Horizon - en to kok translation catalogue (2026 entries)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(ip)s)
kok: %(field_name)s: अमान्य IP नामो (value=%(ip)s)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(network)s)
kok: %(field_name)s: अमान्य IP नामो (value=%(network)s)

en: %(type)s delay:%(delay)d retries:%(max_retries)d timeout:%(timeout)d
kok: %(type)s कळाव:%(delay)d परतून यत्न:%(max_retries)d टायमआवट:%(timeout)d

en: %(type)s: url:%(url_path)s method:%(http_method)s codes:%(expected_codes)s delay:%(delay)d retries:%(max_retries)d timeout:%(timeout)d
kok: %(type)s: यूआरएल:%(url_path)s पद्दत:%(http_method)s संकेत:%(expected_codes)s कळाव:%(delay)d परतून यत्न:%(max_retries)d टायमआवट:%(timeout)d

en: %(used)s %(key)s used
kok: %(used)s %(key)s वापरल्यो

en: %s (Default)
kok: %s (मुळावे)

[ctx: External network not found]
en: %s (Not Found)
kok: %s (मेळू ना)

en: %s (current)
kok: %s (सद्याचो)

en: %s (default)
kok: %s (मुळावे)

en: %s instances
kok: %s इंस्टंसिस

en: (Quota exceeded)
kok: (कोटा वाडला)

en: , add project groups
kok: , प्रकल्प गट जोडात

en: , update project groups
kok: , प्रकल्प गट सुदारात

en: -- not selected --
kok: --निवडिल्ले ना--

en: 1-4093 for VLAN; 5000 and above for Overlay
kok: VLAN खातीर 1-4093; ओव्हरले खातीर 5000 आनी वयर

en: A image or external image location must be specified.
kok: प्रतिमा वो भायले प्रतिमेचे थळ स्पश्ट करपाकूच जाय.

en: A local environment to upload.
kok: अपलोड करपाक थळावे वातावरण

en: A local image to upload.
kok: अपलोड करपाक थळावी प्रतिमा

en: A local template to upload.
kok: अपलोड करपाक थळावे टेंप्लेट

en: A script or set of commands to be executed after the instance has been built (max 16kb).
kok: इन्स्टन्स बांदल्या उपरांत कार्यवाहींत हाडपाची लिपी वो आदेशांचो संच (चडांत चड 16kb).

en: A volume of %(req)iGB cannot be created as you only have %(avail)iGB of your quota available.
kok: %(req)iGB चे आकारमान तयार करपाक जायना कारण तुमचेकडेन फकत तुमचो %(avail)iGB कोटा आसा.

en: AKI - Amazon Kernel Image
kok: AKI - एमेझॉन कर्नल प्रतिमा

en: AMI - Amazon Machine Image
kok: AMI - एमेझॉन मशिन प्रतिमा

en: API Access
kok: API प्रवेश

en: API Endpoints
kok: API एंडपॉयंट

en: ARI - Amazon Ramdisk Image
kok: ARI - एमेझॉन रॅमडिस्क प्रतिमा

en: Access & Security
kok: प्रवेश आनी सुरक्षा

en: Action
kok: कारवाय

en: Action Log
kok: कारवाय लॉग

en: Action for the firewall rule
kok: फायरवॉल नियमाखातीर कारवाय

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: Current status of a Network]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: Current status of a Pool]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: Current status of an IPSec Site Connection]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: Current status of an Image]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: Current status of an Instance]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: current status of port]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: current status of router]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: status of a network port]
en: Active
kok: सक्रिय

en: Actual device name may differ due to hypervisor settings. If not specified, then hypervisor will select a device name.
kok: हायपरव्हायझर स्थापितांक लागून प्रत्यक्ष उपकरण नाव वेगळे आसू येता. जर स्पश्ट करूना, जाल्यार हायपरव्हायसर उपकरण नाव निवडटले.

en: Add
kok: जोडात

en: Add DHCP Agent
kok: DHCP एजंट जोडात

en: Add Firewall
kok: फायरवॉल जोडात

en: Add IKE Policy
kok: IKE धोरण जोडात

en: Add IPSec Policy
kok:  IPSec धोरण जोडात

en: Add IPSec Site Connection
kok:  IPSec सायट जोडणी जोडात

en: Add Interface
kok: इंटरफेस जोडात

en: Add Member
kok: सदस्य जोडात

en: Add Monitor
kok: निरीक्षक जोडात

en: Add New Firewall
kok: नवे फायरवॉल जोडात

en: Add New IKE Policy
kok: नवे IKE धोरण जोडात

en: Add New IPSec Policy
kok: नवे IPSec  धोरण जोडात

en: Add New IPSec Site Connection
kok: नवी IPSec सायट जोडणी जोडात

en: Add New Member
kok: नवो सदस्य जोडात

en: Add New Monitor
kok: नवो निरीक्षक जोडात

en: Add New Policy
kok: नवे धोरण जोडात

en: Add New Pool
kok: नवो पूल जोडात

en: Add New Rule
kok: नवो  नियम जोडात

en: Add New VPN Service
kok: नवी VPN सेवा जोडात

en: Add Policy
kok: धोरण जोडात

en: Add Pool
kok: पूल जोडात

en: Add Router Rule
kok: राऊटर नेम जोडात

en: Add Rule
kok: नियम जोडात

en: Add Subnet
kok: उपनेट जोडात

en: Add Subnet (Quota exceeded)
kok: उपनेट जोडात (कोटा वाडला)

en: Add Users
kok: वापरपी जोडात

en: Add VIP
kok: VIP जोडात

en: Add VPN Service
kok: VPN सेवा जोडात

en: Add and remove security groups to this project from the list of available security groups.
kok: उपलब्ध आशिल्ल्या सुरक्षा गटांच्या वळेरेतल्यान ह्या प्रकल्पाक सुरक्षा गट जोडात आणि काडात

en: Add hosts to this aggregate or remove hosts from it. Hosts can be in multiple aggregates.
kok: ह्या एग्रिगेटान येजमान जोडात वो तातल्यान येजमान काडात. येजमान भौएग्रिगेटान आसू येता.

en: Add hosts to this aggregate. Hosts can be in multiple aggregates.
kok: ह्या एग्रिगेटान येजमान जोडात. येजमान भौएग्रिगेटान आसू येता.

en: Add member(s) to the selected pool.
    
    Choose one or more listed instances to be added to the pool as member(s). Assign a numeric weight and port number for the selected member(s) to operate(s) on; e.g., 80. 
    
    Only one port can be associated with each instance.
kok: निवडिल्ल्या पुलांत सदस्य जोडात.
    
    पुलाक सदस्य म्हण जोडपाचो एक वो चड वळेरेतलो इन्स्टन्स निवडात. निवडिल्ल्या सदस्याक काम करपाक सांख्यिकी वजन नेमून दियात.; देखीक., 80. 
    
    प्रत्येक इन्स्टन्साकडेन फकत एक पोर्ट संबंदित आसू येता.

en: Add/Remove Hosts to Aggregate
kok: एग्रिगेटाक येजमान जोडात/काडात

en: AddFirewall
kok: फायरवॉल जोडात

en: AddPolicy
kok: धोरणजोडात

en: AddRule
kok: नियमजोडात

en: Added Firewall "%s".
kok: जोडिल्ले फायरवॉल  "%s"

en: Added IKE Policy "%s".
kok: जोडिल्ले IKE धोरण "%s".

en: Added IPSec Policy "%s".
kok: जोडिल्ले IPSec धोरण "%s".

en: Added IPSec Site Connection "%s".
kok: जोडील्ली IPSec सायट जोडणी "%s".

en: Added Policy "%s".
kok: "%s" धोरण जोडला.

en: Added Rule "%s".
kok:  "%s"नियम जोडात.

en: Added VIP "%s".
kok:  VIP "%s" जोडला.

en: Added VPN Service "%s".
kok: जोडिल्ली  VPN सेवा "%s".

en: Added member(s).
kok: जोडील्लो(ल्ले) सदस्य

en: Added monitor
kok: जोडील्लो निरीक्षक

en: Added pool "%s".
kok:  "%s" पूल जोडला.

en: Additional routes announced to the hosts. Each entry is: destination_cidr,nexthop (e.g., 192.168.200.0/24,10.56.1.254) and one entry per line.
kok: येजमानांक अतिरिक्त वाटो घोषित केल्या. प्रत्येक नोंद आसा : लक्ष्य_cidr,nexthop (देखीक, 192.168.200.0/24,10.56.1.254) आणि प्रत्येक ओळीर एक नोंद.

en: Admin
kok: एडमिन

en: Admin Password
kok: एडमिन पासवर्ड

en: Admin State
kok: एडमिन स्थिती

en: Advanced Options
kok: अद्ययावत विकल्प

en: After
kok: मागीर

en: Agent %s was successfully added.
kok: %s एजंट यशस्विपणान जोडला.

en: All Available Hosts
kok: सगळे उपलब्ध येजमान

en: All Groups
kok: सगळे गट

en: All Hypervisors
kok: सगळे हायपरवायजर्स

en: All ICMP
kok: सगळे CMP

en: All Projects
kok: सगळे प्रकल्प

en: All Security Groups
kok: सगळे सुरक्षा गट

en: All TCP
kok: सगळे TCP

en: All UDP
kok: सगळे UDP

en: All Users
kok: सगळे वापरपी

en: All available hosts
kok: सगळे उपलब्ध येजमान

en: Allocate Floating IP
kok: फ्लोटिंग IP दियात

en: Allocate IP
kok: IP दियात

en: Allocate IP To Project
kok: प्रकल्पाक IP दियात

en: Allocated Floating IP %(ip)s.
kok: वाटिल्ले फ्लोटिंग IP %(ip)s

en: Allocation Pools
kok: नेमणूक पूल्स

en: Allowed Host
kok: परवानगी आशिल्लो येजमान

en: Allowed Host (optional)
kok: परवानगी आशिल्ले येजमान (वैकल्पिक)

en: Amount of energy
kok: ऊर्जेचे प्रमाण

en: An external (HTTP) URL to load the image from.
kok: प्रतिमा लोड करपाक भायले  (HTTP) URL .

en: An external (HTTP) URL to load the template from.
kok: टेंप्लेट लोड करपाक भायले (HTTP) URL.

en: An unexpected error has occurred. Try refreshing the page. If that doesn't help, contact your local administrator.
kok: अनपेक्षित एरर आयलो. पान रिफ्रेश करून पळयात. नाजाल्यार, तुमच्या थळाव्या प्रशासकाक संपर्क करात.

en: Any
kok: खंयचेय

en: Any Availability Zone
kok: खंयचोय उपलब्धताय विभाग

en: Architecture
kok: स्थापत्यशास्त्र

en: Associate
kok: जोडात

en: Associate Floating IP
kok: सहयोगी फ्लोटिंग IP

en: Associate Monitor
kok: सहयोगी निरीक्षक

en: Associate QoS Spec with Volume Type
kok: QoS Spec  आकार प्रकारासंयत जोडात

en: Associate a health monitor with target pool.
kok: आरोग्य निरीक्षक लक्ष्य पूलासंयत जोडात.

en: Associated QoS Spec
kok: संबंधित QoS Spec

en: Associated monitor.
kok: जोडिल्लो निरीक्षक

en: Association Details
kok: जोडणेचो तपशील

en: At least one member must be specified
kok: किमान एक सदस्य स्पश्ट करपाक जाय

en: At least one network must be specified.
kok: किमान एक नेटवर्क स्पश्ट करपाक जाय.

en: Attach to Instance
kok: इंस्टंसाक जोडात

en: Attached
kok: जोडला

en: Attached Device
kok: जोडील्ले उपकरण

en: Attached To
kok: क जोडला

en: Attached to %(instance)s on %(dev)s
kok: %(dev)s चेर %(instance)s क जोडला

en: Attaching
kok: जोडटा

[ctx: Current status of a Volume]
en: Attaching
kok: जोडटा

en: Attaching volume %(vol)s to instance %(inst)s on %(dev)s.
kok: %(dev)s चेर आकारमान %(vol)s इंस्टंस %(inst)s क जोडटा.

en: Attachments
kok: जोडण्यो

en: Audited
kok: लेखापरिक्षीत

en: Authorization algorithm
kok: अधिकृतीकरण एलॉगॅरिथम

en: Auto Security Group
kok: आपसूक सुरक्षा गट

en: Automatic
kok: आपसूंक

en: Automatic: The entire disk is a single partition and automatically resizes. Manual: Results in faster build times but requires manual partitioning.
kok: आपशीच: पुराय डिस्क हे एकूच विभाजन आणि आपशीच नवो आकार घेता.मॅन्युअल: गतिमान निर्मणी वेळ पुण मॅन्युअल विभाजन करचे पडटा.

en: Availability Zone
kok: उपलब्धताय विभाग

en: Availability Zone Name
kok: उपलब्धताय विभागाचे नाव

en: Availability Zones
kok: उपलब्धताय विभाग

en: Available
kok: उपलब्ध

[ctx: Current status of a Volume]
en: Available
kok: उपलब्ध

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Available
kok: उपलब्ध

en: Average CPU utilization
kok: सरासर CPU वापर

en: Backup
kok: बॅकअप

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Backup
kok: बॅकअप

en: Backup Database
kok: बॅकअप डेटाबेस

en: Backup File
kok: बॅकअप फायल

en: Backup Name
kok: बॅकएपाचे नाव

en: Backups
kok: बॅकअप्स

en: Base Image
kok: मूळ प्रतिमा

en: Before
kok: पयली

[ctx: Task status of an Instance]
en: Block Device Mapping
kok: उपकरण मॅपिंग आडयात

en: Block Migration
kok: स्थलांतर आडयात

en: Block Storage Services
kok: साठो सेवा आडयात

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Blocked
kok: आडयला

[ctx: Power state of an Instance]
en: Blocked
kok: आडयला

en: Boot from image
kok: प्रतिमेतल्यान बूट करात

en: Boot from image (creates a new volume)
kok: प्रतिमेतल्यान बूट करात (नवो आकार तयार करता)

en: Boot from snapshot
kok: स्नॅपशॉटातल्यान बूट करात

en: Boot from volume
kok: आकारातल्यान बूट करात

en: Boot from volume snapshot (creates a new volume)
kok: आकार स्नॅपशॉटातल्यान बूट करात (नवो आकार तयार करता)

en: Bootable
kok: बूट जावपी

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Build
kok: बांदात

[ctx: Current status of a Network]
en: Build
kok: बांदात

[ctx: Current status of an Instance]
en: Build
kok: बांदात

[ctx: current status of port]
en: Build
kok: बांदात

[ctx: status of a network port]
en: Build
kok: बांदात

[ctx: Current status of a Database Backup]
en: Building
kok: बांदता

[ctx: Power state of an Instance]
en: Building
kok: बांदता

en: CIDR must be specified.
kok: CIDR स्पश्ट करपाक जाय.

en: CPU time used
kok: वापरिल्ली CPU वेळ

en: Can not specify both image and external image location.
kok: प्रतिमा आनी भायले प्रतिमेचे थळ स्पश्ट करपाक शकना.

en: Centralized
kok: केंद्रीत

en: Change
kok: बदल

en: Change Password
kok: पासवर्ड बदल

en: Change Stack Template
kok: स्टॅक टेंप्लेट बदलात

en: Change Template
kok: टेंप्लेट बदलात

en: Change Volume Type
kok: आकार प्रकार बदलात

en: Changing password is not supported.
kok: पासवर्ड बदलुपाक फाटबळ ना.

en: Choose Your Boot Source Type.
kok: तुमचो बूट स्त्रोत प्रकार निवडात.

en: Choose a Host to evacuate servers to.
kok: सर्व्हर रिकामे करपाखातीर येजमान निवडात.

en: Choose a Host to migrate to.
kok: स्थलांतर करपाक येजमान निवडात.

en: Choose a main binary
kok: मुखेल बायनरी निवडात

en: Choose a snapshot
kok: स्नॅपशॉट निवडात

en: Choose a storage location
kok: साठो थळ निवडात

en: Choose a volume
kok: आकार निवडात

en: Choose an DHCP Agent to attach to.
kok: क जोडपाक DHCP एजंट निवडात

en: Choose an image
kok: प्रतिमा निवडात

en: Choose associated QoS Spec.
kok: संबंधित QoS Spec निवडात

en: Choose consumer for this QoS Spec.
kok: ह्या QoS Spec खातीर गिरायक निवडात.

en: Choose libraries
kok: लायब्ररी निवडात

en: Choose the binary which should be used in this Job.
kok: ह्या कामान वापरपाची बायनरी निवडात.

en: Choose the flavor to launch.
kok: चालू करपाक फ्लेवर निवडात.

en: Cinder
kok: सिंडर

en: Cipher
kok: सायफर

en: Cisco Nexus 1000V
kok: सिस्को नेक्सस 1000V

en: Cisco Nexus 1000v
kok: सिस्को नेक्सस 1000v

en: Classless Inter-Domain Routing (e.g. 192.168.0.0/24)
kok: वर्गविरहित आंतर-डोमेन रूटिंग (देखीक. 192.168.0.0/24)

en: Clear Domain Context
kok: डोमेन संदर्भ साफ करात

en: Close
kok: बंद

en: Cluster
kok: क्लस्टर

en: Cluster Details
kok: क्लस्टराचो तपशील

en: Cluster Instances
kok: क्लस्टर इंस्टंसिस

en: Cluster Name
kok: क्लस्टराचे नाव

en: Cluster Template
kok: क्लस्टर टेंप्लेट

en: Cluster Template Details
kok: क्लस्टर टेंप्लेट तपशील

en: Cluster Template Name
kok: क्लस्टर टेंप्लेटाचे नाव

en: Cluster Template copy %s created
kok: क्लस्टर टेंप्लेट प्रत %s तयार जाल्या

en: Cluster Templates
kok: क्लस्टर टेंप्लेट्स

en: Cluster template creation failed
kok: क्लस्टर टेंप्लेट मिर्मणी असफळ

en: Clusters
kok: क्लस्टर्स

en: Code
kok: कोड

en: Comma separated list of databases to create
kok: निर्माण करपाच्या डेटाबेसिंची स्वल्पविराम वेगळी केल्ली वळेरी

en: Compute
kok: मेजात

en: Compute Host
kok: येजमान मेजात

en: Compute Services
kok: सेवा मेजात

en: Configuration Drive
kok: संरचनाय ड्रायव्ह

en: Configure
kok: संरचनाय करात

en: Configure Cluster
kok: क्लस्टराची संरचनाय करात

en: Configure Cluster Template
kok: क्लस्टर टेंप्लेटाची संरचनाय करात

en: Configure Node Group Template
kok: नोड गट टेंप्लेटाची संरचनाय करात

en: Configure OpenStack to write metadata to a special configuration drive that attaches to the instance when it boots.
kok: खास संरचनाय ड्रायव्हान बूट जातकेर इंस्टंसाक जुळपी मेटाडेटा बरोवपाक ओपनस्टॅकाची संरचनाय करात.

en: Configure Template
kok: टेंप्लेटांची संरचनाय करात

en: Confirm Admin Password
kok: एडमिन पासवर्डाची खात्री करात

en: Confirm Password
kok: पासवर्डाची खात्री करात

en: Confirm Rebuild Password
kok: परत बांदिल्ल्या पासवर्डाची खात्री करात

en: Confirm Resize/Migrate
kok: परत आकार दिवप/स्थलांतरित करपाची खात्री करात

en: Confirm new password
kok: नव्या पासवर्डाची खात्री करात

[ctx: Current status of an Instance]
en: Confirm or Revert Resize/Migrate
kok: दुजोरो दियात वो परतून परत आकार दियात/स्थलांतर करात

[ctx: Task status of an Instance]
en: Confirming Resize or Migrate
kok: परत आकार दिवपाची वो स्थलांतरित करपाची खात्री करता

en: Connection Limit
kok: जोडणी मर्यादा

en: Console
kok: कंसोल

en: Console type "%s" not supported.
kok: कंसोल प्रकार "%s" क फाटबळ ना.

en: Consumer
kok: गिरायक

en: Container
kok: कंटेनर

en: Container Access
kok: कंटेनर प्रवेश

en: Container Details
kok: कंटेनराचो तपशील

en: Container Name
kok: कंटेनराचे नाव

en: Container created successfully.
kok: कंटेनर यशस्विपणान तयार जाला.

en: Containers
kok: कंटेनर्स

en: Control Location
kok: थळ नियंत्रण

en: Control access to your instance via key pairs, security groups, and other mechanisms.
kok: की जोडी, सुरक्षआ गट आणि हेर यंत्रणांतल्यान तुमच्या इन्स्टन्सांच्या प्रवेशार नियंत्रण करात.

en: Cookie Name
kok: कुकीचे नाव

en: Cookie name is required for APP_COOKIE persistence.
kok: कुकी नाव APP_COOKIE सातत्याखातीर गरजेचे.

en: Copied "%(orig)s" to "%(dest)s" as "%(new)s".
kok: "%(orig)s"  ची "%(dest)s" न "%(new)s" म्हण प्रत केल्या

en: Copy
kok: प्रत करात

en: Copy Object
kok: वस्तीची प्रत करात

en: Copy Template
kok: टेंप्लेटाची प्रत करात

en: Cores(Available: %(avail)s, Requested: %(req)s)
kok: कोअर्स (उपलब्ध: %(avail)s, विनंती केल्ले: %(req)s)

en: Could not create
kok: तयार करपाक शकना

en: Could not create data source
kok: डेटा स्त्रोत तयार करपाक शकना

en: Could not find default role "%s" in Keystone
kok: कीस्टोनांत "%s" मुळावी भूमिका मेळना

en: Could not launch job
kok: काम चालू करपाक शकना

en: Couldn't get current security group list for instance %s.
kok: %s इंस्टंसाखातीर सद्याची सुरक्षा गट वळेरी मेळोवपाक शकना.

en: Couldn't get security group list.
kok: सुरक्षा गट वळेरी मेळोवपाक शकना.

en: Count
kok: गणन

[ctx: Power state of an Instance]
en: Crashed
kok: दुर्घटनाग्रस्त

en: Create
kok: तयार करात

[ctx: Action log of an instance]
en: Create
kok: तयार करात

en: Create An Image
kok: प्रतिमा तयार करात

en: Create Backup
kok: बॅकअप तयार करात

en: Create Cluster Template
kok: क्लस्टर टेंप्लेट तयार करात

en: Create Container
kok: कंटेनर तयार करात

en: Create Data Source
kok: डेटा स्त्रोत  तयार करात

en: Create Domain
kok: डोमेन तयार करात

en: Create Encryption
kok: एनक्रिप्शन तयार करात

en: Create Firewall
kok: फायरवॉल तयार करात

en: Create Flavor
kok: फ्लेवर तयार करात

en: Create Group
kok: गट तयार करात

en: Create Host Aggregate
kok: येजमान एग्रिगेट तयार करात

en: Create IKE Policy for current project.
    
    Assign a name and description for the IKE Policy.
kok: सद्याच्या प्रकल्पाखातीर IKE धोरण तयार करात.
    
     IKE धोरणाखातीर नाव आनी विवरण दियात.

en: Create IPSec Policy for current project.
    
    Assign a name and description for the IPSec Policy.
kok: सद्याच्या प्रकल्पाखातीर IPSec धोरण तयार करात.
    
    IPSec धोरणाखातीर नाव आनी विवरण दियात.

en: Create IPSec Site Connection for current project.
    
    Assign a name and description for the IPSec Site Connection. All fields in this tab are required.
kok: सद्याच्या प्रकल्पाखातीर  IPSec सायट जोडणी तयार करात.
    
    IPSec सायट जोडणेखातीर नाव आनी विवरण दियात. ह्या टॅबातली सगळी क्षेत्रां जाय.

en: Create Image
kok: प्रतिमा तयार करात

en: Create Job Binary
kok:  काम बायनरी तयार करात

en: Create Key Pair
kok: की जोडी तयार करात

en: Create Network
kok: नेटवर्क तयार करात

en: Create Network (Quota exceeded)
kok: नेटवर्क तयार करात (कोटा वाडला)

en: Create Network Profile
kok: नेटवर्क प्रोफायल तयार करात

en: Create Node Group Template
kok: नोड गट टेंप्लेट तयार करात

en: Create Port
kok: पोर्ट तयार करात

en: Create Project
kok: प्रकल्प तयार करात

en: Create Pseudo-folder
kok: सूडो-फोल्डर तयार करात

en: Create QoS Spec
kok:  QoS Spec तयार करात

en: Create Role
kok: भूमीका तयार करात

en: Create Router
kok: राऊटर तयार करात

en: Create Router (Quota exceeded)
kok: राऊटर तयार करात (कोटा वाडला)

en: Create Security Group
kok: सुरक्षा गट तयार करात

en: Create Security Group (Quota exceeded)
kok: सुरक्षा गट तयार करात (कोटा वाडला)

en: Create Snapshot
kok: स्नॅपशॉट तयार करात

en: Create Spec
kok: Spec तयार करात

en: Create Stack
kok: स्टॅक तयार करात

en: Create Subnet
kok: उपनेट तयार करात

en: Create Subnet (Quota exceeded)
kok: उपनेट तयार करात (कोटा वाडला)

en: Create Template
kok: टेंप्लेट तयार करात

en: Create User
kok: वापरपी तयार करात

en: Create VPN Service for current project.
    
    Specify a name, description, router, and subnet for the VPN Service. Admin State is Up (checked) by default.
kok: सद्याच्या प्रकल्पाखातीर VPN सेवा तयार करात.
    
    VPN सेवेखातीर नाव, विवरण, राऊटर आनी उपनेट दियात. मुळाव्यान एडमिन स्थिती वयर (खूण केल्या) आसा.

en: Create Volume
kok: आकार निर्माण करात

en: Create Volume Backup
kok: आकार बॅकअप तयार करात

en: Create Volume Snapshot
kok: आकार स्नॅपशॉट तयार करात

en: Create Volume Type
kok: आकाराचो प्रकार तयार करात

en: Create Volume Type Encryption
kok: आकाराच्या प्रकाराचे एनक्रिप्शन तयार करात

en: Create Volume Type Extra Spec
kok: आकार प्रकार अदिक Spec तयार करात

en: Create a New Volume
kok: नवो आकार तयार करात

en: Create a QoS Spec
kok:  QoS Spec तयार करात

en: Create a Router
kok: राऊटर तयार करात

en: Create a Snapshot
kok: स्नॅपशॉट तयार करात

en: Create a VIP for this pool. Assign a name, description, IP address, port, and maximum connections allowed for the VIP. Choose the protocol and session persistence method for the VIP. Admin State is UP (checked) by default.
kok: ह्या पुलाखातीर VIP  तयार करात. नाव, विवरण, IP नामो, पोर्ट आणि VIP क दिल्यो वचपी चडांत चड जोडण्या नेमात. प्रोटोकॉल निवडात आणि VIP खातीर सत्र सातत्य पद्दत. मुळावी एडमिन स्थिती जावन् आसा UP (खूण केल्ली)

en: Create a Volume
kok: आकार तयार करात

en: Create a Volume Backup
kok: आकार बॅकअप तयार करात

en: Create a Volume Snapshot
kok: आकार स्नॅपशॉट तयार करात

en: Create a Volume Type
kok: आकार प्रकार तयार करात

en: Create a firewall based on a policy.
    
    A policy must be selected. Other fields are optional.
kok: धोरणार आधरित फायरवॉल तयार करात.
    
    धोरण निवडपाकूच जाय. हेर क्षेत्रां वैकल्पिक आसात.

en: Create a firewall policy with an ordered list of firewall rules.
    
    A name must be given. Firewall rules are added in the order placed under the Rules tab.
kok: फायरवॉल नियमांच्या प्रमवार वळेरेसंयत फायरवॉल धोरण तयार करात.
    
    नाव दिवपाकूच जाय. नियम टॅबातल्या क्रमान फायरवॉल नियम जोडले वतात.

en: Create a firewall rule.
    
    Protocol and action must be specified. Other fields are optional.
kok: फायरवॉल नियम तयार करात.
    
    शिष्टाचार आनी कारवाय स्पश्ट करपाकूच जाय. हेर क्षेत्रां वैकल्पिक आसात.

en: Create a monitor template.
    
    Select type of monitoring. Specify delay, timeout, and retry limits required by the monitor. Specify method, URL path, and expected HTTP codes upon success.
kok: निरीक्षक टेम्प्लेट तयार करात.
    
    निरीक्षणाचो प्रकार स्पश्ट करात. कळाव, टायमआवट आणि निरीक्षकाक जाय आशिल्ले परतून यत्न करपाची मर्यादा स्पश्ट करात. सफळ जातकीर पद्दत, URL वाट आणि अपेक्षित HTTP संकेत स्पश्ट करात.

en: Create a policy with selected rules.
kok: निवडील्ल्या नियमांसंयत धोरण तयार करात

en: Create a project to organize users.
kok: वापरप्यांची मांडावळ करपाक प्रकल्प निर्मणी करात.

en: Create a subnet associated with the network. Advanced configuration is available by clicking on the "Subnet Details" tab.
kok: नेटवर्काकडेन संबंदित उपनेट तयार करात. "उपनेट तपशील" टॅबार क्लिक केल्यार अद्ययावत संरचनाय मेळटा.

en: Create a subnet associated with the new network, in which case "Network Address" must be specified. If you wish to create a network without a subnet, uncheck the "Create Subnet" checkbox.
kok: नव्या नेटवर्काकडेन संबंदित उपनेट तयार करात, जंय "नेटवर्क नामो" स्पश्ट केल्लो आसपाक जाय. तुमी जर उपनेटाबगर नेटवर्क तयार करपाक सोदता,  "उपनेट निर्मणी" चेकबॉक्सावेली खूण काडात.

en: Create an Encrypted Volume Type
kok: एनक्रिप्टेड आकार प्रकार तयार करात

en: Create security group for this Node Group.
kok: ह्या नोड गटाखातीर सुरक्षा गट तयार करात.

en: Created
kok: तयार केला

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Created
kok: तयार केला

[ctx: Current status of a Pool]
en: Created
kok: तयार केला

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Created
kok: तयार केला

en: Created Cluster Template %s
kok: क्लस्टर टेंप्लेट %s तयार केला

en: Created Node Group Template %s
kok: नोड गट टेंप्लेट %s तयार केला

en: Created extra spec "%s".
kok: अदिक spec "%s" तयार केला.

en: Created network "%s".
kok: "%s" नेटवर्क तयार केला.

en: Created new domain "%s".
kok: नवी डोमेन "%s" तयार जाल्या.

en: Created new flavor "%s".
kok: नवो फ्लेवर  "%s" तयार केला.

en: Created new host aggregate "%s".
kok: नवो येजमान एग्रिगेट "%s" तयार केलो.

en: Created new project "%s".
kok: नवो प्रकल्प "%s" तयार करात.

en: Created spec "%s".
kok: spec "%s" तयार जाला

en: Created subnet "%s".
kok: उपनेट "%s" तयार जाला.

en: Creating
kok: तयार करता

[ctx: Current status of a Volume]
en: Creating
kok: तयार करता

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Creating
kok: तयार करता

en: Creating volume "%s"
kok: आकार "%s" तयार करता

en: Creating volume backup "%s"
kok: आकार बॅकअप "%s" तयार करता.

en: Creating volume snapshot "%s".
kok: आकार स्नॅपशॉट "%s" तयार करता.

en: Creation Timeout (minutes)
kok: निर्मणी वेळ सोपली

en: Creation requests for this floating ip
kok: ह्या फ्लोटिंग आयपीखातीर निर्मणी विनंती

en: Creation requests for this network
kok: ह्या नेटवर्काखातीर निर्मणी विनंत्यो

en: Creation requests for this port
kok: ह्या पोर्टाखातीर निर्मणी विनंत्यो

en: Creation requests for this router
kok: ह्या राऊटराखातीर निर्मणी विनंती

en: Creation requests for this subnet
kok: ह्या उपनेटवर्काखातीर निर्मणी विनंत्यो

en: Current Host
kok: सद्याचो येजमान

en: Current Size (GB)
kok: सद्याचो आकार (GB)

en: Current password
kok: सद्याचो पासवर्ड

en: Custom ICMP Rule
kok: कस्टम ICMP नेम

en: Custom TCP Rule
kok: कस्टम TCP नेम

en: Custom UDP Rule
kok: कस्टम UDP नेम

en: Customization Script Source
kok: कस्टमायझेशन लिपी स्त्रोत

en: DHCP Agents
kok: DHCP एजंट

en: DNS Name Servers
kok: DNS नाव सर्वर्स

en: Daily Usage Report
kok: सदाचो वापर अहवाल

en: Data Processing
kok: डेटा प्रक्रिया

en: Data Processing Plugin Details
kok: डेटा प्रक्रिया प्लगईनाचो तपशील

en: Data Processing Plugins
kok: डेटा प्रक्रिया प्लगईन्स

en: Data Source Details
kok: डेटा स्त्रोत तपशील

en: Data Source Type
kok: डेटा स्त्रोत प्रकार

en: Data Sources
kok: डेटा स्त्रोत

en: Data source created
kok: डेटा स्त्रोत तयार केला

en: Database
kok: डेटाबेस

en: Database Instance
kok: डेटाबेस इंस्टंस

en: Database Name
kok: डेटाबेसीचे नाव

en: Databases
kok: डेटाबेसी

en: Datastore
kok: डेटास्टोर

en: Datastore Version
kok: डेटास्टोर आवृत्ती

en: Date Updated
kok: तारीक सुदाल्ल्या

en: Dates cannot be recognized.
kok: तारकों वळखूपाक येनात.

en: Day
kok: दिंस

en: Dead peer detection actions
kok: डेड पियर वळख कारवाय

en: Dead peer detection interval
kok: डेड पियर वळख मध्यंतर

en: Dead peer detection timeout
kok: डेड पियर वळख टायमआवट

en: Default Quotas
kok: मुळावे कोटा

en: Default quotas updated.
kok: मुळावे कोटा सुदाल्ल्यात.

en: Defaults
kok: मुळावे

en: Delay
kok: कळाव

en: Delete on Terminate
kok: रद्द केल्याउपरांत काडून उडयात

en: Delete the created network "%s" due to subnet creation failure.
kok: उपनेट निर्मणी अपेसाक लागून तयार केल्लो नेटवर्क  "%s" काडून उडयात.

en: Delete volume on instance terminate
kok: इन्स्टन्स काडल्याउपरांत आकारमान काडून उडयात.

en: Deleted
kok: काडून उडयला

[ctx: Current status of an Image]
en: Deleted
kok: काडून उडयला

[ctx: Current status of an Instance]
en: Deleted
kok: काडून उडयला

en: Deleted IKE Policy %s
kok:  IKE धोरण %s काडून उडयला

en: Deleted IPSec Policy %s
kok: IPSec धोरण %s काडून उडयला

en: Deleted IPSec Site Connection %s
kok: IPSec सायट जोडणी %s काडून उडयल्या

en: Deleted VIP %s
kok: काडून उडयल्ले VIP %s

en: Deleted VPN Service %s
kok:  VPN  सेवा %s काडून उडयल्या

en: Deleted firewall %s
kok: काडून उडयल्ले फायरवॉल %s

en: Deleted member %s
kok: काडून उडयल्लो सदस्य  %s

en: Deleted monitor %s
kok: काडून उडयल्लो निरीक्षक  %s

en: Deleted policy %s
kok: %s धोरण काडून उडयला

en: Deleted pool %s
kok: काडून उडयल्लो पूल %s

en: Deleted rule %s
kok:  %s नियम काडून उडयला

en: Deleting
kok: काडून उडयता

[ctx: Current status of a Volume]
en: Deleting
kok: काडून उडयता

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Deleting
kok: काडून उडयता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Deleting
kok: काडून उडयता

en: Deny
kok: न्हयकारात

en: Description
kok: विवरण

en: Destination CIDR
kok: लक्ष्य  CIDR

en: Destination IP
kok: लक्ष्य IP

en: Destination IP Address/Subnet
kok: लक्ष्य IP नामो/उपनेट

en: Destination IP address or subnet
kok: लक्ष्य IP नामो वो उपनेट

en: Destination Port
kok: लक्ष्य पोर्ट

en: Destination Port/Port Range
kok: लक्ष्य पोर्ट/पोर्ट व्याप्ती

en: Destination container
kok: लक्ष्य कंटेनर

en: Destination object name
kok: लक्ष्य वस्तीचे नाव

en: Destination port (integer in [1, 65535] or range in a:b)
kok: लक्ष्य पोर्ट (पूर्णांक  [1, 65535] न वो  a:b व्याप्तीन)

en: Detached
kok: तोडला

en: Detaching
kok: तोडटा

en: Details
kok: तपशील

en: Device
kok: उपकरण

en: Device ID
kok: उपरकण ID

en: Device ID attached to the port
kok: उपकरण ID पोर्टाक जोडला

en: Device Name
kok: उपकरणाचे नाव

en: Device Owner
kok: उपकरण मालक

en: Device owner attached to the port
kok: उपकरण मालक पोर्टाक जोडला

en: Device size (GB)
kok: उपकरण  आकार (GB)

en: Direct Input
kok: थेट इनपूट

en: Direction
kok: दिका

en: Disable Gateway
kok: गेटवे निष्क्रिय करात

en: Disable HA mode
kok: HA स्थिती निष्क्रिय करात

en: Disable Service
kok: सेवा निष्क्रिय करात

en: Disabled
kok: निष्क्रिय केला

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Disabled
kok: निष्क्रिय केला

en: Disabled compute service for host: %s.
kok: येजमानाखातीर अक्षम केल्ली गणन सेवा: %s.

en: Disassociate
kok: जोडणी काडात

en: Disassociate Floating IP
kok: फ्लोटिंग IP वेगळो करात

en: Disassociate Monitor
kok: निरीक्षकाकडेन असहयोग

en: Disassociate a health monitor from target pool.
kok: लक्ष्य पुलांतल्यान आरोग्य निरीक्षक वेगळो करात

en: Disassociated monitor.
kok: निरीक्षकाची जोडणी काडात.

en: Disk
kok: डिस्क

en: Disk (GB)
kok: डिस्क (GB)

en: Disk Format
kok: डिस्क स्वरूप

en: Disk GB Hours
kok: डिस्क GB वरां

en: Disk Over Commit
kok: डिस्क ओव्हर कमीट

en: Disk Partition
kok: डिस्क वाटणी

en: Distributed
kok: वाटला

en: Domain "%s" must be disabled before it can be deleted.
kok: काडून उडोवच्यापयली "%s" डोमेन निष्क्रिय करपाक जाय.

en: Domain Context cleared.
kok: डोमेन संदर्भ साफ जाला.

en: Domain Context updated to Domain %s.
kok: डोमेन संदर्भ %s डोमेनान सुदारला.

en: Domain Groups
kok: डोमेन गट

en: Domain ID
kok: डोमेन ID

en: Domain Information
kok: डोमेन माहिती

en: Domain Members
kok: डोमेन सदस्य

en: Domain Name
kok: डोमेनाचे नाव

en: Domains
kok: डोमेन्स

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations.
kok: डोमेन्स विंगडविंगड संघटना वापरतात ते वापरपी आणि संसाधना हांचेमजगती भेद करता.

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations. Edit the domain details to add or remove groups in the domain.
kok: विंगडविंगड संघटनांनी वापरिल्ले वापरपी आणि संसाधनां हांचेमजगती डोमेन्स भेद करता. डोमेनांत गट जोडपाक वो काडपाक डोमेन तपशील संपादित करात.

en: Domains:
kok: डोमेन्स:

en: Down
kok: सकयल

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Down
kok: सकयल

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Down
kok: सकयल

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Down
kok: सकयल

[ctx: Current status of a Network]
en: Down
kok: सकयल

[ctx: Current status of a Pool]
en: Down
kok: सकयल

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Down
kok: सकयल

[ctx: Current status of an IPSec Site Connection]
en: Down
kok: सकयल

[ctx: current status of port]
en: Down
kok: सकयल

[ctx: status of a network port]
en: Down
kok: सकयल

en: Download
kok: डावनलोड

en: Download Backup
kok: बॅकअप डावनलोड करात

en: Download CSV Summary
kok: CSV सार डावनलोड करात

en: Download EC2 Credentials
kok: EC2 क्रेडेऩ्शियल डावनलोड करात

en: Download Job Binary
kok:  काम बायनरीज डावनलोड करात

en: Download Key Pair
kok: की जोडी डोवनलोड करात

en: Download OpenStack RC File
kok: ओपनस्टॅक RC फायल डावनलोड करात

en: Duration of instance type %s (openstack flavor)
kok: %s (ओपनस्टॅक फ्लेव्हर) प्रकारच्या इन्स्टन्सचो काळ

en: Edit
kok: संपादन

en: Edit Connection
kok: जोडणेचे संपादन करात

en: Edit Consumer
kok: गिरायक संपादित करात

en: Edit Consumer of QoS Spec
kok: QoS Spec चे गिरायक संपादित करात

en: Edit Domain
kok: डोमेनाचे संपादन करात

en: Edit Firewall
kok: फायरवॉल संपादित करात

en: Edit Flavor
kok: फ्लेवराचे संपादन करात

en: Edit Group
kok: गटाचे संपादन करात

en: Edit Host Aggregate
kok: येजमान एग्रिगेट संपादन

en: Edit IKE Policy
kok: IKE धोरणाचे संपादन करात

en: Edit IPSec Policy
kok: IPSec धोरणाचे संपादन करात

en: Edit IPSec Site Connection
kok:  IPSec सायट जोडणी संपादित करात

en: Edit Image Tags
kok: प्रतिमेची टॅग्ज संपादित करपाक शकना

en: Edit Instance
kok: इंस्टंस संपादित करात

en: Edit Member
kok: सदस्य  संपादित करात

en: Edit Monitor
kok: निरीक्षक संपादित करात

en: Edit Network
kok: नेटवर्क संपादित करात

en: Edit Network Profile
kok: नेटवर्क प्रोफायल संपादित करात

en: Edit Policy
kok: धोरण संपादित करात

en: Edit Pool
kok: पूलाचे संपादन करात

en: Edit Port
kok: पोर्टाचे संपादन करात

en: Edit Project
kok: प्रकल्पाचे संपादन करात

en: Edit QoS Spec Consumer
kok: QoS Spec गिरायक संपादित करात

en: Edit Router
kok: राऊटराचे संपादन करात

en: Edit Rule
kok: नियम संपादित करात

en: Edit Security Group
kok: सुरक्षा गट संपादित करात

en: Edit Security Groups
kok: सुरक्षा गट संपादित करात

en: Edit Snapshot
kok: स्नॅपशॉट संपादित करात

en: Edit Subnet
kok: उपनेटाचे संपादन करात

en: Edit Tags
kok: टॅग्ज संपादित करात

en: Edit Template
kok: टेंप्लेटाचे संपादन करात

en: Edit VIP
kok: VIP संपादित करात

en: Edit VPN Service
kok: VPN सेवा संपादित करात

en: Edit Volume
kok: आकार संपादित करात

en: Edit the flavor details. Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources. Flavors are selected when users deploy instances.
kok: फ्लेवर तपशील संपादित करात. फ्लेवर्स RAM चो आकार, डिस्क, कोअरांची संख्या आणि हेर संसाधनांची व्याख्या करता. वापरपी जेन्ना इन्स्टन्स नेमता तेन्ना फ्लेवर्स निवडले वतात.

en: Edit the instance details.
kok: इंस्टंसाचो तपशील संपादित करात.

en: Edit the project details.
kok: प्रकल्प तपशील संपादित करात.

en: Egress
kok: इग्रेस

en: Email
kok: ईमेल

en: Enable DHCP
kok:  DHCP सक्रिय करात

en: Enable HA mode
kok: HA स्थिती सक्रिय करात

en: Enable rollback on create/update failure.
kok: निर्मणी / सुदार अपयशाचेर रोलबॅक सक्रिय करात.

en: Enabled
kok: सक्रिय केला

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Enabled
kok: सक्रिय केला

en: Encapsulation mode
kok: एनकॅप्स्युलेशन स्थिती

en: Encrypted
kok: एनक्रिप्टेड

en: Encrypted Password
kok: एनक्रिप्टेड पासवर्ड

en: Encryption
kok: एनक्रिप्शन

en: Encryption algorithm
kok: एनक्रिप्शन एलॉगॅरिथम

en: Enhanced VXLAN
kok: एनहानस्ड VXLAN

en: Enter a value for ICMP code in the range (-1: 255)
kok:   ICMP कोडाखातीर (-1: 255) व्याप्तीन मोल दियात

en: Enter a value for ICMP type in the range (-1: 255)
kok:   ICMP प्रकाराखातीर (-1: 255) व्याप्तीन मोल दियात

en: Enter an integer value between 0 and 255 (or -1 which means wildcard).
kok:   0 आनी 255 मदीं पूर्णांक मोल दियात (वो -1 म्हळ्यार वायल्डकार्ड).

en: Enter an integer value between 1 and 65535.
kok: 1 आनी 65535 मदीं पूर्णांक मोल दियात.

en: Enter an integer value between 1 and 65535. The same port will be used for all the selected members and can be modified later.
kok: 1 आनी 65535 मदीं पूर्णांक मोल दियात. सगळ्या निवडिल्ल्या सदस्यांखातीर तोच पोर्ट वापल्लो वतलो आनी मागीर बदल्लो वतलो.

en: Enter parameter (e.g. GRE)
kok: परिमाणआं दियात (देखीक GRE)

en: Environment Data
kok: वातावरण डेटा

en: Environment File
kok: वातावरण फायल

en: Environment Source
kok: वातावरण स्त्रोत

en: Ephemeral Disk
kok: एफमेरल डिस्क

en: Ephemeral Disk (GB)
kok: एफमेरल डिस्क (जीबी)

en: Equal to or greater than 60
kok: समान वो 60 परस व्हड

en: Equal to or greater than 68 if the local subnet is IPv4. Equal to or greater than 1280 if the local subnet is IPv6.
kok: थळावे उपनेट IPv4 आसल्यार 68 परस व्हड वो समान. थळावे उपनेट IPv6 आसल्यार 1280 परस व्हड वो समान.

en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of a Network]
en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of a Pool]
en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of an IPSec Site Connection]
en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of an Instance]
en: Error
kok: एरर

[ctx: current status of port]
en: Error
kok: एरर

[ctx: current status of router]
en: Error
kok: एरर

[ctx: status of a neteork port]
en: Error
kok: एरर

en: Error Deleting
kok: काडून उडयतना एरर

en: Error Downloading RC File: %s
kok: RC फायल डोवनलोड करतना एरर: %s

en: Error adding Hosts to the aggregate.
kok: एग्रिगेटाक येजमान जोडतना एरर.

en: Error creating database backup.
kok: डेटाबेस बॅकअप करतना एरर.

en: Error deleting database on instance.
kok: इंस्टंसाचेर डेटाबेस काडून उडयतना एरर.

en: Error deleting database user.
kok: डेटाबेस वापरपी काडून उडयतना एरर.

en: Error editing QoS Spec consumer.
kok: QoS Spec गिरायक संपादित करतना एरर.

en: Error getting database backup list.
kok: डेटाबेस बॅकअप वळेरी मेळयतना एरर.

en: Error updating QoS Spec association.
kok: QoS Spec जोडणी सुदारतना एरर

en: Error when adding or removing hosts.
kok: येजमान जोडतना वो काडून उडयतना एरर.

en: Error writing zipfile: %(exc)s
kok:  झिपफायल बरयतना एरर: %(exc)s

en: Ether Type
kok: इथर प्रकार

en: Evacuate Host
kok: येजमान रिकामो करात

en: Events
kok: घडणूकों

en: Expected HTTP Status Codes
kok: अपेक्षित HTTP स्थिती कोड्स

en: Expected code may be a single value (e.g. 200), a list of values (e.g. 200, 202), or range of values (e.g. 200-204)
kok: अपेक्षित कोड एकोडे मोल (देख. 200), मोलांची वळेरी (देख. 200, 202) वो मोलांची व्याप्ती (देख. 200-204) आसू येता

en: Extend Volume
kok: आकार वाडयात

en: Extending volume: "%s"
kok: वाडपी आकारमान: "%s"

en: External Gateway
kok: भायलो गेटवे

en: External Network
kok: भायलो नेटवर्क

en: External network "%(ext_net_id)s" expected but not found for router "%(router_id)s".
kok: भायलो नेटवर्क "%(ext_net_id)s" अपेक्षित पूण "%(router_id)s" राऊटराखातीर मेळू ना.

en: Extra Specs
kok: अदिक Specs

[ctx: Current status of a Database Backup]
en: Failed
kok: असफळ

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Failed
kok: असफळ

[ctx: Current status of a Job]
en: Failed
kok: असफळ

[ctx: Power state of an Instance]
en: Failed
kok: असफळ

en: Failed to add %(users_to_add)s project members%(group_msg)s and set project quotas.
kok: %(users_to_add)s प्रकल्प सदस्य%(group_msg)s जोडपाक आणि प्रकल्प कोटा थारावपाक जाले ना.

en: Failed to add %s project groups and update project quotas.
kok: %s प्रकल्प गट जोडपाक आनी प्रकल्प कोटा सुदारपाक असफळ.

en: Failed to add agent %(agent_name)s for network %(network)s.
kok:  %(network)s नेटवर्काखातीर %(agent_name)s एजंट जोडपाक असफळ.

en: Failed to add router rule %s
kok: राऊटर नियम %s जोडपाक शकना.

en: Failed to add_interface: %s
kok: इंटरफेस जोडपाक जाले ना: %s

en: Failed to check Neutron '%s' extension is not supported
kok: न्यूट्रॉन  '%s'  तपासपाक जाले ना. विस्ताराक फाटबळ ना.

en: Failed to create a port for network %s
kok: %s नेटवर्काखातीर पोर्ट तयार करपाक असफळ.

en: Failed to create network "%(network)s": %(reason)s
kok: नेटवर्क "%(network)s" तयार करपाक शकना: %(reason)s

en: Failed to create network %s
kok: %s नेटवर्क तयार करपाक असफळ

en: Failed to create network profile %s
kok: नेटवर्क प्रोफायल %s निर्माण करपाक असफळ.

en: Failed to create router "%s".
kok: "%s" राऊटर तयार करपाक शकना.

en: Failed to create subnet "%(sub)s" for network "%(net)s":  %(reason)s
kok: "%(net)s"  नेटवर्काखातीर "%(sub)s" उपनेट तयार करपाक शकना: %(reason)s

en: Failed to delete agent: %s
kok: एजंट काडून उडोंवपाक असफळ: %s

en: Failed to delete interface %s
kok:  %s इंटरफेस काडपाक अपेस

en: Failed to delete network "%s"
kok: "%s" नेटवर्क काडून उडोवपाक अपेस.

en: Failed to delete network %s
kok: %s नेटवर्क काडून उडोवपाक अपेस

en: Failed to delete network profile (%s).
kok: नेटवर्क प्रोफायल %s काडून उडोवपाक शकना.

en: Failed to delete port %s
kok: %s पोर्ट काडून उडोवपाक अपेस

en: Failed to delete port: %s
kok: पोर्ट काडून उडोवपाक शकना: %s

en: Failed to delete subnet %s
kok:  %s उपनेट काडून उडोवपाक शकना

en: Failed to disable compute service for host: %s.
kok: येजमानाखातीर गणन सेवा अक्षम करपाक जमले ना: %s.

en: Failed to evacuate host: %s.
kok: येजमान रिकामो करपाक जाले ना: %s.

en: Failed to evacuate instances: %s
kok: इन्स्टन्सेस काडून उडोवपाक अपेस : %s

en: Failed to fetch internal binary list
kok: अंतर्गत बायनरीची वळेरी मोळोवपाक शकना.

en: Failed to get list of internal binaries.
kok: अंतर्गत बायनरीजची वळेरी मोळोवपाक शकना.

en: Failed to get network list %s
kok: नेटवर्क वळेरी %s मेळोवपाक जाले ना

en: Failed to insert rule to policy %(name)s: %(reason)s
kok: %(name)s धोरणान नियम घालपाक शकना: %(reason)s

en: Failed to live migrate instance to host "%s".
kok: "%s" येजमानांत इन्स्टन्स प्रत्यक्ष स्थलांतरित करपाक जाले ना.

en: Failed to modify %(num_groups_to_modify)d instance security groups: %(err)s
kok: %(num_groups_to_modify)d  इन्स्टन्स सुरक्षा गटांत बदल करपाक जाले ना: %(err)s

en: Failed to modify %(users_to_modify)s project members%(group_msg)s and update project quotas.
kok: %(users_to_modify)s प्रकल्प सदस्य%(group_msg)s सुदारपाक आणि प्रकल्प कोटा सुदारपाक अपयश.

en: Failed to modify %d instance security groups
kok: %d इंस्टंस सुरक्षा गट बदलुपाक असफळ.

en: Failed to modify %s domain groups.
kok: %s डोमेन गट बदलुपाक असफळ

en: Failed to modify %s project members and update domain groups.
kok: %s प्रकल्प सदस्य बदलुपाक आनी डोमेन गट सुदारपाक असफळ.

en: Failed to modify %s project members, update project groups and update project quotas.
kok: %s प्रकल्प सदस्य सुदारपाक, प्रकल्प गट सुदारपाक आणि प्रकल्प कोटा सुदारपाक जाले ना.

en: Failed to obtain network profile binding
kok: नेटवर्क प्रोफायल बांयंडिंग मेळोवपाक अपेस.

en: Failed to remove rule from policy %(name)s: %(reason)s
kok: %(name)s धोरणातल्यान नियम काडपाक अपेस: %(reason)s

en: Failed to retrieve available rules: %s
kok: उपलब्ध नियम परत मेळोवपाक शकना: %s

en: Failed to retrieve current rules in policy %(name)s: %(reason)s
kok: %(name)s धोरणान सद्याचे नियम परत मेळोवपाक शकना: %(reason)s

en: Failed to retrieve health monitors.
kok: आरोग्य निरीक्षक परतून मेळोवपाक जाले ना.

en: Failed to retrieve network %s for a subnet
kok: उपनेटाखातीर %s नेटवर्क परत मेळोवपाक असफळ

en: Failed to set gateway %s
kok: गेटवे %s थारावपाक जाले ना

en: Failed to update IKE Policy %s
kok:  IKE धोरण %s सुदारपाक असफळ

en: Failed to update IPSec Policy %s
kok: IPSec धोरण %s सुदारपाक शकना.

en: Failed to update IPSec Site Connection %s
kok:  IPSec सायट जोडणी %s सुदारपाक शकना

en: Failed to update VIP %s
kok: VIP %s सुदारपाक सकना.

en: Failed to update VPN Service %s
kok: VPN सेवा %s सुदारपाक शकना.

en: Failed to update firewall %(name)s: %(reason)s
kok: फायरवॉल %(name)s सुदारपाक शकना: %(reason)s

en: Failed to update health monitor %s
kok: आरोग्य निरीक्षक %s सुदारपाक शकना

en: Failed to update image.
kok: प्रतिमा सुदारपाक असफळ.

en: Failed to update member %s
kok: सदस्य %s सुदारपाक शकना.

en: Failed to update network %s
kok: %s नेटवर्क सुदारपाक असफळ.

en: Failed to update network profile (%s).
kok: नेटवर्क प्रोफायल %s सुदारपाक अपेस.

en: Failed to update policy %(name)s: %(reason)s
kok: धोरण %(name)s सुदारपाक शकना: %(reason)s

en: Failed to update pool %s
kok: %s पूल सुदारपाक शकना

en: Failed to update port %s
kok: %s पोर्ट सुदारपाक असफळ.

en: Failed to update router %s
kok: %s राऊटर सुदारपाक शकना.

en: Failed to update rule %(name)s: %(reason)s
kok: %(name)s नियम सुदारपाक शकना: %(reason)s

en: Failed to update subnet "%(sub)s":  %(reason)s
kok: उपनेट "%(sub)s" सुदारपाक असफळ: %(reason)s

en: Fields in this tab are optional. You can configure the detail of IPSec site connection created.
kok: ह्या टॅबातली क्षेत्रां वैकल्पिक आसात. तयार केल्ल्या IPSec सायट जोडणेच्या तपशीलाची तुमी संरचनाय करपाक शकतात.

en: File
kok: फायल

en: File exceeds maximum size (16kb)
kok: फायल कमाल आकारापरस व्हड आसा (16kb)

en: Fingerprint
kok: बोटांचे ठसे

[ctx: Task status of an Instance]
en: Finishing Resize or Migrate
kok: परत आकार दिवप वो स्थलांतरित करप सोपता

en: Firewall %s was successfully updated.
kok: फायरवॉल %s यशस्विपणान सुदारला.

en: Firewall Details
kok: फायरवॉल तपशील

en: Firewall Policies
kok: फायरवॉल धोरणां

en: Firewall Policy Details
kok: फायरवॉल धोरण तपशील

en: Firewall Rule Details
kok: फायरवॉल नियमाचो तपशील

en: Firewall Rules
kok: फायरवॉल नियम

en: Firewalls
kok: फायरवॉल्स

en: Fixed IPs
kok: निश्चित IP

en: Flat
kok: सपाट

en: Flavor
kok: फ्लेवर

en: Flavor Access
kok: फ्लेवर प्रवेश

en: Flavor Choice
kok: फ्लेवराची निवड

en: Flavor ID =
kok: फ्लेवर ID =

en: Flavor ID should be UUID4 or integer. Leave this field blank or use 'auto' to set a random UUID4.
kok: फ्लेवर ID हो UUID4 वो पूर्णांक जाय. रँडम UUID4 थारावपाक हे क्षेत्र रिकामे दवरात वो 'आपशीच' वापरात.

en: Flavor Information
kok: फ्लेवराची माहिती

en: Flavor Name
kok: फ्लेवराचे नाव

en: Flavors
kok: फ्लेवर्स

en: Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources and can be selected when users deploy instances.
kok: फ्लेवर्स RAM चो आकार, डिस्क, कोअरांची संख्या, आणि हेर संसाधनांची व्याख्या करता आणि वापरपी जेन्ना इन्स्टन्स नेमता तेन्ना निवड करू येता.

en: Floating IP Pool
kok: फ्लोटिंग IP पूल

en: Floating IPs
kok: फ्लोटिंग आयपी

en: Folder created successfully.
kok: फोल्डर यशस्विपणान तयार जाला.

en: For GRE networks, valid tunnel IDs are %(min)s through %(max)s.
kok: GRE नेटवर्काखातीर, वैध टनेल IDs हे %(min)s  %(max)s तल्यान.

en: For VLAN networks, the VLAN VID on the physical network that realizes the virtual network. Valid VLAN VIDs are %(vlan_min)s through %(vlan_max)s. For GRE or VXLAN networks, the tunnel ID. Valid tunnel IDs for GRE networks are %(gre_min)s through %(gre_max)s. For VXLAN networks, %(vxlan_min)s through %(vxlan_max)s.
kok: VLAN नेटवर्काक, व्हर्च्युअल नेटवर्क वळखुपी प्रत्यक्ष नेटवर्कावेलो VLAN VID. वैध VLAN VID हे %(vlan_min)s %(vlan_max)s तल्यान. GRE वो VXLAN नेटवर्काखातीर, टनेल ID. GRE नेटवर्कांखातीर वैध टनेल ID %(gre_min)s %(gre_max)s वरवीं आसात. VXLAN नेटवर्कांखातीर, %(vxlan_min)s हे %(vxlan_max)s वरवीं आसात.

en: For VLAN networks, valid VLAN IDs are %(min)s through %(max)s.
kok: VLAN नेटवर्कांखातीर, वैध VLAN ID हे %(min)s %(max)s तल्यान.

en: For VXLAN networks, valid tunnel IDs are %(min)s through %(max)s.
kok: VXLAN नेटवर्काखातीर, वैध टनेल IDs हे %(min)s %(max)s तल्यान.

en: Forbidden
kok: सोडून दिल्ले

[ctx: Force upload volume in in-use status to image]
en: Force
kok: शक्ती

en: Forcing to create snapshot "%s" from attached volume.
kok: जोडिल्ल्या आकारमानातल्यान स्नॅपशॉट "%s" तयार करपाची सक्ति करता.

en: Format
kok: स्वरूप

en: Format =
kok: स्वरूप =

en: From
kok: कडल्यान

en: From Port
kok: पोर्टाकडल्यान

en: From here you can update the default quotas (max limits).
kok: हांगासांवन तुमी मुळावे कोटा सुदारपाक शकतात (कमाल मर्यादा).

en: Gateway IP
kok: गेटवे IP

en: Gateway IP (optional)
kok: गेटवे  IP (वैकल्पिक)

en: Gateway IP and IP version are inconsistent.
kok: गेटवे IP आणि IP आवृत्तेन सातत्य ना

en: Gateway interface is added
kok: गेटवे इंटरफेस जोडला

en: General Info
kok: सर्वसादारण इंन्फो

en: Glance
kok: ग्लान्स

en: Group "%s" was successfully created.
kok: "%s" गट यशस्विपणान तयार जाला.

en: Group ID
kok: गट ID

en: Group Members
kok: गट सदस्य

en: Group has been updated successfully.
kok: गट यशस्विपणान सुदारला.

en: Groups
kok: गट

en: HA mode
kok: HA स्थिती

en: HTTP Method
kok: HTTP पद्धत

en: HTTP method used to check health status of a member
kok: सदस्याची ओरोग्याची स्थिती तपासपाक वापरिल्ली HTTP पद्धत

[ctx: Current status of an Instance]
en: Hard Reboot
kok: हार्ड रिबूट

en: Health monitor %s was successfully updated.
kok: आरोग्य निरीक्षक %s सफळ रीतीन सुदारलो.

en: Help
kok: मदत

en: High Availability Mode
kok: उचेली उपलब्धताय स्थिती

en: Hive
kok: हायव्ह

en: Home
kok: होम

en: Host
kok: येजमान

en: Host =
kok: येजमान =

en: Host Aggregate Information
kok: येजमान एग्रिगेट माहिती

en: Host Aggregates
kok: येजमान एग्रिगेटस्

en: Host Routes
kok: येजमान वाटो

en: Host Routes format error: Destination CIDR and nexthop must be specified (value=%s)
kok: येजमान वाटो स्वरूपण एरर: लक्ष्य CIDR आणि नेक्स्टहॉप स्पश्ट करपाक जाय (मोल=%s)

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Create a host aggregate then select the hosts contained in it.
kok: येजमान एग्रिगेट उपलब्धताय विभागाक येजमानांचे गट करून लॉजिकल युनिट्सांनी बदलता. येजमान एग्रिगेट तयार करात, उपरांत तातूतलो येजमान निवडात.

en: Host or IP that the user is allowed to connect through.
kok: वापरप्याक जुळपाची परवानगी आशिल्लो येजमान वो IP.

en: Hostname
kok: येजमानाचे नाव

en: Hosts
kok: येजमान

en: Hypervisor
kok: हायपरवायजर

en: Hypervisor Instances
kok: हायपरवायजर इंस्टसिस

en: Hypervisor Servers
kok: हायपरव्हायजर सर्व्हर

en: Hypervisors
kok: हायपरवायजर्स

en: IKE Phase1 negotiation mode
kok: IKE टप्पो1 वाटाघाट स्थिती

en: IKE Policies
kok: IKE धोरणां

en: IKE Policy
kok: IKE धोरण

en: IKE Policy %s was successfully updated.
kok:  IKE धोरण %s यशस्विपणान सुदारला.

en: IKE Policy Details
kok: IKE  धोरण तपशील

en: IKE Policy associated with this connection
kok: ह्या जोडणेकडे संबंधित IKE धोरण

en: IKE version
kok: IKE आवृत्ती

en: IP Address
kok: IP नामो

en: IP Address (optional)
kok: IP नामो (वैकल्पिक)

en: IP Protocol
kok: IP शिष्टाचार

en: IP Version
kok: IP आवृत्ती

en: IP address %s associated.
kok: IPनामो %s जोडला.

en: IP address allocation pools. Each entry is: start_ip_address,end_ip_address (e.g., 192.168.1.100,192.168.1.120) and one entry per line.
kok: IP नामो वाटप पूल्स. प्रत्येक नोंद ही: सुरू_आयपी_नामो,निमणो_आयपी_नामो (देखीक., 192.168.1.100,192.168.1.120) आणि ओळीक एक नोंद.

en: IP address list of DNS name servers for this subnet. One entry per line.
kok: ह्या उपनेटखातीर  DNS नाव सर्व्हराची IP नामो वळेरी. प्रत्येक ओळींत एक नोंद.

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254) The default value is the first IP of the network address (e.g. 192.168.0.1 for 192.168.0.0/24, 2001:DB8::1 for 2001:DB8::/48). If you use the default, leave blank. If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
kok: (देख. 192.168.0.254) चो IP नामो. मुळावे मोल नेटवर्क नाम्याचो पयलो IP आसा (देख. 192.168.0.0/24 खातीर 192.168.0.1, 2001:DB8::/48 खातीर 2001:DB8::1). तुमी मुळावे वपारल्यार, रिकामे सोडात. तुमका गेटवे वापरपाचे नासल्यार, सकयल 'गेटवे निष्क्रिय करात' खूण करात.

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254). Specify an explicit address to set the gateway. If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
kok: गेटवेचो IP नामो (देखीक. 192.168.0.254). गेटवे थारावपाक नामो स्पश्ट करात. तुमी जर गेटवे वापरपाक सोदनात, सकयल  'गेटवे अक्षम करात' चेर खूण करात.

en: IPSec Policies
kok: IPSec धोरणां

en: IPSec Policy
kok: IPSec धोरण

en: IPSec Policy %s was successfully updated.
kok: IPSec धोरण %s यशस्विपणान सुदारला.

en: IPSec Policy Details
kok: IPSec धोरण तपशील

en: IPSec Policy associated with this connection
kok: ह्या जोडणेसंयत संबंधित IPSec धोरण

en: IPSec Site Connection %s was successfully updated.
kok: IPSec सायट जोडणी %s यसस्विपणान सुदाल्ल्या.

en: IPSec Site Connection Details
kok: IPSec सायट जोडणी तपशील

en: IPSec Site Connections
kok: IPSec  सायट जोडणी

en: IPv4 Address =
kok: IPv4 नामो =

en: IPv6 Address =
kok: IPv6 नामो =

en: IPv6 Address Configuration Mode
kok: IPv6 नामो संरचनाय स्थिती

en: ISO - Optical Disk Image
kok: ISO -  ऑप्टिकल डिस्क प्रतिमा

en: Identity
kok: ओळख

en: Identity service does not allow editing user data.
kok: ओळख सेवा वापरप्याचो डेटा संपादित करापाची परवानगी दिना.

en: Image
kok: प्रतिमा

[ctx: Type of an image]
en: Image
kok: प्रतिमा

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Backup
kok: प्रतिमा बॅकअप

en: Image File
kok: प्रतिमा फायल

en: Image ID =
kok: प्रतिमा ID =

en: Image Location
kok: प्रतिमेचे थळ

en: Image Name
kok: प्रतिमेचे नाव

en: Image Name =
kok: प्रतिमेचे नाव =

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Pending Upload
kok: अपलोड बाकी आशिल्ली प्रतिमा

en: Image Registry
kok: प्रतिमा नोंदपुस्तक

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Snapshot Pending
kok: प्रतिमा स्नॅपशॉट उल्ला

en: Image Source
kok: प्रतिमेचो स्त्रोत

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Uploading
kok: प्रतिमा अपलोड जाता

en: Image existence check
kok: प्रतिमा अस्तित्व तपासणी

en: Image is downloaded
kok: प्रतिमा डावनलोड जाल्या

en: Image is served out
kok: प्रतिमा भायर काडल्या.

en: Image source must be specified
kok: प्रतिमेचो स्त्रोत स्पश्ट करपाक जाय

en: Image was successfully updated.
kok: प्रतिमा यशस्विपणान सुदाल्ल्या.

en: Images
kok: प्रतिमा

en: Import Key Pair
kok: की जोडी आयात करात

en: In Policy
kok: धोरणान

en: In Use
kok: वापरान आसा

en: Incremental
kok: वाडटे

en: Information
kok: माहिती

en: Ingress
kok: इनग्रेस

en: Initial Admin User
kok: सुरवेचो एडमिन वापरपी

en: Initial Databases
kok: सुरवेच्यो डेटाबेसी

en: Initial admin user to add
kok: जोडपाचो सुरवेचो एडमिन वापरपी

en: Initialize Databases
kok: डेटाबेस सुरू करात

en: Initiator state
kok: सुरवातीची स्थिती

en: Injected File Content (Bytes)
kok: इंजेक्टेड फायल आशय (बायटस्)

en: Injected File Content Bytes
kok: इंजेक्टेड फायल आशय बायटस्

en: Injected File Path Bytes
kok: इंजेक्टेड फायल वाट बायट्स

en: Injected Files
kok: इंजेक्टेड फायली

en: Input
kok: इनपुट

en: Input must be in CIDR format
kok: इनपूट CIDR  स्वरूपान आसपाक जाय.

en: Insert Rule
kok: नियम घालात

en: Insert Rule to Policy
kok: धोरणान नियम जोडात

en: Instance
kok: इंस्टंस

en: Instance Action List
kok: इन्स्टन्स कारवाय वळेरी

en: Instance Boot Source
kok: इंस्टंस बूट स्त्रोत

en: Instance Count
kok: इंस्टंस मेजप

en: Instance ID
kok: इंस्टंस ID

en: Instance Name
kok: इंस्टंसाचे नाव

en: Instance Password is not set or is not yet available
kok: इंस्टंस पासवर्ड थारायल्लो ना वो तो आजून उपलब्ध ना.

en: Instance Security Groups
kok: इंस्टंस सुरक्षा गट

en: Instance Snapshot
kok: इंस्टंस स्नॅपशॉट

en: Instance to be associated
kok: जोडपाचो इंस्टंस

en: Instances
kok: इंस्टंसिस

en: Instances Count
kok: इंस्टंसिसाचे गणन

en: Insufficient privilege level to view domain information.
kok: डोमेन माहिती पळोवपाक अपुरी प्राधान्य पातळी

en: Insufficient privilege level to view group information.
kok: गट माहिती पळोवपाक अपुरी प्राधान्य पातळी.

en: Insufficient privilege level to view project information.
kok: प्रकल्प माहिती पळोवपाक अपुरी प्राधान्य पातळी.

en: Insufficient privilege level to view role information.
kok: भूमिका माहिती पळोवपाक अपुरी प्राधान्य पातळी.

en: Insufficient privilege level to view user information.
kok: वापरप्याली माहिती पळोवपाक अपुरी प्राधान्य पातळी

en: Interface added
kok: इंटरफेस जोडलो

en: Interfaces
kok: इंटरफेस

en: Internal IP
kok: अंतर्गत IP

en: Internal Interface
kok: अंतर्गत इंटरफेस

en: Internal binary
kok: अंतर्गत बायनरी

en: Invalid date format: Using today as default.
kok: अमान्य तारकेचे स्वरूप: मुळाव्यान आज वापरता.

en: Invalid time period. The end date should be more recent than the start date.
kok: अवैध काळ. निमणी तारीक सुरवेच्या तारकेच्या लागीची जाय.

en: Invalid time period. You are requesting data from the future which may not exist.
kok: अमान्य काळ. तुमी भविश्यातली माहिती मागतात जी अस्तित्वांत ना.

en: Items Per Page
kok: दरेक पानावयल्यो वस्तीं

en: Java Opts
kok: जावा ऑप्टस्

en: Job
kok: काम

en: Job Binaries
kok: काम बायनरीज

en: Job Binary Details
kok: काम बायनरी तपशील

en: Job Execution Details
kok: काम कार्यवाही तपशील

en: Job Execution ID
kok: काम कार्यवाही ID

en: Job Type
kok: कामाचो प्रकार

en: Job args
kok: काम args

en: Job configs
kok: काम configs

en: Job created
kok: काम निर्माण जाला

en: Job launched
kok: काम चालू केले

en: Job params
kok: काम params

en: Jobs
kok: कामां

en: Kernel ID
kok: कर्नल ID

en: Key
kok: की

en: Key Pair
kok: की जोड

en: Key Pair Name
kok: की जोडीचे नाव

en: Key Pairs
kok: की जोडी

en: Key Size (bits)
kok: की आकार(बीट्स)

en: Key pair name may only contain letters, numbers, underscores, spaces and hyphens.
kok: की जोड नावांत फकत अक्षरां, संख्या, अंडरस्कोअर, अवकाश आणि विरामचिन्ना आसू येतात.

en: Key pair to use for authentication.
kok: अधिकृतीकरणाखातीर वापरपाची की जोडी.

en: Key-Value Pairs
kok: की-मोल जोडीं

en: Keypair
kok: कीजोडी

en: Kwapi
kok: क्वापी

en: LUKS Volume Snapshots
kok: LUKS आकार स्नॅपशॉट्स

en: LUKS Volumes
kok: LUKS आकार

en: Language
kok: भास

en: Last 15 days
kok: निमणे 15 दिंस

en: Last 30 days
kok: निमणे 30 दिंस

[ctx: Time since the last update]
en: Last Updated
kok: निमणी सुदारिल्ले

en: Last day
kok: निमणो दिंस

en: Last week
kok: निमणो सप्तक

en: Last year
kok: निमणे वर्स

en: Launch
kok: चालू करात

en: Launch Cluster
kok: क्लस्टर चालू करात

en: Launch Database
kok: डेटाबेस चालू करात

en: Launch Instance
kok: इंस्टंस चालू करात

en: Launch On Existing Cluster
kok: सद्याच्या क्लस्टरार चालू करात

en: Launch On New Cluster
kok: नव्या क्लस्टरार चालू करात

en: Launch Stack
kok: स्टॅक चालू करात

en: Launch as Instance
kok: इंस्टंस म्हण चालू करात

en: Launch instance in these security groups.
kok: ह्या सुरक्षा गटांत इन्स्टन्स चालू करात.

en: Launch instance with these networks
kok: ह्या नेटवर्कांसंयत इंस्टंस चालू करात

en: Launch instance with this policy profile
kok: ह्या धोरण प्रोफायलासंयत इंस्टंस चालू करात

en: Launch instances in these security groups.
kok: ह्या सुरक्षा गटांनी इंस्टंसिस चालू करात.

en: Launch instances in this availability zone.
kok: ह्या उपलब्धताय विभागान इंस्टंसिस चालू करात.

en: Launched %(count)s named "%(name)s".
kok: "%(name)s" चे %(count)s चालू केले

en: Launching multiple instances is only supported for images and instance snapshots.
kok: भौ इन्स्टन्स चालू करप हे फकत प्रतिमा आणि इन्स्टन्स स्नॅपशॉटस् खातीर आसा.

en: Length of Injected File Path
kok: इंजेक्टेड फायल वाटेची लांबाय

en: Lifetime units
kok: आजीवन युनिटस्

en: Lifetime units for IKE keys
kok:  IKE कीज् खातीर आजीवन युनिटस्

en: Lifetime value
kok: आजीवन मोल

en: Lifetime value for IKE keys
kok:  IKE कीज् खातीर आजीवन मोल

en: Lifetime value for IKE keys
kok: IKE कीज् खातीर आजीवन मोल

en: Limit
kok: मर्यादा

en: Live Migrate
kok: प्रत्यक्ष स्थलांतर

en: Live Migrate Instance
kok: इन्स्टन्स प्रत्यक्ष स्थलांतरित करात

en: Load Balancer
kok: लोड बॅलन्सर

en: Load Balancer VIP %s
kok: लोड बॅलन्सर VIP %s

en: Load Balancers
kok: बॅलेन्सर चालू करात

en: Load Balancing Method
kok: बॅलन्सिंग पद्दत चालू करात

en: Local
kok: थळावे

en: Local Storage (total)
kok: थळावो साठो (एकूण)

en: Local Storage (used)
kok: थळावो साठो (वापरिल्ले)

en: Log
kok: लॉग

en: MAC Learning State
kok: MAC शिकपाची स्थिती

en: Main Class
kok: मुखेल वर्ग

en: Make Private
kok: खासगी करात

en: Make Public
kok: भौशिक करात

en: Manage Attachments
kok: जोडण्यांचे व्यवस्थापन करात

en: Manage Floating IP Associations
kok: फ्लोटिंग IP जोडण्यांचे व्यवस्थापन करात

en: Manage Hosts
kok: येजमानांचे व्यवस्थापन करात

en: Manage Hosts Aggregate
kok: येजमान एग्रिगेट व्यवस्थापन करात.

en: Manage Hosts within Aggregate
kok: एग्रिगेटामजगतीचे येजमानांचे व्यवस्थापन करात

en: Manage Members
kok: सदस्यांचे व्यवस्थापन करात

en: Manage QoS Spec Association
kok:  QoS Spec जोडणेचे व्यवस्थापन करात

en: Manage Rules
kok: नियमांचे व्यवस्थापन करात

en: Manage Specs
kok: Specs चे व्यवस्थापन करात

en: Manage Volume Attachments
kok: आकार जोडींचे व्यवस्थापन करात

en: Management IP
kok: व्यवस्थापन IP

en: Manual
kok: हस्तुकी

en: MapReduce
kok: मॅपरेड्युस

en: Mapped Fixed IP Address
kok: मॅप्ड निश्चित IP नामो

en: Mapper
kok: मॅपर

en: Max Retries
kok: चडांत चड परतून यत्न

en: Max Retries (1~10)
kok: चडांत चड परतून यत्न (1~10)

en: Max. Size (MB)
kok: कमाल आकार  (MB)

en: Maximum Transmission Unit size for the connection
kok: जोडणेखातीर चडांत चड ट्रान्समिशन युनिट आकार.

en: Maximum number of connections allowed for the VIP or '-1' if the limit is not set
kok: मर्यादा थारायल्ली नासल्यार VIP वो '-1' खातीर परवानगी आशिल्ल्या जोडण्यांची कमाल संख्या

en: Member %s was successfully updated.
kok: सदस्य %s यशस्विपणान सुदारला.

en: Member Details
kok: सदस्य तपशील

en: Member IP address must be specified
kok: सदस्य IP नामो स्पश्ट करपाक जाय

en: Member Source
kok: सदस्य स्त्रोत

en: Member address
kok: सदस्य नामो

en: Member(s)
kok: सदस्य

en: Members
kok: सदस्य

en: Message
kok: संदेश

en: Metadata
kok: मेटाडेटा

en: Metadata Items
kok: मेटाडेटा वस्तीं

en: Metadata successfully updated.
kok: मेटाडेटा यशस्विपणान सुदारला.

en: Meter
kok: मीटर

[ctx: Current status of an Instance]
en: Migrating
kok: विलीन जाता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Migrating
kok: विलीन जाता

en: Migration Policy
kok: विलीनीकरण धोरण

en: Min. Size (MB)
kok: किमान आकार  (MB)

en: Minimum Disk (GB)
kok: किमान डिस्क (GB)

en: Minimum RAM (MB)
kok: किमान  RAM (MB)

en: Modified domain "%s".
kok: डोमेन "%s" बदलात.

en: Modified flavor "%s".
kok: बदलिल्लो फ्लेवर "%s".

en: Modified flavor information, but unable to modify flavor access.
kok: बदलिल्ली फ्लेवर माहिती, पूण फ्लेवर प्रवेश बदलुपाक शकना.

en: Modified instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंस बदल्ला.

en: Modified project "%s".
kok: प्रकल्प "%s" बदल्ला.

en: Modified project information and members, but unable to modify project quotas.
kok: प्रकल्प माहिती आनी सदस्य बदल्ल्यात, पूण प्रकल्प कोटा बदलुपाक शकना.

en: Modify Access
kok: प्रवेश बदलात

en: Modify Consumer
kok: गिरायक बदलात

en: Modify Groups
kok: गट बदलात

en: Modify Quotas
kok: कोटा बदलात

en: Modify Usage Report Parameters
kok: वापर अहवाल परिमाणां बदलात

en: Monitor
kok: निरीक्षक

en: Monitor Details
kok: निरीक्षकाचो तपशील

en: Monitor Type
kok: निरीक्षक प्रकार

en: Monitors
kok: निरीक्षक

en: Month to date
kok: म्हयनो ते तारीक

en: Multicast IP Range
kok: मल्टीकास्ट  IP वळेरी

en: Multicast IPv4 range(e.g. 224.0.1.0-224.0.1.100)
kok: भौभूमीका IPv4 व्याप्ती(देखीक. 224.0.1.0-224.0.1.100)

en: Must specify start of period
kok: काळाची सुरवात स्पश्ट करपाक जाय

en: Name
kok: नाव

en: Name may only contain letters, numbers, underscores, periods and hyphens.
kok: नावान फक्त आशयाची अक्षरां, संख्या, अंडरस्कोअर, विरामचिन्नां आणि उद्गारचिन्ना आसू येता.

en: Name must start with a letter and may only contain letters, numbers, underscores, periods and hyphens.
kok: नाव अक्षरान सुरू जावपाक जाय आणि तातूंत फकत अक्षरां, संख्या, अंडरस्कोअर, पूर्णविराम आणि विरामचिन्नांच आसू येतात.

en: Name of the stack to create.
kok: तयार करपाच्या स्टॅकाचे नाव.

en: Name: %(name)s ID: %(uuid)s
kok: नाव: %(name)s ID: %(uuid)s

en: Native VXLAN
kok: नेटिव्ह VXLAN

en: Network
kok: नेटवर्क

en: Network "%s" was successfully created.
kok: "%s" नेटवर्क यशस्विपणान तयार जाला.

en: Network %s was successfully created.
kok: %s नेटवर्क सफळतरेन तयार जाला.

en: Network %s was successfully updated.
kok: %s नेटवर्क यशस्विपणान सुदारला.

en: Network Address
kok: नेटवर्क नामो

en: Network Address and IP version are inconsistent.
kok: नेटवर्क नामो आणि IP आवृत्तेन सातत्य ना.

en: Network Agents
kok: नेटवर्क एजंटस्

en: Network ID
kok: नेटवर्क ID

en: Network Name
kok: नेटवर्काचे नाव

en: Network Profile
kok: नेटवर्क प्रोफायल

en: Network Profile %s was successfully created.
kok: नेटवर्क प्रोफायल %s यशस्विपणान तयार जाला.

en: Network Profile %s was successfully updated.
kok: नेटवर्क प्रोफायल %s यशस्विपणान सुदारला.

en: Network Profiles could not be retrieved.
kok: नेटवर्क प्रोफायल्स परत मेळोवपाक शकना.

en: Network Topology
kok: नेटवर्क टोपोलॉजी

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24)
kok: CIDR स्वरूपांत नेटवर्क नामो  (देखीक, 192.168.0.0/24)

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)
kok: CIDR स्वरूप (देख. 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48) न नेटवर्क नामो

en: Network list can not be retrieved.
kok: नेटवर्क वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Networking
kok: नेटवर्किंग

[ctx: Task status of an Instance]
en: Networking
kok: नेटवर्किंग

en: Networks
kok: नेटवर्क्स

en: Neutron
kok: न्यूट्रॉन

en: Neutron Management Network
kok: न्यूट्रॉन व्यवस्थापन नेटवर्क

en: Never
kok: केन्नाच ना

en: New DHCP Agent
kok: नवो DHCP एजंट

en: New Flavor
kok: नवो फ्लेवर

en: New Host
kok: नवो येजमान

en: New Size (GB)
kok: नवो आकार (GB)

en: New password
kok: नवो पासवर्ड

en: New size for volume must be greater than current size.
kok: आकारमानाचो नवो आकार सध्याच्या आकारापरस व्हड जाय.

en: New size must be greater than current size.
kok: नवो आकार सद्याच्या आकारापरस व्हड आसपाक जाय.

en: Next
kok: फुडे

en: Next Hops
kok: फुडले हॉप्स

en: No
kok: ना

en: No Host selected.
kok: येजमान निवडील्ले ना.

en: No Hosts found.
kok: येजमान मेळू ना.

en: No Images Available
kok: प्रतिमा उपलब्ध ना

en: No Session Persistence
kok: सत्रां अस्तित्वांत ना

[ctx: Power state of an Instance]
en: No State
kok: स्थिती ना

en: No Templates Available
kok: टेंप्लेट्स उपलब्ध ना

en: No availability zone specified
kok:  उपलब्धताय विभाग स्पश्ट केल्लो ना

en: No availability zones found
kok: उपलब्धताय विभाग मेळू ना

en: No available console found.
kok: उपलब्ध कंसोल मेळू.

en: No available projects
kok: प्रकल्प उपलब्ध ना

en: No backups available
kok: बॅकअप्स उपलब्ध ना

en: No flavors available
kok: फ्लेवर्स उपलब्ध ना

en: No floating IP addresses allocated
kok: फ्लोटिंग IP नामे दिल्ले ना

en: No floating IP pools available
kok: फ्लोटिंग IP पूल्स उपलब्ध ना

en: No floating IPs to disassociate.
kok: जोडणी काडपाक फ्लोटिंग IPs ना.

en: No groups found.
kok: गट मेळू ना.

en: No groups.
kok: गट ना.

en: No host selected.
kok: येजमान निवडील्ले ना.

en: No hosts found.
kok: येजमान मेळू ना.

en: No images available
kok: प्रतिमा उपलब्ध ना

en: No images available.
kok: प्रतिमा उपलब्ध ना.

en: No instances available
kok: इंस्टंसिस उपलब्ध ना

en: No key pairs available
kok: की जोडी उपलब्ध ना

en: No keypair
kok: कीजोडी ना

en: No networks available
kok: नेटवर्क मेळना

en: No options specified
kok: विकल्प स्पश्ट केल्ले ना

en: No other agents available.
kok: हेर एजंट्स उपलब्ध ना.

en: No other hosts available.
kok: हेर येजमान उपलब्ध ना.

en: No ports available
kok: पोर्ट्स उपलब्ध ना

en: No projects found.
kok: प्रकल्प मेळू ना.

en: No projects selected. All projects can use the flavor.
kok: प्रकल्प निवडील्ले ना. सगळे प्रकल्प फ्लेवर्स वापरपाक शकता.

en: No provider is available
kok: पुरोवपी उपलब्ध ना.

en: No security groups available
kok: सुरक्षा गट उपलब्ध ना

en: No security groups enabled.
kok: सुरक्षा गट सक्रिय ना.

en: No security groups found.
kok: सुरक्षा गट मेळू ना.

en: No servers available. To add a member, you need at least one running instance.
kok: सर्वर्स उपलब्ध ना. सदस्य जोडपाक, किमा एक चलपी इंस्टंस जाय.

en: No session persistence
kok: सत्र चिकाटी ना

en: No snapshots available
kok: स्नॅपशॉट उपलब्ध ना

en: No source, empty volume
kok: स्त्रोत ना, रिकामो आकार

en: No subnets available
kok: उपनेट्स उपलब्ध ना

en: No users found.
kok: वापरपी मेळू ना.

en: No users.
kok: वापरपी ना.

en: No volume snapshots available
kok: आकार स्नॅपशॉट्स उपलब्ध ना

en: No volume type
kok: आकाराचो प्रकार

en: No volumes available
kok: आकार उपलब्ध ना

en: Node Group Template Details
kok: नोड गट टेंप्लेट तपशील

en: Node Group Template copy %s created
kok: नोड गट टेंप्लेट प्रत %s तयार केल्या

en: Node Group Templates
kok: नोड गट टेंप्लेट्स

en: Node Groups
kok: नोड गट

en: Node Processes
kok: नोड प्रक्रिया

en: Node group cluster
kok: नोड गट क्लस्टर

en: Non-Members
kok: बिगर-सदस्य

en: None
kok: काय ना

[ctx: Task status of an Instance]
en: None
kok: काय ना

en: Normal
kok: सामान्य

en: Not Assigned
kok: दिंव ना

en: Not Found
kok: मेळू ना

en: Not available
kok: उपलब्ध ना

en: Nova
kok: नोव्हा

en: Number of API requests against swift
kok: स्विफ्टामुखार  API विनंतींची संख्या

en: Number of VCPUs
kok: VCPU ची संख्या

en: Number of containers
kok: कंटेनरांची संख्या

en: Number of incoming bytes
kok: भीतर येवपी बायट्सांची संख्या

en: Number of incoming bytes on the network for a VM interface
kok: VM इंटरफेसाखातीर नेटवर्कावेल्या येवपी बायटस ची संख्या

en: Number of incoming packets for a VM interface
kok:  VM इंटरफेसाखातीर भितर येवपी पॅकेटस्ची संख्या

en: Number of instances to launch.
kok: चालू करपाच्या इंस्टंसिसांची संख्या.

en: Number of objects
kok: वस्तींची संख्या

en: Number of outgoing bytes
kok: भायर वचपी बायट्सांची संख्या

en: Number of outgoing bytes on the network for a VM interface
kok:  VM इंटरफेसाखातीर भायर वचपी बायटांची संख्या

en: Number of outgoing packets for a VM interface
kok:  VM इंटरफेसाखातीर भायर वचपी पॅकेटस्ची संख्या

en: Number of permissible failures before changing the status of member to inactive
kok: सदस्याची स्थिती निष्क्रिय म्हण बदलच्या पयली परवानगी आशिल्ल्या अपेसांची संख्या

en: Number of read requests
kok: वाचपाच्या विनंतेंची संख्या

en: Number of write requests
kok: बरोवपाच्या विनंतेंची संख्या

en: OR Copy/Paste your Private Key
kok: OR तुमची खाजगी की प्रत करात/दसयात

en: Object Details
kok: वस्तीचो तपशील

en: Object Name
kok: वस्तीचे नाव

en: Object Store
kok: वस्त साठो

en: Object was successfully updated.
kok: वस्त यशस्विपणान सुदाल्ल्या.

en: Object was successfully uploaded.
kok: वस्त यशस्विपणान अपलोड जाल्या.

en: Objects
kok: वस्तीं

en: Old Flavor
kok: पोन्नो फ्लेवर

en: On Demand
kok: मागणी वेल्यान

en: Open Port
kok: ओपन पोर्ट

en: OpenStack Flavor
kok: ओपनस्टॅक फ्लेवर

en: Optional Backup Description
kok: वैकल्पिक बॅकअप विवरण

en: Optional Parameters
kok: वैकल्पिक परिमाणां

en: Optional parent backup
kok: वैकल्पिक पालक बॅकअप

en: Optional: Next Hop Addresses (comma delimited)
kok: वैकल्पिक: मुखावेलो थांबो नामे (स्वल्पविराम निर्बंधित)

en: Orchestration
kok: ऑर्केस्ट्रेशन

en: Other
kok: हेर

en: Other Protocol
kok: हेर शिष्टाचार

en: Output
kok: आवटपुट

en: Overlay
kok: ओव्हरले

en: Overview
kok: अवलोकन

en: Page Not Found
kok: पान मेळू ना

en: Parent Backup
kok: पालक बॅकअप

en: Password
kok: पासवर्ड

[ctx: Current status of an Instance]
en: Password
kok: पासवर्ड

en: Password changed. Please log in again to continue.
kok: पासवर्ड बदल्ला. फुडे वचपाक मात्शे परतून लॉग ईन.

en: Password for user "%s"
kok: "%s" वापरप्याखातीर पासवर्ड

en: Passwords do not match.
kok: पासवर्ड जुळना.

[ctx: Swift pseudo folder path]
en: Path
kok: वाट

[ctx: Current status of an Instance]
en: Paused
kok: थारयला

[ctx: Power state of an Instance]
en: Paused
kok: थारयला

[ctx: Task status of an Instance]
en: Pausing
kok: थारयता

en: Peer gateway public IPv4/IPv6 Address or FQDN
kok: पीयर गेटवे भौशिक IPv4/IPv6 नामो वो FQDN

en: Peer gateway public IPv4/IPv6 address or FQDN for the VPN Connection
kok: VPN जोडणेखातीर पीयर गेटवे भौशिक IPv4/IPv6 नामो वो FQDN

en: Peer router identity for authentication (Peer ID)
kok: अधिकृतीकरणाखातीर (पीयर ID) पीयर राऊटर ओळख

en: Peer router identity for authentication. Can be IPv4/IPv6 address, e-mail, key ID, or FQDN
kok: अधिकृतीकरणाखातीर (पीयर ID) पीयर राऊटर ओळख. IPv4/IPv6 नामो, ईमेल, की ID, वो FQDN आसू येता

en: Perfect Forward Secrecy
kok: मुखावेली योग्य गुप्तताय

en: Period
kok: काळ

en: Permit
kok: परवानगी दियात

en: Persist cluster after job exit
kok: काम बंद केल्याउपरांत क्लस्टर उरता

en: Physical Network
kok: प्रत्यक्ष नेटवर्क

en: Physical Network Name
kok: प्रत्यक्ष नेटवर्क नाव

en: Pig
kok: पीग

en: Please choose a HTTP method
kok: मात्शी HTTP पद्धत निवडात

en: Please enter a single value (e.g. 200), a list of values (e.g. 200, 202), or range of values (e.g. 200-204)
kok: मात्शे एकोडे मोल (देख. 200), मोलांची वळेरी (देख. 200, 202) वो मोलांची व्याप्ती (देख. 200-204) दियात

en: Please specify a %s using only one source method.
kok: फकत एक स्त्रोत पद्धत वापरपी %s मात्शे स्पश्ट करात.

en: Please specify an URL
kok: मात्शे  URL स्पश्ट करात

en: Please try again later [Error: %s].
kok: मात्शे मागीर यत्न करात [एरर: %s].

en: Plugin
kok: प्लगईन

en: Plugin Name
kok: प्लगईनाचे नाव

en: Plugin name
kok: प्लगईनाचे नाव

en: Plugins
kok: प्लगईन्स

en: Policies
kok: धोरणां

en: Policy
kok: धोरण

en: Policy %s was successfully updated.
kok: %s धोरण यशस्विपणान सुदारला.

en: Policy Profile
kok: धोरण प्रोफायल

en: Policy Profiles
kok: धारेण प्रोफायल

en: Pool
kok: पूल

en: Pool %s was successfully updated.
kok: %s पूल यशस्विपणान सुदारला.

en: Pool Details
kok: पूल तपशील

en: Pools
kok: पूल्स

en: Port
kok: पोर्ट

en: Port %s was successfully created.
kok: %s पोर्ट यशस्विपणान तयार जाला.

en: Port %s was successfully updated.
kok: %s पोर्ट यशस्विपणान सुदारला.

en: Port Details
kok: पोर्ट तपशील

en: Port Range
kok: पोर्ट व्याप्ती

en: Port list can not be retrieved.
kok: पोर्ट वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Port to be associated
kok: जोडपाचो पोर्ट

en: Ports
kok: पोर्ट्स

en: Post-Creation
kok: निर्मणे-उपरांत

en: Power State
kok: ऊर्जा स्थिती

en: Power consumption
kok: वीज वापर

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering Off
kok: बंद करता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering On
kok: चालू करता

en: Pre-Shared Key (PSK) string
kok: पयली-वाटिल्ली की (PSK) स्ट्रींग

[ctx: Task status of an Instance]
en: Preparing Resize or Migrate
kok: नव्या आकाराची वो स्थलांतराची तयारी करता

en: Primary Project
kok: प्राथमिक प्रकल्प

en: Private
kok: खाजगी

en: Private Key File
kok: खासगी की फायल

en: Processes
kok: प्रक्रिया

en: Processes to be launched in node group
kok: नोड गटान चालू करपाच्यो प्रक्रिया

en: Project
kok: प्रकल्प

en: Project & User
kok: प्रकल्प & वापरपी

en: Project Groups
kok: प्रकल्प गट

en: Project ID
kok: प्रकल्प ID

en: Project Information
kok: प्रकल्पाची माहिती

en: Project Members
kok: प्रकल्प सदस्य

en: Project Name
kok: प्रकल्पाचे नाव

en: Project Usage
kok: प्रकल्प वापर

en: Projects
kok: प्रकल्प

en: Projects could not be retrieved.
kok: प्रकल्प परत मेळोवपाक शकना.

en: Projects:
kok: प्रकल्प:

en: Protected
kok: सुरक्षित

en: Protocol
kok: शिष्टाचार

en: Protocol Port
kok: शिष्टाचार पोर्ट

en: Protocol for the firewall rule
kok: फायरवॉल नियमाखातीर शिष्टाचार

en: Provider
kok: पुरोवपी

en: Provider Network Type
kok: दिवपी नेटवर्क प्रकार

en: Provider for Load Balancer is not supported
kok: लोड बॅलन्सराक दिवप्याक फाटबळ ना

en: Pseudo-folder Name
kok: नकली - फोल्डराचे नाव

en: Pseudo-folder was successfully created.
kok: सूडो-फोल्डर यशस्विपणान तयार जाला.

en: Public
kok: भौशिक

en: Public Key
kok: भौशिक की

en: QCOW2 - QEMU Emulator
kok: QCOW2 - QEMU इम्यूलेटर

en: QoS Spec Consumer
kok: QoS Spec गिरायक

en: QoS Spec consumer value must be different than the current consumer value.
kok: QoS Spec गिरायक मोल सद्याच्या गिरायक मोलापरस वेगळे आसपाक जाय.

en: QoS Spec to be associated
kok: जोडपाचे QoS Spec

en: Quota
kok: कोटा

en: Quota Name
kok: कोटाचे नाव

en: Quota exceeded for resource router.
kok: संसाधन राऊटराखातीर कोटा वाडला.

en: Quota value(s) cannot be less than the current usage value(s): %s.
kok: कोटा मोल(लां) सद्याचे वापर मोल(लां) परस कमी आसपाक जाय ना: %s.

en: Quotas
kok: कोटा

en: RAM (total)
kok: RAM (एकूण)

en: RAM (used)
kok: RAM (वापरिल्ले)

en: RAM(Available: %(avail)s, Requested: %(req)s)
kok: RAM(उपलब्ध: %(avail)s, विनंती केला: %(req)s)

en: Ramdisk ID
kok: रॅमडिस्क ID

en: Raw
kok: कच्चे

[ctx: Image format for display in table]
en: Raw
kok: कच्चे

en: Reason
kok: कारण

[ctx: Action log of an instance]
en: Reboot
kok: परत बूट करात

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Reboot
kok: परत बूट करात

[ctx: Current status of an Instance]
en: Reboot
kok: परत बूट करात

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebooting
kok: परत बूट करता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebooting Hard
kok: हार्ड रिबूटिंग

[ctx: Action log of an instance]
en: Rebuild
kok: परतून बांदणी

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rebuild
kok: परतून बांदणी

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Block Device Mapping
kok: ब्लॉक उपकरण मॅपिंग रिबिल्ड

en: Rebuild Instance
kok: इन्स्टन्स परत बांदात

en: Rebuild Password
kok: पासवर्ड परतून बांधात

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Spawning
kok: स्पॉनिंग रिबिल्ड

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuilding
kok: परतून बांदता

en: Rebuilding instance %s.
kok: %s इंस्टंस परत बांदता.

en: Reducer
kok: रेड्युसर

en: Regions:
kok: प्रदेश:

en: Register Image
kok: प्रतिमेची नोंद करात

en: Relative part of requests this pool member serves compared to others
kok: हेरांच्या तुलनेंत हो पूल सदस्य सेवा करता त्या विनंतींचो संबंधित भाग

en: Relative part of requests this pool member serves compared to others. 
    The same weight will be applied to all the selected members and can be modified later. Weight must be in the range 1 to 256.
kok: हेरांच्या तुलनेंत ह्या पूल सदस्यान केल्ल्या विनंतींचो संबंदित भाग. 
    हेच वजन सगळ्या निवडिल्ल्या सदस्यांक लागू जातले आणि ते उपरांत  बदलू येता. वजन 1 ते 256 च्या व्याप्तीन आसूंक जाय.

en: Relaunch On Existing Cluster
kok: सद्याच्या क्लस्टरार परत चालू करात

en: Relaunch On New Cluster
kok: नव्या क्लस्टरार परत चालू करात

en: Remote
kok: रिमोट

en: Remote peer subnet(s)
kok: रिमोट पीयर उपनेट(ट्स)

en: Remote peer subnet(s) address(es) with mask(s) in CIDR format separated with commas if needed (e.g. 20.1.0.0/24, 21.1.0.0/24)
kok: गरज आसल्यार CIDR स्वरूपान स्वल्पविरामान वेगळे केल्ले म्होवाळे(ळ्यां)संयत रिमोट पीयर उपनेट(ट्स) नामो(मे) (देखीक. 20.1.0.0/24, 21.1.0.0/24)

en: Remove Rule
kok: नियम काडात

en: Remove Rule from Policy
kok: धोरणातल्यान नियम काडात

en: Request ID
kok: विनंती ID

en: Required for APP_COOKIE persistence; Ignored otherwise.
kok: APP_COOKIE सातत्याखातीर गरजेचे; ना जाल्यार दुर्लक्ष.

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rescue
kok: सोडयात

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rescuing
kok: सोडयता

en: Resize
kok: परत आकार दियात

[ctx: Action log of an instance]
en: Resize
kok: परत आकार दियात

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Resize
kok: परत आकार दियात

en: Resize Database Volume
kok: डेटाबेस आकारमानाक नवो आकार दियात.

en: Resize Instance
kok: इंस्टंसाक परत आकार दियात

en: Resize Volume
kok: आकारमानाक नवो आकार दियात

[ctx: Current status of an Instance]
en: Resize/Migrate
kok: परत आकार दियात/स्थलांतरित करात

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resized or Migrated
kok: परत आकार दिला वो स्थलांतरित केला

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resizing or Migrating
kok: परत आकार दिता वो विलीन करता

en: Resizing volume "%s"
kok: "%s" आकारमानाक नवो आकार दियात.

en: Resource
kok: संसाधन

en: Resource Usage
kok: संसाधन वापर

en: Resources
kok: संसाधनां

en: Resources Usage Overview
kok: संसाधन वापर अवलोकन

en: Restore Backup
kok: बॅकअप परत दवरात

en: Restore Backup to Volume
kok: आकाराक बॅकअप परत करात

en: Restore Volume Backup
kok: आकार बॅकअप परतून मेळयात

en: Restore a Volume Backup
kok: आकार बॅकअप परत करात

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Restoring
kok: परत सारके करता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Restoring
kok: परत सारके करता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resuming
kok: परत येता

en: Retrieve Instance Password
kok: इंस्टंस पासवर्ड  परत मेळयात.

en: Retrieve Password
kok: पासवर्ड परत मेळयात

en: Revert Resize/Migrate
kok: नवो आकार/स्थलांतर रद्द करात

[ctx: Current status of an Instance]
en: Revert Resize/Migrate
kok: नवो आकार/स्थलांतर रद्द करात

[ctx: Task status of an Instance]
en: Reverting Resize or Migrate
kok: परत आकार दिवपान वो स्थलांतरित करपान परत येता

en: Role
kok: भूमीका

en: Role ID
kok: भूमीका ID

en: Role Name
kok: भूमीकेचे नाव

en: Role created successfully.
kok: भूमीका यशस्विपणान तयार जाल्या.

en: Role updated successfully.
kok: भूमीका यशस्विपणान सुदाल्ल्या.

en: Roles
kok: भूमीका

en: Rollback On Failure
kok: फसल्यार परतून व्हरात

en: Root Disk
kok: रूट डिस्क

en: Root Disk (GB)
kok: रूट डिस्क (GB)

en: Router
kok: राऊटर

en: Router %s was successfully created.
kok: %s राऊटर यशस्विपणान तयार जाला.

en: Router %s was successfully updated.
kok: %s राऊटर यशस्विपणान सुदारला.

en: Router Details
kok: राऊटर तपशील

en: Router ID
kok: राऊटर ID

en: Router Name
kok: राऊटराचे नाव

en: Router Rules
kok: राऊटर नियम

en: Router Rules Grid
kok: राऊटर नेम ग्रीड

en: Router Type
kok: राऊटराचो प्रकार

en: Router rule added
kok: राऊटर नियम जोडला

en: Routers
kok: राऊटर्स

en: Rule
kok: नियम

en: Rule %(rule)s was successfully inserted to policy %(policy)s.
kok: %(rule)s नियम यशस्विपणान %(policy)s धोरणान घाला.

en: Rule %(rule)s was successfully removed from policy %(policy)s.
kok:  %(rule)s नियम यशस्विपणान %(policy)s धोरणातल्यान काडला

en: Rule %s was successfully updated.
kok: %s नियम यशस्विपणान सुदारला.

en: Rules
kok: नियम

[ctx: Power state of an Instance]
en: Running
kok: चलता

en: Save
kok: जतनाय करात

en: Save Changes
kok: बदलांची जतनाय करात

en: Saved extra spec "%s".
kok: अदिक spec "%s" ची जतनाय जाल्या.

en: Saved spec "%s".
kok: spec "%s" ची जतनाय जाल्या.

en: Scale
kok: प्रमाण

en: Scale Cluster
kok: क्लस्टर प्रमाणित करात

en: Scale cluster operation failed
kok: क्लस्टर प्रमाणित करप कारवाय असफळ

en: Scaled cluster successfully started.
kok: प्रमाणित क्लस्टर यशस्विपणान सुरू जालो.

en: Scheduled backup "%(name)s".
kok: थारायल्लो बॅकअप "%(name)s".

en: Scheduled deletion of %(data_type)s
kok: %(data_type)s चे थारायल्ले काडून उडोवप

en: Scheduled resize of instance "%s".
kok:  "%s" इन्स्टन्साचो थारिल्लो नवो आकार

[ctx: Task status of an Instance]
en: Scheduling
kok: नेमून दिता

en: Script Data
kok: लिपी डेटा

en: Script File
kok: लिपी फायल

en: Script name
kok: स्क्रिप्टाचे नाव

en: Script text
kok: स्क्रिप्ट मजकूर

en: Security Group
kok: सुरक्षा गट

en: Security Group Rules
kok: सुरक्षा गट नियम

en: Security Groups
kok: सुरक्षा गट

en: Segment Range
kok: भागाची व्याप्ती

en: Segment Type
kok: विभाग प्रकार

en: Segmentation ID
kok: विभागीकरण ID

en: Select IKE Policy
kok: IKE धोरण निवडात

en: Select IPSec Policy
kok: IPSec धोरण निवडात

en: Select Image
kok: प्रतिमा निवडात

en: Select Instance Snapshot
kok: इंस्टंस स्नॅपशॉट निवडात

en: Select Script Source
kok: स्क्रिप्ट स्त्रोत निवडला

en: Select Subnet
kok: उपनेट निवडात

en: Select Template
kok: टेंप्लेट निवडात

en: Select VPN Service
kok: VPN सेवा निवडात

en: Select Volume
kok: आकार निवडात

en: Select Volume Snapshot
kok: आकार स्नॅपशॉट निवडात

en: Select a Method
kok: पद्धत  निवडात

en: Select a Monitor
kok:  निरीक्षक निवडात

en: Select a New Flavor
kok: नवो फ्लेवर निवडात

en: Select a Policy
kok: धोरण निवडात

en: Select a Pool
kok: पूल निवडात

en: Select a Protocol
kok: शिष्टाचार निवडात

en: Select a Router
kok: राऊटर निवडात

en: Select a Subnet
kok: उपनेट निवडात

en: Select a backup to restore
kok: परत करपाक बॅकअप निवडात

en: Select a health monitor of %s
kok: %s चो आरोग्य निरीक्षक निवडात

en: Select a key pair
kok: की जोडी निवडात

en: Select a monitor template for %s
kok: %s खातीर निरीक्षक टेंप्लेट निवडात

en: Select a new agent
kok: नवो एजंट निवडात

en: Select a new host
kok: नवो येजमान निवडात

en: Select a new template to re-launch a stack.
kok: स्टॅक परत चालू करपाक नवे टेंप्लेट जोडात.

en: Select a port
kok: पोर्ट निवडात

en: Select a profile
kok: प्रोफायल निवडात

en: Select a project
kok: प्रकल्प निवडात

en: Select a target host
kok: लक्ष्य येजमान निवडात

en: Select a template to launch a stack.
kok: स्टॅक चालू करपाक टेंप्लेट निवडात.

en: Select an IP address
kok:  IP नामो निवडात

en: Select an instance
kok: इंस्टंस निवडात

en: Select an instance to attach to.
kok: क जोडपाक इंस्टंस निवडात.

en: Select backup
kok: बॅकअप निवडात

en: Select datastore type and version
kok: डेटास्टोराचो प्रकार आणि आवृत्ती निवडात.

en: Select format
kok: स्वरूप निवडात

en: Select from active instances
kok: सक्रिय इंस्टंसिसातल्यान निवडात

en: Select members for this pool
kok: ह्या पूलाखातीर सदस्य निवडात

en: Select network
kok: नेटवर्क निवडात

en: Select networks for your instance.
kok: तुमच्या इंस्टंसाखातीर नेटवर्क्स निवडात.

en: Select parent backup
kok: पालक बॅकअप निवडात

en: Select plugin and hadoop version
kok: प्लगइन आणि हाडूप आवृत्ती निवडात

en: Select plugin and hadoop version for cluster
kok: क्लस्टराखातीर प्लगइन आमि हाडूप आवृत्ती निवडात.

en: Select plugin and hadoop version for cluster template
kok: क्लस्टर टेम्प्लेटीखातीर प्लगइन आणि हाडूप आवृत्ती निवडात

en: Select rules for your policy.
kok: तुमच्या धोरणाखातीर नियम निवडात.

en: Select source
kok: स्त्रोत निवडात

en: Select the projects where the flavors will be used. If no projects are selected, then the flavor will be available in all projects.
kok: फ्लेवर्स वापरले वतले ते प्रकल्प निवडात. प्रकल्प निवडले ना जाल्यार, फ्लेवर सगळ्या प्रकल्पांनी उपलब्ध जातलो.

en: Selected Hosts
kok: निवडील्ले येजमान

en: Selected Projects
kok: निवडील्ले प्रकल्प

en: Selected hosts
kok: निवडील्ले येजमान

en: Server error
kok: सर्वर एरर

en: Service
kok: सेवा

en: Service Configurations
kok: सेवा संरचनाय

en: Service Endpoint
kok: सेवा एंडपॉयंट

en: Services
kok: सेवा

en: Services Down
kok: सेवा सकयल

en: Services Up
kok: सेवा वयर

en: Session Persistence
kok: सत्र चिकाटी

en: Set Domain Context
kok: डोमेन संदर्भ थारायात

en: Set Gateway
kok: गेटवे थारायात

en: Set as Active Project
kok: सक्रिय प्रकल्प म्हण थारायात

en: Set maximum quotas for the project.
kok: प्रकल्पाखातीर कमाल कमाल कोटा थारायात.

en: Settings
kok: स्थापितां

en: Settings saved.
kok: स्थापितांची जतनाय जाल्या.

en: Shared
kok: वाटिल्ली

en: Shared Storage
kok: वाटिल्लो साठो

en: Shared with Me
kok: म्हजेसंयत वाटला

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved
kok: दाळिल्ले

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved Offloaded
kok: दाळिल्ले ऑफलोडेड

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving
kok: दाळता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Pending Upload
kok: अपलोड न जाल्ली प्रतिमा दाळता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Uploading
kok: प्रतिमा अपलोडिंग दाळता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Offloading
kok: दाळिल्ले ऑफलोडिंग करता

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Down
kok: बंद करात

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Off
kok: बंद कर

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shutoff
kok: बंद करात

en: Sign Out
kok: सायन आवट

en: Size
kok: आकार

en: Size (GB)
kok: आकार (GB)

en: Size of image to launch.
kok: चालू करपाच्या प्रतिमेचो आकार.

en: Size of the volume in GB.
kok: आकारमानाचो आकार GB न.

en: Size of volume
kok: प्रमाणाचो आकार

en: Slash is not an allowed character.
kok: स्लॅशाक परवानगी ना.

en: Slashes are allowed, and are treated as pseudo-folders by the Object Store.
kok: स्लॅशाक परवानगी आसा, आनी वस्त साठो तांका सूडो-फोल्डर म्हण वागता.

en: Snapshot
kok: स्नॅपशॉट

[ctx: Type of an image]
en: Snapshot
kok: स्नॅपशॉट

en: Snapshot "%(name)s" created for instance "%(inst)s"
kok: "%(inst)s"  इंस्टंसाखातीर "%(name)s" स्नॅपशॉट तयार केला

en: Snapshot Name
kok: स्नॅपशॉटाचे नाव

en: Snapshot source must be specified
kok: स्नॅपशॉटाचो स्त्रोत स्पश्ट करपाक जाय

[ctx: Task status of an Instance]
en: Snapshotting
kok: स्नॅपशॉटिंग

[ctx: Current status of an Instance]
en: Soft Deleted
kok: सॉफ्ट काडून उडयल्ले

[ctx: Task status of an Instance]
en: Soft Deleting
kok: सॉफ्ट काडून उडयता

en: Something went wrong!
kok: किदे तरी चुकले

en: Source CIDR
kok: स्त्रोत CIDR

en: Source IP
kok: स्त्रोत IP

en: Source IP Address/Subnet
kok: स्त्रोत IP नामो/उपनेट

en: Source IP address or subnet
kok: स्त्रोत IP नामो वो उपनेट

en: Source Port
kok: स्त्रोत पोर्ट

en: Source Port/Port Range
kok: स्त्रोत पोर्ट/पोर्ट व्याप्ती

en: Source password
kok: स्त्रोत पासवर्ड

en: Source port (integer in [1, 65535] or range in a:b)
kok: स्त्रोत पोर्ट (पूर्णांक  [1, 65535] न वो  a:b व्याप्तीन)

en: Source username
kok: स्त्रोत वापरप्याचेनाव

en: Spark
kok: स्पार्क

[ctx: Task status of an Instance]
en: Spawning
kok: स्पॉनिंग

en: Specifies how IPv6 addresses and additional information are configured. We can specify SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 stateless provided by OpenStack, or specify no option. 'No options specified' means addresses are configured manually or configured by a non-OpenStack system.
kok: IPv6 नामो आणि अदिक माहिती कशी संरचनाय करता हे स्पश्ट करता. आमच्यान ओपनस्टॅकान दिल्ली SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 स्टेटलेस स्पश्ट करू येता वो विकल्प ना स्पश्ट करात.  'विकल्प ना स्पश्ट केला' म्हळ्यार नामे मॅन्युअली संरचनाय जातले वो बिगर - ओपनस्टॅक व्यवस्थेवरवी संरचनाय जातले.

en: Specify "Network Address"
kok:  "नेटवर्क नामो" स्पश्ट करात

en: Specify "Network Address" or clear "Create Subnet" checkbox.
kok: "नेटवर्क नामो" स्पश्ट करात वो "उपनेट तयार करात" चेकबॉक्स साफ करात.

en: Specify IP address of gateway or check "Disable Gateway".
kok: गेटवेचो IP नामो स्पश्ट करात वो  "गेटवे अक्षम" चेर खूण करात.

en: Specify VIP
kok:  VIP स्पश्ट करात

en: Specify a free IP address from the selected subnet
kok: निवडिल्ल्या उपनेटातल्यान फुकट IP नामो स्पश्ट करात

en: Specify additional attributes for the subnet.
kok: उपनेटाखातीर अदिक गुणधर्म स्पश्ट करात.

en: Specify an IP address for the interface created (e.g. 192.168.0.254).
kok: तयार केल्ल्या इंटरफेसाक IP नामो स्पश्ट करात (देखीक. 192.168.0.254).

en: Specify member IP address
kok: सदस्य IP नामो स्पश्ट करात

en: Stack Events
kok: स्टॅक घडणूकों

en: Stack ID
kok: स्टॅक ID

en: Stack Name
kok: स्टॅकाचे नाव

en: Stack Resource
kok: स्टॅक संसाधन

en: Stack Resource Type
kok: स्टॅक संसाधन प्रकार

en: Stack Resources
kok: स्टॅक संसाधनं

en: Stack creation started.
kok: स्टॅक निर्मणी सुरू जाल्या.

en: Stack creation timeout in minutes.
kok: दाळ निर्मणी टायमआवट मिनटांनी

en: Stack update started.
kok: स्टॅक सुदार सुरू जाला.

en: Stacks
kok: स्टॅक्स

[ctx: Action log of an instance]
en: Start
kok: सुरवात

en: Start Time
kok: सुरवातीचो वेळ

en: Start address is larger than end address (value=%s)
kok: सुरवेचो नामो निमण्या नाम्यापरस व्हड आसा (मोल=%s)

en: Start and end addresses must be specified (value=%s)
kok: सुरवेचो आनी निमणो नामो स्पश्ट करपाक जाय (मोल=%s)

en: Start must be earlier than end of period.
kok: सुरवात ही शेवटाच्या पयली आसपाक जाय.

en: Starting evacuation from %(current)s to %(target)s.
kok: %(current)s चे तल्यान %(target)s रिकामे करप सुरू करात.

en: State
kok: राज्य

en: Status
kok: स्थिती

en: Status =
kok: स्थिती =

en: Status Reason
kok: स्थितीचे कारण

en: Storage location
kok: साठो थळ

en: Storage type
kok: साठ्याचो प्रकार

en: Streaming MapReduce
kok: मॅपरेड्युस स्ट्रिमिंग करता

en: Sub Type
kok: उप प्रकार

en: Sub Type Value (Manual Input)
kok: उप प्रकार मोल (मॅन्युअल इनपुट)

en: Subnet
kok: उपनेट

en: Subnet "%s" was successfully created.
kok: "%s" उपनेट यशस्विपणान तयार जाला.

en: Subnet "%s" was successfully updated.
kok: "%s" उपनेट यशस्विपणान सुदारला.

en: Subnet Details
kok: उपनेट तपशील

en: Subnet Name
kok: उपनेटाचे नाव

en: Subnet list can not be retrieved.
kok: उपनेट वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Subnets
kok: उपनेट्स

en: Subnets Associated
kok: संबंधित उपनेट्स

en: Successfully added rule: %s
kok: यशस्विपणान नियम जोडला: %s

en: Successfully associated floating IP: %s
kok: यशस्विपणान फ्लोटिंग IP जोडल्यात: %s

en: Successfully created QoS Spec: %s
kok: यशस्विपणान तयार जाला QoS Spec: %s

en: Successfully created encryption for volume type: %s
kok: यशस्विपणान आकार प्रकाराखातीर एनक्रिप्शन तयार केला: %s

en: Successfully created security group: %s
kok: यशस्विपणान सुरक्षा गट तयार केला: %s

en: Successfully created volume type: %s
kok: यशस्विपणान तयार जाला आकार प्रकार: %s

en: Successfully disassociated Floating IP: %s
kok: यशस्विपणान फ्लोटिंग IP ची जोडणी काडल्या : %s

en: Successfully disassociated floating IP: %s
kok: यशस्विपणान फ्लोटिंग IP ची जोडणी काडल्या: %s

en: Successfully imported public key: %s
kok: यशस्विपणान भौशिक की आयात केल्या: %s

en: Successfully modified QoS Spec consumer.
kok: QoS Spec गिरायक यशस्विपणान बदल्ला.

en: Successfully restored backup %(backup_name)s to volume with id: %(volume_id)s
kok: सफळ रीतीन परत केल्लो बॅकअप %(backup_name)s ते आयडीसह आकारमान: %(volume_id)s

en: Successfully sent the request to change the volume type to "%(vtype)s" for volume: "%(name)s"
kok: "%(name)s" :प्रकाराखातीर  "%(vtype)s" आकारमान प्रकार बदलपाची विनंती सफळ रीतीन धाडली.

en: Successfully sent the request to upload volume to image for volume: "%s"
kok: आकारमानाखातीर प्रतिमेन आकारमान अपलोड करपाची विनंती यशस्विपणान धाडल्या: "%s"

en: Successfully updated QoS Spec association.
kok: QoS Spec जोडणी यशस्विपणान सुदाल्ल्या.

en: Successfully updated aggregate: "%s."
kok: एग्रिगेट : "%s." सफळ रीतीन सुदारलो

en: Successfully updated container access to private.
kok: खासगींत कंटेनर प्रवेश सफळ रीतीन सुदारलो

en: Successfully updated container access to public.
kok: कंटेरन भौशिक प्रवेश सफळ रीतीन सुदारलो.

en: Successfully updated image.
kok: प्रतिमा यशस्विपणान सुदाल्ल्या.

en: Successfully updated security group: %s
kok: यशस्विपणान सुरक्षा गट सुदारला: %s

en: Successfully updated volume snapshot status: "%s".
kok: आकार स्नॅपशॉट स्थिती: "%s" यशस्विपणान सुदारल्या.

en: Successfully updated volume status to "%s".
kok: आकार स्थिती यशस्विपणान "%s" न सुदाल्ल्या.

en: Supported Versions
kok: फाटबळ आशिल्ल्यो आवृत्त्यो

[ctx: Current status of an Instance]
en: Suspended
kok: रद्द केले

[ctx: Power state of an Instance]
en: Suspended
kok: रद्द केले

[ctx: Task status of an Instance]
en: Suspending
kok: रद्द करता

en: Swap Disk
kok: स्वॅप डिस्क

en: Swap Disk (MB)
kok: स्वॅप डिस्क (MB)

en: Swift
kok: स्विफ्ट

en: Swift_meters
kok: स्विफ्ट_मीटर्स

en: System
kok: व्यवस्था

en: System Information
kok: व्यवस्था माहिती

en: Tags
kok: टॅग्ज

en: Target Host
kok: लक्ष येजमान

en: Task
kok: काम

en: Template
kok: टेंप्लेट

en: Template Data
kok: टेंप्लेट डेटा

en: Template File
kok: टेंप्लेट फायल

en: Template Name
kok: टेंप्लेटाचे नाव

en: Template Source
kok: टेंप्लेट स्त्रोत

en: Template URL
kok: टेंप्लेट URL

en: The "from" port number is invalid.
kok: "कडल्यान" पोर्ट क्रमांक अमान्य.

en: The "to" port number is invalid.
kok: "क" पोर्ट क्रमांक अमान्य.

en: The "to" port number must be greater than or equal to the "from" port number.
kok: "कडे" पोर्ट क्रमांक "कडल्यान" पोर्ट क्रमांकापरस व्हडलो वो समान आसपाक जाय.

en: The 'operation' parameter for get_feature_permission '%(feature)s' is invalid. It should be one of %(allowed)s
kok: parameter for get_feature_permission '%(feature)s' खातीरचे 'कारवाय' परिणाम अवैध. ते  %(allowed)s ल्ल्यांतले एक आसपाक जाय.

en: The Aggregate was updated.
kok: एग्रिगेट सुदारलो.

en: The ICMP code is invalid.
kok:  ICMP कोड अमान्य.

en: The ICMP code not in range (-1, 255)
kok:  ICMP कोड (-1, 255) व्याप्तीन ना

en: The ICMP type is invalid.
kok:  ICMP प्रकार अमान्य.

en: The ICMP type not in range (-1, 255)
kok:  ICMP प्रकार (-1, 255) व्याप्तीन ना

en: The ID "%s" is already used by another flavor.
kok: "%s" ID पयलीच हेर फ्लेवरान वापल्ला.

en: The Key Pair name that was associated with the instance
kok: इंस्टंसाकडे संबंधित की जोडीचे नाव

en: The Volume size is too small for the '%(image_name)s' image and has to be greater than or equal to '%(smallest_size)d' GB.
kok: '%(image_name)s' प्रतिमेखातीर आकारमान आकार खूप ल्हान आसा आनी '%(smallest_size)d' GB परस व्हडले वो समान आसपाक जाय.

en: The container cannot be deleted since it is not empty.
kok: कंटेनर काडून उडोवपाक शकना कारण तो रिकमी ना.

en: The flavor '%(flavor)s' is too small for requested image.
    Minimum requirements: %(min_ram)s MB of RAM and %(min_disk)s GB of Root Disk.
kok: निवंती केल्ल्या प्रतिमेखातीर फ्लेवर '%(flavor)s' खूप ल्हान आसा.
    किमान गरजों: %(min_ram)s MB  RAM तली आनी %(min_disk)s GB रूट डिस्कातली.

en: The instance is preparing the live migration to host "%s".
kok: इन्स्टन्स "%s" येजमान मजगती प्रत्यक्ष स्थलांतराची तयारी करता.

en: The instance password encrypted with your public key.
kok: तुमच्या भौशिक की संयत एनक्रिप्ट केल्लो इंस्टंस पासवर्ड.

en: The minimum disk size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
kok: प्रतिमा बूट करपाक गरजेचो डिस्काचो किमान आकार. स्पश्ट करू ना जाल्यार, हे मोल मुळाव्यान 0 (किमान ना).

en: The minimum memory size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
kok: प्रतिमा बूट करपाक गरजेची किमान मेमरी. स्पश्ट करू ना जाल्यार, हे मोल मुळाव्यान 0 (किमान ना).

en: The name "%s" is already used by another flavor.
kok: "%s" नाव पयलीच हेर फ्लेवरान वापल्ला.

en: The name "%s" is already used by another host aggregate.
kok:  "%s" नावहेर येजमान एग्रिगेटान पयलीच वापरला.

en: The name of the physical network over which the virtual network is implemented.
kok: जाचेर व्हर्च्युअल नेटवर्काची अंमलबजावणी केल्या त्या प्रत्यक्ष नेटवर्काचे नाव.

en: The page you were looking for doesn't exist
kok: तुमी पळयतात ते पान अस्तित्वान ना.

en: The physical mechanism by which the virtual network is implemented.
kok: व्हर्च्युअल नेटवर्काची अंमलबजावणी करपी प्रत्यक्ष यंत्रणा.

en: The pseudo folder cannot be deleted since it is not empty.
kok: सूडो फोल्डर काडून उडोवपाक शकना कारण तो रिकमी ना.

en: The raw contents of the environment file.
kok: वातावरण फायलीचो रॉ आशय.

en: The raw contents of the template.
kok: टेंप्लेटाचो रॉ आशय

en: The requested feature '%(feature)s' is unknown. Please make sure to specify a feature defined in FEATURE_MAP.
kok: विनंती केल्ले वैशिश्ट्य '%(feature)s' खबर ना. FEATURE_MAP न व्याख्या केल्ले वैशिश्ट्य स्पश्ट करपाक विसरू नाकात

en: The requested instance cannot be launched. The following requested resource(s) exceed quota(s): %s.
kok: विनंती केल्लो इंस्टंस चालू करपाक शकना. मुखावयले विनंती केल्ले संसाधन(नां) कोटा(ज) परस चड आसा: %s.

en: The requested instance port is already associated with another floating IP.
kok: विनंती केल्लो इंस्टंस पोर्ट पयलीच हेर फ्लोटिंग IP संयत जोडला.

en: The specified port is invalid.
kok: स्पश्ट केल्लो पोर्ट अमान्य.

en: The state to start in.
kok: सुरवात करपाची स्थिती

en: The state to start the network in.
kok: ज्या स्थितीन नेटवर्क सुरू करपाची ती.

en: The subnet in the Network Address is too small (/%s).
kok: नेटवर्क नाम्यातले उपनेट खूप ल्हान (/%s) आसा

en: The volume size cannot be less than the image minimum disk size (%sGB)
kok: हो आकारमान आकार प्रतिमेच्या किमान डिस्क आकारापरस कमी आसपाक शकना  (%sGB)

en: The volume size cannot be less than the image size (%s)
kok: हो आकारमान आकार प्रतिमा आकारापरस कमी आसपाक शकना  (%s)

en: The volume size cannot be less than the snapshot size (%sGB)
kok: हो आकारमान आकार स्नॅपशॉट आकारापरस कमी आसपाक शकना  (%sGB)

en: The volume size cannot be less than the source volume size (%sGB)
kok: हो आकारमान आकार स्त्रोत आकारमान आकारापरस कमी आसपाक शकना  (%sGB)

en: There are no meters defined yet.
kok: मीटर आजून स्पश्ट केल्ले नात.

en: There is not enough capacity for this flavor in the selected availability zone. Try again later or select a different availability zone.
kok: निवडील्ल्या उपलब्धताय विभागान ह्या फ्लेवराक जायती क्षमता ना. मागीर यत्न करात वो दुसरो उपलब्धताय विभागा निवडात.

en: There was a problem parsing the %(prefix)s: %(error)s
kok: %(prefix)s: %(error)s पार्सिंग करतास्तना आडमेळ आयली.

en: This is required for operations to be performed throughout the lifecycle of the stack
kok: साठ्याच्या जीवितभर कारवाय करपाखातीर हाची गरज आसा.

en: This name is already taken.
kok: हे नाव पयलीसांवन आसा.

en: This volume is currently attached to an instance. In some cases, creating a snapshot from an attached volume can result in a corrupted snapshot.
kok: हो आकारमान सद्या इंस्टंसाक जोडला. काय केसीनी, जोडिल्ल्या आकारमानातल्यान स्नॅपशॉट तयार केल्यार इबाडिल्लो स्नॅपशॉट तयार जाव येता.

en: Time
kok: वेळ

en: Time Since Event
kok: घडणुकेउपरांतचो वेळ

en: Time since created
kok: तयार केल्ल्या सांवन वेळ

en: Timeout
kok: वेळ सोपलो

en: Timezone
kok: टायमझोन

en: Title
kok: माथळो

en: To
kok: क

en: To Port
kok: पोर्टाकडे

en: To date to must be greater than From date.
kok: मेरेन तारीक कडल्यान तारकेपरस व्हडली आसपाक जाय.

en: To specify an allowed IP range, select &quot;CIDR&quot;. To allow access from all members of another security group select &quot;Security Group&quot;.
kok: दिल्ली IP व्याप्ती स्पश्ट करपाक,  &quot;CIDR&quot;निवडात. हेर सुरक्षा गटातल्या सगळ्या सदस्यांकडल्यान प्रवेशाक अनुमती दिवपाखातीर निवडात &quot;सुरक्षा गट &quot;.

en: Topology
kok: टोपोलॉजी

en: Total Size of LUKS Volumes and Snapshots (GB)
kok: LUKS आकारांचो आणि स्नॅपशॉटस्चो एकूण आकार (GB)

en: Total Size of Volumes and Snapshots (GB)
kok: आकार आणि स्नॅपशॉटस्चो एकूण आकार (GB)

en: Total disk usage (GB * Hours Used) for the project
kok: प्रकल्पाखातीर एकूण डिस्क वापर (GB * वरां वापल्ला)

en: Total size of stored objects
kok: साठयल्ल्या वस्तींचो एकूण आकार

en: Transform Protocol
kok: हस्तांतर प्रोटोकॉल

en: Trunk
kok: ट्रँक

en: Type
kok: प्रकार

en: Type and version of datastore.
kok: डेटास्टोराचो प्रकार आणि आवृत्ती.

en: Unable to add Firewall "%s".
kok: "%s" फायरवॉल जोडपाक शकना.

en: Unable to add IKE Policy "%s".
kok: IKE धोरण "%s" जोडपाक शकना.

en: Unable to add IPSec Policy "%s".
kok: IPSec धोरण "%s" जोडपाक शकना..

en: Unable to add IPSec Site Connection "%s".
kok: IPSec सायट जोडणी "%s" जोडपाक शकना.

en: Unable to add Policy "%s".
kok: "%s" धोरण जोडपाक शकना.

en: Unable to add Rule "%s".
kok: नियम "%s" जोडपाक शकना.

en: Unable to add VIP "%s".
kok:  VIP "%s" जोडपाक शकना.

en: Unable to add VPN Service "%s".
kok: VPN सेवा "%s" जोडपाक शकना.

en: Unable to add member(s)
kok: सदस्य जोडपाक शकना

en: Unable to add monitor
kok: निरीक्षक  जोडपाक शकना

en: Unable to add monitor.
kok: निरीक्षक जोडपाक शकना.

en: Unable to add pool "%s".
kok: "%s" पूल जोडपाक शकना.

en: Unable to add rule to security group.
kok: सुरक्षा गटाक नियम जोडपाक शकना.

en: Unable to add user to primary project.
kok: वापरपी प्राथमिक प्रकल्पान जोडपाक शकना.

en: Unable to allocate Floating IP.
kok: फ्लोटिंग IP दिवपाक शकना.

en: Unable to associate IP address %s.
kok: IPनामो %s जोडपाक अपेस.

en: Unable to associate floating IP.
kok: फ्लोटिंग IP जोडपाक जाले ना.

en: Unable to associate monitor.
kok: निरीक्षक जोडपाक शकना.

en: Unable to attach volume.
kok: आकार जोडपाक शकना.

en: Unable to change password.
kok: पासवर्ड बदलुपाक शकना.

en: Unable to change the volume type for volume: "%s"
kok: आकारमानाखातीर आकारमान प्रकार बदलुपाक शकना: "%s"

en: Unable to clear gateway for router "%(name)s": "%(msg)s"
kok: राऊटर "%(name)s" खातीर गेटवे मेकळो करपाक जाले ना: "%(msg)s"

en: Unable to connect to Neutron.
kok: न्युट्रॉनाक जोडपाक शकलो ना

en: Unable to copy object.
kok: वस्तीची प्रत करपाक शकना.

en: Unable to create QoS Spec.
kok: QoS spec तयार करपाक शकना

en: Unable to create container.
kok: कंटेनर तायर करपाक शकना.

en: Unable to create domain "%s".
kok: डोमेन "%s" तयार करपाक शकना.

en: Unable to create encrypted volume type.
kok: एनक्रिप्टेड आकाराचो प्रकार तयार करपाक शकना.

en: Unable to create flavor "%s".
kok: फ्लेवर  "%s" तयार करपाक शकना.

en: Unable to create flavor.
kok: फ्लेवर तयार करपाक शकना.

en: Unable to create group.
kok: गट तयार करपाक शकना.

en: Unable to create host aggregate "%s".
kok: येजमान एग्रिगेट "%s" तयार करपाक शकना.

en: Unable to create host aggregate.
kok: येजमान एग्रिगेट तयार करपाक शकना.

en: Unable to create job binary
kok:  काम बायनरी तयार करपाक शकना

en: Unable to create key pair: %(exc)s
kok: की जोडी तयार करपाक शकना: %(exc)s

en: Unable to create network "%s".
kok: "%s" नेटवर्क तयार करपाक शकना.

en: Unable to create new cluster for job.
kok: कामाखातीर नवो क्लस्टर तयार करपाक शकना.

en: Unable to create project "%s".
kok: प्रकल्प "%s" तयार करपाक शकना.

en: Unable to create pseudo-folder.
kok: सूडो-फोल्डर तयार करपाक शकना.

en: Unable to create role.
kok: भूमीका तयार करपाक शकना.

en: Unable to create snapshot.
kok: स्नॅपशॉट तयार करपाक शकना.

en: Unable to create spec.
kok: Spec तयार करपाक शकना.

en: Unable to create subnet "%s".
kok: उपनेट "%s" तयार करपाक शकना.

en: Unable to create the cluster
kok: क्लस्टर तयार करपाक शकना

en: Unable to create user.
kok: वापरपी तयार करपाक शकना.

en: Unable to create volume backup.
kok: आकार बॅकअप तयार करपाक असफळ.

en: Unable to create volume snapshot.
kok: आकार स्नॅपशॉट तयार करपाक शकना.

en: Unable to create volume type extra spec.
kok: आकार प्रकार अदिक Spec तयार करपाक शकना

en: Unable to create volume type.
kok: आकाराचो प्रकार तयार करपाक शकना.

en: Unable to create volume.
kok: आकार तयार करपाक शकना.

en: Unable to delete IKE Policy: %s
kok: IKE धोरण: %s काडून उडोवपाक शकना

en: Unable to delete IPSec Policy: %s
kok: IPSec धोरण: %s काडून उडोवपाक शकना

en: Unable to delete IPSec Site Connection: %s
kok: IPSec सायट जोडणी: %s काडून उडोवपाक शकना

en: Unable to delete VIP. %s
kok: VIP काडून उडोवपाक शकना. %s

en: Unable to delete VPN Service: %s
kok:  VPN सोवा: %s काडून उडोवपाक शकना

en: Unable to delete container.
kok: कंटेनर काडून उडोवपाक शकना.

en: Unable to delete firewall. %s
kok: फायरवॉल काडून उडोवपाक शकना. %s

en: Unable to delete member. %s
kok: सदस्य काडून उडोवपाक शकना. %s

en: Unable to delete monitor. %s
kok: निरीक्षक  काडून उडोवपाक शकना. %s

en: Unable to delete policy. %s
kok: धोरण काडून उडोवपाक शकना. %s

en: Unable to delete pool. %s
kok: पूल काडून उडोवपाक शकना. %s

en: Unable to delete router "%s"
kok: "%s" राऊटर काडून उडोवपाक शकना

en: Unable to delete router rule.
kok: राऊटर नियम काडून उडोवपाक शकना.

en: Unable to delete rule. %s
kok: नियम काडून उडोवपाक शकना. %s

en: Unable to determine if availability zones extension is supported.
kok: उपलब्धताय विभाग विस्तारांक फाटबळ आसा काय ना ते थारावपाक शकना.

en: Unable to determine if volume type encryption is supported.
kok: आकार प्रकार एनक्रिप्शनाक फाटबळ आसा काय ना ते थारावपाक शकना.

en: Unable to disassociate floating IP.
kok: फ्लोटिंग IP ची जोडणी काडपाक शकना.

en: Unable to disassociate monitor.
kok: निरीक्षकाची जोडणी काडपाक शकना.

en: Unable to edit spec.
kok: Spec संपादित करपाक शकना

en: Unable to edit volume type extra spec.
kok: आकार प्रकार अदिक Spec संपादित करपाक शकना

en: Unable to extend volume.
kok: आकार वाडोवपाक शकना.

en: Unable to fetch EC2 credentials.
kok: EC2 क्रेडेन्शियल्स मेळोवपाक जाले ना.

en: Unable to fetch available images.
kok: उपलब्ध प्रतिमा मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch cluster list
kok: क्लस्टर वळेरी मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch cluster template list
kok: क्लस्टर टेंप्लेटाची वळेरी मेळोवपाक असफळ.

en: Unable to fetch cluster template.
kok: क्लस्टर टेंप्लेट मेळोवपाक असफळ.

en: Unable to fetch cluster to scale
kok: प्रमाणित करपाक क्लस्टर मेळोवपाक शकना

en: Unable to fetch cluster to scale.
kok: प्रमाणित करपाक क्लस्टर मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch clusters.
kok: क्लस्टर्स मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch data sources.
kok: डेटा स्त्रोत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch flavor for template.
kok: टेंप्लेटाखातीर फ्लेवर मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch floating ip pools.
kok: फ्लोटिंग ip पूल्स मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch image choices.
kok: प्रतिमेच्यो निवडी मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch instance details.
kok: इंस्टंसिसाचो तपशील मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch job binary list.
kok:  काम बायनरी वळेरी मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch job binary: %(exc)s
kok:  काम बायनरी वळेरी मेळोवपाक शकना: %(exc)s

en: Unable to fetch job executions.
kok: काम कार्यवाही मेळोवपाक येवना

en: Unable to fetch jobs.
kok: कामां मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch keypair choices.
kok: कीजोडी निवडी मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch node group details.
kok: नोड गटाचो तपशील मेळोवपाक असफळ.

en: Unable to fetch node group template list.
kok: नोड गट टेंप्लेट वळेरी मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch plugin details.
kok: प्लगईन तपशील मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch plugin list.
kok: क्लस्टर टेंप्लेट तयार करात

en: Unable to fetch template object.
kok: टेंप्लेट वस्त मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch template to copy.
kok: टेंप्लेट ते प्रत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to fetch the image details
kok: प्रतिमेचो तपशील परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to find backup!
kok: बॅकअप सोदपाक अपेस!

en: Unable to find default role.
kok: मुळावी भूमीका सोदपाक अपेस

en: Unable to generate process choices.
kok: प्रक्रिया निवडी निर्माण करपाक शकना.

en: Unable to get EC2 credentials
kok: EC2 क्रेडेन्शियल्स मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to get RDP console for instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाखातीर RDP कंसोल मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get SPICE console for instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाखातीर SPICE कंसोल मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get VNC console for instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाखातीर VNC कंसोल मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get cinder services list.
kok: सिंडर सेवा वळेरी मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get database backup data.
kok: डेटाबेस बॅकअप डेटा मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get databases data.
kok: डेटाबेसींचो डेटा मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get events for stack "%s".
kok: "%s" स्टॅकाखातीर घडणूकों मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to get flavor list
kok: फ्लेवर वळेरी मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get host aggregate list
kok: येजमान एग्रिगेट वळेरी मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to get log for instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाखातीर लॉग मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get network agents info.
kok: नेटवर्क एजंट्स इंन्फो मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get network agents list.
kok: नेटवर्क एजंट्सांची वळेरी मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get node group details.
kok: नोड गट तपशील मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get nova services list.
kok: नोव्हा सेवा वळेरी मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get openrc credentials
kok: openrc क्रेडेन्शियल्स मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to get quota info.
kok: कोटा इंन्फो मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get resources for stack "%s".
kok: "%s" स्टॅकाखातीर संसाधनां मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to get subnet "%s"
kok: उपनेट  "%s" मेळोवपाक शकना

en: Unable to get the available hosts
kok: उपलब्ध आशिल्ले येजमान मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to get user data.
kok: वापरप्याचो डेटा मेळोवपाक शकना.

en: Unable to import key pair.
kok: की जोडी आयात करपाक शकना.

en: Unable to launch %(count)s named "%(name)s".
kok: "%(name)s" नाव आशिल्ले चालू करपाक %(count)s शकना.

en: Unable to launch job.
kok: काम चालू करपाक शकना.

en: Unable to list containers.
kok: कंटेनर्सांची वळेरी करपाक शकना.

en: Unable to list database backups for parent.
kok: पालकाखातीर डेटाबेस बॅकअपां वळेरी करपाक शकना.

en: Unable to list database instances to backup.
kok: बॅकअप करपाच्या डेटाबेस इंस्टंसिसांची वळेरी करपाक शकना.

en: Unable to list dhcp agents hosting network.
kok: नेटवर्काचे येजमानपद करपी डीएचसीपी एजंटांची वळेरी करपाक शकना.

en: Unable to load the specified image. %s
kok: स्पश्ट केल्ली प्रतिमा लोड करपाक शकना. %s

en: Unable to load the specified snapshot.
kok: स्पश्ट केल्लो स्नॅपशॉट लोड कराक शकना.

en: Unable to load the specified volume. %s
kok: स्पश्ट केल्ली प्रतिमा लोड करपाक शकना. %s

en: Unable to locate VIP to delete. %s
kok: काडून उडोवपाक VIP सोदपाक शकना. %s

en: Unable to lookup volume or backup information.
kok: आकार वो बॅकअप माहिती पळोवपाक शकना.

en: Unable to modify domain "%s".
kok: डोमेन "%s" बदलुपाक शकना.

en: Unable to modify flavor "%s".
kok: फ्लेवर "%s" बदलुपाक शकना.

en: Unable to modify instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंस बदलुपाक सकना.

en: Unable to modify project "%s".
kok: "%s" प्रकल्प बदलुपाक शकना.

en: Unable to obtain flavors.
kok: फ्लेवर मेळोवपाक शकना.

en: Unable to parse IP address %s.
kok: IP नामो  %s पार्स करपाक शकना.

en: Unable to populate anti-affinity processes.
kok: आसक्ती-विरोधी प्रक्रियांक एकठांय करपाक अपेस.

en: Unable to process plugin tags
kok: प्लगईन टॅग्जांची प्रक्रिया करपाक शकना

en: Unable to rebuild instance.
kok: इन्स्टन्स परतून बांदपाक जाले ना

en: Unable to resize instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाक परत आकार दिवपाक शकना.

en: Unable to resize volume. %s
kok:  %s आकारमानाक नवो आकार दिवपाक शकना.

en: Unable to restore backup.
kok: बॅकअप परतून मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to retrieve IKE Policies list.
kok: IKE धोरण वळेरी परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve IKE Policy details.
kok: IKE धोरण तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve IKE Policy details. %s
kok: IKE धोरण तपशील परत मेळोवपाक शकना. %s

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron for instance "%(name)s" (%(id)s).
kok: "%(name)s" (%(id)s) इंस्टंसाखातीर न्टूट्रॉनातल्यान IP नामे परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron.
kok: न्यूट्रॉनातल्यान IP नामे परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve IPSec Policies list.
kok: IPSec  धोरणां वळेरी परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve IPSec Policy details.
kok: IPSec धोरण तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve IPSec Policy details. %s
kok: IPSec धोरण तपशील परत मेळोवपाक शकना. %s

en: Unable to retrieve IPSec Site Connection details.
kok: IPSec सायट जोडणी तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve IPSec Site Connection details. %s
kok: IPSec सायट जोडणी तपशील परत मेळोवपाक शकना. %s

en: Unable to retrieve IPSec Site Connections list.
kok:  IPSec सायट जोडण्यांची वळेरी परत मेळोवपाक अपेस.

en: Unable to retrieve Nova availability zones.
kok: नोव्हा उपलब्धताय विभाग परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve QoS Spec association.
kok: QoS Spec जोडणी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve QoS Spec details.
kok: QoS Spec तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve QoS Specs.
kok: QoS Specs परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve QoS spec details.
kok: QoS spec तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve QoS spec list.
kok: QoS spec वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve QoS specs
kok: QoS specs परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve VIP details.
kok: VIP तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve VIP details. %s
kok: VIP तपशील परत मेळोवपाक शकना. %s

en: Unable to retrieve VPN Service details.
kok: VPN सेवा तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve VPN Service details. %s
kok: VPN सेवा तपशील परत मेळोवपाक शकना. %s

en: Unable to retrieve VPN Services list.
kok: VPN सेवा वळेरी परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve a list of external networks "%s".
kok: भायले नेटवर्क "%s" ची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve agent list.
kok: एजंटाची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve an external network "%s".
kok: भायलो नेटवर्क "%s" परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve attachment information.
kok: जोडणेची माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve availability zone list.
kok: उपलब्धताय विभाग वळेरी परतून मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve availability zones.
kok: उपलब्धताय विभाग परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve available metadata for aggregate.
kok: एग्रिगेटाखातीर उपलब्ध मेटाडेटा परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve available metadata for flavors.
kok: फ्लेवरांखातीर उपलब्ध मेटाडेटा परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve available properties for image.
kok:  प्रतिमेखातीर उपलब्ध वैशष्ट्या परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve backup details.
kok: बॅकअप तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve compute host information.
kok: येजमान गणन माहिती परतून मेळोवपाक जाले ना.

en: Unable to retrieve compute limit information.
kok: गणन मर्यादा माहिती परत मेळोवपाक जाले ना.

en: Unable to retrieve container list.
kok: कंटेनर वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve data processing plugins.
kok: डेटा प्रक्रिया प्लगईन्स परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve database instances.
kok: डेटाबेस इंस्टंसिस परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve database size information.
kok: डेटाबेस आकाराची माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve default Neutron quota values.
kok: मुळावी न्यूट्रॉन कोटा मोलां परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve default quota values.
kok: मुळावो कोटा मोलां परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve details for backup: %s
kok: बॅकअपाखातीर तपशील परत मेळोवपाक शकना: %s

en: Unable to retrieve details for database instance: %s
kok: डेटाबेस इंस्टंसिसाचो तपशील परत मेळोवपाक शकना: %s

en: Unable to retrieve details for instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाखातीर तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve details for network "%s".
kok: "%s" नेटवर्काखातीर तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve details for parent backup: %s
kok: पालक बॅकअपाखातीर तपशील परत मेळोवपाक शकना: %s

en: Unable to retrieve details for router "%s".
kok: राऊटर "%s" खातीर तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve details.
kok: तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve domain details.
kok: डोमेन तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve domain information.
kok: डोमेन माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve domain list.
kok: डोमेन वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve extensions information.
kok: विस्तार माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve extra spec list.
kok: अदिक Spec वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve firewall details.
kok: फायरवॉलाचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve firewall list.
kok: फायरवॉल वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve flavor access list. Please try again later.
kok: फ्लेवर प्रवेश वळेरी परत मेळोवपाक शकना. मात्शे मागीर परत यत्न करात.

en: Unable to retrieve flavor details.
kok: फ्लेवराचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%(name)s" (%(id)s).
kok: "%(name)s" (%(id)s) इंस्टंसाखातीर फ्लेवराची माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाखातीरफ्लोवर माहिती परतमेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve flavor list.
kok: फ्लेवर वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve flavors.
kok: फ्लेवर्स  परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve floating IP addresses.
kok: फ्लोटिंग IP नामे परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve floating IP pools.
kok: फ्लोटिंग IP पूल्सपरत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve group list.
kok: गट वळेरी परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve group list. Please try again later.
kok: गट वळेरी परत मेळोवपाक शकना. मात्शे मागीर परत यत्न करात.

en: Unable to retrieve group users.
kok: गट वापरपी परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve health monitor details. %s
kok: आरोग्य निरीक्षकाचो तपशील परत मेळोवपाक शकना. %s

en: Unable to retrieve host aggregates list.
kok: येजमान एग्रिगेट वळेरी परतून मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to retrieve host information.
kok: येजमान माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve hypervisor information.
kok: हायपरवायजर माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve hypervisor instances list.
kok: हायपरवायजर इंस्टसिस वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve hypervisor statistics.
kok: हायपरवायजर सांख्यिकी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve image details.
kok: प्रतिमा तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve image list
kok: प्रतिमेची वळेरी परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve image list.
kok: प्रतिमा वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve image.
kok: प्रतिमा परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve images for the current project.
kok: सद्याच्या प्रकल्पाखातीर प्रतिमां परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve images with filter %s.
kok: %s फिल्टरासंयत प्रतिमा मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve images.
kok: प्रतिमा परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instance action list.
kok: इंस्टंस कारवाय वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instance details.
kok: इंस्टंस तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instance flavors.
kok: इंस्टंस फ्लेवर्स परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instance list.
kok: इंस्टंस वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instance password.
kok: इन्स्टन्स पासवर्ड परतून मेळोवपाक जाले ना.

en: Unable to retrieve instance project information.
kok: इंस्टंस प्रकल्प माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instance size information.
kok: इंस्टंस आकार माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instance.
kok: इंस्टंस परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instances list.
kok: इंस्टंसिसांची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instances.
kok: इंस्टंसिस परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve key pair list.
kok: की जोडी वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve key pairs.
kok: की जोडी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve limit information.
kok: मर्यादेची माहिती परत मेळोवपाक असफळ.

en: Unable to retrieve list of security groups
kok: सुरक्षआ गटांची वळेरी परतून मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to retrieve list of volume snapshots.
kok: आकार स्नॅपशॉटांची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve list of volumes.
kok: आकारांची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve member details.
kok: सदस्य तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve member details. %s
kok: सगस्य तपशील परत मेळोवपाक शकना. %s

en: Unable to retrieve member list.
kok: सदस्यांची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve metadata.
kok: मेटाडेटा परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve monitor details.
kok: निरीक्षक तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve monitor list.
kok: निरीक्षकाची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve monitors list.
kok: निरीक्षक वळेरी परत मेळयात.

en: Unable to retrieve network details.
kok: नेटवर्क तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve network profile details.
kok: नेटवर्क प्रोफायल तपशील मेळोवपाक अपेस.

en: Unable to retrieve network quota information.
kok: नेटवर्क कोटाची माहिती परत मेळोवपाक असफळ.

en: Unable to retrieve network.
kok: नेटवर्क परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve networks list.
kok: नेटवर्कांची वळेरी परत मेळोवपाक शकना. %s

en: Unable to retrieve networks.
kok: नेटवर्क्स परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve object list.
kok: वस्त वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve object.
kok: वस्त परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve plugin.
kok: प्लगईन परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve policies list.
kok: धोरणांची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve policy details.
kok: धोरणाचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve policy list (%(error)s).
kok: धोरण वळेरी  (%(error)s) परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve policy list.
kok: धोरणाची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve pool details.
kok: पूल तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve pool details. %s
kok: पूल तपशील परत मेळोवपाक शकना. %s

en: Unable to retrieve pool subnet. %s
kok: पूल उपनेट परत मेळोवपाक शकना. %s

en: Unable to retrieve pool. %s
kok: पूल परत मेळोवपाक शकना. %s

en: Unable to retrieve pools list.
kok: पूलांची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve port details
kok: पोर्ट तपशील परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve port details.
kok: पोर्ट तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve project details.
kok: प्रकल्प तपशील परत मेळोवपाक असफळ.

en: Unable to retrieve project domain.
kok: प्रकल्प डोमेन परत मेळोवपाक असफळ

en: Unable to retrieve project information.
kok: प्रकल्प माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve project list.
kok: प्रकल्प वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve providers list.
kok: पुरोवप्यांची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve public images.
kok: भौशिक प्रतिमा परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve quota information.
kok: कोटा माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve resource.
kok: संसाधन परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve role list.
kok: भूमीकेची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve roles list.
kok: भूमीकांची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve router details.
kok: राऊटराचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve router list.
kok: राऊटर वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve router.
kok: राऊटर परतून मेळोवपाक जाले ना.

en: Unable to retrieve routers list.
kok: राऊटर्साची वळेरी परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve rule details.
kok: नियम

en: Unable to retrieve rules (%(error)s).
kok: नियम परत मेळोवपाक शकना (%(error)s).

en: Unable to retrieve rules list.
kok: नियमांची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve security group list. Please try again later.
kok: सुरक्षा गट वळेरी परतून मेळोवपाक जाले ना. मात्रे परतून यत्न करात

en: Unable to retrieve security group.
kok: सुरक्षा गट परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve security groups for instance "%(name)s" (%(id)s).
kok: "%(name)s" (%(id)s) इंस्टंसाखातीर सुरक्षा गट परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve security groups.
kok:  सुरक्षा गट परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve snapshot details.
kok: स्नॅपशॉटाचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve snapshot list.
kok: स्नॅपशॉट वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve stack list.
kok: स्टॅक वळेरी परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve stack template.
kok: स्टॅक टेंप्लेट परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve stack.
kok: स्टॅक परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve subnet details
kok: उपनेटचो तपशील परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve subnet details.
kok: उपनेटचे तपशील परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve tenant limits.
kok: टेनंत मर्यादा मेळोवपाक शकना:

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated
kok: सुदारपाची एग्रिगेट परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated.
kok: सुदारपाची एग्रिगेट परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve the flavor metadata.
kok: फ्लेवर मेटाडेटा परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve the image to be updated.
kok: सुदारपाची प्रतिमा परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve the specified pool.
kok: स्पश्ट केल्लो पूल परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve the specified pool. Unable to add VIP "%s".
kok: स्पश्ट केल्लो पूल परत मेळोवपाक शकना. VIP "%s" जोडपाक शकना.

en: Unable to retrieve the volume type list.
kok: आकार प्रकार वळेरी परतून मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to retrieve usage information.
kok: वापराची माहिती परत मेळोवपाक असफळ.

en: Unable to retrieve user domain role assignments.
kok: वापरप्याचे डोमेन भूमीका स्वाध्याय परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve user information.
kok: वापरप्याची माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve user list.
kok: वापरप्याची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve user list. Please try again later.
kok: वापरप्याची वळोरी परत मेळोवपाक शकना. मात्शे मागीर परत यत्न करात.

en: Unable to retrieve user roles.
kok: वापरप्याच्यो भूमीका परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve users.
kok: वापरपी परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve version information.
kok: आवृत्तेची माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume backups.
kok: आकार बॅकअप्स परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume details.
kok: आकाराचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume information for volume: "%s"
kok: आकारमानाखातीर आकार माहिती परत मेळोवपाक शकना: "%s"

en: Unable to retrieve volume information.
kok: आकाराची माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume limit information.
kok: आकाराच्या मर्यादेची माहिती परत मेळोवपाक असफळ.

en: Unable to retrieve volume list for instance "%(name)s" (%(id)s).
kok: "%(name)s" (%(id)s) इंस्टंसाखातीर आकार वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume list.
kok: आकाराची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume project information.
kok: आकारा प्रकल्प माहिती परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve volume snapshot.
kok: आकाराचो स्नॅपशॉट परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume snapshots.
kok: आकाराचे स्नॅपशॉट परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve volume type details.
kok: आकार प्रकाराचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume type encryption details.
kok: आकार प्रकार एनक्रिप्शनाचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume type encryption information.
kok: आकार प्रकार एनक्रिप्शन माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume type extra spec details.
kok: आकार प्रकार अदिक spec चो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume type name.
kok: आकार प्रकाराचे नाव परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume types
kok: आकाराचे प्रकार परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve volume.
kok: आकार परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume/instance attachment information
kok: आकार/इंस्टंस जोडणेची माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to set Domain Context.
kok: डोमेन संदर्भ थारावपाक शकना.

en: Unable to set flavor access for project %s.
kok: %s प्रकल्पाखातीर फ्लेवर प्रवेश थारावपाक शकना.

en: Unable to set gateway.
kok: गेटवे थारावपाक जाले ना

en: Unable to set project quotas.
kok: प्रकल्प कोटा थारावपाक शकना.

en: Unable to sort instance flavors.
kok: इंस्टंस फ्लेवर्सांचे वर्गीकरण करपाक शकना.

en: Unable to update container access.
kok: कंटेनर प्रवेश सुदारपाक शकना.

en: Unable to update default quotas.
kok: मुळावे कोटा सुदारपाक शकना.

en: Unable to update group.
kok: गट सुदारपाक शकना.

en: Unable to update image "%s".
kok: "%s" प्रतिमा सुदारपाक शकना.

en: Unable to update object.
kok: वस्त सुदारपाक शकना.

en: Unable to update role.
kok: भूमीका सुदारपाक शकना.

en: Unable to update row
kok: ओळ सुदारपाक शकना

en: Unable to update subnet "%s".
kok: उपनेट "%s" सुदारपाक शकना.

en: Unable to update the aggregate metadata.
kok: एग्रिगेट मेटाडेटा सुदारपाक जाले ना

en: Unable to update the aggregate.
kok: एग्रिगेट सुदारपाक शकना

en: Unable to update the flavor metadata.
kok: फ्लेवर मेटाडेटा सुदारपाक शकना.

en: Unable to update the group.
kok: गट सुदारपाक शकना.

en: Unable to update the image metadata.
kok: प्रतिमा मेटाडेटा सुदारपाक शकना.

en: Unable to update the user.
kok: वापरपी सुदारपाक शकना.

en: Unable to update volume snapshot status.
kok: आकाराची स्नॅपशॉट स्थिती सुदारपाक शकना.

en: Unable to update volume snapshot.
kok: आकार स्नॅपशॉट सुदारपाक शकना.

en: Unable to update volume status to "%s".
kok: आकार स्थिती "%s" न सुदारपाक शकना.

en: Unable to update volume.
kok: आकार सुदरपाक शकना.

en: Unable to upload cluster template file
kok: क्लस्टर टेंप्लेट फायल अपलोड करपाक शकना

en: Unable to upload job binary
kok:  काम बायनरी अपलोड करपाक असफळ.

en: Unable to upload object.
kok: वस्त अपलोड करपाक शकना.

en: Unable to upload volume to image for volume: "%s"
kok: आकारमानाखातीर प्रतिमेन आकारमान अपलोड करपाक शकना: "%s"

en: Unknown
kok: अनोळखी

en: Unknown instance
kok: अज्ञात इंस्टंस

en: Unknown instance (None)
kok: अज्ञात इंस्टंस (काय ना)

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unrescuing
kok: वाचयना

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unshelving
kok: दाळ काडटा

en: Up
kok: वयर

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Up
kok: वयर

en: Update
kok: सुदार

en: Update Aggregate Metadata
kok: एग्रिगेट मेटाडेटा सुदारात

en: Update Default Quotas
kok: मुळावे कोटा सुदारात

en: Update Defaults
kok: मुळावे सुदारात

en: Update Flavor Metadata
kok: फ्लेवर मेटाडेटा सुदारात

en: Update Group
kok: गट सुदारात

en: Update Image
kok: प्रतिमा सुदारात

en: Update Image Metadata
kok: प्रतिमा मेटाडेटा सुदारात

en: Update Metadata
kok: मेटाडेटा सुदारात

en: Update Network
kok: नेटवर्क सुदारात

en: Update Network Profile
kok: नेटवर्क प्रोफायल सुदारात

en: Update Object
kok: वस्त सुदारात

en: Update Port
kok: पोर्ट सुदारात

en: Update Role
kok: भूमीका सुदारात

en: Update Router
kok: राऊटर सुदारात

en: Update Stack
kok: स्टॅक सुदारात

en: Update Stack Parameters
kok: स्टॅक परिमाणां सुदारात

en: Update Status
kok: स्थिती सुदारात

en: Update User
kok: वापरपी सुदारात

en: Update Volume Snapshot Status
kok: आकार स्नॅपशॉट स्थिती सुदारात

en: Update Volume Status
kok: आकार स्थिती सुदारात

en: Update a subnet associated with the network. Advanced configuration are available at "Subnet Details" tab.
kok: नेटवर्काकडेन संबंदित उपनेट सुदारात. अद्ययावत संरचनाय "उपनेट तपशील" टॅबांत आसात.

en: Update requests for this floating ip
kok: ह्या फ्लोटिंग आयपीखातीर सुदार विनंती

en: Update requests for this network
kok: ह्या नेटवर्काखातीर सुदार विनंत्यो

en: Update requests for this port
kok: ह्या पोर्टाखातीर सुदार विनंत्यो

en: Update requests for this router
kok: ह्या राऊटराखातीर सुदार विनंती

en: Update requests for this subnet
kok: ह्या उपनेटवर्काखातीर सुदार विनंत्यो

en: Updated
kok: सुदारला

en: Updated At
kok: चेर सुदारला

en: Updated subnet "%s".
kok: उपनेट "%s" सुदारला.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Updating Password
kok: पासवर्ड सुदारता

en: Updating volume "%s"
kok: आकार  "%s" सुदारता

en: Updating volume snapshot "%s"
kok: आकार स्नॅपशॉट "%s" सुदारता

en: Upload
kok: अपलोड

en: Upload File
kok: फायल अपलोड करात

en: Upload Object
kok: वस्त अपलोड करात

en: Upload Objects
kok: वस्तीं अपलोड करात

en: Upload Template
kok: टेंप्लेट अपलोड करात

en: Upload Volume to Image
kok: आकार प्रतिमेन अपलोड करात

en: Upload to Image
kok: प्रतिमेन अपलोड करात

en: Uploaded image size
kok: अपलोड केल्ल्या प्रतिमेचो आकार

en: Usage
kok: वापर

en: Usage (Hours)
kok: वापर (वरां)

en: Usage Report
kok: वापर अहवाल

en: Use Server Default
kok: मुळावे सर्व्हर वापरात

en: Use a volume as source
kok: आकार स्त्रोत म्हण वापरात

en: Use anti-affinity groups for processes
kok: प्रक्रियांखातीर आसक्ती-विरोधी गट वापरात

en: Use anti-affinity groups for:
kok: :खातीर आसक्ती-विरोधी गट वापरात

en: Use image as a source
kok: प्रतिमा स्त्रोत म्हण वापरात

en: Use snapshot as a source
kok: स्नॅपशॉट स्त्रोत म्हण वापरात

en: User
kok: वापरपी

en: User "%s" was successfully created.
kok: "%s" वापरपी यशस्विपणान तयार जाला.

en: User %s has no role defined for that project.
kok: %s वापरप्याची त्या प्रकल्पाखातीर भूमीका स्पश्ट केल्ली ना.

en: User Credentials Details
kok: वापरपी क्रेडेन्शियल्स तपशील

en: User ID
kok: वापरपी ID

en: User Name
kok: वापरप्याचे नाव

en: User Settings
kok: वापरपी स्थापितां

en: User has been updated successfully.
kok: वापरपी यशस्विपणान सुदारला.

en: User name "%s" is already used.
kok: "%s" वापरप्याचे नाव पयलीसांवन वापरान आसा.

en: Username
kok: वापरप्यालेनाव

en: Users
kok: वापरपी

en: VCPU Hours
kok: VCPU वरां

en: VCPUs (total)
kok: VCPU (एकूण)

en: VCPUs (used)
kok: VCPU (वापरिल्ले)

en: VIP %s was successfully updated.
kok: VIP %s यशस्विपणान सुदारला.

en: VIP Details
kok: VIP तपशील

en: VIP Subnet
kok:  VIP उपनेट

en: VPN Service
kok: VPN सेवा

en: VPN Service %s was successfully updated.
kok: VPN सेवा %s  यशस्विपणान सुदाल्ल्या.

en: VPN Service Details
kok: VPN सेवा तपशील

en: VPN Service associated with this connection
kok: ह्या जोडणेकडे संबंधित VPN सेवा

en: VPN Services
kok: VPN सेवा

en: Valid integer greater than the DPD interval
kok: DPD मध्यंतरापरस वैध पूर्णांक व्हड आसा.

en: Value
kok: मोल

en: Value (Avg)
kok: मोल (सरासर)

en: Version
kok: आवृत्ती

en: View Container
kok: कंटेनर पळयात

en: View Credentials
kok: क्रेडेन्शियल्स पळयात

en: View Details
kok: तपशील पळयात

en: View Extra Specs
kok: अदिक Specs पळयात

en: View Log
kok: लॉग पळयात

en: View Usage
kok: वापर पळयात

en: Virtual Private Network
kok: व्हर्च्युअल प्रायवेट नेटवर्क

en: Volume
kok: आकार

en: Volume %(volume_name)s on instance %(instance_name)s
kok: इंस्टंस %(volume_name)s चेर आकार %(instance_name)s

en: Volume Backup
kok: आकार बॅकअप

en: Volume Backups
kok: आकार बॅकअप्स

en: Volume Name
kok: आकाराचे नाव

en: Volume Size
kok: आकारमानाचो आकार

en: Volume Snapshot
kok:  आकार स्नॅपशॉट

en: Volume Snapshots
kok: आकार स्नॅपशॉट्स

en: Volume Source
kok: आकार स्त्रोत

en: Volume Type Encryption Details
kok: आकार प्रकार एनक्रिप्शन तपशील

en: Volume Types
kok: आकाराचे प्रकार

en: Volume cannot be extended to %(req)iGB as you only have %(avail)iGB of your quota available.
kok: आकारमान %(req)iGB मेरेन वाडोवपाक शकना कारण तुमचेकडे तुमच्या कोटातलो फकत %(avail)iGB उपलब्ध आसा.

en: Volume mount point (e.g. 'vda' mounts at '/dev/vda'). Leave this field blank to let the system choose a device name for you.
kok: आकारमान माऊंट बिंदू (देखीक 'vda' माउंट जाता '/dev/vda' हांगा). तुमच्याखातीर उपकरणाचे नाव सिस्टमान निवडपाखातीर हे क्षेत्र रिकामे दवरात.

en: Volume size in gigabytes (integer value).
kok: गिगाबायटांनी आकारमानाचो आकार (पूर्णांक मोल)

en: Volume size must be equal to or greater than the image minimum disk size (%sGB)
kok: आकारमान आकार प्रतिमा किमान डिस्क आकाराइतलोच वो व्हड आसपाक जाय (%sGB)

en: Volume size must be equal to or greater than the image size (%s)
kok: आकारमान आकार प्रतिमा आकाराइतलोच वो व्हड आसपाक जाय (%s)

en: Volume size must be equal to or greater than the origin volume size (%s)
kok: आकारमान आकार मुळाव्या आकारमानाच्या आकाराइतलोच वो व्हड आसपाक जाय (%s)

en: Volume size must be equal to or greater than the snapshot size (%sGB)
kok: आकारमान आकार स्नॅपशॉट आकार (%sGB) परस व्हडलो वो समान आसपाक जाय.

en: Volume size must be greater than 0
kok: आकारमानाचे आकार 0 परस व्हड जाय

en: Volume source must be specified
kok: आकार स्त्रोत स्पश्ट करपाक जाय

en: Volumes
kok: आकार

en: Volumes per node
kok: नोडाफाटलो आकार

en: Volumes size (GB)
kok: आकारमानाचो आकार (जीबी)

en: Weight
kok: वजन

en: Which keypair to use for authentication.
kok: अधिकृतीकरणाखातीर खंयची कीजोडी वापरपाची.

en: Yes
kok: हंय

en: You are already using all of your available floating IPs.
kok: तुमी पयलीच तुमचे सगळे उपलब्ध IPs वापरता.

en: You are already using all of your available volumes.
kok: तुमी पयलीच तुमचे सगळे उपलब्ध आकार वापरता.

en: You cannot disable the user you are currently logged in as.
kok: तुमी सध्या लॉग इन आसात तो वापरपी तुमच्यान अक्षम करपाक येना.

en: You cannot revoke your administrative privileges from the domain you are currently logged into. Please switch to another domain with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
kok: तुमी सध्या लॉग्ड आसात त्या डोमेनातल्यान तुमी तुमची प्रशासकीय प्राधान्यां परतून थारावपाक शकनात. प्रशासकीय प्राधान्यां आशिल्ल्या हेर डोमेनांत वचात वो CLI वरवीं प्रशासकीय भूमिका मॅन्युअली काडून उडयात.

en: You cannot revoke your administrative privileges from the project you are currently logged into. Please switch to another project with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
kok: तुमी सध्या लॉग्ड आसात त्या प्रकल्पातल्यान तुमची प्रशासकीय प्राधान्यां तुमच्यान परत करपाक येनात. प्रशासकीय प्राधान्यां आशिल्ल्या हेर प्रकल्पांत वचात वो CLI वरवीं प्रशासकीय भूमिका मॅन्युअली काडून उडयात.

en: You may have mistyped the address or the page may have moved.
kok: तुमी नामो सारको बरोव नासत वो पान हालला आसत.

en: You must select a datastore type and version.
kok: तुमी डेटास्टोराचो प्रकार आणि आवृत्ती निवडपाक जाय..

en: You must select a snapshot.
kok: तुमी स्नॅपशॉट निवडपाकूच जाय.

en: You must select a volume.
kok: तुमी आकार निवडपाक जाय.

en: You must select an image.
kok: तुमी प्रतिमा निवडपाकूच जाय.

en: You must set volume size
kok: तुमी आकारमानाचो आकार थारावपाक जाय

en: You must specify a password if you create a user.
kok: तुमी वापरपी तयार केल्यार तुमी पासवर्ड दिवपाक जाय.

en: You must specify a template via one of the available sources.
kok: उपलब्ध आशिल्ल्या एका स्त्रोतावरवीं तुमी टेंप्लेट स्पश्ट करपाक जाय.

en: You must specify at least one database if you create a user.
kok: तुमी वापरपी तयार केल्यार तुमी किमान एक डेटाबेस दिवपाक जाय.

en: Your image %s has been queued for creation.
kok: तुमची %s प्रतिमा निर्मणीखातीर रांगेन आसा.

en: Zone
kok: विभाग

en: back-end
kok: बॅक एंड

en: bi-directional
kok: भौ-दिकी

[ctx: Both of front-end and back-end]
en: both
kok: दोनूय

en: clear
kok: साफ

en: disabled
kok: निष्क्रिय करात

en: environment
kok: वातावरण

en: front-end
kok: फ्रंट एंड

en: group14
kok: गट14

en: group2
kok: गट2

en: group5
kok: गट5

en: hold
kok: धरात

en: instance
kok: इंस्टंस

en: pseudo-folder
kok: सूडो-फोल्डर

en: response-only
kok: प्रतिसाद-फकत

en: restart
kok: परत सुरू करात

en: restart-by-peer
kok: रिस्टार्ट बाय पीयर

en: seconds
kok: सेकंद

en: template
kok: टेंप्लेट

en: transport
kok: वाहतूक

en: tunnel
kok: टनल

en: undefined
kok: स्पश्ट करू ना

en: unknown IP address
kok: अज्ञात IP नामो
