

en: Resize Database Volume
mai: डाटाबेस वाल्यूम क आकार बदलू

en: Resize Instance
mai: इंस्टांस क आकार बदलू

en: Resize Volume
mai: वाल्यूम क आकार बदलू

[ctx: Current status of an Instance]
en: Resize/Migrate
mai: आकार बदलू / माइग्रेट

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resized or Migrated
mai: आकार बदलू अथवा माइग्रेट करू

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resizing or Migrating
mai: आकार बदलब अथवा माइग्रेट भ' रहल अछि

en: Resizing volume "%s"
mai: वाल्यूम "%s" क आकार बदलल जाए रहल अछि

en: Resource
mai: साधन

en: Resource Usage
mai: संसाधन प्रयोग

en: Resources
mai: संसाधन

en: Resources Usage Overview
mai: संसाधन क उपयोग क अवलोकन

en: Restore Backup
mai: बैकअप बहाल करू

en: Restore Backup to Volume
mai: बैकअप केँ वाल्यूम मे रीस्टोर करू

en: Restore Volume Backup
mai: वाल्यूम बैकअप बहाल करू

en: Restore a Volume Backup
mai: एकटा वाल्यूम बैकअप रीस्टोर करू

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Restoring
mai: पुनर्भंडारण

[ctx: Task status of an Instance]
en: Restoring
mai: पुनर्भंडारण

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resuming
mai: पुनरारंभ कएल जाए रहल अछि.

en: Retrieve Instance Password
mai: इंस्टांस गुड़किल्ली क पनःप्राप्ति

en: Retrieve Password
mai: गुड़किल्ली क पनःप्राप्ति

en: Revert Resize/Migrate
mai: आकार बदलू / माइग्रेट वापस आनू

[ctx: Current status of an Instance]
en: Revert Resize/Migrate
mai: आकार बदलू / माइग्रेट वापस आनू

[ctx: Task status of an Instance]
en: Reverting Resize or Migrate
mai: आकार बदलब अथवा माइग्रेट वापिस आनू

en: Role
mai: भूमिका

en: Role ID
mai: भूमिका आईडी

en: Role Name
mai: भूमिका नाम

en: Role created successfully.
mai: भूमिका सफलतापूर्वक बनैलक.

en: Role updated successfully.
mai: भूमिका सफलतापूर्वक अद्यतन.

en: Roles
mai: भूमिका

en: Rollback On Failure
mai: बिफलता पर रोलबैक

en: Root Disk
mai: रूट डिस्क

en: Root Disk (GB)
mai: मुख्य डिस्क (GB)

en: Router
mai: रूटर

en: Router %s was successfully created.
mai: रूटर %s सफलतापूर्वक बनाएल गेल छल.

en: Router %s was successfully updated.
mai: राटर %s सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: Router Details
mai: रूटर विवरण

en: Router ID
mai: रूटर आईडी

en: Router Name
mai: रूटर नाम

en: Router Rules
mai: रूटर नियम

en: Router Rules Grid
mai: रूटर नियम ग्रिड

en: Router Type
mai: राटर प्रकार

en: Router rule added
mai: जोडी गेल रूटर नियम

en: Routers
mai: रूटर

en: Rule
mai: नियम

en: Rule %(rule)s was successfully inserted to policy %(policy)s.
mai: नियम %(rule)s सफलतापूर्वक नीति  %(policy)s केँ सम्मिलित कएल गेल छल.

en: Rule %(rule)s was successfully removed from policy %(policy)s.
mai: नियम  %(rule)s सफलतापूर्वक %(policy)s नीति सँ हटा देल गेल छल.

en: Rule %s was successfully updated.
mai: नियम %s सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: Rules
mai: नियम

[ctx: Power state of an Instance]
en: Running
mai: चल रहल अछि

en: Save
mai: सहेजू

en: Save Changes
mai: परिवर्तन सहेजू

en: Saved extra spec "%s".
mai:  "%s" बाइली विनिर्देश सहेजलक.

en: Saved spec "%s".
mai: स्पेक "%s" सहेजलक.

en: Scale
mai: मापक

en: Scale Cluster
mai: क्लस्टर स्केल करू

en: Scale cluster operation failed
mai: स्केल क्लस्टर संचालन बिफल

en: Scaled cluster successfully started.
mai: क्लस्टर सफलतापूर्वक आरंभ कएल गेल.

en: Scheduled backup "%(name)s".
mai: अनुसूचित बैकअप "%(name)s".

en: Scheduled deletion of %(data_type)s
mai: %(data_type)s क अनुसूचित विलोपन

en: Scheduled resize of instance "%s".
mai: इंस्टेंस "%s" क अनुसूचित आकार परिवर्तन.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Scheduling
mai: समय-सारणी

en: Script Data
mai: स्क्रिप्ट डाटा

en: Script File
mai: स्क्रिप्ट फाइल

en: Script name
mai: स्क्रिप्ट नाम

en: Script text
mai: स्क्रिप्ट पाठ

en: Security Group
mai:  सुरक्षा समूह

en: Security Group Rules
mai: सुरक्षा समूह नियम

en: Security Groups
mai: सुरक्षा समूह

en: Segment Range
mai: अनुभाग रेंज

en: Segment Type
mai: अनुभाग प्रकार

en: Segmentation ID
mai: विभाजन आईडी

en: Select IKE Policy
mai: IKE नीति क चयन करू

en: Select IPSec Policy
mai: चुनू IPSec नीति

en: Select Image
mai: बिंब चुनू

en: Select Instance Snapshot
mai: इंस्टांस स्नैपशाट चुनू

en: Select Script Source
mai: स्क्रिप्ट स्रोत क चयन करू

en: Select Subnet
mai: सबनेट चयन करू

en: Select Template
mai: नमूना क चयन करू

en: Select VPN Service
mai: चुनू वीपीएन सेवा

en: Select Volume
mai: वाल्यूम चुनू

en: Select Volume Snapshot
mai: वाल्यूम स्नैपशाट चुनू

en: Select a Method
mai: विधि चुनू

en: Select a Monitor
mai: मानिटर चुनू

en: Select a New Flavor
mai:  नवफ्लेवर चुनू

en: Select a Policy
mai: नीति क चयन करू

en: Select a Pool
mai: पूल चुनू

en: Select a Protocol
mai: प्रोटोकाल चुनू

en: Select a Router
mai: रूटर क चयन करू

en: Select a Subnet
mai: सबनेट चयन करू

en: Select a backup to restore
mai: पुनर्स्थापित करबाक लेल एकटा बैकअप क चयन करू

en: Select a health monitor of %s
mai: %s क स्वास्थ्य क निगरानी क चयन करू

en: Select a key pair
mai: कुँजी युग्म चुनू

en: Select a monitor template for %s
mai:  %s क लेल एकटा निगरानी नमूना क चयन करू

en: Select a new agent
mai:  नवएजेंट चयन करू

en: Select a new host
mai:  नव मेजबान चयन करू

en: Select a new template to re-launch a stack.
mai: स्टैक केँ फिनु सँ लान्च करबाक लेल एकटा नव नमूना क चयन करू.

en: Select a port
mai: पोर्ट चुनू.

en: Select a profile
mai: एकटा प्रोफाइल चुनू

en: Select a project
mai: परियोजना चुनू

en: Select a target host
mai: लक्ष्य मेजबान चयन करू

en: Select a template to launch a stack.
mai: एकटा स्टैक लान्च करबाक लेल नमूना क चयन करू.

en: Select an IP address
mai: आईपी पता क चयन करू

en: Select an instance
mai:  इंसटैंस चुनू

en: Select an instance to attach to.
mai: करै क लेल संलग्न करबाक लेल एकटा उदाहरण क चयन करू.

en: Select backup
mai: बैकअप क चयन करू

en: Select datastore type and version
mai: डेटास्टोर प्रकार आओर संस्करण क चयन करू

en: Select format
mai: प्रारूप चुनू

en: Select from active instances
mai: सक्रिय दृष्टांत सँ चयन करू

en: Select members for this pool
mai: ई पूल क लेल  सदस्य क चयन करू

en: Select network
mai: सँजाल चुनू

en: Select networks for your instance.
mai: अपन इंस्टेंस क लेल संजाल क चयन करू.

en: Select parent backup
mai: पैरेंट बैकअप क चयन करू

en: Select plugin and hadoop version
mai: प्लगइन आओर हदूप संस्करण क चयन करू

en: Select plugin and hadoop version for cluster
mai: क्लस्टर क लेल प्लगिन आओर हडूप संस्करण चुनू

en: Select plugin and hadoop version for cluster template
mai: क्लस्टर नमूना क लेल प्लगइन आओर hadoop संस्करण क चयन करू

en: Select rules for your policy.
mai: अपन नीति क लेल नियम क चयन करू.

en: Select source
mai: स्रोत चुनू

en: Select the projects where the flavors will be used. If no projects are selected, then the flavor will be available in all projects.
mai: परियोजना क चयन करू जतए फ्लैबर क उपयोग कएल गेल अछि। जँ कोनो परियोजना क चयन नहि कएल गेल अछि तँ सबहि परियोजना मे फ्लैबर मोजुद भ' जएताह.

en: Selected Hosts
mai: चयनित मेजबान

en: Selected Projects
mai: चयनित परियोजना

en: Selected hosts
mai: चयनित मेजबान

en: Server error
mai: सर्वर त्रुटि

en: Service
mai: सेवा

en: Service Configurations
mai: सेवा विन्यास

en: Service Endpoint
mai: सेवा समापन बिंदु

en: Services
mai: सेवा

en: Services Down
mai: सेवा डाउन

en: Services Up
mai: सेवा अप

en: Session Persistence
mai: सत्र निरंतरता

en: Set Domain Context
mai: डोमेन संदर्भ सेट करू

en: Set Gateway
mai: गेटवे सेट करू

en: Set as Active Project
mai: सक्रिय प्रोजेक्ट क रूपेँ सेट करू

en: Set maximum quotas for the project.
mai: परियोजना क लेल अधिकतम कोटा निर्धारित कए सकैत अछि.

en: Settings
mai: सेटिंग

en: Settings saved.
mai: जमावट सहेजल गेल.

en: Shared
mai: साझा

en: Shared Storage
mai: साझा भंडार

en: Shared with Me
mai: हमर सँग साझा

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved
mai: शेल्फ़ मे राखल गेल

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved Offloaded
mai: शेल्फ़ मे राखल गेल केँ खाली कएल गेल

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving
mai: शेल्फ़ पर राखल जाए रहल अछि

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Pending Upload
mai: छवि लंबित अपलोड केँ शेल्फ़ मे राखल जाए रहल अछि

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Uploading
mai: शेल्फ़ क छवि अपलोड क जाए रहल अछि

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Offloading
mai: शेल्फ़ केँ खाली कएल जाए रहल अछि

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Down
mai: बन्न करू

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Off
mai: बन्न करू

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shutoff
mai: बन्न

en: Sign Out
mai: साइन आउट

en: Size
mai: आकार

en: Size (GB)
mai:  आकार (जीबी)

en: Size of image to launch.
mai: लान्च करबाक लेल बिंब क आकार.

en: Size of the volume in GB.
mai: GB मे वाल्यूम क आकार.

en: Size of volume
mai: खंड क आकार

en: Slash is not an allowed character.
mai: स्लैश एकटा अनुमत वर्ण नहि अछि.

en: Slashes are allowed, and are treated as pseudo-folders by the Object Store.
mai: स्लैश अनुमति देल जाइछ, आओर वस्तु संग्रह सँ छद्म फोल्डर क रूपेँ व्यवहार कए रहल अछि.

en: Snapshot
mai: स्नेपशाट

[ctx: Type of an image]
en: Snapshot
mai: स्नेपशाट

en: Snapshot "%(name)s" created for instance "%(inst)s"
mai:  "%(inst)s" इंस्टेंस क लेल बनाएल गेल स्नैपशाट t "%(name)s"

en: Snapshot Name
mai: स्नेपशाट नाम

en: Snapshot source must be specified
mai: स्नैपशाट स्रोत निर्दिष्ट होनाइ चाही

[ctx: Task status of an Instance]
en: Snapshotting
mai: स्नैपशोटिंग

[ctx: Current status of an Instance]
en: Soft Deleted
mai: साफ्ट केँ हटाएल गेल

[ctx: Task status of an Instance]
en: Soft Deleting
mai: साफ्ट केँ हटाएल जाए रहल अछि

en: Something went wrong!
mai: किछु गलत भ' गेल.!

en: Source CIDR
mai: स्रोत CIDR

en: Source IP
mai: स्रोत आईपी

en: Source IP Address/Subnet
mai: स्रोत आईपी पता / सबनेट

en: Source IP address or subnet
mai: स्रोत IP पता अथवा सबनेट

en: Source Port
mai: स्रोत पोर्ट

en: Source Port/Port Range
mai: स्रोत पोर्ट / पोर्ट सीमा

en: Source password
mai: स्रोत गुड़किल्ली

en: Source port (integer in [1, 65535] or range in a:b)
mai: स्रोत पोर्ट ([1, 65,535] मे पूर्णांक अथवा एकटा मे रेंज: ख)

en: Source username
mai: स्रोत प्रयोक्तानाम

en: Spark
mai: स्पार्क

[ctx: Task status of an Instance]
en: Spawning
mai: परिणाम देब जाए रहल अछि

en: Specifies how IPv6 addresses and additional information are configured. We can specify SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 stateless provided by OpenStack, or specify no option. 'No options specified' means addresses are configured manually or configured by a non-OpenStack system.
mai: ई निर्दिष्ट करैत अछि जे IPv6 पता आओर बाइली जानकारी केँ कहिना विन्यस्त कएल जाइत अछि. हम OpenStack द्वारा मोजुद कएल गेल SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 stateless निर्दिष्ट कए सकैत छी अथवा कोनो विकल्प निर्दिष्ट नहि कए सकैत अछि. 'कोनो विकल्प निर्दिष्ट नहि' क मतलब अछि जे पता केँ मैनुअल तरीके सँ विन्यस्त कएल गेल अछि अथवा एकटा गैर-OpenStack सिस्टम द्वारा विन्यस्त कएल गेल अछि.

en: Specify "Network Address"
mai: "संजालक पता" निर्दिष्ट करू

en: Specify "Network Address" or clear "Create Subnet" checkbox.
mai: "संजाल पता" अथवा स्पष्ट "सबनेट बनाउ" चेकबाक्स निर्दिष्ट करू.

en: Specify IP address of gateway or check "Disable Gateway".
mai: प्रवेश द्वार क आईपी पता निर्दिष्ट अथवा "अक्षम गेटवे" क जाँच करू.

en: Specify VIP
mai: VIP निर्दिष्ट करू

en: Specify a free IP address from the selected subnet
mai: चयनित सबनेट सँ एकटा स्वतंत्र IP पता निर्दिष्ट करू

en: Specify additional attributes for the subnet.
mai: सबनेट क लेल बाइली विशेषता निर्दिष्ट करू.

en: Specify an IP address for the interface created (e.g. 192.168.0.254).
mai: जँ अहाँ चाहैत छी बनैलक अंतरफलक क एकटा आईपी पता निर्दिष्ट कए सकैत अछि. (e.g. 192.168.0.254).

en: Specify member IP address
mai: सदस्य IP पता निर्दिष्ट करू

en: Specs
mai: विशिष्टता

en: Stack Events
mai: ढेर घटनाक्रम

en: Stack ID
mai: ढेर आईडी

en: Stack Name
mai:  ढेर नाम

en: Stack Resource
mai: ढेर संसाधन

en: Stack Resource Type
mai: ढेर संसाधन प्रकार

en: Stack Resources
mai: ढेर संसाधन

en: Stack creation started.
mai: ढेर निर्माण शुरू कए देलक.

en: Stack creation timeout in minutes.
mai: मिनटों मे निर्माण मध्यांतर भ' चुकी अछि.

en: Stack update started.
mai: ढेर अद्यतन शुरू कए देलक.

en: Stacks
mai: ढेर

[ctx: Action log of an instance]
en: Start
mai: प्रारंभ

en: Start Time
mai: प्रारंभ समय

en: Start address is larger than end address (value=%s)
mai: प्रारंभ पता अंत पता सँ पैघ अछि(मान=%s)

en: Start and end addresses must be specified (value=%s)
mai: आरंभ आओर अंत पता निर्दिष्ट कएल जएनाइ चाही (मान=%s)

en: Start must be earlier than end of period.
mai: प्रारंभ अवधि क समाप्ति सँ पहिने होनाइ चाही.

en: Starting evacuation from %(current)s to %(target)s.
mai: %(current)s सँ %(target)s तक निकासी शुरू अछि

en: State
mai: स्थिति

en: Stats
mai: आँकड़ा

en: Status
mai: स्थिति

en: Status =
mai: स्थिति =

en: Status Reason
mai: स्थिति क कारण

en: Storage location
mai: भंडारण स्थान

en: Storage type
mai: भंडारण प्रकार

en: Streaming MapReduce
mai: MapReduce स्ट्रीमिंग

en: Sub Type
mai: उप प्रकार

en: Sub Type Value (Manual Input)
mai: उप प्रकार मान (मैनुअल इनपुट)

en: Subnet
mai: सबनेट

en: Subnet "%s" was successfully created.
mai: सबनेट "%s" सफलतापूर्वक बनाएल गेल छल.

en: Subnet "%s" was successfully updated.
mai: सबनेट "%s" सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: Subnet Details
mai: सबनेट क विवरण

en: Subnet Name
mai: सबनेट नाम

en: Subnet list can not be retrieved.
mai: सबनेट सूची प्राप्त नहि कएल जाए सकैत अछि.

en: Subnets
mai: सबनेट

en: Subnets Associated
mai: जुड़ल भेलहुँ सबनेट

en: Successfully added rule: %s
mai: सफ़लतापूर्वक जोड़ल गेल नियम: %s

en: Successfully associated floating IP: %s
mai: सफलतापूर्वक जुड़े अस्थायी आईपी: %s

en: Successfully created QoS Spec: %s
mai: QoS विनिर्देश सफलतापूर्वक बनैलक गेल: %s

en: Successfully created encryption for volume type: %s
mai: वाल्यूम प्रकार क लेल गोपन सफलतापूर्वक बनैलक गेल: %s

en: Successfully created security group: %s
mai: सफलतापूर्वक बनाएल गेल सुरक्षा समूह: %s

en: Successfully created volume type: %s
mai: सफलतापूर्वक बनैलक वाल्यूम प्रकार: %s

en: Successfully disassociated Floating IP: %s
mai: सफलतापूर्वक जुड़े अस्थायी आईपी केँ अलग कएल: %s

en: Successfully disassociated floating IP: %s
mai: सफलतापूर्वक जुड़े अस्थायी आईपी केँ अलग कएल: %s

en: Successfully imported public key: %s
mai: सफलतापूर्वक सार्वजनिक कुँजी आयातित: %s

en: Successfully modified QoS Spec consumer.
mai: QoS विनिर्देश उपभोक्ता केँ सफलतापूर्वक संशोधित कएल गेल.

en: Successfully restored backup %(backup_name)s to volume with id: %(volume_id)s
mai: बैकअप %(backup_name)s केँ आईडी क सँग वाल्यूम मे सफलतापूर्वक पुनर्स्थापित कएल गेल: %(volume_id)s

en: Successfully sent the request to change the volume type to "%(vtype)s" for volume: "%(name)s"
mai: वाल्यूम क लेल वाल्यूम प्रकार केँ "%(vtype)s" मे बदलब क अनुरोध सफलतापूर्वक भेजल गेल: "%(name)s"

en: Successfully sent the request to upload volume to image for volume: "%s"
mai: वाल्यूम क लेल छवि मे वाल्यूम अपलोड करबाक अनुरोध सफलतापूर्वक भेजल गेल: "%s"

en: Successfully updated QoS Spec association.
mai: QoS विनिर्देश क संबद्धता सफलतापूर्वक अपडेट क गेल.

en: Successfully updated aggregate: "%s."
mai: कुल सफलतापूर्वक अपडेट: "%s."

en: Successfully updated container access to private.
mai: निज सफलतापूर्वक अद्यतन कएल कंटेनर पहुँच.

en: Successfully updated container access to public.
mai: सार्वजनिक कंटेनर क उपयोग सफलतापूर्वक अद्यतन कएल.

en: Successfully updated image.
mai: छवि सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल.

en: Successfully updated security group: %s
mai: सफलतापूर्वक अद्यतन सुरक्षा समूह: %s

en: Successfully updated volume snapshot status: "%s".
mai: वाल्यूम स्नैपशाट स्थिति सफलतापूर्वक अद्यतन कएल: "%s".

en: Successfully updated volume status to "%s".
mai: "%s" मे वाल्यूम स्थिति केँ सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल.

en: Supported Versions
mai: समर्थित संस्करण

[ctx: Current status of an Instance]
en: Suspended
mai: निलंबित अछि

[ctx: Power state of an Instance]
en: Suspended
mai: निलंबित अछि

[ctx: Task status of an Instance]
en: Suspending
mai: निलंबित कएल जाए रहल अछि

en: Swap Disk
mai: स्वैप डिस्क

en: Swap Disk (MB)
mai: स्वैप डिस्क  (MB)

en: Swift
mai: स्विफ्ट

en: System
mai: तंत्र

en: System Information
mai: तंत्र जानकारी

en: Tags
mai: टैग

en: Target Host
mai: लक्ष्य मेजबान

en: Task
mai: काज

en: Template
mai: नमूना

en: Template Data
mai: नमूना डाटा

en: Template File
mai: नमूना फाइल

en: Template Name
mai: नमूना नाम

en: Template Source
mai: नमूना स्रोत

en: Template URL
mai: नमूना यूआरएल

en: The "from" port number is invalid.
mai: "सँ" पोर्ट सँख्या अमान्य अछि.

en: The "to" port number is invalid.
mai: "केँ" पोर्ट सँख्या अमान्य अछि.

en: The "to" port number must be greater than or equal to the "from" port number.
mai: पोर्ट सँख्या सँ बेसी अछि अथवा "सँ" पोर्ट सँख्या क बराबर होनाइ चाही "केर लेल".

en: The 'operation' parameter for get_feature_permission '%(feature)s' is invalid. It should be one of %(allowed)s
mai: get_feature_permission '%(feature)s' क लेल 'संचालन' पैरामीटर अवैध अछि.  ई %(allowed)s मे सँ एकटा होनाइ चाही.

en: The Aggregate was updated.
mai: सकल अद्यतन कएल गेल छल.

en: The ICMP code is invalid.
mai: ICMP कोड अमान्य अछि.

en: The ICMP code not in range (-1, 255)
mai: ICMP कोड क (-1, 255) रेंज मे नहि अछि

en: The ICMP type is invalid.
mai: ICMP प्रकार अमान्य अछि.

en: The ICMP type not in range (-1, 255)
mai: श्रृंखला मे ICMP प्रकार नहि (-1, 255) अछि

en: The ID "%s" is already used by another flavor.
mai: आईडी "%s" आन फ्लेवर क द्वारा पहिने सँ उपयोग मे अछि.

en: The Key Pair name that was associated with the instance
mai: इंस्टेंस क सँग जुड़े हुए कुँजी युग्म नाम

en: The Volume size is too small for the '%(image_name)s' image and has to be greater than or equal to '%(smallest_size)d' GB.
mai: वाल्यूम आकार '%(image_name)s' छवि क लेल बहुत छोट अछि आओर बेसी सँ बेसी अथवा '%(smallest_size)d' जीबी क बराबर होगेल अछि.

en: The container cannot be deleted since it is not empty.
mai: ई कंटेनर केँ हटाएल नहि जाए सकैत अछि किएक ई खाली नहि अछि.

en: The flavor '%(flavor)s' is too small for requested image.
    Minimum requirements: %(min_ram)s MB of RAM and %(min_disk)s GB of Root Disk.
mai: फ्लेवर %(flavor)s' क लेल अनुरोध बिंब बहुत छोट अछि.
    न्यूनतम आवश्यकताओं: %(min_ram)s रैम क एमबी आओर %(min_disk)s जड़ डिस्क क जीबी.

en: The instance is preparing the live migration to host "%s".
mai: इंस्टेंस मेजबान "%s" कलेल लाइव माइग्रेशन तैयारी कए रहल अछि.

en: The instance password encrypted with your public key.
mai: अहाँक सार्वजनिक कुँजी क सँग एन्क्रिप्टेड इंस्टेंस गुड़किल्ली.

en: The minimum disk size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
mai: बिंब बूट करबाक लेल आवश्यक न्यूनतम डिस्क आकार. 0 केँ अनिर्दिष्ट, तँ ई मान चूक (कोनो न्यूनतम).

en: The minimum memory size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
mai: बिंब बूट करबाक लेल आवश्यक न्यूनतम स्मृति आकार. 0 केँ अनिर्दिष्ट, तँ ई मान चूक (कोनो न्यूनतम).

en: The name "%s" is already used by another flavor.
mai: नाम "%s" आन फ्लेवर क द्वारा पहिने सँ उपयोग मे अछि.

en: The name "%s" is already used by another host aggregate.
mai: नाम "%s" आन सकल मेजबान क द्वारा पहिने सँ उपयोग मे अछि.

en: The name of the physical network over which the virtual network is implemented.
mai: प्रत्यक्ष संजाल क नाम जकरा पर आभाषी संजाल केँ क्रियान्वित कएल जाइत अछि.

en: The page you were looking for doesn't exist
mai: अहाँक द्वारा खोजागेल पृष्ठ मोजुद नहि अछि

en: The physical mechanism by which the virtual network is implemented.
mai: प्रत्यक्ष प्रणाली जकरा द्वारा आभाषी संजाल केँ क्रियान्वित कएल जाइत अछि.

en: The pseudo folder cannot be deleted since it is not empty.
mai: ई छद्म फोल्डर केँ हटाएल नहि जाए सकैत अछि किएक ई खाली नहि अछि.

en: The raw contents of the environment file.
mai: वातावरण फाइल क कच्ची सामग्री.

en: The raw contents of the template.
mai: नमूना क कच्चा सामग्री.

en: The requested feature '%(feature)s' is unknown. Please make sure to specify a feature defined in FEATURE_MAP.
mai: अनुरोधित सुविधा  '%(feature)s' अज्ञात अछि. कृप्या  सुनिश्चित करू जे FEATURE_MAP मे परिभाषित सुविधा निर्दिष्ट छी

en: The requested instance cannot be launched. The following requested resource(s) exceed quota(s): %s.
mai: अनुरोधित दृष्टांत लान्च नहि कएल जाए सकैत अछि. निम्नलिखित अनुरोधित संसाधन कोटा सँ बेसी भ' गेल: %s.

en: The requested instance port is already associated with another floating IP.
mai: अनुरोधित दृष्टांत पोर्ट पहिने सँ आन फ्लोटिंग  IP क सँग जुड़ल भेलहुँ अछि.

en: The specified port is invalid.
mai: निर्दिष्ट पोर्ट अमान्य अछि.

en: The state to start in.
mai: प्रारंभ करबाक स्थिति.

en: The state to start the network in.
mai: ओ स्थिति जकरामे संजाल प्रारंभ कएल जएताह.

en: The subnet in the Network Address is too small (/%s).
mai: सँजाल पता मे सबनेट (/% s) बहुत छोट अछि.

en: The volume size cannot be less than the image minimum disk size (%sGB)
mai: वाल्यूम आकार छवि न्यूनतम डिस्क आकार (%sGB केर) सँ कम नहि भ' सकैत

en: The volume size cannot be less than the image size (%s)
mai: वाल्यूम आकार छवि आकार (%s) सँ कम नहि भ' सकैत

en: The volume size cannot be less than the snapshot size (%sGB)
mai: वाल्यूम आकार स्नैपशाट आकार (%sGB) सँ कम नहि भ' सकैत

en: The volume size cannot be less than the source volume size (%sGB)
mai: वाल्यूम आकार स्रोत वाल्यूम आकार (%sGB) सँ कम नहि भ' सकैत

en: There are no meters defined yet.
mai: अखन तक परिभाषित मीटर नहि अछि.

en: There is not enough capacity for this flavor in the selected availability zone. Try again later or select a different availability zone.
mai: चयनित उपलब्धता क्षेत्र मे एहि स्वाद क लेल पर्याप्त क्षमता नहि अछि. बाद मे फिनु सँ कोशिश करू अथवा एकटा अलग उपलब्धता क्षेत्र क चयन करू.

en: There was a problem parsing the %(prefix)s: %(error)s
mai:  %(prefix)s पार्स करबामे कोनो समस्या भेल छल: %(error)s

en: This is required for operations to be performed throughout the lifecycle of the stack
mai: आपरेशन ढेर क जीवन चक्र क दौरान प्रदर्शन कएल जाए करबाक लेल ई आवश्यक अछि

en: This name is already taken.
mai: ई नाम पहिने  ले लेल गेल अछि.

en: This volume is currently attached to an instance. In some cases, creating a snapshot from an attached volume can result in a corrupted snapshot.
mai: ई मात्रा वर्तमान मे एकटा इंस्टेंस सँ जुड़ल भेलहुँ अछि. किछु मामला मे, एकटा संलग्न वाल्यूम सँ एकटा स्नैपशाट बनाने क एकटा भ्रष्ट स्नैपशाट मे परिणाम कए सकैत अछि.

en: Time
mai: समय

en: Time Since Event
mai: घटना क बाद सँ समय

en: Time since created
mai: निर्माण क समय सँ समय

en: Timeout
mai: समय समाप्ति

en: Timezone
mai: समयक्षेत्र

en: Title
mai: शीर्षक

en: To
mai: केँ

en: To Port
mai: पोर्ट तक

en: To date to must be greater than From date.
mai: समाप्ति दिनांक प्रारंभ दिनांक सँ पैघ होनाइ चाही.

en: To specify an allowed IP range, select &quot;CIDR&quot;. To allow access from all members of another security group select &quot;Security Group&quot;.
mai: एकटा अनुमत IP श्रेणी निर्दिष्ट करबाक लेल, &quot;CIDR&quot; क चयन करू. आन सुरक्षा समूह केर सबहि सदस्य सँ पहुँच क अनुमति देब क लेल &quot;Security Group&quot; क चयन करू.

en: Topology
mai: टोपोलॉजी

en: Total Size of LUKS Volumes and Snapshots (GB)
mai: LUKS वाल्यूम आओर स्नैपशाटक कुल आकार (GB)

en: Total Size of Volumes and Snapshots (GB)
mai: वाल्यूम आओर स्नैपशाट क कुल आकार (GB)

en: Total disk usage (GB * Hours Used) for the project
mai: प्रोजेक्ट क लेल कुल डिस्क उपयोग (GB * प्रयोग क घंटा)

en: Total size of stored objects
mai: भंडारित वस्तु क कुल आकार

en: Transform Protocol
mai: प्रोटोकाल रूपांतरण

en: Trunk
mai: धड़

en: Type
mai: प्रकार

en: Type and version of datastore.
mai: डेटास्टोर क प्रकार आओर संस्करण.

en: Unable to add Firewall "%s".
mai: फायरवाल जोड़बा मे असमर्थ "%s".

en: Unable to add IKE Policy "%s".
mai:  "%s" IKE नीति जोड़बा मे असमर्थ

en: Unable to add IPSec Policy "%s".
mai: IPSec नीति जोड़बा मे असमर्थ "%s".

en: Unable to add IPSec Site Connection "%s".
mai: IPSec साइट कनेक्शन जोड़बा मे असमर्थ "%s".

en: Unable to add Policy "%s".
mai:  "%s" नीति जोड़बा मे असमर्थ.

en: Unable to add Rule "%s".
mai: नियम जोड़बा मे असमर्थ "%s".

en: Unable to add VIP "%s".
mai: VIP जोड़बा मे असमर्थ "%s".

en: Unable to add VPN Service "%s".
mai: वीपीएन सेवा जोड़बा मे असमर्थ "%s".

en: Unable to add member(s)
mai: सदस्य केँ जोड़बा मे असमर्थ.

en: Unable to add monitor
mai: मानिटर जोड़बा मे असमर्थ

en: Unable to add monitor.
mai: मानिटर जोड़बा मे असमर्थ.

en: Unable to add pool "%s".
mai: पूल जोड़बा मे असमर्थ "%s".

en: Unable to add rule to security group.
mai: सुरक्षा समूह क लेल शासन केँ जोड़बा मे असमर्थ.

en: Unable to add user to primary project.
mai: प्राथमिक परियोजना क लेल प्रयोक्ता केँ जोड़बा मे असमर्थ.

en: Unable to allocate Floating IP.
mai: अस्थायी आईपी आवंटित करबामे असमर्थ.

en: Unable to associate IP address %s.
mai: आईपी ​​पता केँ संबद्ध करबामे असमर्थ %s.

en: Unable to associate floating IP.
mai: अस्थायी आईपी संबद्ध करबामे असमर्थ.

en: Unable to associate monitor.
mai: मानिटर संबद्ध करबामे असमर्थ.

en: Unable to attach volume.
mai: वाल्यूम संलग्न करबामे असमर्थ.

en: Unable to change password.
mai: गुड़किल्ली केँ बदलब मे असमर्थ.

en: Unable to change the volume type for volume: "%s"
mai: वाल्यूम क लेल वाल्यूम प्रकार बदलब मे असमर्थ: "%s"

en: Unable to clear gateway for router "%(name)s": "%(msg)s"
mai:  "%(name)s" रूटर क लेल प्रवेश द्वार साफ करबामे असमर्थ: "%(msg)s"

en: Unable to connect to Neutron.
mai: न्यूट्रान सँ जुड़ नहि सकल.

en: Unable to copy object.
mai: वस्तु केँ कापी करबामे असमर्थ.

en: Unable to create QoS Spec.
mai: QoS विनिर्देश बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create container.
mai: कंटेनर बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create domain "%s".
mai: "%s" डोमेन बनाबै मे असमर्थ

en: Unable to create encrypted volume type.
mai: एनक्रिप्टेड वाल्यूम प्रकार बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create flavor "%s".
mai: फ्लेवर बनाबै मे असमर्थ "%s".

en: Unable to create flavor.
mai: फ्लेवर बनाबै मे असमर्थ .

en: Unable to create group.
mai: समूह बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create host aggregate "%s".
mai: नवसकल "%s" मेजबान बनाबै मे असमर्थ

en: Unable to create host aggregate.
mai: नवसकल मेजबान बनाबै मे असमर्थ

en: Unable to create job binary
mai: काज द्विपदीय बनाबै मे असमर्थ

en: Unable to create key pair: %(exc)s
mai: कुँजी युग्म बनाबै मे असमर्थ: %(exc)s

en: Unable to create network "%s".
mai: सँजाल बनाबै मे असमर्थ "%s".

en: Unable to create new cluster for job.
mai: काज क लेल नव क्लस्टर बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create project "%s".
mai: परियोजना "%s" बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create pseudo-folder.
mai: छद्म फोल्डर बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create role.
mai: भूमिका बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create snapshot.
mai: स्नैपशाट बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create spec.
mai: स्पेक बनाबै मे असमर्थ .

en: Unable to create subnet "%s".
mai: सबनेट बनाबै मे असमर्थ "%s".

en: Unable to create the cluster
mai: क्लस्टर बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create user.
mai: प्रयोक्ता बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create volume backup.
mai: वाल्यूम बैकअप बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create volume snapshot.
mai: वाल्यूम स्नैपशाट बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create volume type extra spec.
mai: वाल्यूम प्रकार बाइली स्पेक बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create volume type.
mai: वाल्यूम प्रकार बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to create volume.
mai: वाल्यूम बनाबै मे असमर्थ.

en: Unable to delete IKE Policy: %s
mai: IKE नीति केँ हटाएब मे असमर्थ: %s

en: Unable to delete IPSec Policy: %s
mai: IPSec नीति केँ हटाएब मे असमर्थ: %s

en: Unable to delete IPSec Site Connection: %s
mai: IPSec साइट कनेक्शन हटाएब मे असमर्थ: %s

en: Unable to delete VIP. %s
mai:  %s VIP हटाएब मे असमर्थ.

en: Unable to delete VPN Service: %s
mai: वीपीएन सेवा हटाएब मे असमर्थ: %s

en: Unable to delete container.
mai: कंटेनर मिटाबै मे असमर्थ.

en: Unable to delete firewall. %s
mai: फायरवाल हटाएब मे असमर्थl. %s

en: Unable to delete member. %s
mai: सदस्य केँ हटाएब मे असमर्थ. %s

en: Unable to delete monitor. %s
mai: मानिटर हटाएब मे असमर्थ. %s

en: Unable to delete policy. %s
mai: नीति हटाएब मे असमर्थ. %s

en: Unable to delete pool. %s
mai: पूल हटाएब मे असमर्थ. %s

en: Unable to delete router "%s"
mai: रूटर "%s" मिटाबै मे असमर्थ

en: Unable to delete router rule.
mai: रूटर नियम हटाएब मे असमर्थ.

en: Unable to delete rule. %s
mai: नियम हटाएब मे असमर्थ. %s

en: Unable to determine if availability zones extension is supported.
mai: उपलब्धता क्षेत्र क विस्तार क समर्थन कएल अछि, तँ ई निर्धारित करबामे असमर्थ.

en: Unable to determine if volume type encryption is supported.
mai: वाल्यूम प्रकार गोपन समर्थित हए पर निर्धारण मे असमर्थ.

en: Unable to disassociate floating IP.
mai: सफलतापूर्वक जुड़े अस्थायी आईपी केँ अलग करबामे असमर्थ

en: Unable to disassociate monitor.
mai: मानिटर केँ अलग करबामे असमर्थ.

en: Unable to edit spec.
mai: स्पेक संपादन मे असमर्थ .

en: Unable to edit volume type extra spec.
mai: वाल्यूम प्रकार बाइली स्पेक संपादित करबामे असमर्थ.

en: Unable to extend volume.
mai: वाल्यूम क विस्तार करबामे असमर्थ.

en: Unable to fetch EC2 credentials.
mai: EC2 पहचान लाबै मे असमर्थ.

en: Unable to fetch available images.
mai: मोजुद छवि पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to fetch cluster list
mai: क्लस्टर सूची विवरण पाबै मे अक्षम

en: Unable to fetch cluster template list
mai: नमूना सूची विवरण पाबै मे अक्षम

en: Unable to fetch cluster template.
mai: क्लस्टर नमूना पाबै मे अक्षम.

en: Unable to fetch cluster to scale
mai: क्लस्टर स्केल करबामे अक्षम

en: Unable to fetch cluster to scale.
mai: क्लस्टर स्केल करबामे अक्षम.

en: Unable to fetch clusters.
mai: क्लस्टर प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to fetch data sources.
mai: डाटा स्रोत लाबै मे अक्षम.

en: Unable to fetch flavor for template.
mai: नमूना क लेल फ्लेवर प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to fetch floating ip pools.
mai: फ्लोटिंग आईपी पूल्स प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to fetch image choices.
mai: छवि पसिन्न पाबै मे असमर्थ

en: Unable to fetch instance details.
mai: इंस्टेंस विवरण केँ पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to fetch job binary list.
mai: काज द्विपदीय सूची लाबै मे असमर्थ.

en: Unable to fetch job binary: %(exc)s
mai: काज द्विपदीय लाबै मे असमर्थ: %(exc)s

en: Unable to fetch job executions.
mai: काज निष्पादनसभ केँ प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to fetch jobs.
mai: काज प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to fetch keypair choices.
mai: कुँजीयुग्म पसिन्न पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to fetch node group details.
mai: नोड समूह विवरण पाबै मे अक्षम.

en: Unable to fetch node group template list.
mai: नोड समूह नमूना सूची प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to fetch plugin details.
mai: प्लगइन विवरण प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to fetch plugin list.
mai: प्लगिन सूची पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to fetch template object.
mai: नमूना वस्तु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to fetch template to copy.
mai: कापी करबाक लेल नमूना पाबै मे असमर्थ

en: Unable to fetch the image details
mai: बिंब विवरण प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to find backup!
mai: बैकअप पाबै मे असमर्थ!

en: Unable to find default role.
mai: पूर्वनिर्धारित भूमिका ताकब मे असमर्थ.

en: Unable to generate process choices.
mai: प्रक्रिया क विकल्प तैआर करबामे असमर्थ.

en: Unable to get EC2 credentials
mai: EC2 क्रेडेंशियल प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to get RDP console for instance "%s".
mai: "%s" इंस्टेंस क लेल RDp कँसोल प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to get SPICE console for instance "%s".
mai: "%s" इंस्टेंस क लेल SPICE कँसोल प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to get VNC console for instance "%s".
mai: "%s" इंस्टेंस क लेल VNC कँसोल प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to get cinder services list.
mai: सिंडर सेवासभ क सूची प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to get database backup data.
mai: डाटाबेस बैकअप डाटा प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to get databases data.
mai: डाटाबेस क डाटा प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to get events for stack "%s".
mai: ढेर "%s" क लेल घटना प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to get flavor list
mai: फ्लेवर सूची पाबै मे असमर्थ

en: Unable to get host aggregate list
mai: सकल मेजबान सूचि पाबै मे असमर्थ

en: Unable to get log for instance "%s".
mai: "%s" इंस्टेंस क लेल लाग प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to get network agents info.
mai: एजेंट सूचना क सूची प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to get network agents list.
mai: सँजाल एजेंट क सूची प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to get node group details.
mai: नोड समूह विवरण पाबै मे अक्षम.

en: Unable to get nova services list.
mai: नोवा सेवासभक सूची प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to get openrc credentials
mai: openrc क्रेडेंशियल प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to get quota info.
mai: कोटा जानकारी प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to get resources for stack "%s".
mai: ढेर "%s" क लेल संसाधन केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to get subnet "%s"
mai: सबनेट "%s" प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to get the available hosts
mai: मोजुद मेजबान पाबै मे असमर्थ

en: Unable to get user data.
mai: प्रयोक्ता डाटा प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to import key pair.
mai: कुँजी युग्म आयात करबामे असमर्थ.

en: Unable to launch %(count)s named "%(name)s".
mai:  %(count)s "%(name)s" नामित प्रारंभ करबामे अक्षम

en: Unable to launch job.
mai: काज लान्च करबामे असमर्थ.

en: Unable to list containers.
mai: कंटेनर केँ सूचीबद्ध करबामे असमर्थ.

en: Unable to list database backups for parent.
mai: पैरेंट क लेल डाटाबेस बैकअपों केँ सूचीबद्ध करबामे असमर्थ.

en: Unable to list database instances to backup.
mai: डाटाबेस दृष्टांत केँ बैकअप मे सूचीबद्ध करबामे असमर्थ.

en: Unable to list dhcp agents hosting network.
mai: dhcp प्रतिनिधि सँजाल फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to load the specified image. %s
mai: निर्दिष्ट छवि लोड करबामे असमर्थ. %s

en: Unable to load the specified snapshot.
mai: निर्दिष्ट स्नैपशाट लोड करबामे असमर्थ.

en: Unable to load the specified volume. %s
mai: निर्दिष्ट वाल्यूम लोड करबामे असमर्थ. %s

en: Unable to locate VIP to delete. %s
mai: हटाएब क लेल VIP केँ खोजब मे असमर्थ. %s

en: Unable to lookup volume or backup information.
mai: लुकअप वाल्यूम अथवा बैकअप सूचना देखब मे असमर्थ.

en: Unable to modify domain "%s".
mai: "%s" डोमेन क विश्लेषण मे असमर्थ

en: Unable to modify flavor "%s".
mai: फ्लेवर "%s" क विश्लेषण मे असमर्थ

en: Unable to modify instance "%s".
mai: इंस्टेंस संशोधित करबामे असमर्थ "%s".

en: Unable to modify project "%s".
mai:  "%s" परियोजना केँ संशोधित करबामे असमर्थ.

en: Unable to obtain flavors.
mai: फ्लेवर प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to parse IP address %s.
mai: IP पता %s क विश्लेषण मे असमर्थ

en: Unable to populate anti-affinity processes.
mai: सदृश्यता-रोधी प्रक्रिया केँ मोजुद कराबै मे असमर्थ.

en: Unable to process plugin tags
mai: प्लगिन टैग समाप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to rebuild instance.
mai: इंस्टेंस क पुनर्निर्माण करबामे असमर्थ.

en: Unable to resize instance "%s".
mai: "%s" इंस्टेंस आकार परिवर्तन करबामे असमर्थ

en: Unable to resize volume. %s
mai: वाल्यूम क आकार बदलब मे असमर्थ. %s

en: Unable to restore backup.
mai: बैकअप बहाल करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve IKE Policies list.
mai: IKE नीतियाँ सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve IKE Policy details.
mai: IKE नीति विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve IKE Policy details. %s
mai: IKE नीति विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ. %s

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron for instance "%(name)s" (%(id)s).
mai: दृष्टांत "%(name)s" (%(id)s) क लेल न्यूट्रान सँ आईपी पता पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron.
mai: न्यूट्रान सँ IP पता केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve IPSec Policies list.
mai: IPSec नीति सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve IPSec Policy details.
mai: IPSec नीति विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve IPSec Policy details. %s
mai: IPSec नीति विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ. %s

en: Unable to retrieve IPSec Site Connection details.
mai: IPSec साइट कनेक्शन विवरण प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve IPSec Site Connection details. %s
mai: IPSec साइट कनेक्शन विवरण प्राप्त करबामे असमर्थ. %s

en: Unable to retrieve IPSec Site Connections list.
mai: IPSec साइट कनेक्शन सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve Nova availability zones.
mai: नोवा उपलब्धता क्षेत्र केँ पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve QoS Spec association.
mai: QoS विनिर्देश संबद्धता पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve QoS Spec details.
mai: QoS विनिर्देश विवरण पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve QoS Specs.
mai: QoS विनिर्देश पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve QoS spec details.
mai: QoS विनिर्देश विवरण पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve QoS spec list.
mai: QoS विनिर्देश सूची पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve QoS specs
mai: QoS विनिर्देश पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to retrieve VIP details.
mai: VIP विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve VIP details. %s
mai: VIP विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ. %s

en: Unable to retrieve VPN Service details.
mai: वीपीएन सेवा क विवरण प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve VPN Service details. %s
mai: वीपीएन सेवा क विवरण प्राप्त करबामे असमर्थ. %s

en: Unable to retrieve VPN Services list.
mai: वीपीएन सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve a list of external networks "%s".
mai: "%s" बाह्य संजाल क एकटा सूची प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to retrieve agent list.
mai: प्रतिनिधि सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve an external network "%s".
mai: बाहरी सँजाल "%s" केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve attachment information.
mai: अनुलग्नक सूचना पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve availability zone list.
mai: कुल मेजबान सूची आन सकबा मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve availability zones.
mai: उपलब्धता क्षेत्र केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve available metadata for aggregate.
mai: सकल क लेल मोजुद मेटाडाटा फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve available metadata for flavors.
mai: फ्लेवर क लेल मोजुद मेटाडाटा फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve available properties for image.
mai: बिंब कलेल मोजुद विशेषता केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve backup details.
mai: बैकअप विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve compute host information.
mai: गणना मेजबान मे सूचना केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve compute limit information.
mai: गणना सीमा मे सूचना केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve container list.
mai: कंटेनर सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve data processing plugins.
mai: डाटा प्रोसेसिंग प्लगइन पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve database instances.
mai: डाटाबेस इंस्टेंस केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve database size information.
mai: डाटाबेस आकार सूचना पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve default Neutron quota values.
mai: पूर्वनिर्धारित मान न्यूट्रान कोटा प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve default quota values.
mai: पूर्वनिर्धारित कोटा मान प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve details for backup: %s
mai: बैकअप क लेल जानकारी प्राप्त करबामे असमर्थ: %s

en: Unable to retrieve details for database instance: %s
mai: डाटाबेस इंस्टेंस क लेल जानकारी प्राप्त करबामे असमर्थ: %s

en: Unable to retrieve details for instance "%s".
mai: इंस्टेंस क लेल जानकारी प्राप्त करबामे असमर्थ "%s".

en: Unable to retrieve details for network "%s".
mai: सँजाल "%s" क लेल जानकारी प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve details for parent backup: %s
mai: पैरेंट बैकअप क लेल विवरण पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ: %s

en: Unable to retrieve details for router "%s".
mai: रूटर "%s" क लेल विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve details.
mai: विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve domain details.
mai: डोमेन विवरण आन सकबा मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve domain information.
mai: डोमेन जानकारी पाबै मे अक्षम.

en: Unable to retrieve domain list.
mai: डोमेन सूची आन सकबा मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve extensions information.
mai: एक्सटेंशन क संबंध मे सूचना पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve extra spec list.
mai: बाइली विनिर्देश सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve firewall details.
mai: फायरवाल विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve firewall list.
mai: फायरवाल सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve flavor access list. Please try again later.
mai: फ्लेवर अभिगम सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ. बाद मे फिनु प्रयास करू.

en: Unable to retrieve flavor details.
mai: फ्लेवर सूची केँ निकालब मे अक्षम.

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%(name)s" (%(id)s).
mai: दृष्टांत "%(name)s" (%(id)s) क लेल फ्लेवर संबंधी जानकारी पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%s".
mai: दृष्टांत "%s" क लेल फ्लेवर सूचना पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve flavor list.
mai: फ्लेवर सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve flavors.
mai: फ्लेवर केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve floating IP addresses.
mai: अस्थायी आईपी पता केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve floating IP pools.
mai: अस्थायी आईपी पूल केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve group list.
mai: समूह सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve group list. Please try again later.
mai: समूह सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ. बाद मे फिनु प्रयास करू.

en: Unable to retrieve group users.
mai: समूह प्रयोक्ता केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve health monitor details. %s
mai: स्वास्थ्य मानिटर विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ. %s

en: Unable to retrieve host aggregates list.
mai: कुल मेजबान सूची आन सकबा मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve host information.
mai: मेजबान मे सूचना केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve hypervisor information.
mai: हाइपरविजर जानकारी निकालब मे अक्षम.

en: Unable to retrieve hypervisor instances list.
mai: हाइपरविजर इंस्टेंस सूची निकालब मे अक्षम.

en: Unable to retrieve hypervisor statistics.
mai: हाइपरविजर आंकड़ा निकालब मे अक्षम.

en: Unable to retrieve image details.
mai: बिंब विवरण प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve image list
mai: बिंब सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve image list.
mai: बिंब सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve image.
mai: बिंब केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve images for the current project.
mai: मोजुदा बिंब क लेल छवि केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve images with filter %s.
mai: %s फिल्टर क सँग छवि पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve images.
mai: बिंब केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve instance action list.
mai: दृष्टांत कार्रवाई सूची पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve instance details.
mai: इंस्टेंस विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve instance flavors.
mai: इंस्टेंस फ्लेवर केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve instance list.
mai: इंस्टेंस सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve instance password.
mai: इंस्टेंस गुड़किल्ली फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve instance project information.
mai: इंस्टेंस परियोजना सूचना पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve instance size information.
mai: इंस्टेंस आकार सूचना पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve instance.
mai: इंस्टेंस प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve instances list.
mai: इंस्टेंस सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve instances.
mai: इंस्टेंस केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve key pair list.
mai: कुँजी युग्म सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve key pairs.
mai: कुँजी युग्मों केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve limit information.
mai: सीमा सूचना पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve list of security groups
mai: सुरक्षा समूह क सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to retrieve list of volume snapshots.
mai: वाल्यूम स्नैपशाट क सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve list of volumes.
mai: संस्करण क सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve member details.
mai: सदस्य विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve member details. %s
mai: सदस्य विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ. %s

en: Unable to retrieve member list.
mai: सदस्य सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve metadata.
mai: मेटाडेटा प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve monitor details.
mai: मानिटर विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve monitor list.
mai: मानिटर सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve monitors list.
mai: मानिटर सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve network details.
mai: संजाल जानकारी प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve network profile details.
mai: संजाल प्रोफाइल विवरण प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve network quota information.
mai: संजाल कोटा जानकारी प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve network.
mai: सँजाल फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve networks list.
mai: संजाल सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve networks.
mai: संजाल फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve object list.
mai: वस्तु सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve object.
mai: वस्तु केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve plugin.
mai: प्लगिन निकालब मे अक्षम.

en: Unable to retrieve policies list.
mai: नीति सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve policy details.
mai: नीति विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve policy list (%(error)s).
mai: नीति सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ (%(error)s).

en: Unable to retrieve policy list.
mai: नीति सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve pool details.
mai: पूल विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve pool details. %s
mai: पूल विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ. %s

en: Unable to retrieve pool subnet. %s
mai:  %s पूल सबनेट केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to retrieve pool. %s
mai: पूल प्राप्त करबामे असमर्थ. %s

en: Unable to retrieve pools list.
mai: पूल सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve port details
mai: पोर्ट विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to retrieve port details.
mai: पोर्ट विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve project details.
mai: परियोजना क विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve project domain.
mai: परियोजना डोमेन केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve project information.
mai: परियोजना क जानकारी प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve project list.
mai: परियोजना सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve providers list.
mai: प्रदाताओं सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve public images.
mai: सार्वजनिक बिंब केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve quota information.
mai: कोटा सूचना पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve resource.
mai: संसाधन केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve role list.
mai: भूमिका सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve roles list.
mai: भूमिका सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve router details.
mai: रूटर विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve router list.
mai: रूटर सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve router.
mai: रूटर केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve routers list.
mai: रूटर्स सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve rule details.
mai: नियम विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve rules (%(error)s).
mai:  (%(error)s) नियम केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve rules list.
mai: नियम सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve security group list. Please try again later.
mai: सुरक्षा समूह सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ. बाद मे फिनु प्रयास करू.

en: Unable to retrieve security group.
mai: सुरक्षा समूह केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve security groups for instance "%(name)s" (%(id)s).
mai: दृष्टांत "%(name)s" (%(id)s) क लेल सुरक्षा समूह पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve security groups.
mai: सुरक्षा समूह केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve snapshot details.
mai: स्नैपशाट जानकारी प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve snapshot list.
mai: स्नैपशाट सूची पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve stack list.
mai: ढेर सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve stack template.
mai: स्टैक नमूना केँ पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve stack.
mai: ढेर केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve subnet details
mai: सबनेट विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to retrieve subnet details.
mai: सबनेट विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve tenant limits.
mai: परियोजना सीमा केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated
mai: अपडेट हए बला सकल केँ निकालब मे अक्षम.

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated.
mai: अपडेट हए बला सकल केँ निकालब मे अक्षम.

en: Unable to retrieve the flavor metadata.
mai: फ्लेवर मेटाडेटा प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve the image to be updated.
mai: अपडेट हए बला छवि केँ निकालब मे अक्षम.

en: Unable to retrieve the specified pool.
mai: निर्दिष्ट पूल पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve the specified pool. Unable to add VIP "%s".
mai: निर्दिष्ट पूल प्राप्त करबामे असमर्थ. VIP जोड़बा मे असमर्थ "%s".

en: Unable to retrieve the volume type list.
mai: वाल्यूम प्रकार सूची पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve usage information.
mai: उपयोग क जानकारी प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve user domain role assignments.
mai: प्रयोक्ता डोमेन काज प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve user information.
mai: प्रयोक्ता जानकारी निकालब मे अक्षम.

en: Unable to retrieve user list.
mai:  प्रयोक्ता सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve user list. Please try again later.
mai: प्रयोक्ता सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ. बाद मे फिनु प्रयास करू.

en: Unable to retrieve user roles.
mai: प्रयोक्ता भूमिका केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve users.
mai:  प्रयोक्ता केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve version information.
mai: संस्करण जानकारी निकालब मे अक्षम.

en: Unable to retrieve volume backups.
mai: वाल्यूम बैकअप केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume details.
mai: वाल्यूम विवरण केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume information for volume: "%s"
mai: वाल्यूम क लेल वाल्यूम क जानकारी पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ: "%s"

en: Unable to retrieve volume information.
mai: वाल्यूम सूचना पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume limit information.
mai: वाल्यूम सीमा मे सूचना केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume list for instance "%(name)s" (%(id)s).
mai: दृष्टांत "%(name)s" (%(id)s) क लेल वाल्यूम सूची पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume list.
mai: वाल्यूम सूची केँ प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume project information.
mai: वाल्यूम परियोजना सूचना पाबै मे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume snapshot.
mai: स्नैपशाट केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume snapshots.
mai: वाल्यूम स्नैपशाट प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume type details.
mai: वाल्यूम विवरण किस्म केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume type encryption details.
mai: वाल्यूम प्रकार गोपन विवरण पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume type encryption information.
mai: वाल्यूम प्रकार गोपन क जानकारी पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume type extra spec details.
mai: वाल्यूम बाइली स्पेक विवरण किस्म केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume type name.
mai: वाल्यूम प्रकार नाम पुनर्प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume types
mai: वाल्यूम प्रकार प्राप्त करबामे असमर्थ

en: Unable to retrieve volume.
mai: वाल्यूम केँ फिनु प्राप्त करबामे असमर्थ.

en: Unable to retrieve volume/instance attachment information
mai: वाल्यूम / इंस्टेंस लगाव सूचना पाबै मे असमर्थ

en: Unable to set Domain Context.
mai: डोमेन संदर्भ सेट करबामे असमर्थ.

en: Unable to set flavor access for project %s.
mai: परियोजना क लेल फ्लेवर पहुँच सेट करबामे असमर्थ %s.

en: Unable to set gateway.
mai: गेटवे सेट करबामे असमर्थ.

en: Unable to set project quotas.
mai: परियोजना क कोटा निर्धारित करबामे अक्षम.

en: Unable to sort instance flavors.
mai: इंस्टेंस फ्लेवर केँ क्रमबद्ध करबामे असमर्थ.

en: Unable to update container access.
mai: कंटेनर पहुँच अपडेट करबामे असमर्थ.

en: Unable to update default quotas.
mai: पूर्वनिर्धारित कोटा अद्यतन करबामे असमर्थ.

en: Unable to update group.
mai: समूह अपडेट करबामे असमर्थ.

en: Unable to update image "%s".
mai: बिंब केँ अद्यतन करबामे असमर्थ "%s".

en: Unable to update object.
mai: वस्तु केँ अद्यतन करबामे असमर्थ.

en: Unable to update role.
mai: भूमिका क अद्यतन करबामे असमर्थ.

en: Unable to update row
mai: पंक्ति अद्यतन मे असमर्थ

en: Unable to update subnet "%s".
mai:  "%s" सबनेट अपडेट करबामे असमर्थ.

en: Unable to update the aggregate metadata.
mai: सकल मेटाडेटा अपडेट करबामे असमर्थ.

en: Unable to update the aggregate.
mai: सकल अपडेट करबामे असमर्थ.

en: Unable to update the flavor metadata.
mai: फ्लैवर मेटाडेटा अपडेट करबामे असमर्थ.

en: Unable to update the group.
mai: समूह अपडेट करबामे असमर्थ.

en: Unable to update the image metadata.
mai: बिंब मेटाडेटा अपडेट करबामे असमर्थ.

en: Unable to update the user.
mai: प्रयोक्ता केँ अद्यतन करबामे असमर्थ.

en: Unable to update volume snapshot status.
mai: स्नैपशाट स्थिति केँ अद्यतन करबामे असमर्थ.

en: Unable to update volume snapshot.
mai: स्नैपशाट केँ अद्यतन करबामे असमर्थ.

en: Unable to update volume status to "%s".
mai: "%s" मे स्नैपशाट स्थिति केँ अद्यतन करबामे असमर्थ.

en: Unable to update volume.
mai: वाल्यूम केँ अद्यतन करबामे असमर्थ.

en: Unable to upload cluster template file
mai: क्लस्टर नमूना फाइल अपलोड करबामे अक्षम

en: Unable to upload job binary
mai: काज द्विपदीय अपलोड करबामे असमर्थ

en: Unable to upload object.
mai: वस्तु केँ अपलोड करबामे असमर्थ.

en: Unable to upload volume to image for volume: "%s"
mai: वाल्यूम क लेल छवि मे वाल्यूम अपलोड करबामे असमर्थ: "%s"

en: Unknown
mai: अज्ञात

en: Unknown instance
mai: अज्ञात इंस्टेंस

en: Unknown instance (None)
mai: अज्ञात इंस्टेंस (कोनो सेहो)

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unrescuing
mai: बचाएल नहि जाए रहल अछि

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unshelving
mai: शेल्फ़ सँ हटाएल जाए रहल अछि

en: Up
mai: उप्पर

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Up
mai: उप्पर

en: Update
mai: अद्यतन

en: Update Aggregate Metadata
mai: सकल मेटाडेटा अपडेट करू

en: Update Default Quotas
mai: पूर्वनिर्धारित कोटा अद्यतन करू

en: Update Defaults
mai: पूर्वनिर्धारित अद्यतन करू

en: Update Flavor Metadata
mai: फ्लैवर मेटाडेटा अद्यतन करू

en: Update Group
mai: समूह अपडेट करू

en: Update Image
mai: बिंब अद्यतन करू

en: Update Image Metadata
mai: बिंब मेटाडेटा अद्यतन करू

en: Update Metadata
mai: मेटाडाटा अद्यतन करू

en: Update Network
mai:  सँजाल अद्यतन करू

en: Update Network Profile
mai: अद्यतन संजाल प्रोफाइल

en: Update Object
mai:  वस्तु अद्यतन करू

en: Update Port
mai: पोर्ट अद्यतन करू

en: Update Role
mai: भूमिका अद्यतन करू

en: Update Router
mai: राटर अद्यतन करू

en: Update Stack
mai: ढेर अद्यतन

en: Update Stack Parameters
mai: अद्यतन ढेर पैरामीटर्स

en: Update Status
mai: स्थिति अपडेट करू

en: Update User
mai: अद्यतन प्रयोक्ता

en: Update Volume Snapshot Status
mai: वाल्यूम स्नैपशाट स्थिति अद्यतन करू

en: Update Volume Status
mai: वाल्यूम स्थिति केँ अद्यतन करू

en: Update a subnet associated with the network. Advanced configuration are available at "Subnet Details" tab.
mai: संजाल क सँग जुड़ल एकटा सबनेट अपडेट करू. उन्नत विन्यास "Subnet Details" टैब पर मोजुद अछि.

en: Update requests for this floating ip
mai: ई उत्प्लावित ip क लेल अद्यतन अनुरोध

en: Update requests for this network
mai: ई सँजाल क लेल अद्यतन अनुरोध

en: Update requests for this port
mai: ई पोर्ट क लेल अद्यतन अनुरोध

en: Update requests for this router
mai: ई रूटर क लेल अद्यतन अनुरोध

en: Update requests for this subnet
mai: ई सबनेट क लेल अद्यतन अनुरोध

en: Updated
mai: अद्यतित

en: Updated At
mai: पर अद्यतन

en: Updated subnet "%s".
mai: नवीनीकृत सबनेट "%s".

[ctx: Task status of an Instance]
en: Updating Password
mai: गुड़किल्ली क अद्यतन

en: Updating volume "%s"
mai:  वाल्यूम "%s" अद्यतन भ' रहल अछि

en: Updating volume snapshot "%s"
mai: वाल्यूम स्नैपशाट "%s" केँ अपडेट कएल जाए रहल अछि

en: Upload
mai: अपलोड

en: Upload File
mai: फाइल अपलोड करू

en: Upload Object
mai: वस्तु अपलोड करू

en: Upload Objects
mai: वस्तुएँ अपलोड करू

en: Upload Template
mai: नमूना अपलोड करू

en: Upload Volume to Image
mai: छवि मे वाल्यूम अपलोड करू

en: Upload to Image
mai: छवि मे अपलोड करू

en: Uploaded image size
mai: अपलोड कएल बिंब क आकर

en: Url
mai: यूआरएल

en: Usage
mai: प्रयोग

en: Usage (Hours)
mai: उपयोग (घंटा)

en: Usage Report
mai: उपयोग रिपोर्ट

en: Use Server Default
mai: सर्वर पूर्वनिर्धारित क प्रयोग करू

en: Use a volume as source
mai: स्रोत क रूपेँ वाल्यूम क प्रयोग करू

en: Use anti-affinity groups for processes
mai: प्रक्रिया क लेल सदृश्यता-रोधी समूह क उपयोग करू

en: Use anti-affinity groups for:
mai: एकर लेल सदृश्यता-रोधी समूह क उपयोग करू:

en: Use image as a source
mai: स्रोत क रूपेँ छवि क उपयोग करू

en: Use snapshot as a source
mai: स्रोत क रूपेँ स्नैपशाट क उपयोग

en: User
mai: प्रयोक्ता

en: User "%s" was successfully created.
mai: प्रयोक्ता "%s" सफलतापूर्वक बनाएल गेल छल.

en: User %s has no role defined for that project.
mai:  एहि परियोजना क लेल प्रयोक्ता %s क कोनो परिभाषित भूमिका नहि अछि.

en: User Credentials Details
mai: प्रयोक्ता क्रेडेंशियल क विवरण

en: User ID
mai: प्रयोक्ता पहचान

en: User Name
mai: प्रयोक्ता

en: User Settings
mai: प्रयोक्ता निर्धारण

en: User has been updated successfully.
mai: प्रयोक्ता क सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल अछि.

en: User name "%s" is already used.
mai: प्रयोक्ता नाम "%s" पहिने सँ प्रयोग कएल जाए रहल अछि.

en: Username
mai: प्रयोक्तानाम

en: Users
mai: प्रयोक्ता

en: VCPU Hours
mai: vCPU घंटेCPU घंटा

en: VCPUs (total)
mai: VCPUs (कुल)

en: VCPUs (used)
mai: VCPUs ( उपयोग मे)

en: VIP %s was successfully updated.
mai: VIP %s सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: VIP Details
mai: VIP विवरण

en: VIP Subnet
mai: VIP सबनेट

en: VPN Service
mai: VPN V

en: VPN Service %s was successfully updated.
mai: वीपीएन सेवा %s सफलतापूर्वक अद्यतन कएल गेल छल.

en: VPN Service Details
mai: वीपीएन सेवा क विवरण

en: VPN Service associated with this connection
mai: वीपीएन सेवा एहि कनेक्शन क सँग जुड़े

en: VPN Services
mai: VPN सेवा

en: Valid integer greater than the DPD interval
mai: DPD क अंतराल सँ बेसी मान्य पूर्णांक

en: Value
mai: मान

en: Value (Avg)
mai: मान (औसत)

en: Version
mai: संस्करण

en: View Container
mai: कंटेनर देखू

en: View Credentials
mai: क्रेडेंशियल देखू

en: View Details
mai: विवरण देखू

en: View Extra Specs
mai: बाइली विशिष्टता देखू

en: View Log
mai: लाग देखू

en: View Usage
mai: उपयोग देखू

en: Virtual Private Network
mai: आभासी निज सँजाल

en: Volume
mai: आयतन

en: Volume %(volume_name)s on instance %(instance_name)s
mai: दृष्टांत %(instance_name)s पर वाल्यूम %(volume_name)s

en: Volume Backup
mai: वाल्यूम बैकअप

en: Volume Backups
mai: वाल्यूम बैकअप

en: Volume Name
mai: वाल्यूम नाम

en: Volume Size
mai: वाल्यूम आकार

en: Volume Snapshot
mai: वाल्यूम स्नैपशाट

en: Volume Snapshots
mai: वाल्यूम स्नैपशाट

en: Volume Source
mai: वाल्यूम स्रोत

en: Volume Type Encryption Details
mai: वाल्यूम प्रकार गोपन क विवरण

en: Volume Types
mai: वाल्यूम प्रकार

en: Volume cannot be extended to %(req)iGB as you only have %(avail)iGB of your quota available.
mai: वाल्यूम केँ %(req)iGB तक बढ़ाएल  नहि जाए सकैत अछि किएक अहाँक पास अपन केवल %(avail)iGB क कोटा मोजुद अछि.

en: Volume mount point (e.g. 'vda' mounts at '/dev/vda'). Leave this field blank to let the system choose a device name for you.
mai: वाल्यूम माउंट प्वाइंट (जहिना '/dev/vda' पर 'vda' माउंट). सिस्टम केँ अहाँक लेल एकटा डिवाइस नाम चुनब मे मदति करबाक लेल एहि फील्ड केँ खाली छोड़ दिअ'.

en: Volume size in gigabytes (integer value).
mai: गीगाबाइट मे वाल्यूम आकार (पूर्णांक मान).

en: Volume size must be equal to or greater than the image minimum disk size (%sGB)
mai: वाल्यूम आकार (%sGB केर) क बराबर अथवा छवि न्यूनतम डिस्क आकार सँ बेसी होनाइ चाही

en: Volume size must be equal to or greater than the image size (%s)
mai: वाल्यूम आकार (%s) क बराबर अथवा छवि आकार सँ बेसी होनाइ चाही

en: Volume size must be equal to or greater than the origin volume size (%s)
mai: वाल्यूम आकार क बराबर अथवा मूल वाल्यूम आकार सँ बेसी होनाइ चाही (%s)

en: Volume size must be equal to or greater than the snapshot size (%sGB)
mai: वाल्यूम आकार (%sGB) क बराबर अथवा स्नैपशाट आकार सँ बेसी होनाइ चाही

en: Volume size must be greater than 0
mai: वाल्यूम आकार 0 सँ पैघ होनाइ चाही

en: Volume source must be specified
mai: वाल्यूम स्रोत निर्दिष्ट होनाइ चाही

en: Volumes
mai: वाल्यूम

en: Volumes per node
mai: वाल्यूम प्रति नोड

en: Volumes size (GB)
mai: वाल्यूम क आकार (GB)

en: Weight
mai: भार

en: Which keypair to use for authentication.
mai: कओन सी कुँजीयुग्म प्रमाणीकरण क लेल उपयोग करू

en: Yes
mai: हाँ

en: You are already using all of your available floating IPs.
mai: अहाँ पहिने सँ अपन मोजुद अस्थायी आईपी क सबहि प्रयोग कए रहल अछि.

en: You are already using all of your available volumes.
mai: अहाँ पहिने सँ अपन मोजुद संस्करण क सबहि प्रयोग कए रहल अछि.

en: You cannot disable the user you are currently logged in as.
mai: अहाँ वर्तमान क रूपेँ लाग ई कए रहल प्रयोक्ता केँ निष्क्रिय नहि कएल जाए सकैत अछि.

en: You cannot revoke your administrative privileges from the domain you are currently logged into. Please switch to another domain with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
mai: अहाँ वर्तमान मे लाग ई कए रहल छी डोमेन सँ अपन प्रशासनिक विशेषाधिकार केँ रद्द नहि कए सकैत अछि. प्रशासनिक विशेषाधिकार क सँग एकटा आन डोमेन क लेल स्विच अथवा सीएलआई क माध्यम सँ मैन्युअल रूप सँ प्रशासनिक भूमिका निकाल दिअ'.

en: You cannot revoke your administrative privileges from the project you are currently logged into. Please switch to another project with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
mai: अहाँ वर्तमान मे लाग ई कए रहल छी परियोजना सँ अपन प्रशासनिक विशेषाधिकार केँ रद्द नहि कए सकैत अछि. प्रशासनिक विशेषाधिकार क सँग एकटा आन परियोजना क लेल स्विच अथवा सीएलआई क माध्यम सँ मैन्युअल रूप सँ प्रशासनिक भूमिका निकाल दिअ'.

en: You may have mistyped the address or the page may have moved.
mai: अहाँ साइत पता केँ गलत टाइप कए देब अछि अथवा ई पृष्ठ खिसका देल गेल अछि.

en: You must select a datastore type and version.
mai: अहाँकेँ एकटा डाटाबेस प्रकार आओर संस्करण क चयन कएनाइ हाएत.

en: You must select a snapshot.
mai: अहाँ एकटा स्नैपशाट क चयन कएनाइ हाएत.

en: You must select a volume.
mai: अहाँकेँ  वाल्यूम क चयन कएनाइ हाएत.

en: You must select an image.
mai: अहाँ एकटा बिंब क चयन कएनाइ हाएत.

en: You must set volume size
mai: अहाँ हरदम वाल्यूम आकर सेट कए सकैत अछि

en: You must specify a password if you create a user.
mai: अहाँ एकटा प्रयोक्ता बनाबैत अछि, तँ अहाँ एकटा गुड़किल्ली निर्दिष्ट कएनाइ हाएत.

en: You must specify a template via one of the available sources.
mai: अहाँक मोजुद स्रोतक एकसँ नमूना निर्दिष्ट कएनाइ चाही.

en: You must specify at least one database if you create a user.
mai: अहाँ एकटा प्रयोक्ता बनाबैत अछि, तँ अहाँकेँ कम सँ कम एकटा डाटाबेस निर्दिष्ट कएनाइ हाएत.

en: Your image %s has been queued for creation.
mai: अहाँक बिंब %s क निर्माण क लेल कतारबद्ध कएल गेल अछि.

en: Zone
mai: क्षेत्र

en: back-end
mai: बेक-एंड

en: bi-directional
mai: द्विदैशिक

[ctx: Both of front-end and back-end]
en: both
mai: दुनू

en: clear
mai: साफ करू

en: disabled
mai: निष्क्रिय

en: environment
mai: वातावरण

en: front-end
mai: फ्रंट - एंड

en: hold
mai: पकड़ू

en: instance
mai: इंस्टेंस

en: pseudo-folder
mai: छद्म फ़ोल्डर

en: response-only
mai: प्रतिक्रिया केवल

en: restart
mai: पुनःप्रारंभ करू

en: restart-by-peer
mai: फिनु आरंभ दर पीअर

en: seconds
mai: सेकण्ड

en: template
mai: नमूना

en: transport
mai: परिवहन

en: tunnel
mai: टनल

en: undefined
mai: अपारिभाषित

en: unknown IP address
mai: अज्ञात  IP पता
