Horizon - en to as translation catalogue (2033 entries)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(ip)s)
as: %(field_name)s: অবৈধ IP ঠিকনা (মান=%(ip)s)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(network)s)
as: %(field_name)s: অবৈধ IP ঠিকনা (মান=%(network)s)

en: %(type)s (%(backend)s backend)
as: %(type)s (%(backend)s পিছফাল)

en: %(type)s delay:%(delay)d retries:%(max_retries)d timeout:%(timeout)d
as: %(type)s বিলম্ব:%(delay)d অৱসৰবোৰ:%(max_retries)d সময় উকলিযোৱা:%(timeout)d

en: %(type)s: url:%(url_path)s method:%(http_method)s codes:%(expected_codes)s delay:%(delay)d retries:%(max_retries)d timeout:%(timeout)d
as: %(type)s: url:%(url_path)s পদ্ধতি:%(http_method)s কোডবোৰ:%(expected_codes)s বিলম্ব:%(delay)d অৱসৰবোৰ:%(max_retries)d সময় উকলিযোৱা:%(timeout)d

en: %(used)s %(key)s used
as: %(used)s %(key)s ব্যৱহাৰ কৰা হল

en: %s (Default)
as: %s (ডিফল্ট)

[ctx: External network not found]
en: %s (Not Found)
as: %s (বিচাৰি পোৱা নগল)

en: %s (current)
as: %s (চলিত)

en: %s (default)
as: %s (ডিফল্ট)

en: %s instances
as: %s উদাহৰণবোৰ

en: (Quota exceeded)
as: (কোটা অতিক্ৰম কৰিলে)

en: , add project groups
as: , প্ৰক্ষেপ গোটবোৰ যোগ কৰক

en: , update project groups
as: , প্ৰক্ষেপ গোটবোৰ আপডেট কৰক

en: -- not selected --
as: -- নিৰ্বাচিত কৰা নহল --

en: 1-4093 for VLAN; 5000 and above for Overlay
as: VLAN ৰ বাবে 1-4093; অভাৰলেৰ বাবে 5000 আৰু তাতোধিক

en: A image or external image location must be specified.
as: এটা ছবি বা বাহ্যিক ছবিৰ স্থানটো নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য.

en: A local environment to upload.
as: আপলোড কৰিবলৈ এটা স্থানীয় পৰিৱেশ.

en: A local image to upload.
as: আপলোড কৰিবলৈ এটা স্থানীয় ছবি.

en: A local template to upload.
as: আপলোড কৰিবলৈ এটা স্থানীয় নমুনা.

en: A script or set of commands to be executed after the instance has been built (max 16kb).
as: উদাহৰণ এটা প্ৰস্তুত কৰাৰ পিছত কাৰ্যকৰী কৰিবলগীয়া এখন স্ক্ৰিপ্ট বা নিৰ্দেশবোৰৰ ছেট (সৰ্বাধিক 16kb).

en: A volume of %(req)iGB cannot be created as you only have %(avail)iGB of your quota available.
as: %(req)iGB ৰ আয়তন এটা তৈয়াৰ কৰিব নোৱাৰি যিহেতু আপোনাৰ তাত আপোনাৰ উপলব্ধ কোটাৰ কেৱল %(avail)iGB আছে.

en: AKI - Amazon Kernel Image
as: AKI - আমাজন কাৰ্ণেল ছবি

en: ALLOW %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s
as: %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s অনুমতি দিয়ক

en: AMI - Amazon Machine Image
as: AMI - আমাজন যন্ত্ৰ ছবি

en: API Access
as: API প্ৰৱেশ

en: API Endpoints
as: API শেষবিন্দুবোৰ

en: ARI - Amazon Ramdisk Image
as: ARI - আমাজন ৰেমডিস্ক ছবি

en: Access & Security
as: প্ৰৱেশ & সুৰক্ষা

en: Action
as: কাৰ্য

en: Action Log
as: কাৰ্য ল'গ

en: Action for the firewall rule
as: ফায়াৰৱাল নিয়মটোৰ বাবে কাৰ্য

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: Current status of a Network]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: Current status of a Pool]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: Current status of an IPSec Site Connection]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: Current status of an Image]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: Current status of an Instance]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: current status of port]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: current status of router]
en: Active
as: সক্ৰিয়

[ctx: status of a network port]
en: Active
as: সক্ৰিয়

en: Actual device name may differ due to hypervisor settings. If not specified, then hypervisor will select a device name.
as: হাইপাৰভিজৰ ছেটিংবোৰৰ বাবে প্ৰকৃত ডিভাইচ নামটো পৃথক হব পাৰে. যদি নিৰ্ধাৰণ নকৰে, তেন্তে হাইপাৰভিজৰটোৱে ডিভাইচ নাম এটা নিৰ্বাচন কৰিব.

en: Add
as: যোগ কৰক

en: Add DHCP Agent
as: DHCP এজেন্ট যোগ কৰক

en: Add Firewall
as: ফায়াৰৱাল যোগ কৰক

en: Add IKE Policy
as: IKE নীতি যোগ কৰক

en: Add IPSec Policy
as: IPSec নীতি যোগ কৰক

en: Add IPSec Site Connection
as: IPSec ছাইট সংযোগ যোগ কৰক

en: Add Interface
as: ইন্টাৰফেছ যোগ কৰক

en: Add Member
as: সদস্য যোগ কৰক

en: Add Monitor
as: নিৰীক্ষণকৰ্তা যোগ কৰক

en: Add New Firewall
as: নতুন ফায়াৰৱাল যোগ কৰক

en: Add New IKE Policy
as: নতুন IKE পলিচী যোগ কৰক

en: Add New IPSec Policy
as: IPSec নতুন নীতি যোগ কৰক

en: Add New IPSec Site Connection
as: নতুন IPSec ছাইট সংযোগ যোগ কৰক

en: Add New Member
as: নতুন সদস্য যোগ কৰক

en: Add New Monitor
as: নতুন নিৰীক্ষণকৰ্তা যোগ কৰক

en: Add New Policy
as: নতুন পলিচী যোগ কৰক

en: Add New Pool
as: নতুন পুল যোগ কৰক

en: Add New Rule
as: নতুন নিয়ম যোগ কৰক

en: Add New VPN Service
as: নতুন VPN সেৱা যোগ কৰক

en: Add Policy
as: নীতি যোগ কৰক

en: Add Pool
as: পুল যোগ কৰক

en: Add Router Rule
as: ৰাউটাৰ নিয়ম যোগ কৰক

en: Add Rule
as: নিয়ম যোগ কৰক

en: Add Subnet
as: উপনেট যোগ কৰক

en: Add Subnet (Quota exceeded)
as: উপনেট যোগ কৰক (কোটা অতিক্ৰম কৰিছে)

en: Add Users
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰ যোগ কৰক

en: Add VIP
as: VIP যোগ কৰক

en: Add VPN Service
as: VPN সেৱা যোগ কৰক

en: Add and remove security groups to this project from the list of available security groups.
as: উপলব্ধ সুৰক্ষাৰ গোটবোৰৰ তালিকাখনৰ পৰা এই প্ৰক্ষেপটোলৈ সুৰক্ষাৰ গোটবোৰ যোগ আৰু আতঁৰ কৰক.

en: Add hosts to this aggregate or remove hosts from it. Hosts can be in multiple aggregates.
as: এই গড়টোলৈ হষ্টবোৰ যোগ কৰক বা ইয়াৰ পৰা হষ্টবোৰ আঁতৰ কৰক. হষ্টবোৰ বিভিন্ন গড়ত থাকিব পাৰে.

en: Add hosts to this aggregate. Hosts can be in multiple aggregates.
as: এই গড়টোলৈ হষ্টবোৰ যোগ কৰক. হষ্টবোৰ বিভিন্ন গড়ত থাকিব পাৰে.

en: Add member(s) to the selected pool.
    
    Choose one or more listed instances to be added to the pool as member(s). Assign a numeric weight and port number for the selected member(s) to operate(s) on; e.g., 80. 
    
    Only one port can be associated with each instance.
as: নিৰ্বাচিত পুলটোলৈ সদস্য(বোৰ) যোগকৰক.
    
    সদস্য(বোৰ) হিচাপে পুলটোলৈ যোগ কৰিবলগীয়া এটা বা ততোধিক তালিকাভুক্ত উদাহৰণ নিৰ্বাচন কৰক. নিৰ্বাচিত সদস্য(বোৰ) ৰ বাবে কাৰ্য কৰিবলৈ এটা সাংখ্যিক ওজন আৰু পোৰ্ট সংখ্যা নিৰ্ধাৰণ কৰক; উদাহৰণ, 80. 
    
    প্ৰতিটো উদাহৰণৰ সৈতে কেৱল এটা পোৰ্ট জড়িত কৰিব পাৰি.

en: Add/Remove Hosts to Aggregate
as: গড় কৰিবলৈ হষ্টবোৰক যোগ/আতঁৰ কৰক

en: AddFirewall
as: ফায়াৰৱাল যোগ কৰক

en: AddPolicy
as: নীতি যোগ কৰক

en: AddRule
as: নিয়ম যোগ কৰক

en: Added Firewall "%s".
as: "%s" ফায়াৰৱাল যোগ কৰা হল.

en: Added IKE Policy "%s".
as: IKE নীতি "%s" যোগ কৰা হল.

en: Added IPSec Policy "%s".
as: IPSec নীতি "%s" যোগ কৰা হল.

en: Added IPSec Site Connection "%s".
as: IPSec ছাইট সংযোগ "%s" ব্যৱহাৰ কৰা হল.

en: Added Policy "%s".
as: "%s" নীতি যোগ কৰা হল.

en: Added Rule "%s".
as: "%s" নিয়ম যোগ কৰা হল.

en: Added VIP "%s".
as: VIP "%s" যোগ কৰক.

en: Added VPN Service "%s".
as: VPN সেৱা "%s" যোগ কৰক.

en: Added member(s).
as: সদস্য(বোৰ) যোগ কৰা হল.

en: Added monitor
as: নিৰীক্ষণকৰ্তা যোগ কৰা হল

en: Added pool "%s".
as: "%s" পুল যোগ কৰা হল.

en: Additional routes announced to the hosts. Each entry is: destination_cidr,nexthop (e.g., 192.168.200.0/24,10.56.1.254) and one entry per line.
as: হষ্টবোৰলৈ অতিৰিক্ত ৰাউটবোৰ ঘোষণা কৰা হল. প্ৰত্যেকটো প্ৰৱিষ্টি হল: destination_cidr,nexthop (উদাহৰণ, 192.168.200.0/24,10.56.1.254) আৰু প্ৰত্যেক শাৰীত এটা প্ৰৱিষ্টি.

en: Admin
as: কৰ্তৃপক্ষ

en: Admin Password
as: কৰ্তৃপক্ষৰ পাছৱৰ্ড

en: Admin State
as: কৰ্তৃপক্ষ অৱস্থা

en: Advanced Options
as: উন্নত বিকল্পবোৰ

en: After
as: পিছত

en: Agent %s was successfully added.
as: %s এজেন্ট সফলতাৰে যোগ কৰা হৈছিল.

en: All Available Hosts
as: সকলো উপলব্ধ হষ্ট

en: All Groups
as: সকলোবোৰ গোট

en: All Hypervisors
as: সকলো হাইপাৰভিজৰ

en: All ICMP
as: সকলো ICMP

en: All Projects
as: সকলোবোৰ প্ৰক্ষেপ

en: All Security Groups
as: সকলো সুৰক্ষাৰ গোট

en: All TCP
as: সকলো TCP

en: All UDP
as: সকলো UDP

en: All Users
as: সকলোবোৰ ব্যৱহাৰকৰ্তা

en: All available hosts
as: সকলোবোৰ উপলব্ধ হষ্ট

en: Allocate Floating IP
as: ফ্লটিং IP নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Allocate IP
as: IP নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Allocate IP To Project
as: প্ৰক্ষেপ কৰিবলৈ IP নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Allocated Floating IP %(ip)s.
as: নিৰ্ধাৰিত ফ্লটিং  IP %(ip)s.

en: Allocation Pools
as: নিৰ্ধাৰিত পুলবোৰ

en: Allowed Host
as: হষ্টক অনুমতি দিয়া হল

en: Allowed Host (optional)
as: হষ্ট অনুমোদন কৰা হল (বৈকল্পিক)

en: Amount of energy
as: শক্তিৰ পৰিমাণ

en: An external (HTTP) URL to load the image from.
as: ...ৰ পৰা ছবি লোড কৰিবলৈ এটা বাহ্যিক (HTTP) URL.

en: An external (HTTP) URL to load the template from.
as: ...ৰ পৰা নমুনাটো লোড কৰিবলৈ এটা বাহ্যিক (HTTP) URL.

en: An unexpected error has occurred. Try refreshing the page. If that doesn't help, contact your local administrator.
as: এটা অপ্ৰত্যাশিত ভুল ওলাল. পৃষ্ঠাটো পুনৰ সজীৱ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক. যদি সেইটোৱে সহায় নকৰে, তেন্তে আপোনাৰ স্থানীয় প্ৰশাসকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক.

en: Any
as: যিকোনো

en: Any Availability Zone
as: যিকোনো উপলব্ধতাৰ মণ্ডল

en: Architecture
as: স্থাপত্যবিদ

en: Associate
as: সহযোগী

en: Associate Floating IP
as: জড়িত ফ্লটিং IP

en: Associate Monitor
as: জড়িত নিৰীক্ষণকৰ্তা

en: Associate QoS Spec with Volume Type
as: আয়তন প্ৰকাৰৰ সৈতে জড়িত QoS স্পেক

en: Associate a health monitor with target pool.
as: লক্ষ্য পুলৰ সৈতে স্বাস্থ্য নিৰীক্ষক এটা জড়িত কৰক.

en: Associated QoS Spec
as: জড়িত QoS স্পেক

en: Associated monitor.
as: নিৰীক্ষণকৰ্তা জড়িত কৰা হল.

en: Association Details
as: সংস্থাৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণবোৰ

en: At least one member must be specified
as: অতিকমেও এজন সদস্য নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য

en: At least one network must be specified.
as: অতিকমেও এটা নেটৱৰ্ক নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য.

en: Attach to Instance
as: উদাহৰণলৈ সংলগ্ন কৰক

en: Attached
as: সংলগ্ন কৰা হল

en: Attached Device
as: ডিভাইচ সংলগ্ন কৰা হল

en: Attached To
as: ...লৈ সংলগ্ন কৰক

en: Attached to %(instance)s on %(dev)s
as: %(dev)s ত %(instance)s লৈ সংলগ্ন কৰা হল

en: Attaching
as: সংলগ্ন কৰিছে

[ctx: Current status of a Volume]
en: Attaching
as: সংলগ্ন কৰিছে

en: Attaching volume %(vol)s to instance %(inst)s on %(dev)s.
as: %(dev)s ত %(inst)s উদাহৰণলৈ %(vol)s আয়তন সংলগ্ন কৰিছে.

en: Attachments
as: সংলগ্নবোৰ

en: Audited
as: হিচাপ পৰীক্ষা কৰা হল

en: Authorization algorithm
as: কৰ্তৃত্বৰ এলগোৰিথম

en: Auto Security Group
as: স্বয়ংক্ৰিয় সুৰক্ষাৰ গোট

en: Automatic
as: স্বয়ংক্ৰিয়

en: Automatic: The entire disk is a single partition and automatically resizes. Manual: Results in faster build times but requires manual partitioning.
as: স্বয়ংক্ৰিয়: সমগ্ৰ ডিস্কটো হল এটা অকলশৰীয়া শ্ৰেণীবিভাগ আৰু স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পুনৰ আকৃতি ধাৰণ কৰা. মেনুৱেল: তীব্ৰবেগী নিৰ্মাণ সময়বোৰত ফলাফল দিয়ে কিন্তু মেনুৱেল শ্ৰেণীবিভাগ দাবী কৰে.

en: Availability Zone
as: উপলব্ধতা মণ্ডল

en: Availability Zone Name
as: উপলব্ধতা মণ্ডলৰ নাম

en: Availability Zones
as: উপলব্ধতা মণ্ডলবোৰ

en: Available
as: উপলব্ধ

[ctx: Current status of a Volume]
en: Available
as: উপলব্ধ

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Available
as: উপলব্ধ

en: Average CPU utilization
as: গড় CPU ব্যৱহাৰ

en: Backup
as: বেকআপ

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Backup
as: বেকআপ

en: Backup Database
as: বেকআপ ডাটাবেছ

en: Backup File
as: বেকআপ ফাইল

en: Backup Name
as: বেকআপ নাম

en: Backups
as: বেকআপবোৰ

en: Base Image
as: আধাৰ ছবি

en: Before
as: আগত

[ctx: Task status of an Instance]
en: Block Device Mapping
as: ডিভাইচ মেপিং বাধা দিয়ক

en: Block Migration
as: প্ৰব্ৰজন বন্ধ কৰক

en: Block Storage Services
as: ভঁৰাল সেৱাবোৰ আৱদ্ধ কৰক

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Blocked
as: আৱদ্ধ কৰা হল

[ctx: Power state of an Instance]
en: Blocked
as: আৱদ্ধ কৰা হল

en: Boot from image
as: ছবিৰ পৰা বুট কৰক

en: Boot from image (creates a new volume)
as: ছবিৰ পৰা বুট কৰক (এটা নতুন আয়তন তৈয়াৰ কৰে)

en: Boot from snapshot
as: স্নেপশ্বটৰ পৰা বুট কৰক

en: Boot from volume
as: আয়তনৰ পৰা বুট কৰক

en: Boot from volume snapshot (creates a new volume)
as: আয়তন স্নেপশ্বটৰ পৰা বুট কৰক (এটা নতুন আয়তন তৈয়াৰ কৰে)

en: Bootable
as: বুট কৰিব পৰা

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Build
as: নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: Current status of a Network]
en: Build
as: নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: Current status of an Instance]
en: Build
as: নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: current status of port]
en: Build
as: নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: status of a network port]
en: Build
as: নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: Current status of a Database Backup]
en: Building
as: নিৰ্মাণ কৰিছে

[ctx: Power state of an Instance]
en: Building
as: নিৰ্মাণ কৰিছে

en: CIDR must be specified.
as: CIDR নিৰ্ধাৰিত কৰাটো অপৰিহাৰ্য.

en: CPU time used
as: CPU সময় ব্যৱহাৰ কৰা হল

en: Can not specify both image and external image location.
as: ছবি আৰু বাহ্যিক ছবিৰ স্থান দুয়োটা নিৰ্ধাৰণ কৰিব নোৱাৰি.

en: Centralized
as: কেন্দ্ৰীকৃত কৰা হল

en: Change
as: সলনি কৰক

en: Change Password
as: পাছৱৰ্ড সলনি কৰক

en: Change Stack Template
as: ষ্টেক নমুনা সলনি কৰক

en: Change Template
as: নমুনা সলনি কৰক

en: Change Volume Type
as: আয়তনৰ প্ৰকাৰ সলনি কৰক

en: Changing password is not supported.
as: পাছৱৰ্ড সলনি কৰাটো সমৰ্থন নকৰে.

en: Choose Your Boot Source Type.
as: আপোনাৰ বুট উত্সৰ প্ৰকাৰ নিৰ্বাচন কৰক.

en: Choose a Host to evacuate servers to.
as: ...লৈ ছাৰ্ভাৰবোৰ ত্যাগ কৰিবলৈ হষ্ট এটা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Choose a Host to migrate to.
as: ...লৈ প্ৰব্ৰজন কৰিবলৈ হষ্ট এটা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Choose a main binary
as: মু্খ্য বাইনেৰী এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose a snapshot
as: স্নেপশ্বট এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose a storage location
as: ভঁৰালৰ স্থান এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose a volume
as: আয়তন এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose an DHCP Agent to attach to.
as: ... লৈ সংলগ্ন কৰিবলৈ এটা DHCP এজেন্ট নিৰ্বাচন কৰক.

en: Choose an image
as: ছবি এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose associated QoS Spec.
as: জড়িত QoS স্পেক পছন্দ কৰক.

en: Choose consumer for this QoS Spec.
as: এই QoS স্পেকটোৰ বাবে উপভোক্তা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Choose libraries
as: লাইব্ৰেৰীবোৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose the binary which should be used in this Job.
as: বাইনেৰীটো নিৰ্বাচন কৰক যিটো এই কাৰ্যটোত ব্যৱহাৰ কৰা উচিত.

en: Choose the flavor to launch.
as: আৰম্ভ কৰিবলৈ ফ্লেভাৰটো পছন্দ কৰক.

en: Cinder
as: ছাইণ্ডাৰ

en: Cipher
as: ছিফাৰ

en: Cisco Nexus 1000V
as: ছিছকো নেক্সাছ 1000V

en: Cisco Nexus 1000v
as: ছিছকো নেক্সাছ 1000v

en: Classless Inter-Domain Routing (e.g. 192.168.0.0/24)
as: শ্ৰেণীবিহীন আন্ত-ক্ষেত্ৰ ৰাউটিং (উদাহৰণ 192.168.0.0/24)

en: Clear Domain Context
as: ক্ষেত্ৰ প্ৰসংগ সম্পন্ন কৰক

en: Close
as: বন্ধ কৰক

en: Cluster
as: ক্লাষ্টাৰ

en: Cluster Details
as: ক্লাষ্টাৰ বিৱৰণ

en: Cluster Instances
as: ক্লাষ্টাৰ উদাহৰণবোৰ

en: Cluster Name
as: ক্লাষ্টাৰ নাম

en: Cluster Template
as: ক্লাষ্টাৰ নমুনা

en: Cluster Template Details
as: ক্লাষ্টাৰ নমুনা বিৱৰণ

en: Cluster Template Name
as: ক্লাষ্টাৰ নমুনা নাম

en: Cluster Template copy %s created
as: ক্লাষ্টাৰ নমুনা প্ৰতিলিপ %s তৈয়াৰ কৰা হল

en: Cluster Templates
as: ক্লাষ্টাৰ নমুনাবোৰ

en: Cluster template creation failed
as: ক্লাষ্টাৰ নমুনা তৈয়াৰ কৰাটো ব্যৰ্থ হল

en: Clusters
as: ক্লাষ্টাৰবোৰ

en: Code
as: কোড

en: Comma separated list of databases to create
as: তৈয়াৰ কৰিবলৈ ডাটাবেছবোৰৰ ক'মাৰ দ্বাৰা পৃথকীকৃত তালিকা

en: Compute
as: গণনা কৰক

en: Compute Host
as: হষ্ট গণনা কৰক

en: Compute Services
as: সেৱাবোৰ গণনা কৰক

en: Configuration Drive
as: ৰূপৰেখা কৰা চালক

en: Configure
as: ৰূপৰেখা কৰক

en: Configure Cluster
as: ক্লাষ্টাৰ ৰূপৰেখা কৰক

en: Configure Cluster Template
as: ক্লাষ্টাৰ নমুনা ৰূপৰেখা কৰক

en: Configure Node Group Template
as: নোড গোট নমুনা ৰূপৰেখা কৰক

en: Configure OpenStack to write metadata to a special configuration drive that attaches to the instance when it boots.
as: এটা বিশেষ ৰূপৰেখা ড্ৰাইভলৈ মেটাডাটা লিখিবলৈ মুক্ত ষ্টেক ৰূপৰেখা কৰক সেইটোৱে উদাহৰণটোৰ সৈতে সংলগ্ন কৰে যেতিয়া এইটো বুট কৰে.

en: Configure Template
as: নমুনা ৰূপেৰেখা কৰক

en: Confirm Admin Password
as: কৰ্তৃপক্ষৰ পাছৱৰ্ড নিশ্চিত কৰক

en: Confirm Password
as: পাছৱৰ্ড নিশ্চিত কৰক

en: Confirm Rebuild Password
as: পাছৱৰ্ডৰ পুনৰ নিৰ্মাণ নিশ্চিত কৰক

en: Confirm Resize/Migrate
as: পুনৰ আকাৰ/প্ৰব্ৰজন নিশ্চিত কৰক

en: Confirm new password
as: নতুন পাছৱৰ্ড নিশ্চিত কৰক

[ctx: Current status of an Instance]
en: Confirm or Revert Resize/Migrate
as: পুনৰ আকাৰ/প্ৰব্ৰজন নিশ্চিত কৰক বা ওভোতাই আনক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Confirming Resize or Migrate
as: পুনৰ আকাৰ বা প্ৰব্ৰজন নিশ্চিত কৰিছে

en: Connection Limit
as: সংযোগৰ সীমা

en: Console
as: কনছোল

en: Console type "%s" not supported.
as: কনছোল প্ৰকাৰ "%s" সমৰ্থন নকৰে.

en: Consumer
as: উপভোক্তা

en: Container
as: ধাৰক

en: Container Access
as: ধাৰকত প্ৰৱেশ

en: Container Details
as: ধাৰকৰ বিৱৰণবোৰ

en: Container Name
as: ধাৰকৰ নাম

en: Container created successfully.
as: ধাৰক সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Containers
as: ধাৰকবোৰ

en: Control Location
as: স্থান নিয়ন্ত্ৰণ কৰক

en: Control access to your instance via key pairs, security groups, and other mechanisms.
as: মুখ্য যোৰাবোৰ, সুৰক্ষাৰ গোটবোৰ, আৰু অন্য কাৰিকৰীবোৰৰ যোগেদি আপোনাৰ উদাহৰণলৈ প্ৰৱেশ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক.

en: Cookie Name
as: কুকী নাম

en: Cookie name is required for APP_COOKIE persistence.
as: APP_COOKIE বৰ্তিৰ বাবে কুকী নামটো দাবী কৰে.

en: Copied "%(orig)s" to "%(dest)s" as "%(new)s".
as: "%(orig)s" ক "%(dest)s" লৈ "%(new)s" ৰ দৰে প্ৰতিলিপি কৰা হল.

en: Copy
as: প্ৰতিলিপি কৰক

en: Copy Object
as: বস্তু প্ৰতিলিপি কৰক

en: Copy Template
as: নমুনা প্ৰতিলিপি কৰক

en: Cores(Available: %(avail)s, Requested: %(req)s)
as: ক'ৰবোৰ(উপলব্ধ: %(avail)s, দাবী কৰা: %(req)s)

en: Could not create
as: তৈয়াৰ কৰিব পৰা নগল

en: Could not create data source
as: ডাটা উত্স তৈয়াৰ কৰিব পৰা নগল

en: Could not find default role "%s" in Keystone
as: "%s" কীষ্টনত ডিফল্ট ৰোল বিচাৰি পোৱা নগল

en: Could not launch job
as: কাৰ্য আৰম্ভ কৰিব পৰা নগল

en: Couldn't get current security group list for instance %s.
as: %s উদাহৰণৰ বাবে চলিত সুৰক্ষাৰ গোট তালিকাখন বিচাৰি পোৱা নগল.

en: Couldn't get security group list.
as: সুৰক্ষাৰ গোট তালিকাখন বিচাৰি পোৱা নগল

en: Count
as: গণনা কৰক

[ctx: Power state of an Instance]
en: Crashed
as: ধ্বংস হল

en: Create
as: তৈয়াৰ কৰক

[ctx: Action log of an instance]
en: Create
as: তৈয়াৰ কৰক

en: Create An Image
as: ছবি এটা তৈয়াৰ কৰক

en: Create Backup
as: বেকআপ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Cluster Template
as: ক্লাষ্টাৰ নমুনা তৈয়াৰ কৰক

en: Create Container
as: ধাৰক তৈয়াৰ কৰক

en: Create Data Source
as: ডাটা উত্স তৈয়াৰ কৰক

en: Create Domain
as: ক্ষেত্ৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Encryption
as: এনক্ৰিপশ্বন তৈয়াৰ কৰক

en: Create Firewall
as: ফায়াৰৱাল তৈয়াৰ কৰক

en: Create Flavor
as: ফ্লেভাৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Group
as: গোট তৈয়াৰ কৰক

en: Create Host Aggregate
as: হষ্ট গড় তৈয়াৰ কৰক

en: Create IKE Policy for current project.
    
    Assign a name and description for the IKE Policy.
as: চলিত প্ৰকল্পটোৰ বাবে IKE নীতি তৈয়াৰ কৰক.
    
    IKE নীতিটোৰ বাবে এটা নাম আৰু বিৱৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: Create IPSec Policy for current project.
    
    Assign a name and description for the IPSec Policy.
as: চলিত প্ৰকল্পটোৰ বাবে IPSec নীতি তৈয়াৰ কৰক.
    
    IPSec নীতিটোৰ বাবে এটা নাম আৰু বিৱৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: Create IPSec Site Connection for current project.
    
    Assign a name and description for the IPSec Site Connection. All fields in this tab are required.
as: চলিত প্ৰকল্পটোৰ বাবে IPSec ছাইট সংযোগ তৈয়াৰ কৰক.
    
    IPSec ছাইট সংযোগটোৰ বাবে এটা নাম আৰু বিৱৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰক. এই টেবটোত থকা সকলোবোৰ ক্ষেত্ৰ প্ৰয়োজনীয়.

en: Create Image
as: ছবি তৈয়াৰ কৰক

en: Create Job Binary
as: কাৰ্য বাইনেৰী তৈয়াৰ কৰক

en: Create Key Pair
as: মুখ্য যোৰা তৈয়াৰ কৰক

en: Create Network
as: নেটৱৰ্ক তৈয়াৰ কৰক

en: Create Network (Quota exceeded)
as: নেটৱৰ্ক তৈয়াৰ কৰক (কোটা অতিক্ৰম কৰিছে)

en: Create Network Profile
as: নেটৱৰ্ক প্ৰফাইল তৈয়াৰ কৰক

en: Create Node Group Template
as: নোড গোট নমুনা তৈয়াৰ কৰক

en: Create Port
as: পোৰ্ট তৈয়াৰ কৰক

en: Create Project
as: প্ৰক্ষেপ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Pseudo-folder
as: ছিউড'-ফল্ডাৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create QoS Spec
as: QoS স্পেক তৈয়াৰ কৰক

en: Create Role
as: ৰোল তৈয়াৰ কৰক

en: Create Router
as: ৰাউটাৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Router (Quota exceeded)
as: ৰাউটাৰ তৈয়াৰ কৰক (কোটা অতিক্ৰম কৰিছে)

en: Create Security Group
as: সুৰক্ষাৰ গোট তৈয়াৰ কৰক

en: Create Security Group (Quota exceeded)
as: সুৰক্ষাৰ গোট তৈয়াৰ কৰক (কোটা অতিক্ৰম কৰিছে)

en: Create Snapshot
as: স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰক

en: Create Spec
as: স্পেক তৈয়াৰ কৰক

en: Create Stack
as: ষ্টেক তৈয়াৰ কৰক

en: Create Subnet
as: উপনেট তৈয়াৰ কৰক

en: Create Subnet (Quota exceeded)
as: উপনেট তৈয়াৰ কৰক (কোটা অতিক্ৰম কৰিছে)

en: Create Template
as: নমুনা তৈয়াৰ কৰক

en: Create User
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create VPN Service for current project.
    
    Specify a name, description, router, and subnet for the VPN Service. Admin State is Up (checked) by default.
as: চলিত প্ৰক্ষেপটোৰ বাবে VPN সেৱা তৈয়াৰ কৰক.
    
    VPN সেৱাটোৰ বাবে এটা নাম, বিৱৰণ, ৰাউটাৰ আৰু উপনেট নিৰ্দিষ্ট কৰক. ডিফল্ট হিচাপে কৰ্তৃপক্ষ অৱস্থাটো চলি আছে (পৰীক্ষা কৰা হল).

en: Create Volume
as: আয়তন তৈয়াৰ কৰা হল

en: Create Volume Backup
as: আয়তন বেকআপ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Volume Snapshot
as: আয়তন স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰক

en: Create Volume Type
as: আয়তন প্ৰকাৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create Volume Type Encryption
as: আয়তন প্ৰকাৰ এনক্ৰিপশ্বন তৈয়াৰ কৰক

en: Create Volume Type Extra Spec
as: আয়তন প্ৰকাৰ অতিৰিক্ত স্পেক তৈয়াৰ কৰক

en: Create a New Volume
as: এটা নতুন আয়তন তৈয়াৰ কৰক

en: Create a QoS Spec
as: QoS স্পেক এটা তৈয়াৰ কৰক

en: Create a Router
as: ৰাউটাৰ এটা তৈয়াৰ কৰক

en: Create a Snapshot
as: স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰক

en: Create a VIP for this pool. Assign a name, description, IP address, port, and maximum connections allowed for the VIP. Choose the protocol and session persistence method for the VIP. Admin State is UP (checked) by default.
as: এই পুলটোৰ বাবে VIP এটা তৈয়াৰ কৰক. VIP টোৰ বাবে নাম এটা, বিৱৰণ, IP ঠিকনা, পোৰ্ট, আৰু অনুমোদিত সৰ্বাধিক সংযোগ নিৰ্ধাৰণ কৰক. VIP টোৰ বাবে প্ৰটকল আৰু অধিৱেশ সুস্থিৰতা পদ্ধতিটো নিৰ্বাচন কৰক. ডিফল্ট হিচাপে কৰ্তৃপক্ষম অৱস্থাটো হল UP (পৰীক্ষা কৰা হল).

en: Create a Volume
as: আয়তন এটা তৈয়াৰ কৰক

en: Create a Volume Backup
as: আয়তন বেকআপ এটা তৈয়াৰ কৰক

en: Create a Volume Snapshot
as: আয়তন স্নেপশ্বট এটা তৈয়াৰ কৰক

en: Create a Volume Type
as: আয়তন প্ৰকাৰ এটা তৈয়াৰ কৰক

en: Create a firewall based on a policy.
    
    A policy must be selected. Other fields are optional.
as: নীতি এটাত ফায়াৰৱাল ভেটি এটা তৈয়াৰ কৰক.
    
    নীতি এটা নিৰ্বাচন কৰাটো অপৰিহাৰ্য. অন্য ক্ষেত্ৰবোৰ বৈকল্পিক.

en: Create a firewall policy with an ordered list of firewall rules.
    
    A name must be given. Firewall rules are added in the order placed under the Rules tab.
as: ফায়াৰৱাল নিয়মবোৰৰ ক্ৰমিক তালিকা এখনৰ সৈতে ফায়াৰৱাল নীতি এটা তৈয়াৰ কৰক.
    
    নাম এটা দিয়াটো অপৰিহাৰ্য. নিয়ম টেবটোৰ অধীনত প্ৰতিস্থাপন কৰিবলৈ ফায়াৰৱাল নীতিবোৰ যোগ কৰা হৈছে.

en: Create a firewall rule.
    
    Protocol and action must be specified. Other fields are optional.
as: ফায়াৰৱাল নিয়ম এটা তৈয়াৰ কৰক.
    
    প্ৰটকল আৰু কাৰ্য নিৰ্ধাৰিত কৰাটো অপৰিহাৰ্য. অন্য ক্ষেত্ৰবোৰ বৈকল্পিক.

en: Create a policy with selected rules.
as: নিৰ্বাচিত নিয়মবোৰৰ সৈতে নীতি এটা তৈয়াৰ কৰক.

en: Create a project to organize users.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰ সংগঠিত কৰিবলৈ প্ৰক্ষেপ এটা তৈয়াৰ কৰক.

en: Create a subnet associated with the network. Advanced configuration is available by clicking on the "Subnet Details" tab.
as: নেটৱৰ্কটোৰ সৈতে জড়িত উপনেট এটা তৈয়াৰ কৰক. "Subnet Details" টেবত ক্লিক কৰাৰ দ্বাৰা উন্নত ৰূপৰেখা উপলব্ধ হয়.

en: Create a subnet associated with the new network, in which case "Network Address" must be specified. If you wish to create a network without a subnet, uncheck the "Create Subnet" checkbox.
as: নেটৱৰ্কটোৰ সৈতে জড়িত উপনেট এটা তৈয়াৰ কৰক, যিটো ক্ষেত্ৰত "Network Address" নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য. যদি আপুনি উপনেট এটা অবিহনে নেটৱৰ্ক এটা তৈয়াৰ কৰিবলৈ ইচ্ছা কৰে, তেন্তে "Create Subnet" পৰীক্ষাবাকচটো পৰীক্ষা নকৰিব.

en: Create an Encrypted Volume Type
as: এটা এনক্ৰিপ্ট কৰা আয়নত প্ৰকাৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Create security group for this Node Group.
as: এই নোড গোটটোৰ বাবে সুৰক্ষাৰ গোট তৈয়াৰ কৰক.

en: Created
as: তৈয়াৰ কৰা হল

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Created
as: তৈয়াৰ কৰা হল

[ctx: Current status of a Pool]
en: Created
as: তৈয়াৰ কৰা হল

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Created
as: তৈয়াৰ কৰা হল

en: Created Cluster Template %s
as: ক্লাষ্টাৰ নমুনা %s তৈয়াৰ কৰা হল

en: Created Node Group Template %s
as: নোড গোট নমুনা %s তৈয়াৰ কৰা হল

en: Created extra spec "%s".
as: অতিৰিক্ত স্পেক "%s" তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Created network "%s".
as: "%s" নেটৱৰ্ক তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Created new domain "%s".
as: "%s" নতুন ক্ষেত্ৰ তৈয়াৰ কৰক.

en: Created new flavor "%s".
as: "%s" নতুন ফ্লেভাৰ তৈয়াৰ কৰক.

en: Created new host aggregate "%s".
as: "%s" নতুন হষ্ট গড় তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Created new project "%s".
as: নতুন প্ৰক্ষেপ "%s" তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Created spec "%s".
as: স্পেক "%s" তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Created subnet "%s".
as: "%s" উপনেট তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Creating
as: তৈয়াৰ কৰিছে

[ctx: Current status of a Volume]
en: Creating
as: তৈয়াৰ কৰিছে

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Creating
as: তৈয়াৰ কৰিছে

en: Creating volume "%s"
as: "%s" আয়তন তৈয়াৰ কৰিছে

en: Creating volume backup "%s"
as: "%s" আয়তন বেকআপ তৈয়াৰ কৰিছে

en: Creating volume snapshot "%s".
as: "%s" আয়তন স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰিছে.

en: Creation Timeout (minutes)
as: তৈয়াৰৰ সময় উকলি গল (মিনিটবোৰ)

en: Creation requests for this floating ip
as: এই ফ্লটিং ip টোৰ বাবে অনুৰোধবোৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Creation requests for this network
as: এই নেটৱৰ্কটোৰ বাবে অনুৰোধবোৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Creation requests for this port
as: এই পোৰ্টটোৰ বাবে অনুৰোধবোৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Creation requests for this router
as: এই ৰাউটাৰটোৰ বাবে অনুৰোধবোৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Creation requests for this subnet
as: এই উপনেটটোৰ বাবে অনুৰোধবোৰ তৈয়াৰ কৰক

en: Current Host
as: চলিত হষ্ট

en: Current Size (GB)
as: চলিত আকাৰ (GB)

en: Current password
as: চলিত পাছৱৰ্ড

en: Custom ICMP Rule
as: ICMP নিয়ম ব্যৱস্থা কৰক

en: Custom TCP Rule
as: TCP নিয়ম ব্যৱস্থা কৰক

en: Custom UDP Rule
as: UDP নিয়ম ব্যৱস্থা কৰক

en: Customization Script Source
as: ব্যৱস্থা কৰা স্ক্ৰিপ্ট উত্স

en: DHCP Agents
as: DHCP এজেন্টবোৰ

en: DNS Name Servers
as: DNS নাম ছাৰ্ভাৰবোৰ

en: Daily Usage Report
as: দৈনিক ব্যৱহাৰৰ ৰিপোৰ্ট

en: Data Processing
as: ডাটা প্ৰক্ৰিয়া হৈ আছে

en: Data Processing Plugin Details
as: ডাটা প্ৰক্ৰিয়া কৰা প্লাগইন বিৱৰণবোৰ

en: Data Processing Plugins
as: ডাটা প্ৰক্ৰিয়া কৰা প্লাগইনবোৰ

en: Data Source Details
as: ডাটা উত্সৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Data Source Type
as: ডাটা উত্সৰ প্ৰকাৰ

en: Data Sources
as: ডাটা উত্সবোৰ

en: Data source created
as: ডাটা উত্স তৈয়াৰ কৰা হল

en: Database
as: ডাটাবেছ

en: Database Instance
as: ডাটাবেছ উদাহৰণ

en: Database Name
as: ডাটাবেছ নাম

en: Databases
as: ডাটাবেছবোৰ

en: Datastore
as: ডাটা জমা কৰক

en: Datastore Version
as: ডাটা জমা কৰা সংস্কৰণ

en: Date Updated
as: তাৰিখ আপডেট কৰা হল

en: Dates cannot be recognized.
as: তাৰিখবোৰ চিনাক্ত কৰিব নোৱাৰি.

en: Day
as: দিন

en: Dead peer detection actions
as: মৃত পীৰ ডিলিটকৰণ কাৰ্যবোৰ

en: Dead peer detection interval
as: মৃত পীৰ চিনাক্তকৰণৰ বিৰতি

en: Dead peer detection timeout
as: মৃত পীৰ চিনাক্তকৰণ উকলি যোৱাটো

en: Default Quotas
as: ডিফল্ট কোটাবোৰ

en: Default quotas updated.
as: ডিফল্ট কোটাবোৰ আপডেট কৰা হল.

en: Defaults
as: ডিফল্টবোৰ

en: Delay
as: বিলম্ব

en: Delete on Terminate
as: সমাপ্তিৰ সময়ত ডিলিট কৰক

en: Delete the created network "%s" due to subnet creation failure.
as: উপনেট তৈয়াৰীত ব্যৰ্থতাৰ বাবে তৈয়াৰ কৰা "%s" নেটৱৰ্কটো ডিলিট কৰক.

en: Delete volume on instance terminate
as: উদাহৰণ বন্ধৰ সময়ত আয়তন ডিলিট কৰক

en: Deleted
as: ডিলিট কৰা হল

[ctx: Current status of an Image]
en: Deleted
as: ডিলিট কৰা হল

[ctx: Current status of an Instance]
en: Deleted
as: ডিলিট কৰা হল

en: Deleted IKE Policy %s
as: IKE নীতি %s ডিলিট কৰা হল

en: Deleted IPSec Policy %s
as: IPSec নীতি %s ডিলিট কৰা হল

en: Deleted IPSec Site Connection %s
as: IPSec ছাইট সংযোগ %s ডিলিট কৰা হল

en: Deleted VIP %s
as: VIP %s ডিলিট কৰা হল

en: Deleted VPN Service %s
as: VPN সেৱা %s ডিলিট কৰা হল

en: Deleted firewall %s
as: %s ফায়াৰৱাল ডিলিট কৰা হল

en: Deleted member %s
as: %s সদস্য ডিলিট কৰা হল

en: Deleted monitor %s
as: %s নিৰীক্ষণকৰ্তা ডিলিট কৰা হল

en: Deleted policy %s
as: %s নীতি ডিলিট কৰা হল

en: Deleted pool %s
as: %s পুল ডিলিট কৰা হল

en: Deleted rule %s
as: %s নিয়ম ডিলিট কৰা হল

en: Deleting
as: ডিলিট কৰিছে

[ctx: Current status of a Volume]
en: Deleting
as: ডিলিট কৰিছে

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Deleting
as: ডিলিট কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Deleting
as: ডিলিট কৰিছে

en: Deny
as: অস্বীকাৰ কৰক

en: Description
as: বিৱৰণ

en: Destination CIDR
as: গন্তব্যস্থানৰ CIDR

en: Destination IP
as: গন্তব্যস্থানৰ IP

en: Destination IP Address/Subnet
as: গন্তব্যস্থান IP ঠিকনা/উপনেট

en: Destination IP address or subnet
as: গন্তব্যস্থান IP ঠিকনা বা উপনেট

en: Destination Port
as: গন্তব্যস্থানৰ পোৰ্ট

en: Destination Port/Port Range
as: গন্তব্যস্থান পোৰ্ট/পোৰ্ট পৰিসৰ

en: Destination container
as: গন্তব্যস্থানৰ ধাৰক

en: Destination object name
as: লক্ষ্যস্থানৰ বস্তুৰ নাম

en: Destination port (integer in [1, 65535] or range in a:b)
as: গন্তব্যস্থান পোৰ্ট ([1, 65535] ৰ ভিতৰত অখণ্ড সংখ্যাবোৰ বা পৰিসৰটো a:b ৰ ভিতৰত)

en: Detached
as: পৃথক কৰা হল

en: Detaching
as: পৃথক কৰিছে

en: Details
as: পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Device
as: ডিভাইচ

en: Device ID
as: ডিভাইচ ID

en: Device ID attached to the port
as: পোৰ্টটোলৈ ডিভাইচ ID সংলগ্ন কৰা হল

en: Device Name
as: ডিভাইচ নাম

en: Device Owner
as: ডিভাইচৰ গৰাকী

en: Device owner attached to the port
as: পোৰ্টটোলৈ ডিভাইচৰ গৰাকী সংলগ্ন কৰা হল

en: Device size (GB)
as: ডিভাইচ আকাৰ (GB)

en: Direct Input
as: প্ৰত্যক্ষ ইনপুট

en: Direction
as: দিশ

en: Disable Gateway
as: অক্ষম গেটৱে

en: Disable HA mode
as: HA ধৰণ অক্ষম কৰক

en: Disable Service
as: সেৱা অক্ষম কৰক

en: Disabled
as: অক্ষম কৰা হল

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Disabled
as: অক্ষম কৰা হল

en: Disabled compute service for host: %s.
as: হষ্টৰ বাবে সেৱা গণনা কৰিবলৈ অক্ষম হল: %s.

en: Disassociate
as: জড়িত নহয়

en: Disassociate Floating IP
as: জড়িত নোহোৱা ফ্লটিং IP

en: Disassociate Monitor
as: জড়িতহীন নিৰীক্ষক

en: Disassociate a health monitor from target pool.
as: লক্ষ্য পুলৰ পৰা স্বাস্থ্য নিৰীক্ষক এটা জড়িতহীন কৰক.

en: Disassociated monitor.
as: নিৰীক্ষকক জড়িতহীন কৰা হল.

en: Disk
as: ডিস্ক

en: Disk (GB)
as: ডিস্ক (GB)

en: Disk Format
as: ডিস্ক ফৰমেট

en: Disk GB Hours
as: ডিস্ক GB ঘন্টাবোৰ

en: Disk Over Commit
as: ডিস্ক অভাৰ কমিট

en: Disk Partition
as: ডিস্কৰ ভাগ

en: Distributed
as: বিতৰণ কৰা হল

en: Domain "%s" must be disabled before it can be deleted.
as: ডিলিট কৰাৰ আগতে "%s" ক্ষেত্ৰখন অক্ষম কৰাটো অপৰিহাৰ্য.

en: Domain Context cleared.
as: ক্ষেত্ৰ প্ৰসংগ সম্পন্ন কৰা হল.

en: Domain Context updated to Domain %s.
as: %s ক্ষেত্ৰখনলৈ ক্ষেত্ৰ প্ৰসংগ আপডেট কৰা হল.

en: Domain Groups
as: ক্ষেত্ৰ গোটবোৰ

en: Domain ID
as: ক্ষেত্ৰ ID

en: Domain Information
as: ক্ষেত্ৰ তথ্য

en: Domain Members
as: ক্ষেত্ৰ সদস্যবোৰ

en: Domain Name
as: ক্ষেত্ৰ নাম

en: Domains
as: ক্ষেত্ৰবোৰ

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations.
as: বিভিন্ন সংস্থাবোৰে ব্যৱহাৰ কৰা ব্যৱহাৰকৰ্তা আৰু আন্তগাঁথনিৰ মাজত ক্ষেত্ৰবোৰে পাৰ্থক্য আগবঢ়ায়.

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations. Edit the domain details to add or remove groups in the domain.
as: বিভিন্ন সংস্থাবোৰে ব্যৱহাৰ কৰা ব্যৱহাৰকৰ্তা আৰু আন্তগাঁথনিৰ মাজত ক্ষেত্ৰবোৰে পাৰ্থক্য আগবঢ়ায়. ক্ষেত্ৰখনত গোটবোৰ যোগ কৰিব বা আঁতৰ কৰিবলৈ ক্ষেত্ৰখনৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণটো সম্পাদনা কৰক.

en: Domains:
as: ক্ষেত্ৰবোৰ:

en: Down
as: তললৈ

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Down
as: তললৈ

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Down
as: তললৈ

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Down
as: তললৈ

[ctx: Current status of a Network]
en: Down
as: তললৈ

[ctx: Current status of a Pool]
en: Down
as: তললৈ

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Down
as: তললৈ

[ctx: Current status of an IPSec Site Connection]
en: Down
as: তললৈ

[ctx: current status of port]
en: Down
as: তললৈ

[ctx: status of a network port]
en: Down
as: তললৈ

en: Download
as: ডাউনলোড কৰক

en: Download Backup
as: বেকআপ ডাউনলোড কৰক

en: Download CSV Summary
as: CSV সাৰাংশ ডাউনলোড কৰক

en: Download EC2 Credentials
as: EC2 পৰিচয়পত্ৰবোৰ ডাউনলোড কৰক

en: Download Job Binary
as: কাৰ্য বাইনেৰী ডাউনলোড কৰক

en: Download Key Pair
as: মুখ্য যোৰা ডাউনলোড কৰক

en: Download OpenStack RC File
as: মুক্ত ষ্টেক RC ফাইল ডাউনলোড কৰক

en: Duration of instance type %s (openstack flavor)
as: %s উদাহৰণ প্ৰকাৰৰ সময়সীমা (মুক্ত ষ্টেক ফ্লেভাৰ)

en: Edit
as: সম্পাদনা কৰক

en: Edit Connection
as: সংযোগ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Consumer
as: উপভোক্তা সম্পাদনা কৰক

en: Edit Consumer of QoS Spec
as: QoS স্পেকৰ উপভোক্তা সম্পাদনা কৰক

en: Edit Domain
as: ক্ষেত্ৰ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Firewall
as: ফায়াৰৱাল সম্পাদনা কৰক

en: Edit Flavor
as: ফ্লেভাৰ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Group
as: গোট সম্পাদনা কৰক

en: Edit Host Aggregate
as: হষ্ট গড় সম্পাদনা কৰক

en: Edit IKE Policy
as: IKE নীতি সম্পাদনা কৰক

en: Edit IPSec Policy
as: IPSec নীতি সম্পাদনা কৰক

en: Edit IPSec Site Connection
as: IPSec ছাইট সংযোগ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Image Tags
as: ছবি টেগবোৰ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Instance
as: উদাহৰণ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Member
as: সদস্য সম্পাদনা কৰক

en: Edit Monitor
as: নিৰীক্ষণকৰ্তা সম্পাদনা কৰক

en: Edit Network
as: নেটৱৰ্ক সম্পাদনা কৰক

en: Edit Network Profile
as: নেটৱৰ্ক প্ৰফাইল সম্পাদনা কৰক

en: Edit Policy
as: নীতি সম্পাদনা কৰক

en: Edit Pool
as: পুল সম্পাদনা কৰক

en: Edit Port
as: পোৰ্ট সম্পাদনা কৰক

en: Edit Project
as: প্ৰক্ষেপ সম্পাদনা কৰক

en: Edit QoS Spec Consumer
as: QoS স্পেক উপভোক্তা সম্পাদনা কৰক

en: Edit Router
as: ৰাউটাৰ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Rule
as: নিয়ম সম্পাদনা কৰক

en: Edit Security Group
as: সুৰক্ষাৰ গোট সম্পাদনা কৰক

en: Edit Security Groups
as: সুৰক্ষাৰ গোটবোৰ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Snapshot
as: স্নেপশ্বট সম্পাদনা কৰক

en: Edit Subnet
as: উপনেট সম্পাদনা কৰক

en: Edit Tags
as: টেগবোৰ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Template
as: নমুনা সম্পাদনা কৰক

en: Edit VIP
as: VIP সম্পাদনা কৰক

en: Edit VPN Service
as: VPN সেৱা সম্পাদনা কৰক

en: Edit Volume
as: আয়তন সম্পাদন কৰক

en: Edit the flavor details. Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources. Flavors are selected when users deploy instances.
as: ফ্লেভাৰৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ সম্পাদনা কৰক. ফ্লেভাৰবোৰে RAM, ডিস্ক, ক'ৰৰ সংখ্যা আৰু অন্য সম্পদবোৰ নিৰ্ধাৰণ কৰে. ফ্লেভাৰবোৰ নিৰ্বাচন কৰা হয় যেতিয়া ব্যৱহাৰকৰ্তাই উদাহৰণবোৰ প্ৰস্তুত কৰে.

en: Edit the instance details.
as: উদাহৰণৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ সম্পাদনা কৰক.

en: Edit the project details.
as: প্ৰক্ষেপ বিৱৰণবোৰ সম্পাদনা কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Egress
as: প্ৰস্থান কৰক

en: Email
as: ইমেইল

en: Enable DHCP
as: সক্ষম DHCP

en: Enable HA mode
as: HA ধৰণ সক্ষম কৰক

en: Enable rollback on create/update failure.
as: তৈয়াৰ/আপডেট ব্যৰ্থ হলে ৰোলবেক সক্ষম কৰক.

en: Enabled
as: সক্ষম কৰা হল

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Enabled
as: সক্ষম কৰা হল

en: Encapsulation mode
as: এনকেপশ্বুলেশ্বন ধৰণ

en: Encrypted
as: এনক্ৰিপ্ট কৰা হল

en: Encrypted Password
as: পাছৱৰ্ড এনক্ৰিপ্ট কৰা হল

en: Encryption
as: এনক্ৰিপশ্বন

en: Encryption algorithm
as: এনক্ৰিপশ্বন এলগোৰিথম

en: Enhanced VXLAN
as: বৰ্ধিত VXLAN

en: Enter a value for ICMP code in the range (-1: 255)
as: (-1: 255) পৰিসৰটোত ICMP প্ৰসাৰটোৰ বাবে মান এটা ভৰাওক

en: Enter a value for ICMP type in the range (-1: 255)
as: (-1: 255) পৰিসৰটোত ICMP প্ৰসাৰটোৰ বাবে মান এটা ভৰাওক

en: Enter an integer value between 0 and 255 (or -1 which means wildcard).
as: 0 আৰু 255 ৰ মাজত অখণ্ড মান এটা ভৰাওক. (বা -1 যিটো মানে হল ৱাইল্ডকাৰ্ড).

en: Enter an integer value between 1 and 65535.
as: 1 আৰু 65535 ৰ মাজত অখণ্ড মান এটা ভৰাওক.

en: Enter an integer value between 1 and 65535. The same port will be used for all the selected members and can be modified later.
as: 1 আৰু 65535 ৰ মাজত অখণ্ড মান এটা ভৰাওক. নিৰ্বাচিত সকলোবোৰ সদস্যৰ বাবে একেটা পোৰ্ট ব্যৱহাৰ কৰা হব আৰু পিছত পৰিৱৰ্তন কৰা হব.

en: Enter parameter (e.g. GRE)
as: উপকৰণ ভৰাওক (উদাহৰণ GRE)

en: Environment Data
as: পৰিৱেশ ডাটা

en: Environment File
as: পৰিৱেশ ফাইল

en: Environment Source
as: পৰিৱেশ উত্স

en: Ephemeral Disk
as: ইফেমেৰল ডিস্ক

en: Ephemeral Disk (GB)
as: ইফামেৰল ডিস্ক (GB)

en: Equal to or greater than 60
as: 60 তকৈ ডাঙৰ বা সমান

en: Equal to or greater than 68 if the local subnet is IPv4. Equal to or greater than 1280 if the local subnet is IPv6.
as: 68 তকৈ ডাঙৰ বা সমান যদি স্থানীয় উপনেটটো IPv4 হয়. 1280 ৰ সমান বা ডাঙৰ যদি স্থানীয় উপনেটটো IPv6 হয়.

en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of a Firewall]
en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of a Network]
en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of a Pool]
en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of a VPN Service]
en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of an IPSec Site Connection]
en: Error
as: ভুল

[ctx: Current status of an Instance]
en: Error
as: ভুল

[ctx: current status of port]
en: Error
as: ভুল

[ctx: current status of router]
en: Error
as: ভুল

[ctx: status of a neteork port]
en: Error
as: ভুল

en: Error Deleting
as: ডিলিট কৰোতে ভুল হৈছে

en: Error Downloading RC File: %s
as: ভুল ডাউনলোড কৰা RC ফাইল: %s

en: Error adding Hosts to the aggregate.
as: গড়টোলৈ হষ্টবোৰ যোগ কৰোতে ভুল হৈছে.

en: Error creating database backup.
as: ডাটাবেছ বেকআপ তৈয়াৰ কৰোতে ভুল হৈছে.

en: Error deleting database on instance.
as: উদাহৰণত ডাটাবেছ ডিলিট কৰোতে ভুল হৈছে.

en: Error deleting database user.
as: ডাটাৱেছ ব্যৱহাৰকৰ্তা ডিলিট কৰোতে ভুল হৈছে.

en: Error editing QoS Spec consumer.
as: QoS স্পেক উপভোক্তা সম্পাদনা কৰোতে ভুল হৈছে.

en: Error getting database backup list.
as: ডাটাবেছ বেকআপ তালিকা আহৰণ কৰোতে ভুল হৈছ.

en: Error updating QoS Spec association.
as: QoS স্পেক সংস্থা আপডেট কৰোতে ভুল হৈছে.

en: Error when adding or removing hosts.
as: হষ্টবোৰ যোগ বা আতঁৰ কৰোতে ভুল হৈছে.

en: Error writing zipfile: %(exc)s
as: জিপফাইল লিখোতে ভুল হৈছে: %(exc)s

en: Ether Type
as: দুয়ো প্ৰকাৰৰ

en: Evacuate Host
as: হষ্ট ত্যাগ কৰক

en: Events
as: ঘটনাবোৰ

en: Expected HTTP Status Codes
as: প্ৰত্যাশিত HTTP স্থিতি কোডবোৰ

en: Expected code may be a single value (e.g. 200), a list of values (e.g. 200, 202), or range of values (e.g. 200-204)
as: প্ৰত্যাশিত কোডটো এটা অকলশৰীয়া মান (উদাহৰণ 200), মানবোৰৰ এখন তালিকা (উদাহৰণ 200, 202), বা মানবোৰৰ পৰিসৰ (উদাহৰণ 200-204) হব পাৰে

en: Extend Volume
as: প্ৰসাৰিত আয়তন

en: Extending volume: "%s"
as: প্ৰসাৰিত আয়তন: "%s"

en: External Gateway
as: বাহ্যিক গেটৱে

en: External Network
as: বাহ্যিক নেটৱৰ্ক

en: External network "%(ext_net_id)s" expected but not found for router "%(router_id)s".
as: বাহ্যিক নেটৱৰ্ক "%(ext_net_id)s" প্ৰত্যাশা কৰা হৈছিল কিন্তু "%(router_id)s" ৰাউটাৰৰ বাবে বিচাৰি পোৱা নগল.

en: Extra Specs
as: অতিৰিক্ত স্পেকবোৰ

[ctx: Current status of a Database Backup]
en: Failed
as: ব্যৰ্থ হল

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Failed
as: ব্যৰ্থ হল

[ctx: Current status of a Job]
en: Failed
as: ব্যৰ্থ হল

[ctx: Power state of an Instance]
en: Failed
as: ব্যৰ্থ হল

en: Failed to add %(users_to_add)s project members%(group_msg)s and set project quotas.
as: %(users_to_add)s প্ৰক্ষেপ সদস্যবোৰ%(group_msg)s যোগ কৰিবলৈ আৰু প্ৰক্ষেপ কোটাবোৰ ছেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to add %s project groups and update project quotas.
as: %s প্ৰক্ষেপ গোটবোৰ যোগ কৰিবলৈ আৰু প্ৰক্ষেপ কোটাবোৰ আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to add agent %(agent_name)s for network %(network)s.
as: %(network)s নেটৱৰ্কৰ বাবে %(agent_name)s যোগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to add router rule %s
as: %s ৰাউটাৰ নিয়ম যোগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to add_interface: %s
as: ইন্টাৰফেছ যোগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %s

en: Failed to check Neutron '%s' extension is not supported
as: নিউট্ৰন পৰীক্ষা কৰিবৈ ব্যৰ্থ হল '%s' প্ৰসাৰ টো সমৰ্থন নকৰে

en: Failed to create a port for network %s
as: %s নেটৱৰ্কৰ বাবে পোৰ্ট এটা তৈয়াৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to create network "%(network)s": %(reason)s
as: "%(network)s" নেটৱৰ্ক তৈয়াৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %(reason)s

en: Failed to create network %s
as: %s নেটৱৰ্ক তৈয়াৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to create network profile %s
as: নেটৱৰ্ক প্ৰফাইল তৈয়াৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল %s

en: Failed to create router "%s".
as: "%s" ৰাউটাৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to create subnet "%(sub)s" for network "%(net)s":  %(reason)s
as: "%(net)s" নেটৱৰ্কৰ বাবে "%(sub)s" উপনেট তৈয়াৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %(reason)s

en: Failed to delete agent: %s
as: এজেন্ট ডিলিট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %s

en: Failed to delete interface %s
as: %s ইন্টাৰফেছ ডিলিট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to delete network "%s"
as: "%s" নেটৱৰ্ক ডিলিট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to delete network %s
as: %s নেটৱৰ্ক ডিলিট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to delete network profile (%s).
as: নেটৱৰ্ক প্ৰফাইল (%s) ডিলিট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to delete port %s
as: %s পোৰ্ট ডিলিট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to delete port: %s
as: পোৰ্ট তৈয়াৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %s

en: Failed to delete subnet %s
as: %s উপনেট ডিলিট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to disable compute service for host: %s.
as: হষ্টৰ বাবে সেৱা গণনা অক্ষম কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %s.

en: Failed to evacuate host: %s.
as: হষ্ট ত্যাগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %s.

en: Failed to evacuate instances: %s
as: উদাহৰণবোৰ ত্যাগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %s

en: Failed to fetch internal binary list
as: আভ্যন্তৰীণ বাইনেৰী তালিকা আহৰণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to get list of internal binaries.
as: আভ্যন্তৰীণ সংখ্যাবোৰৰ তালিকা পাবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to get network list %s
as: %s নেটৱৰ্ক তালিকা পাবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to insert rule to policy %(name)s: %(reason)s
as: %(name)s নীতিলৈ নিয়ম ভৰাবলৈ ব্যৰ্থ হল: %(reason)s

en: Failed to live migrate instance to host "%s".
as: "%s" হষ্টলৈ উদাহৰণ প্ৰব্ৰজন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to modify %(num_groups_to_modify)d instance security groups: %(err)s
as: %(num_groups_to_modify)d উদাহৰণ সুৰক্ষা গোটবোৰ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %(err)s

en: Failed to modify %(users_to_modify)s project members%(group_msg)s and update project quotas.
as: %(users_to_modify)s প্ৰক্ষেপ সদস্যবোৰ%(group_msg)s  পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ আৰু প্ৰক্ষেপ কোটাবোৰ আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to modify %d instance security groups
as: %d উদাহৰণ সুৰক্ষাৰ গোটবোৰ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to modify %s domain groups.
as: %s ক্ষেত্ৰ গোটবোৰ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to modify %s project members and update domain groups.
as: %s প্ৰক্ষেপ সদস্যবোৰ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ আৰু ক্ষেত্ৰ গোটবোৰ আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to modify %s project members, update project groups and update project quotas.
as: %s প্ৰক্ষেপ সদস্যবোৰ পৰিৱৰ্তন, প্ৰক্ষেপ গোটবোৰ আপডেট আৰু প্ৰক্ষেপ কোটাবোৰ আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to obtain network profile binding
as: নেটৱৰ্ক প্ৰফাইল বাইণ্ডিং লাভ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to remove rule from policy %(name)s: %(reason)s
as: %(name)s নীতিৰ পৰা নিয়ম আতঁৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %(reason)s

en: Failed to retrieve available rules: %s
as: উপলব্ধ নিয়মবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %s

en: Failed to retrieve current rules in policy %(name)s: %(reason)s
as: %(name)s নীতিত শেহতীয়া নিয়মবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %(reason)s

en: Failed to retrieve health monitors.
as: স্বাস্থ্য নিৰীক্ষণকৰ্তা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to retrieve network %s for a subnet
as: উপনেট এটাৰ বাবে %s নেটৱৰ্ক উদ্ধাৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to set gateway %s
as: %s গেটৱে ছেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to update IKE Policy %s
as: IKE নীতি %s আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to update IPSec Policy %s
as: IPSec নীতি %s আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to update IPSec Site Connection %s
as: IPSec ছাইট সংযোগ %s আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to update VIP %s
as: VIP %s আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to update VPN Service %s
as: VPN সেৱা %s আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to update firewall %(name)s: %(reason)s
as: ফায়াৰৱাল %(name)s আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %(reason)s

en: Failed to update health monitor %s
as: স্বস্থ্য নিৰীক্ষণকৰ্তা %s আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to update image.
as: ছবি আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল.

en: Failed to update member %s
as: %s সদস্য আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to update network %s
as: %s নেটৱৰ্ক আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to update network profile (%s).
as: নেটৱৰ্ক প্ৰফাইল আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল (%s).

en: Failed to update policy %(name)s: %(reason)s
as: নীতি %(name)s আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %(reason)s

en: Failed to update pool %s
as: পুল %s আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to update port %s
as: %s পোৰ্ট আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to update router %s
as: %s ৰাউটাৰ আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল

en: Failed to update rule %(name)s: %(reason)s
as: আইন %(name)s আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল: %(reason)s

en: Failed to update subnet "%(sub)s":  %(reason)s
as: "%(sub)s" উপনেট আপডেট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হল:  %(reason)s

en: Fields in this tab are optional. You can configure the detail of IPSec site connection created.
as: এই টেবটোত থকা সকলোবোৰ ক্ষেত্ৰ বৈকল্পিক. তৈয়াৰ কৰা IPSec ছাইট সংযোগৰ বিৱৰণটো আপুনি ৰূপৰেখা কৰিব পাৰে.

en: File
as: ফাইল

en: File exceeds maximum size (16kb)
as: ফাইলে সৰ্বাধিক আকাৰ (16kb) অতিক্ৰম কৰিছে

en: Fingerprint
as: ফিংগাৰপ্ৰিন্ট

[ctx: Task status of an Instance]
en: Finishing Resize or Migrate
as: পুনৰ আকাৰ বা প্ৰব্ৰজন সম্পন্ন কৰিছে

en: Firewall %s was successfully updated.
as: ফায়াৰৱাল %s সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Firewall Details
as: ফায়াৰৱালৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণবোৰ

en: Firewall Policies
as: ফায়াৰৱাল নীতিবোৰ

en: Firewall Policy Details
as: ফায়াৰৱাল নীতিৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণবোৰ

en: Firewall Rule Details
as: ফায়াৰৱাল নিয়মৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণবোৰ

en: Firewall Rules
as: ফায়াৰৱাল নিয়মবোৰ

en: Firewalls
as: ফায়াৰৱালবোৰ

en: Fixed IPs
as: নিৰ্দিষ্ট কৰা IP বোৰ

en: Flat
as: ফ্লেট

en: Flavor
as: ফ্লেভাৰ

en: Flavor Access
as: ফ্লেভাৰ প্ৰৱেশ

en: Flavor Choice
as: ফ্লেভাৰ পছন্দ

en: Flavor ID =
as: ফ্লেভাৰ ID =

en: Flavor ID should be UUID4 or integer. Leave this field blank or use 'auto' to set a random UUID4.
as: ফ্লেভাৰ ID টো UUID4  বা অখণ্ড সংখ্যা হোৱা উচিত. এইক্ষেত্ৰখন খালী এৰক বা এটা বিবেচনা নকৰা UUID4 ছেট কৰিবলৈ 'স্বয়ংক্ৰিয়' ব্যৱহাৰ কৰক.

en: Flavor Information
as: ফ্লেভাৰ তথ্য

en: Flavor Name
as: ফ্লেভাৰ নাম

en: Flavors
as: ফ্লেভাৰবোৰ

en: Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources and can be selected when users deploy instances.
as: ফ্লেভাৰবোৰে RAM, ডিস্ক, ক'ৰৰ সংখ্যা, আৰু অন্য সম্পদবোৰৰ বাবে আকাৰবোৰ নিৰ্ধাৰণ কৰে আৰু ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰে উদাহৰণবোৰ প্ৰস্তুত কৰাৰ সময়ত নিৰ্বাচন কৰিব পাৰি.

en: Floating IP Pool
as: ফ্লটিং IP পুল

en: Floating IPs
as: ফ্লটিং IP বোৰ

en: Folder created successfully.
as: ফল্ডাৰ সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হল.

en: For GRE networks, valid tunnel IDs are %(min)s through %(max)s.
as: GRE নেটৱৰ্কবোৰৰ বাবে, বৈধ টানেল IDবোৰ হল %(max)s ৰ জৰিয়তে %(min)s.

en: For VLAN networks, the VLAN VID on the physical network that realizes the virtual network. Valid VLAN VIDs are %(vlan_min)s through %(vlan_max)s. For GRE or VXLAN networks, the tunnel ID. Valid tunnel IDs for GRE networks are %(gre_min)s through %(gre_max)s. For VXLAN networks, %(vxlan_min)s through %(vxlan_max)s.
as: VLAN নেটৱৰ্কবোৰৰ বাবে, ফিজিকেল নেটৱৰ্কটোত থকা VLAN VID টোৱে ভিৰচুৱেল নেটৱৰ্কটো উপলব্ধি কৰে. বৈধ VLAN VIDবোৰ হল %(vlan_max)s ৰ জৰিয়তে  %(vlan_min)s. GRE বা VXLAN নেটৱৰ্কৰ বাবে, টানেল ID টো. GRE নেটৱৰ্কবোৰৰ বাবে বৈধ টানেল IDবোৰ হল %(gre_max)s ৰ জৰিয়তে %(gre_min)s. VXLAN নেটৱৰ্কবোৰৰ বাবে, through %(vxlan_max)s ৰ জৰিয়তে %(vxlan_min)s.

en: For VLAN networks, valid VLAN IDs are %(min)s through %(max)s.
as: VLAN নেটৱৰ্কবোৰৰ বাবে, বৈধ VLAN IDবোৰ হল %(max)s ৰ জৰিয়তে %(min)s.

en: For VXLAN networks, valid tunnel IDs are %(min)s through %(max)s.
as: VXLAN নেটৱৰ্কবোৰৰ বাবে , বৈধ টানেল ID বোৰ হল  through %(max)s ৰ জৰিয়তে %(min)s.

en: Forbidden
as: নিষিদ্ধ কৰা হল

[ctx: Force upload volume in in-use status to image]
en: Force
as: জোৰকৈ কৰক

en: Forcing to create snapshot "%s" from attached volume.
as: সংযোজিত আয়তনৰ পৰা "%s" স্নেপশ্বট তৈয়াৰ  কৰিবলৈ জোৰ কৰিছে.

en: Format
as: ফৰমেট

en: Format =
as: ফৰমেট =

en: From
as: ...পৰা

en: From Port
as: পোৰ্টৰ পৰা

en: From here you can update the default quotas (max limits).
as: ইয়াৰ পৰা আপুনি ডিফল্ট কোটাবোৰ আপডেট কৰিব পাৰে (সৰ্বাধিক সীমাবোৰ).

en: Gateway IP
as: গেটৱে IP

en: Gateway IP (optional)
as: গেটৱে IP (বৈকল্পিক)

en: Gateway IP and IP version are inconsistent.
as: গেটৱে IP আৰু IP সংস্কৰণ হল অস্থিৰ.

en: Gateway interface is added
as: গেটৱে ইন্টাৰফেছ যোগ কৰা হল

en: General Info
as: সাধাৰণ তথ্য

en: Glance
as: গ্লেঞ্চ

en: Group "%s" was successfully created.
as: "%s" গোট সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হৈছিল.

en: Group ID
as: গোট ID

en: Group Members
as: গোট সদস্যবোৰ

en: Group has been updated successfully.
as: গোট সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছে.

en: Groups
as: গোটবোৰ

en: HA mode
as: HA ধৰণ

en: HTTP Method
as: HTTP পদ্ধতি

en: HTTP method used to check health status of a member
as: সদস্য এজনৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থা পৰীক্ষা কৰিবলৈ HTTP পদ্ধতি ব্যৱহাৰ কৰা হল

[ctx: Current status of an Instance]
en: Hard Reboot
as: হাৰ্ড ৰিবুট

en: Health monitor %s was successfully updated.
as: স্বস্থ্য নিৰীক্ষণকৰ্তা %s সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Help
as: সহায়

en: High Availability Mode
as: উচ্চ উপলব্ধতাৰ ধৰণ

en: Hive
as: হাইভ

en: Home
as: মুখ্য

en: Host
as: হষ্ট

en: Host =
as: হষ্ট =

en: Host Aggregate Information
as: হষ্ট গড় তথ্য

en: Host Aggregates
as: হষ্ট গড়বোৰ

en: Host Routes
as: হষ্ট ৰাউটাৰবোৰ

en: Host Routes format error: Destination CIDR and nexthop must be specified (value=%s)
as: হষ্ট ৰাউটবোৰৰ ফৰমেট ভুল: গন্তব্যস্থান CIDR আৰু পৰৱৰ্তী হপ নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য (মান=%s)

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Create a host aggregate then select the hosts contained in it.
as: হষ্টবোৰক একেলগে গোট কৰাৰ দ্বাৰা হষ্ট গড়বোৰে উপলব্ধ মণ্ডল এটাক যুক্তিযুক্ত ইউনিটবোৰত ভাগ কৰে. হষ্ট গড় এটা তৈয়াৰ কৰক আৰু তাৰপিছত ইয়াত থকা হষ্টবোৰ নিৰ্বাচন কৰক.

en: Host or IP that the user is allowed to connect through.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাক সংযোগৰ অনুমতি দিয়া হষ্ট বা IP টো.

en: Hostname
as: হষ্টনাম

en: Hosts
as: হষ্টবোৰ

en: Hypervisor
as: হাইপাৰভিজৰ

en: Hypervisor Instances
as: হাইপাৰভিজৰ উদাহৰণবোৰ

en: Hypervisor Servers
as: হাইপাৰভিজৰ ছাৰ্ভাৰবোৰ

en: Hypervisors
as: হাইপাৰভিজৰবোৰ

en: IKE Phase1 negotiation mode
as: IKE অৱস্থা1 বুজাবুজিৰ ধৰণ

en: IKE Policies
as: IKE নীতিবোৰ

en: IKE Policy
as: IKE নীতি

en: IKE Policy %s was successfully updated.
as: IKE নীতি %s সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: IKE Policy Details
as: IKE নীতি বিৱৰণ

en: IKE Policy associated with this connection
as: এই সংযোগটোৰ সৈতে জড়িত IKE নীতিটো

en: IKE version
as: IKE সংস্কৰণ

en: IP Address
as: IP ঠিকনা

en: IP Address (optional)
as: IP ঠিকনা (বিকল্প)

en: IP Protocol
as: IP প্ৰটকল

en: IP Version
as: IP সংস্কৰণ

en: IP address %s associated.
as: IP ঠিকনা %s জড়িত.

en: IP address allocation pools. Each entry is: start_ip_address,end_ip_address (e.g., 192.168.1.100,192.168.1.120) and one entry per line.
as: IP ঠিকনা আৱন্টন কৰা পুলবোৰ. প্ৰত্যেকটো প্ৰৱিষ্টি হল: start_ip_address,end_ip_address (উদাহৰণ, 192.168.1.100,192.168.1.120) আৰু প্ৰত্যেক শাৰীত এটা প্ৰৱিষ্টি.

en: IP address list of DNS name servers for this subnet. One entry per line.
as: এই উপনেটটোৰ বাবে DNS নাম ছাৰ্ভাৰবোৰৰ IP ঠিকনাৰ তালিকা. প্ৰত্যেক শাৰীত এটা ভৰাওক.

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254) The default value is the first IP of the network address (e.g. 192.168.0.1 for 192.168.0.0/24, 2001:DB8::1 for 2001:DB8::/48). If you use the default, leave blank. If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
as: গেটৱেৰ IP ঠিকনা (উদাহৰণ 192.168.0.254). ডিফল্ট মানটো হল নেটৱৰ্ক ঠিকনাটোৰ প্ৰথম IP টো (উদাহৰণ 192.168.0.1 for 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48 ৰ বাবে 2001:DB8::1). যদি আপুনি ডিফল্ট হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰে, তেন্তে খালী এৰক. যদি আপুনি গেটৱে এটা ব্যৱহাৰ কৰিব নিবিচাৰে, তেন্তে তলৰ 'গেটৱে অক্ষম কৰক' ত ক্লিক কৰক.

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254). Specify an explicit address to set the gateway. If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
as: গেটৱে ৰ IP ঠিকনা (উদাহৰণ 192.168.0.254). গেটৱে ছেট কৰিবলৈ বিশদ ঠিকনা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰক. যদি আপুনি গেটৱে এটা ব্যৱহাৰ কৰিব নিবিচাৰে, তেন্তে তলত 'গেটৱে অক্ষম কৰক' টো পৰীক্ষা কৰক.

en: IPSec Policies
as: IPSec নীতিবোৰ

en: IPSec Policy
as: IPSec নীতি

en: IPSec Policy %s was successfully updated.
as: IPSec নীতি %s সফতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: IPSec Policy Details
as: IPSec পলিচী বিৱৰণ

en: IPSec Policy associated with this connection
as: এই সংযোগটোৰ সৈতে জড়িত IPSec নীতিটো

en: IPSec Site Connection %s was successfully updated.
as: IPSec ছাইট সংযোগ %s সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: IPSec Site Connection Details
as: IPSec ছাইট সংযোগ বিৱৰণ

en: IPSec Site Connections
as: IPSec ছাইট সংযোগবোৰ

en: IPv4 Address =
as: IPv4 ঠিকনা =

en: IPv6 Address =
as: IPv6 ঠিকনা =

en: IPv6 Address Configuration Mode
as: IPv6 ঠিকনা ৰূপৰেখা কৰা ধৰণ

en: ISO - Optical Disk Image
as: ISO - অপ্টিকেল ডিস্ক ছবি

en: Identity
as: পৰিচয়

en: Identity service does not allow editing user data.
as: পৰিচয়ৰ সেৱাটোৱে ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ডাটা সম্পাদনা কৰিবলৈ অনুমতি নিদিয়ে.

en: Image
as: ছবি

[ctx: Type of an image]
en: Image
as: ছবি

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Backup
as: ছবি বেকআপ কৰিছে

en: Image File
as: ছবিৰ ফাইল

en: Image ID =
as: ছবি ID =

en: Image Location
as: ছবিৰ স্থান

en: Image Name
as: ছবিৰ নাম

en: Image Name =
as: ছবিৰ নাম =

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Pending Upload
as: ছবিৰ বাকী থকা আপলোড কৰক

en: Image Registry
as: ছবিৰ পঞ্জীয়ন

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Snapshot Pending
as: ছবি স্নেপশ্বট বাকী আছে

en: Image Source
as: ছবিৰ উত্স

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Uploading
as: ছবি আপলোড কৰিছে

en: Image existence check
as: ছবিৰ বৰ্তি থকাটো পৰীক্ষা কৰক

en: Image is downloaded
as: ছবি ডাউনলোড কৰা হৈছে

en: Image is served out
as: ছবিটো আগবঢ়োৱা হল

en: Image source must be specified
as: ছবিৰ উত্স নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য

en: Image was successfully updated.
as: ছবি সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Images
as: ছবিবোৰ

en: Import Key Pair
as: মুখ্য যোৰা আমদানি কৰক

en: In Policy
as: নীতিত

en: In Use
as: ব্যৱহাৰ হৈ আছে

en: Incremental
as: বৃদ্ধিশীল

en: Information
as: তথ্য

en: Ingress
as: প্ৰৱেশ কৰক

en: Initial Admin User
as: প্ৰাৰম্ভিক কৰ্তৃপক্ষ ব্যৱহাৰকৰ্তা

en: Initial Databases
as: প্ৰাৰম্ভিক ডাটাবেছবোৰ

en: Initial admin user to add
as: যোগ কৰিবলৈ প্ৰাৰম্ভিক কৰ্তৃপক্ষ ব্যৱহাৰকৰ্তা

en: Initialize Databases
as: ডাটাবেছবোৰ নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Initiator state
as: সূচকৰ অৱস্থা

en: Injected File Content (Bytes)
as: ইনজেক্ট কৰা ফাইলৰ বিষয়বস্তুবোৰ (বাইটবোৰ)

en: Injected File Content Bytes
as: ফাইল বিষয়বস্তুৰ বাইটবোৰ ইনজেক্ট কৰা হল

en: Injected File Path Bytes
as: ফাইল পাথ বাইটবোৰ ইনজেক্ট কৰা হল

en: Injected Files
as: ইনজেক্ট কৰা ফাইলবোৰ

en: Input
as: ইনপুট

en: Input must be in CIDR format
as: ইনপুট CIDR ফৰমেটত হোৱাটো অপৰিহাৰ্য

en: Insert Rule
as: ৰেখা ভৰাওক

en: Insert Rule to Policy
as: নীতিলৈ নিয়ম ভৰাওক

en: Instance
as: উদাহৰণ

en: Instance Action List
as: উদাহৰণৰ কাৰ্য তালিকা

en: Instance Boot Source
as: উদাহৰণ বুট উত্স

en: Instance Count
as: উদাহৰণ গণনা

en: Instance ID
as: উদাহৰণ ID

en: Instance Name
as: উদাহৰণ নাম

en: Instance Password is not set or is not yet available
as: উদাহৰণ পাছৱৰ্ড টো ছেট কৰা নাই বা এতিয়াও উপলব্ধ নহয়

en: Instance Security Groups
as: উদাহৰণ সুৰক্ষাৰ গোট

en: Instance Snapshot
as: উদাহৰণ স্নেপশ্বট

en: Instance to be associated
as: জড়িত হবলগীয়া উদাহৰণ

en: Instances
as: উদাহৰণবোৰ

en: Instances Count
as: উদাহৰণবোৰৰ গণনা

en: Insufficient privilege level to view domain information.
as: ক্ষেত্ৰ তথ্য চাবলৈ অপৰ্য্যপ্ত সুবিধাৰ স্তৰ.

en: Insufficient privilege level to view group information.
as: গোট তথ্য চাবলৈ অপৰ্য্যপ্ত সুবিধাৰ স্তৰ.

en: Insufficient privilege level to view project information.
as: প্ৰক্ষেপ তথ্য চাবলৈ অপৰ্য্যপ্ত সুবিধাৰ স্তৰ.

en: Insufficient privilege level to view role information.
as: ৰোল তথ্য চাবলৈ অপৰ্য্যপ্ত সুবিধাৰ স্তৰ.

en: Insufficient privilege level to view user information.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ তথ্য চাবলৈ অপৰ্য্যপ্ত সুবিধাৰ স্তৰ.

en: Interface added
as: ইন্টাৰফেছ যোগ কৰা হল

en: Interfaces
as: ইন্টাৰফেছবোৰ

en: Internal IP
as: আভ্যন্তৰীণ IP

en: Internal Interface
as: আভ্যন্তৰীণ ইন্টাৰফেছ

en: Internal binary
as: আভ্যন্তৰীণ বাইনেৰী

en: Invalid date format: Using today as default.
as: অবৈধ তাৰিখ ফৰমেট: ডিফল্ট হিচাপে আজিৰ দিনটো ব্যৱহাৰ কৰক.

en: Invalid time period. The end date should be more recent than the start date.
as: অবৈধ সময় সীমা. আৰম্ভণিৰ তাৰিখটো শেষৰ তাৰিখটোতকৈ অধিক শেহতীয়া হোৱা উচিত.

en: Invalid time period. You are requesting data from the future which may not exist.
as: অবৈধ সময় সীমা. আপুনি ফিউচাৰৰ পৰা ডাটা দাবী কৰি আছে যিটো বৰ্তি নাথাকিব পাৰে.

en: Items Per Page
as: প্ৰতি পৃষ্ঠাৰ বস্তুবোৰ

en: Java Opts
as: জাভাৰ বিকল্পবোৰ

en: Job
as: কাৰ্য

en: Job Binaries
as: কাৰ্য সংখ্যাবোৰ

en: Job Binary Details
as: কাৰ্য বাইনেৰী বিৱৰণ

en: Job Execution Details
as: কাৰ্য কাৰ্যকৰীকৰণৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Job Execution ID
as: কাৰ্য কাৰ্যকৰীকৰণ ID

en: Job Type
as: কাৰ্যৰ প্ৰকাৰ

en: Job args
as: কাৰ্য যুক্তিবোৰ

en: Job configs
as: কাৰ্য ৰূপৰেখাবোৰ

en: Job created
as: কাৰ্য তৈয়াৰ কৰা হল

en: Job launched
as: কাৰ্য আৰম্ভ কৰা হল

en: Job params
as: কাৰ্য উপকৰণবোৰ

en: Jobs
as: কাৰ্যবোৰ

en: Kernel ID
as: কাৰ্ণেল ID

en: Key
as: মুখ্য

en: Key Pair
as: মুখ্য যোৰা

en: Key Pair Name
as: মুখ্য যোৰা নাম

en: Key Pairs
as: মুখ্য যোৰাবোৰ

en: Key Size (bits)
as: মুখ্য আকাৰ (bits)

en: Key pair name may only contain letters, numbers, underscores, spaces and hyphens.
as: মুখ্য যোৰা নামটোৱে কেৱল আখৰবোৰ, সংখ্যাবোৰ, আণ্ডাৰস্কোৰবোৰ, ব্যৱধানবোৰ আৰু হাইফেনবোৰ ধাৰণ কৰে.

en: Key pair to use for authentication.
as: বৈধতাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ মুখ্য যোৰা.

en: Key-Value Pairs
as: মুখ্য-মান যোৰাবোৰ

en: Keypair
as: মুখ্য যোৰা

en: LUKS Volume Snapshots
as: LUKS আয়তন স্নেপশ্বটবোৰ

en: LUKS Volumes
as: LUKS আয়তনবোৰ

en: Language
as: ভাষা

en: Last 15 days
as: অন্তিম ১৫ দিন

en: Last 30 days
as: অন্তিম ৩০ দিন

[ctx: Time since the last update]
en: Last Updated
as: শেহতীয়া আপেডট কৰাটো

en: Last day
as: অন্তিম দিন

en: Last week
as: অন্তিম সপ্তাহ

en: Last year
as: যোৱা বছৰ

en: Launch
as: আৰম্ভ কৰক

en: Launch Cluster
as: ক্লাষ্টাৰ আৰম্ভ কৰক

en: Launch Database
as: ডাটাবেছ আৰম্ভ কৰক

en: Launch Instance
as: উদাহৰণ আৰম্ভ কৰক

en: Launch On Existing Cluster
as: বৰ্তি থকা ক্লাষ্টাৰত আৰম্ভ কৰক

en: Launch On New Cluster
as: নতুন ক্লাষ্টাৰত আৰম্ভ কৰক

en: Launch Stack
as: ষ্টেক আৰম্ভ কৰক

en: Launch as Instance
as: উদাহৰণ হিচাপে আৰম্ভ কৰক

en: Launch instance in these security groups.
as: এইবোৰ সুৰক্ষাৰ গোটত উদাহৰণ এটা আৰম্ভ কৰক.

en: Launch instance with these networks
as: এই নেটৱৰ্কবোৰৰ সৈতে উদাহৰণ আৰম্ভ কৰক

en: Launch instance with this policy profile
as: এই নীতি প্ৰফাইলটোৰ সৈতে উদাহৰণ আৰম্ভ কৰক

en: Launch instances in these security groups.
as: এই সুৰক্ষাৰ গোটবোৰত উদাহৰণবোৰ আৰম্ভ কৰক.

en: Launch instances in this availability zone.
as: এই উপলব্ধতাৰ মণ্ডলটোত উদাহৰণবোৰ আৰম্ভ কৰক.

en: Launched %(count)s named "%(name)s".
as: "%(name)s" নামৰ %(count)s টো আৰম্ভ কৰা হল.

en: Launching multiple instances is only supported for images and instance snapshots.
as: বিভিন্ন উদাহৰণবোৰ আৰম্ভ কৰাটো কেৱল ছবিবোৰ আৰু উদাহৰণ স্নেপশ্বটবোৰৰ বাবে সমৰ্থন কৰা হয়.

en: Length of Injected File Path
as: ইনজেক্ট কৰা ফাইল পাথৰ দৈৰ্ঘ

en: Libs
as: লাইব্ৰেৰীবোৰ

en: Lifetime units
as: আজীৱন এককবোৰ

en: Lifetime units for IKE keys
as: IKE কীবোৰৰ বাবে আজীৱন এককবোৰ

en: Lifetime value
as: আজীৱন মান

en: Lifetime value for IKE keys
as: IKE কীবোৰৰ বাবে আজীৱন মানটো

en: Lifetime value for IKE keys
as: IKE কীবোৰৰ বাবে আজীৱন মান

en: Limit
as: সীমা

en: Live Migrate
as: জীৱন্ত প্ৰব্ৰজন

en: Live Migrate Instance
as: জীৱন্ত প্ৰব্ৰজনৰ উদাহৰণ

en: Load Balancer
as: লোড সাম্যকৰ্তা

en: Load Balancer VIP %s
as: লোড সাম্যকৰ্তা VIP %s

en: Load Balancers
as: লোড সাম্যকৰ্তাবোৰ

en: Load Balancing Method
as: সমতাৰ পদ্ধতি লোড কৰক

en: Local
as: স্থানীয়

en: Local Storage (total)
as: স্থানীয় ভঁৰাল (মুঠ)

en: Local Storage (used)
as: স্থানীয় ভঁৰাল (ব্যৱহৃত)

en: Log
as: ল'গ

en: MAC Learning State
as: MAC শিকিবলগীয়া অৱস্থা

en: Main Class
as: মুখ্য শ্ৰেণী

en: Make Private
as: ব্যক্তিগত কৰিতোলক

en: Make Public
as: ৰাজহুৱা কৰক

en: Manage Attachments
as: সংলগ্নবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Floating IP Associations
as: ফ্লটিং IP সংস্থাবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Hosts
as: হষ্টবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Hosts Aggregate
as: হষ্টবোৰৰ গড় পৰিচালনা কৰক

en: Manage Hosts within Aggregate
as: গড়ৰ ভিতৰত হষ্টবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Members
as: সদস্যবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage QoS Spec Association
as: QoS স্পেক সংস্থা পৰিচালনা কৰক

en: Manage Rules
as: নিয়মবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Specs
as: স্পেকবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Volume Attachments
as: আয়তন সংলগ্নবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Management IP
as: পৰিচালনাৰ IP

en: Manual
as: মেনুৱেল

en: MapReduce
as: মেপ হ্ৰাস

en: Mapped Fixed IP Address
as: নিৰ্দিষ্ট IP ঠিকনা মেপ কৰা হল

en: Mapper
as: মেপকৰ্তা

en: Max Retries
as: সৰ্বাধিক অৱসৰবোৰ

en: Max Retries (1~10)
as: সৰ্বাধিক অৱসৰবোৰ (1~10)

en: Max. Size (MB)
as: সৰ্বাধিক আকাৰ (MB)

en: Maximum Transmission Unit size for the connection
as: সংযোগটোৰ বাবে সৰ্বাধিক সৰবৰাহৰ ইউনিট আকাৰ

en: Maximum number of connections allowed for the VIP or '-1' if the limit is not set
as: VIP বা '-1' ৰ বাবে অনুমোদিত সংযোগবোৰৰ সৰ্বাধিক সংখ্যাটো যদি সীমাটো ছেট নকৰে

en: Member %s was successfully updated.
as: %s সদস্য সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Member Details
as: সদস্যৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Member IP address must be specified
as: সদস্যৰ IP ঠিকনা নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্যaddress must be specified

en: Member Source
as: সদস্যৰ উত্স

en: Member address
as: সদস্য ঠিকনা

en: Member(s)
as: সদস্য(বোৰ)

en: Members
as: সদস্যবোৰ

en: Message
as: বাৰ্তা

en: Metadata
as: মেটাডাটা

en: Metadata Items
as: মেটাডাটা বস্তুবোৰ

en: Metadata successfully updated.
as: মেটাডাটা সফলতাৰে আপডেট কৰা হল.

en: Meter
as: মিটাৰ

[ctx: Current status of an Instance]
en: Migrating
as: প্ৰব্ৰজন কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Migrating
as: প্ৰব্ৰজন কৰিছে

en: Migration Policy
as: প্ৰব্ৰজনৰ নীতি

en: Min. Size (MB)
as: নূন্যতম আকাৰ (MB)

en: Minimum Disk (GB)
as: নূন্যতম ডিস্ক (GB)

en: Minimum RAM (MB)
as: নূন্যতম RAM (MB)

en: Modified domain "%s".
as: "%s" ক্ষেত্ৰ পৰিৱৰ্তন কৰক.

en: Modified flavor "%s".
as: "%s" ফ্লেভাৰ পৰিৱৰ্তন কৰা হল.

en: Modified flavor information, but unable to modify flavor access.
as: ফ্লেভাৰ তথ্য পৰিৱৰ্তন কৰা হল, কিন্তু ফ্লেভাৰ প্ৰৱেশ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Modified instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণ পৰিৱৰ্তন কৰা হল.

en: Modified project "%s".
as: "%s" প্ৰক্ষেপ পৰিৱৰ্তন কৰা হল.

en: Modified project information and members, but unable to modify project quotas.
as: প্ৰক্ষেপ তথ্য আৰু সদস্যবোৰ পৰিৱৰ্তন কৰা হল, কিন্তু প্ৰক্ষেপ কোটাবোৰ  পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Modify Access
as: প্ৰৱেশ পৰিৱৰ্তন কৰক

en: Modify Consumer
as: উপভোক্তা পৰিৱৰ্তন কৰক

en: Modify Groups
as: গোটবোৰ পৰিবৰ্তন কৰক

en: Modify Quotas
as: কোটাবোৰ পৰিৱৰ্তন কৰক

en: Modify Usage Report Parameters
as: ব্যৱহাৰ ৰিপোৰ্ট উপকৰণবোৰ পৰিৱৰ্তন কৰক

en: Monitor
as: নিৰীক্ষণকৰ্তা

en: Monitor Details
as: নিৰীক্ষণকৰ্তাৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Monitor Type
as: নিৰীক্ষণকৰ্তাৰ প্ৰকাৰ

en: Monitors
as: নিৰীক্ষণকৰ্তাবোৰ

en: Month to date
as: মাহৰ পৰা তাৰিখটোলৈ

en: Multicast IP Range
as: বহুস্তৰীয় IP পৰিসৰ

en: Multicast IPv4 range(e.g. 224.0.1.0-224.0.1.100)
as: বহুস্তৰীয় IPv4 পৰিসৰ(উদহৰণ 224.0.1.0-224.0.1.100)

en: Must specify start of period
as: সময়সীমাৰ আৰম্ভণি নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য

en: Name
as: নাম

en: Name may only contain letters, numbers, underscores, periods and hyphens.
as: নামটোৱে অকল আখৰ, সংখ্যা, আণ্ডাৰস্কোৰ, ব্যৱধান  আৰু হাইফেন ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে.

en: Name must start with a letter and may only contain letters, numbers, underscores, periods and hyphens.
as: নামটো আখৰ এটাৰ সৈতে আৰম্ভ হোৱাটো অপৰিহাৰ্য আৰু কেৱল আখৰ, সংখ্যা, আণ্ডাৰস্কোৰ, পিৰিয়ড আৰু হাইফেন থাকিব পাৰে.

en: Name of the stack to create.
as: তৈয়াৰ কৰিবলৈ ষ্টেকটোৰ নাম.

en: Name: %(name)s ID: %(uuid)s
as: নাম: %(name)s ID: %(uuid)s

en: Native VXLAN
as: স্থানীয় VXLAN

en: Network
as: নেটৱৰ্ক

en: Network "%s" was successfully created.
as: নেটৱৰ্ক "%s" সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হৈছিল.

en: Network %s was successfully created.
as: নেটৱৰ্ক %s সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হৈছিল.

en: Network %s was successfully updated.
as: %s নেটৱৰ্ক সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Network Address
as: নেটৱৰ্ক ঠিকনা

en: Network Address and IP version are inconsistent.
as: নেটৱৰ্ক ঠিকনা আৰু IP সংস্কৰণটো অস্থিৰ.

en: Network Agents
as: নেটৱৰ্ক এজেন্টবোৰ

en: Network ID
as: নেটৱৰ্ক ID

en: Network Name
as: নেটৱৰ্ক নাম

en: Network Profile
as: নেটৱৰ্ক প্ৰফাইল

en: Network Profile %s was successfully created.
as: %s নেটৱৰ্ক প্ৰফাইল সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হৈছিল.

en: Network Profile %s was successfully updated.
as: %s নেটৱৰ্ক প্ৰফাইল সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Network Profiles could not be retrieved.
as: নেটৱৰ্ক প্ৰফাইলবোৰ উদ্ধাৰ কৰিব পৰা নগল.

en: Network Topology
as: নেটৱৰ্ক টোপোলজি

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24)
as: CIDR ফৰমেটত নেটৱৰ্ক ঠিকনা (উদাহৰণ 192.168.0.0/24)

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)
as: CIDR ফৰমেটত নেটৱৰ্ক ঠিকনা (উদাহৰণ 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)

en: Network list can not be retrieved.
as: নেটৱৰক তালিকা উদ্ধাৰ কৰিব পৰা নগল.

en: Networking
as: নেটৱৰ্কিং

[ctx: Task status of an Instance]
en: Networking
as: নেটৱৰ্কিং

en: Networks
as: নেটৱৰ্কবোৰ

en: Neutron
as: নিউট্ৰন

en: Neutron Management Network
as: নিউট্ৰন পৰিচালনাৰ নেটৱৰ্ক

en: Never
as: কেতিয়াও নহয়

en: New DHCP Agent
as: নতুন DHCP এজেন্ট

en: New Flavor
as: নতুন ফ্লেভাৰ

en: New Host
as: নতুন হষ্ট

en: New Size (GB)
as: নতুন আকাৰ (GB)

en: New password
as: নতুন পাছৱৰ্ড

en: New size for volume must be greater than current size.
as: আয়তনৰ নতুন আকাৰটো চলিত আকাৰটোতকৈ ডাঙৰ হোৱাটো অপৰিহাৰ্য.

en: New size must be greater than current size.
as: নতুন আকাৰটো চলিত আকাৰতকৈ ডাঙৰ হোৱাটো প্ৰয়োজনীয়.

en: Next
as: পৰৱৰ্তী

en: Next Hops
as: পৰৱৰ্তী হপছ

en: No
as: নহয়

en: No Host selected.
as: কোনো হষ্ট নিৰ্বাচন কৰা নহল.

en: No Hosts found.
as: কোনো হষ্ট বিচাৰি পোৱা নগল

en: No Images Available
as: কোনো ছবি উপলব্ধ নাই

en: No Session Persistence
as: কোনো অধিৱেশ বৰ্তি নাই

[ctx: Power state of an Instance]
en: No State
as: কোনো অৱস্থা নাই

en: No Templates Available
as: কোনো নমুনা উপলব্ধ নাই

en: No availability zone specified
as: কোনো উপলব্ধতাৰ মণ্ডল নিৰ্ধাৰিণ কৰা নহল

en: No availability zones found
as: কোনো উপলব্ধতাৰ মণ্ডল বিচাৰি পোৱা নগল

en: No available console found.
as: কোনো উপলব্ধ কনছোল বিচাৰি পোৱা নগল.

en: No available projects
as: কোনো উপলব্ধ প্ৰক্ষেপ নাই

en: No backups available
as: কোনো বেকআপ উপলব্ধ নাই

en: No flavors available
as: কোনো ফ্লেভাৰ উপলব্ধ নাই

en: No floating IP addresses allocated
as: কোনো ফ্লটিং IP ঠিকনা নিৰ্ধাৰণ কৰা নহল

en: No floating IP pools available
as: কোনো ফ্লটিং IP পুল উপলব্ধ নাই

en: No floating IPs to disassociate.
as: জড়িতহীন কৰিবলৈ কোনো ফ্লটিং IPবোৰ নাই.

en: No groups found.
as: কোনো গোট বিচাৰি পোৱা নগল.

en: No groups.
as: কোনো গোট নাই.

en: No host selected.
as: কোনো হষ্ট নিৰ্বাচন কৰা নহল.

en: No hosts found.
as: কোনো হষ্ট বিচাৰি পোৱা নগল.

en: No images available
as: কোনো ছবি উপলব্ধ নাই

en: No images available.
as: কোনো ছবি উপলব্ধ নাই.

en: No instances available
as: কোনো উদাহৰণ উপলব্ধ নাই

en: No key pairs available
as: কোনো মুখ্য যোৰা উপলব্ধ নাই

en: No keypair
as: কোনো মুখ্য যোৰা নাই

en: No networks available
as: কোনো নেটৱৰ্ক উপলব্ধ নাই

en: No options specified
as: কোনো বিকল্প নিৰ্ধাৰিত কৰা নহল

en: No other agents available.
as: আন কোনো এজেন্ট উপলব্ধ নাই.

en: No other hosts available.
as: আন কোনো হষ্ট উপলব্ধ নাই.

en: No ports available
as: কোনো পোৰ্ট উপলব্ধ নাই

en: No projects found.
as: কোনো প্ৰক্ষেপ বিচাৰি পোৱা নগল.

en: No projects selected. All projects can use the flavor.
as: কোনো প্ৰক্ষেপ নিৰ্বাচন কৰা নহল. সকলোবোৰ প্ৰক্ষেপে ফ্লেভাৰটো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে.

en: No provider is available
as: কোনো আগবঢ়াওতা উপলব্ধ নহয়

en: No security groups available
as: কোনো সুৰক্ষাৰ গোট উপলব্ধ নাই

en: No security groups enabled.
as: কোনো সুৰক্ষাৰ গোট সক্ষম কৰা নহল.

en: No security groups found.
as: কোনো সুৰক্ষাৰ গোট বিচাৰি পোৱা নগল.

en: No servers available. To add a member, you need at least one running instance.
as: কোনো ছাৰ্ভাৰ উপলব্ধ নাই. সদস্য এটা যোগ কৰিবলৈ, আপোনাক অতিকমেও এটা চলিত উদাহৰণ প্ৰয়োজন.

en: No session persistence
as: কোনো অধিৱেশ বৰ্তি নাই

en: No snapshots available
as: কোনো স্নেপশ্বট উপলব্ধ নাই

en: No source, empty volume
as: কোনো উত্স নাই, খালী আয়তন

en: No subnets available
as: কোনো উপনেট উপলব্ধ নাই

en: No users found.
as: কোনো ব্যৱহাৰকৰ্তা বিচাৰি পোৱা নগল.

en: No users.
as: কোনো ব্যৱহাৰকৰ্তা নাই.

en: No volume snapshots available
as: কোনো আয়তন স্নেপশ্বট উপলব্ধ নাই

en: No volume type
as: কোনো আয়তন প্ৰকাৰ নাই

en: No volumes available
as: কোনো আয়তন উপলব্ধ নাই

en: Node Group Template Details
as: নোড গোট নমুনাৰ বিৱৰণ

en: Node Group Template copy %s created
as: নোড গোট নমুনা প্ৰতিলিপি %s তৈয়াৰ কৰা হল

en: Node Group Templates
as: নোড গোটচ নমুনাবোৰ

en: Node Groups
as: নোড গোটবোৰ

en: Node Processes
as: নোড প্ৰক্ৰিয়াবোৰ

en: Node group cluster
as: নোড গোট ক্লাষ্টাৰ

en: Non-Members
as: অসদস্যবোৰ

en: None
as: একো নাই

[ctx: Task status of an Instance]
en: None
as: একো নাই

en: Normal
as: সাধাৰণ

en: Not Assigned
as: নিৰ্ধাৰিত কৰা নহল

en: Not Found
as: বিচাৰি পোৱা নগল

en: Not available
as: উপলব্ধ নাই

en: Nova
as: নোভা

en: Number of API requests against swift
as: শ্বুইফ্টৰ বিৰুদ্ধে কৰা API অনুৰোধবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of VCPUs
as: VCPU বোৰৰ সংখ্যা

en: Number of containers
as: ধাৰকবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of incoming bytes
as: অহা বাইটবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of incoming bytes on the network for a VM interface
as: এটা VM ইন্টাৰফেছৰ বাবে  নেটৱৰ্কটোত অহা বাইটবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of incoming packets for a VM interface
as: VM ইন্টাৰফেছ এটাৰ বাবে অহা পেকেটবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of instances to launch.
as: আৰম্ভ কৰিবলৈ উদাহৰণবোৰৰ সংখ্যা.

en: Number of objects
as: বস্তুবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of outgoing bytes
as: ওলাই যোৱা বাইটবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of outgoing bytes on the network for a VM interface
as: এটা VM ইন্টাৰফেছৰ বাবে  নেটৱৰ্কটোৰ পৰা ওলাই যোৱা বাইটবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of outgoing packets for a VM interface
as: VM ইন্টাৰফেছ এটাৰ বাবে ওলাই যোৱা পেকেটবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of permissible failures before changing the status of member to inactive
as: নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ সদস্যবোৰৰ অৱস্থাটো সলনি কৰাৰ আগতে অনুমতিযোগ্য ব্যৰ্থতাবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of read requests
as: পঢ়া অনুৰোধবোৰৰ সংখ্যা

en: Number of write requests
as: লিখা অনুৰোধবোৰৰ সংখ্যা

en: OR Copy/Paste your Private Key
as: বা আপোনাৰ ব্যক্তিগত কীটো প্ৰতিলিপি কৰক/আঠা লগাওক

en: Object Details
as: বস্তুৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Object Name
as: বস্তুৰ নাম

en: Object Store
as: বস্তুৰ ভঁৰাল

en: Object was successfully updated.
as: বস্তু সফলতাৰে আপলোড কৰা হৈছিল.

en: Object was successfully uploaded.
as: বস্তু সফলতাৰে আপলোড কৰা হৈছিল.

en: Objects
as: বস্তুবোৰ

en: Old Flavor
as: পুৰণি ফ্লেভাৰ

en: On Demand
as: দাবী মতে

en: Open Port
as: মুক্ত পোৰ্ট

en: OpenStack Flavor
as: মুক্ত ষ্টেক ফ্লেভাৰ

en: Optional Backup Description
as: বৈকল্পিক বেকআপ বিৱৰণ

en: Optional Parameters
as: বিকল্প উপকৰণবোৰ

en: Optional parent backup
as: বৈকল্পিক মুখ্য বেকআপ

en: Optional: Next Hop Addresses (comma delimited)
as: বৈকল্পিক: পৰৱৰ্তী হপ ঠিকনাবোৰ (কমাৰ দ্বাৰা আবদ্ধ)

en: Orchestration
as: অৰচিষ্ট্ৰেশ্বন

en: Other
as: অন্য

en: Other Protocol
as: অন্য প্ৰটকল

en: Output
as: আউটপুট

en: Overlay
as: অভাৰলে

en: Overview
as: অৱলোকন কৰক

en: Page Not Found
as: পৃষ্ঠা বিচাৰি পোৱা নগল

en: Parent Backup
as: মুখ্য বেকআপ

en: Password
as: পাছৱৰ্ড

[ctx: Current status of an Instance]
en: Password
as: পাছৱৰ্ড

en: Password changed. Please log in again to continue.
as: পাছৱৰ্ড সলনি কৰা হল. অনুগ্ৰহ কৰি অব্যাহত ৰাখিবলৈ পুনৰ ল'গ ইন কৰক.

en: Password for user "%s"
as: "%s" ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ বাবে পাছৱৰ্ড

en: Passwords do not match.
as: পাছৱৰ্ডবোৰ নিমিলে.

[ctx: Swift pseudo folder path]
en: Path
as: পাথ

[ctx: Current status of an Instance]
en: Paused
as: বিৰতি দিয়া হল

[ctx: Power state of an Instance]
en: Paused
as: বিৰতি দিয়া হল

[ctx: Task status of an Instance]
en: Pausing
as: ৰখাই থৈছে

en: Peer gateway public IPv4/IPv6 Address or FQDN
as: পীৰ গেটৱে ৰাজহুৱা IPv4/IPv6 ঠিকনা বা FQDN

en: Peer gateway public IPv4/IPv6 address or FQDN for the VPN Connection
as: VPN সংযোগটোৰ বাবে পীৰ গেটৱে ৰাজহুৱা IPv4/IPv6 ঠিকনা বা FQDN

en: Peer router identity for authentication (Peer ID)
as: বৈধতাৰ বাবে পীৰ ৰাউটাৰ পৰিচয় (পীৰ ID)

en: Peer router identity for authentication. Can be IPv4/IPv6 address, e-mail, key ID, or FQDN
as: বৈধতাৰ বাবে পীৰ ৰাউটাৰ পৰিচয়. IPv4/IPv6 ঠিকনা, ই-মেইল, মুখ্য ID, বা FQDN হব পাৰে

en: Perfect Forward Secrecy
as: উপযুক্ত আগলৈ গোপনীয়তা

en: Period
as: সময়সীমা

en: Permit
as: অনুমতি দিয়ক

en: Persist cluster after job exit
as: কাৰ্য সম্পন্ন হোৱাৰ পিছত বৰ্তি থকা ক্লাষ্টাৰ

en: Physical Network
as: পিজিকেল নেটৱৰ্ক

en: Physical Network Name
as: ফিজিকেল নেটৱৰ্ক নাম

en: Pig
as: পিগ

en: Please choose a HTTP method
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা HTTP পদ্ধতি নিৰ্বাচন কৰক

en: Please enter a single value (e.g. 200), a list of values (e.g. 200, 202), or range of values (e.g. 200-204)
as: অনুগ্ৰহ কৰি এটা অকলশৰীয়া মান (উদাহৰণ 200), মানবোৰৰ এখন তালিকা (উদাহৰণ 200, 202), বা মানবোৰৰ পৰিসৰ (উদাহৰণ 200-204) ভৰাওক

en: Please specify a %s using only one source method.
as: অনুগ্ৰহ কৰি কেৱল এটা উত্স পদ্ধতি ব্যৱহাৰ কৰি %s এটা নিৰ্দিষ্ট কৰক.

en: Please specify an URL
as: অনুগ্ৰহ কৰি URL এটা নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Please try again later [Error: %s].
as: অনুগ্ৰহ কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰক [ভুল: %s].

en: Plugin
as: প্লাগইন কৰক

en: Plugin Name
as: প্লাগইন নাম

en: Plugin name
as: প্লাগইন নাম

en: Plugins
as: প্লাগইনবোৰ

en: Policies
as: নীতিবোৰ

en: Policy
as: নীতি

en: Policy %s was successfully updated.
as: নীতি %s সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Policy Profile
as: নীতি প্ৰফাইল

en: Policy Profiles
as: নীতিৰ প্ৰফালইবোৰ

en: Pool
as: পুল

en: Pool %s was successfully updated.
as: পুল %s সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Pool Details
as: পুলৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Pools
as: পুলবোৰ

en: Port
as: পোৰ্ট

en: Port %s was successfully created.
as: %s পোৰ্ট সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হৈছিল.

en: Port %s was successfully updated.
as: %s পোৰ্টটো সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Port Details
as: পোৰ্টৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Port Range
as: পোৰ্টৰ পৰিসৰ

en: Port list can not be retrieved.
as: পোৰ্ট তালিকা উদ্ধাৰ কৰিব পৰা নগল.

en: Port to be associated
as: জড়িত হবলগীয়া পোৰ্ট

en: Ports
as: পোৰ্টবোৰ

en: Post-Creation
as: আগতীয়া-তৈয়াৰীটো

en: Power State
as: শক্তিৰ অৱস্থা

en: Power consumption
as: শক্তি ব্যয়

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering Off
as: বন্ধ কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering On
as: আৰম্ভ কৰিছে

en: Pre-Shared Key (PSK) string
as: পূৰ্বে বিনিময় কৰা মুখ্য (PSK) বাক্য

[ctx: Task status of an Instance]
en: Preparing Resize or Migrate
as: পুনৰ আকাৰ বা প্ৰব্ৰজন প্ৰস্তুত কৰিছে

en: Primary Project
as: প্ৰাথমিক প্ৰক্ষেপ

en: Private
as: ব্যক্তিগত

en: Private Key File
as: ব্যক্তিগত মুখ্য ফাইল

en: Processes
as: প্ৰক্ৰিয়াবোৰ

en: Processes to be launched in node group
as: নোড গোটত আৰম্ভ কৰিবলগীয়া প্ৰক্ৰিয়াবোৰ

en: Project
as: প্ৰক্ষেপ

en: Project & User
as: প্ৰক্ষেপ & ব্যৱহাৰকৰ্তা

en: Project Groups
as: প্ৰক্ষেপ গোটবোৰ

en: Project ID
as: প্ৰক্ষেপ ID

en: Project Information
as: প্ৰক্ষেপ তথ্য

en: Project Members
as: প্ৰক্ষেপৰ সদস্যবোৰ

en: Project Name
as: নাম প্ৰক্ষেপ কৰক

en: Project Usage
as: প্ৰক্ষেপ ব্যৱহাৰ

en: Projects
as: প্ৰক্ষেপবোৰ

en: Projects could not be retrieved.
as: প্ৰক্ষেপবোৰ উদ্ধাৰ কৰিব পৰা নগল.

en: Projects:
as: প্ৰক্ষেপবোৰ:

en: Protected
as: সুৰক্ষিত

en: Protocol
as: প্ৰটকল

en: Protocol Port
as: প্ৰটকল পোৰ্ট

en: Protocol for the firewall rule
as: ফায়াৰৱাল নিয়মটোৰ বাবে প্ৰটকল

en: Provider
as: আগবঢ়াওতা

en: Provider Network Type
as: আগবঢ়োৱা নেটৱৰ্ক প্ৰকাৰ

en: Provider for Load Balancer is not supported
as: লোড সাম্যকৰ্তাৰ বাবে আগবঢ়াওতা সমৰ্থন নকৰে

en: Pseudo-folder Name
as: ছিউড'-ফল্ডাৰ নাম

en: Pseudo-folder was successfully created.
as: ছিউড'-ফল্ডাৰ সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Public
as: ৰাজহুৱা

en: Public Key
as: ৰাজহুৱা কী

en: QCOW2 - QEMU Emulator
as: QCOW2 - QEMU ইমুলেটৰ

en: QoS Spec Consumer
as: QoS স্পেক উপভোক্তা

en: QoS Spec consumer value must be different than the current consumer value.
as: QoS স্পেক উপভোক্তা মানটো চলিত উপভোক্তা মানটোতকৈ পৃথক হোৱাটো অপৰিহাৰ্য.

en: QoS Spec to be associated
as: জড়িত হবলগীয়া QoS স্পেক

en: QoS Specs
as: QoS স্পেকবোৰ

en: Quota
as: কোটা

en: Quota Name
as: কোটা নাম

en: Quota exceeded for resource router.
as: সম্পদ ৰাউটাৰৰ বাবে কোটা অতিক্ৰম কৰিলে.

en: Quota value(s) cannot be less than the current usage value(s): %s.
as: কোটা মান(বোৰ) চলিত ব্যৱহাৰ মান(বোৰ) তকৈ বেছি হব নোৱাৰে: %s.

en: Quotas
as: কোটাবোৰ

en: RAM (total)
as: RAM (মুঠ)

en: RAM (used)
as: RAM (ব্যৱহৃত)

en: RAM(Available: %(avail)s, Requested: %(req)s)
as: RAM(উপলব্ধ: %(avail)s, দাবী কৰা: %(req)s)

en: Ramdisk ID
as: ৰেমডিস্ক ID

en: Raw
as: শাৰী

[ctx: Image format for display in table]
en: Raw
as: শাৰী

en: Reason
as: কাৰণ

[ctx: Action log of an instance]
en: Reboot
as: ৰিবুট

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Reboot
as: ৰিবুট

[ctx: Current status of an Instance]
en: Reboot
as: ৰিবুট

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebooting
as: পুনৰ বুট কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebooting Hard
as: হাৰ্ড ৰিবুট কৰিছে

[ctx: Action log of an instance]
en: Rebuild
as: পুনৰ নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rebuild
as: পুনৰ নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Block Device Mapping
as: আৱদ্ধ ডিভাইচ মেপিংটো পুনৰ নিৰ্মাণ কৰক

en: Rebuild Instance
as: উদাহৰণ পুনৰ নিৰ্মাণ কৰক

en: Rebuild Password
as: পাছৱৰ্ড পুনৰ নিৰ্মাণ কৰক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Spawning
as: স্পাৱনিং পুনৰ তৈয়াৰ কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuilding
as: পুনৰ নিৰ্মাণ কৰিছে

en: Rebuilding instance %s.
as: %s উদাহৰণ পুনৰ নিৰ্মাণ কৰিছে.

en: Reducer
as: হ্ৰাসকৰ্তা

en: Regions:
as: অঞ্চলবোৰ:

en: Register Image
as: ছবি পঞ্জীয়ন কৰক

en: Relative part of requests this pool member serves compared to others
as: এই পুল সদস্য দাবী কৰাৰ সম্পৰ্কীয় অংশটোৱে আনবোৰৰ সৈতে তুলনা কৰাটো আগবঢ়ায়

en: Relative part of requests this pool member serves compared to others. 
    The same weight will be applied to all the selected members and can be modified later. Weight must be in the range 1 to 256.
as: এই পুল সদস্য দাবী কৰাৰ সম্পৰ্কীয় অংশটোৱে আনবোৰৰ সৈতে তুলনা কৰাটো আগবঢ়ায়. 
    সকলোবোৰ নিৰ্বাচিত সদস্যবোৰলৈ একে ওজনটো প্ৰয়োগ কৰা হব আৰু পিছত পৰিৱৰ্তন কৰা হব পাৰে. ওজনটো 1 ৰ পৰা 256 পৰিসৰৰ ভিতৰত থকাটো অপৰিহাৰ্য.

en: Relaunch On Existing Cluster
as: বৰ্তি থকা ক্লাষ্টাৰত পুনৰ আৰম্ভ কৰক

en: Relaunch On New Cluster
as: নতুন ক্লাষ্টাৰত পুনৰ আৰম্ভ কৰক

en: Remote
as: দূৰৰ

en: Remote peer subnet(s)
as: ৰিমোট পীৰ উপনেট(বোৰ)

en: Remote peer subnet(s) address(es) with mask(s) in CIDR format separated with commas if needed (e.g. 20.1.0.0/24, 21.1.0.0/24)
as: যদি প্ৰয়োজন হয় CIDR ফৰমেটত মাস্ক(বোৰ) ৰ সৈতে ৰিমোট পীৰ উপনেট(বোৰ) ঠিকনা(বোৰ) ক'মাৰ দ্বাৰা পৃথক কৰা হব (উদাহৰণ 20.1.0.0/24, 21.1.0.0/24)

en: Remove Rule
as: ৰেখা আতঁৰ কৰক

en: Remove Rule from Policy
as: নীতিৰ পৰা নিয়ম আতঁৰ কৰক

en: Request ID
as: দাবী কৰা ID

en: Required for APP_COOKIE persistence; Ignored otherwise.
as: APP_COOKIE বৰ্তিৰ বাবে দাবী কৰা হল; অন্যথা অৱজ্ঞা কৰা হল.

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rescue
as: উদ্ধাৰ কৰক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rescuing
as: উদ্ধাৰ কৰিছে

en: Resize
as: পুনৰ আকাৰ কৰক

[ctx: Action log of an instance]
en: Resize
as: পুনৰ আকাৰ কৰক

[ctx: Current status of a Database Instance]
en: Resize
as: পুনৰ আকাৰ কৰক

en: Resize Database Volume
as: ডাটাবেছ আয়তন পুনৰ আকাৰ কৰা হল

en: Resize Instance
as: উদাহৰণ পুনৰ আকাৰ কৰক

en: Resize Volume
as: আয়তন পুনৰ আকাৰ কৰক

[ctx: Current status of an Instance]
en: Resize/Migrate
as: পুনৰ আকাৰ/প্ৰব্ৰজন কৰক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resized or Migrated
as: পুনৰ আকাৰ বা প্ৰব্ৰজন কৰা হল

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resizing or Migrating
as: পুনৰ আকাৰ বা প্ৰব্ৰজন কৰিছে

en: Resizing volume "%s"
as: "%s" আয়তনটো পুনৰ আকাৰ কৰিছে

en: Resource
as: সম্পদ

en: Resource Usage
as: সম্পদ ব্যৱহাৰ

en: Resources
as: সম্পদবোৰ

en: Resources Usage Overview
as: সম্পদবোৰৰ ব্যৱহাৰ অৱলোকন কৰক

en: Restore Backup
as: বেকআপ পুনৰ জমা কৰক

en: Restore Backup to Volume
as: আয়তনলৈ বেকআপ পুনৰ জমা কৰক

en: Restore Volume Backup
as: আয়তন বেকআপ পুনৰ জমা কৰক

en: Restore a Volume Backup
as: আয়তন বেকআপ এটা পুনৰ জমা কৰক

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Restoring
as: পুনৰ সঞ্চয় কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Restoring
as: পুনৰ সঞ্চয় কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resuming
as: পুনৰ আৰম্ভ কৰিছে

en: Retrieve Instance Password
as: উদাহৰণ পাছৱৰ্ড উদ্ধাৰ কৰক

en: Retrieve Password
as: পাছৱৰ্ড উদ্ধাৰ কৰক

en: Revert Resize/Migrate
as: পুনৰ আকাৰ/প্ৰব্ৰজন ওভোতাই আনক

[ctx: Current status of an Instance]
en: Revert Resize/Migrate
as: পুনৰ আকাৰ/প্ৰব্ৰজন ওভোতাই আনক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Reverting Resize or Migrate
as: পুনৰ আকাৰ বা প্ৰব্ৰজন ওভোতাই আহিছে

en: Role
as: ৰোল

en: Role ID
as: ৰোল ID

en: Role Name
as: ৰোল নাম

en: Role created successfully.
as: ৰোল সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হল.

en: Role updated successfully.
as: ৰোল সফলতাৰে আপডেট কৰা হল.

en: Roles
as: ৰোলবোৰ

en: Rollback On Failure
as: ব্যৰ্থতাটোত ঘূৰি যাওক

en: Root Disk
as: মুখ্য ডিস্ক

en: Root Disk (GB)
as: মুখ্য ডিস্ক (GB)

en: Router
as: ৰাউটাৰ

en: Router %s was successfully created.
as: ৰাউটাৰ %s সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হৈছিল.

en: Router %s was successfully updated.
as: ৰাউটাৰ %s সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Router Details
as: ৰাউটাৰৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Router ID
as: ৰাউটাৰ ID

en: Router Name
as: ৰাউটাৰৰ নাম

en: Router Rules
as: ৰাউটাৰ নিয়মবোৰ

en: Router Rules Grid
as: ৰাউটাৰ নিয়মবোৰৰ গ্ৰীড

en: Router Type
as: ৰাউটাৰ প্ৰকাৰ

en: Router rule added
as: ৰাউটাৰ নিয়ম যোগ কৰা হল

en: Routers
as: ৰাউটাৰবোৰ

en: Rule
as: নিয়ম

en: Rule %(rule)s was successfully inserted to policy %(policy)s.
as: %(policy)s নীতিটোলৈ %(rule)s নিয়মবোৰ সফলতাৰে ভৰোৱা হৈছিল.

en: Rule %(rule)s was successfully removed from policy %(policy)s.
as: %(policy)s নীতিৰ পৰা %(rule)s নিয়ম সফলতাৰে আতঁৰ কৰা হৈছিল.

en: Rule %s was successfully updated.
as: %s নিয়মটো সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Rules
as: ৰেখাবোৰ

[ctx: Power state of an Instance]
en: Running
as: চলি আছে

en: Save
as: ছেভ কৰক

en: Save Changes
as: সলনিবোৰ ছেভ কৰক

en: Saved extra spec "%s".
as: অতিৰিক্ত স্পেক "%s" ছেভ কৰা হল.

en: Saved spec "%s".
as: স্পেক "%s" ছেভ কৰা হল.

en: Scale
as: জোখ

en: Scale Cluster
as: ক্লাষ্টাৰ জোখক

en: Scale cluster operation failed
as: ক্লাষ্টাৰ জোখা কাৰ্য ব্যৰ্থ হল

en: Scaled cluster successfully started.
as: জোখা ক্লাষ্টাৰ সফলতাৰে আৰম্ভ কৰা হল.

en: Scheduled backup "%(name)s".
as: নিৰ্ধাৰিত বেকআপ "%(name)s".

en: Scheduled deletion of %(data_type)s
as: %(data_type)s ৰ নিৰ্ধাৰিত ডিলিটকৰণ

en: Scheduled resize of instance "%s".
as:  "%s" উদাহৰণৰ পুনৰ আকাৰ কৰাটো নিৰ্ধাৰণ কৰা হল.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Scheduling
as: কাৰ্যসূচী নিৰ্ধাৰণ কৰিছে

en: Script Data
as: স্ক্ৰিপ্ট ডাটা

en: Script File
as: স্ক্ৰিপ্ট ফাইল

en: Script name
as: স্ক্ৰিপ্ট নাম

en: Script text
as: স্ক্ৰিপ্ট টেক্সট

en: Security Group
as: সুৰক্ষাৰ গোট

en: Security Group Rules
as: সুৰক্ষা গোট নিয়মবোৰ

en: Security Groups
as: সুৰক্ষাৰ গোটবোৰ

en: Segment Range
as: খণ্ড পৰিসৰ

en: Segment Type
as: খণ্ড প্ৰকাৰ

en: Segmentation ID
as: খণ্ড ID

en: Select IKE Policy
as: IKE নীতি নিৰ্বাচন কৰক

en: Select IPSec Policy
as: IPSec নীতি নিৰ্বাচন কৰক

en: Select Image
as: নিৰ্বাচিত ছবি

en: Select Instance Snapshot
as: উদাহৰণ স্নেপশ্বট নিৰ্বাচন কৰক

en: Select Script Source
as: স্ক্ৰিপ্ট উত্স নিৰ্বাচন কৰক

en: Select Subnet
as: উপনেট নিৰ্বাচন কৰক

en: Select Template
as: নমুনা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select VPN Service
as: VPN সেৱা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select Volume
as: আয়তন নিৰ্বাচন কৰক

en: Select Volume Snapshot
as: আয়তন স্নেপশ্বট নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a Method
as: পদ্ধতি এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a Monitor
as: নিৰীক্ষণকৰ্তা এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a New Flavor
as: নতুন ফ্লেভাৰ এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a Policy
as: নীতি এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a Pool
as: পুল এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a Protocol
as: প্ৰটকল এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a Router
as: ৰাউটাৰ এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a Subnet
as: উপনেট এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a backup to restore
as: জমা কৰিবলৈ বেকআপ এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a health monitor of %s
as: %s ৰ স্বাস্থ্য নিৰীক্ষণকৰ্তা এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a key pair
as: মুখ্য যোৰা এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a monitor template for %s
as: %s ৰ বাবে নিৰীক্ষণকৰ্তা নমুনা এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a new agent
as: এটা নতুন এজেন্ট নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a new host
as: এটা নতুন হষ্ট নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a new template to re-launch a stack.
as: ষ্টেক এটা পুনৰ আৰম্ভ কৰিবলৈ এটা নতুন নমুনা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Select a port
as: পোৰ্ট এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a profile
as: প্ৰফাইল এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a project
as: প্ৰক্ষেপ এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a target host
as: লক্ষ্য কৰা হষ্ট এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a template to launch a stack.
as: ষ্টেক এটা আৰম্ভ কৰিবলৈ নমুনা এটা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Select an IP address
as: IP ঠিকনা এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select an instance
as: উদাহৰণ এটা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select an instance to attach to.
as: ...লৈ সংলগ্ন কৰিবলৈ উদাহৰণ এটা নিৰ্বাচন কৰক.

en: Select backup
as: বেকআপ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select datastore type and version
as: ডাটা সঞ্চয়ৰ প্ৰকাৰ আৰু সংস্কৰণ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select format
as: ফৰমেট নিৰ্বাচন কৰক

en: Select from active instances
as: সক্ৰিয় উদাহৰণবোৰৰ পৰা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select members for this pool
as: এই পুলটোৰ বাবে সদস্য তৈয়াৰ কৰক

en: Select network
as: নেটৱৰ্ক নিৰ্বাচন কৰক

en: Select networks for your instance.
as: আপোনাৰ উদাহৰণৰ বাবে নেটৱৰ্কবোৰ নিৰ্বাচন কৰক.

en: Select parent backup
as: মুখ্য বেকআপ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select plugin and hadoop version
as: প্লাগইন আৰু হেডউপ সংস্কৰণ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select plugin and hadoop version for cluster
as: ক্লাষ্টাৰৰ বাবে প্লাগইন আৰু হেডউপ সংস্কৰণ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select plugin and hadoop version for cluster template
as: ক্লাষ্টাৰ নমুনাৰ বাবে প্লাগইন আৰু হেডউপ সংস্কৰণ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select rules for your policy.
as: আপোনাৰ নীতিৰ বাবে নিয়মবোৰ নিৰ্বাচন কৰক.

en: Select source
as: উত্স নিৰ্বাচন কৰক

en: Select the projects where the flavors will be used. If no projects are selected, then the flavor will be available in all projects.
as: প্ৰক্ষেপবোৰ নিৰ্বাচন কৰক যত ফ্লেভাৰবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা হব. যদি কোনো প্ৰক্ষেপ নিৰ্বাচন কৰা নহয়, তেতিয়া সকলোবোৰ প্ৰক্ষেপত ফ্লেভাৰটো উপলব্ধ হব.

en: Selected Hosts
as: হষ্টবোৰ নিৰ্বাচন কৰা হল

en: Selected Projects
as: নিৰ্বাচিত প্ৰক্ষেপবোৰ

en: Selected hosts
as: হষ্টবোৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Server error
as: ছাৰ্ভাৰৰ ভুল

en: Service
as: সেৱা

en: Service Configurations
as: সেৱা ৰূপৰেখা কৰাবোৰ

en: Service Endpoint
as: সেৱাৰ শেষবিন্দু

en: Services
as: সেৱাবোৰ

en: Services Down
as: সেৱাবোৰ তললৈ নিয়ক

en: Services Up
as: সেৱাবোৰ ওপৰলৈ নিয়ক

en: Session Persistence
as: অধিবেশন বৰ্তি থকাটো

en: Set Domain Context
as: ক্ষেত্ৰ প্ৰসংগ ছেট কৰক

en: Set Gateway
as: গেটৱে ছেট কৰক

en: Set as Active Project
as: সক্ৰিয় প্ৰক্ষেপ হিচাপে ছেট কৰক

en: Set maximum quotas for the project.
as: প্ৰক্ষেপটোৰ বাবে সৰ্বাধিক কোটাবোৰ ছেট কৰক.

en: Settings
as: ছেটিংবোৰ

en: Settings saved.
as: ছেটিংবোৰ ছেভ কৰা হল.

en: Shared
as: বিনিময় কৰা হল

en: Shared Storage
as: ভঁৰাল বিনিময় কৰা হল

en: Shared with Me
as: মোৰ সৈতে বিনিময় কৰক

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved
as: জমা কৰা হল

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved Offloaded
as: জমা কৰাবোৰৰ লোড বাতিল কৰা হল

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving
as: জমা কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Pending Upload
as: ছবিৰ বাকী থকা আপলোড জমা কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Uploading
as: ছবিৰ আপলোডিং জমা কৰিছে

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Offloading
as: লোড বন্ধ কৰাটো জমা কৰিছে

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Down
as: ছাট ডাউন কৰক

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Off
as: ছাট অফ কৰক

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shutoff
as: বন্ধ কৰক

en: Sign Out
as: ছাইন আউট কৰক

en: Size
as: আকাৰ

en: Size (GB)
as: আকাৰ (GB)

en: Size of image to launch.
as: আৰম্ভ কৰিবলৈ ছবিৰ আকাৰ.

en: Size of the volume in GB.
as: GB ত আয়তনটোৰ আকাৰ.

en: Size of volume
as: আয়তনৰ আকাৰ

en: Slash is not an allowed character.
as: শ্লেছটো এটা অনুমোদিত আখৰ নহয়.

en: Slashes are allowed, and are treated as pseudo-folders by the Object Store.
as: শ্লেছবোৰ অনুমোদন কৰা হয়, আৰু বস্তু ভঁৰালৰ দ্বাৰা ছিউড'-ফল্ডাৰ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হয়.

en: Snapshot
as: স্নেপশ্বট

[ctx: Type of an image]
en: Snapshot
as: স্নেপশ্বট

en: Snapshot "%(name)s" created for instance "%(inst)s"
as: "%(inst)s" উদাহৰণৰ বাবে "%(name)s" স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰা হল

en: Snapshot Name
as: স্নেপশ্বট নাম

en: Snapshot source must be specified
as: স্নেপশ্বট উত্স নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য

[ctx: Task status of an Instance]
en: Snapshotting
as: স্নেপশ্বট কৰিছে

[ctx: Current status of an Instance]
en: Soft Deleted
as: ছফ্ট ডিলিট কৰা হল

[ctx: Task status of an Instance]
en: Soft Deleting
as: ছফ্ট ডিলিটকৰণ

en: Something went wrong!
as: কিবা ভুল হৈছে!

en: Source CIDR
as: উত্স CIDR

en: Source IP
as: উত্স IP

en: Source IP Address/Subnet
as: উত্স IP ঠিকনা/উপনেট

en: Source IP address or subnet
as: উত্স IP ঠিকনা বা উপনেট

en: Source Port
as: উত্স পোৰ্ট

en: Source Port/Port Range
as: উত্স পোৰ্ট/পোৰ্ট পৰিসৰ

en: Source password
as: উত্সৰ পাছৱৰ্ড

en: Source port (integer in [1, 65535] or range in a:b)
as: উত্স পোৰ্ট ([1, 65535] ৰ ভিতৰত অখণ্ড সংখ্যাবোৰ বা পৰিসৰটো a:b ৰ ভিতৰত)

en: Source username
as: উত্সৰ ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম

en: Spark
as: স্পাৰ্ক

[ctx: Task status of an Instance]
en: Spawning
as: স্পাৱনিং

en: Spec
as: স্পেক

en: Specifies how IPv6 addresses and additional information are configured. We can specify SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 stateless provided by OpenStack, or specify no option. 'No options specified' means addresses are configured manually or configured by a non-OpenStack system.
as: IPv6 ঠিকনাবোৰ আৰু অতিৰিক্ত তথ্য কেনেকৈ ৰূপৰেখা কৰা হয় নিৰ্দিষ্ট কৰে. আমি মুক্ত ষ্টেকৰ দ্বাৰা আগবঢ়োৱা SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 stateless নিৰ্দিষ্ট কৰিব পাৰো বা কোনো বিকল্প নিৰ্দিষ্ট নকৰিব পাৰো. 'কোনো বিকল্প নিৰ্ধাৰণ কৰা নহল' মানে হল ঠিকনাবোৰ মেনুৱেলী ৰূপৰেখা কৰা হয় বা এটা মুক্তষ্টকহীন প্ৰণালীৰ দ্বাৰা ৰূপৰেখা কৰা হয়.

en: Specify "Network Address"
as: "Network Address" নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Specify "Network Address" or clear "Create Subnet" checkbox.
as: "Network Address" নিৰ্দিষ্ট কৰক বা "Create Subnet" পৰীক্ষাবাকচ সম্পন্ন কৰক.

en: Specify IP address of gateway or check "Disable Gateway".
as: গেটৱেৰ IP ঠিকনা নিৰ্দিষ্ট কৰক বা "Disable Gateway" পৰীক্ষা কৰক.

en: Specify VIP
as: VIP নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Specify a free IP address from the selected subnet
as: নিৰ্বাচিত উপনেটটোৰ পৰা এ টা মুক্ত IP ঠিকনা নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Specify additional attributes for the subnet.
as: উপনেটটোৰ বাবে অতিৰিক্ত উপাদনাবোৰ নিৰ্ধাৰণ কৰক.

en: Specify an IP address for the interface created (e.g. 192.168.0.254).
as: ইন্টাৰফেছ তৈয়াৰ কৰাৰ বাবে IP ঠিকনা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰক (উদাহৰণ. 192.168.0.254).

en: Specify member IP address
as: সদস্য IP ঠিকনা নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Specs
as: স্পেকবোৰ

en: Stack Events
as: ষ্টেক ঘটনাবোৰ

en: Stack ID
as: ষ্টেক ID

en: Stack Name
as: ষ্টেক নাম

en: Stack Resource
as: ষ্টেক সম্পদ

en: Stack Resource Type
as: ষ্টেক সম্পদ প্ৰকাৰ

en: Stack Resources
as: ষ্টেক সম্পদবোৰ

en: Stack creation started.
as: ষ্টেক তৈয়াৰী আৰম্ভ হল.

en: Stack creation timeout in minutes.
as: মিনিটবোৰত ষ্টেক তৈয়াৰৰ সময় উকলি গল.

en: Stack update started.
as: ষ্টেক আপডেট আৰম্ভ কৰা হল.

en: Stacks
as: ষ্টেকবোৰ

[ctx: Action log of an instance]
en: Start
as: আৰম্ভ কৰক

en: Start Time
as: আৰম্ভণিৰ সময়

en: Start address is larger than end address (value=%s)
as: আৰম্ভণিৰ ঠিকনাটো শেষৰ ঠিকনাটোতকৈ ডাঙৰ (মান=%s)

en: Start and end addresses must be specified (value=%s)
as: আৰম্ভণি আৰু শেষৰ ঠিকনাবোৰ নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য (মান=%s)

en: Start must be earlier than end of period.
as: আৰম্ভণিটো সময়সীমা শেষ হোৱাৰ আগত হোৱাটো অপৰিহাৰ্য.

en: Starting evacuation from %(current)s to %(target)s.
as: %(current)s ৰ পৰা %(target)s লৈ যোৱা আৰম্ভ হৈছে.

en: State
as: অৱস্থা

en: Stats
as: পৰিসংখ্যা

en: Status
as: স্থিতি

en: Status =
as: স্থিতি =

en: Status Reason
as: স্থিতিৰ কাৰণ

en: Storage location
as: ভঁৰালৰ স্থান

en: Storage type
as: ভঁৰালৰ প্ৰকাৰ

en: Streaming MapReduce
as: মেপ হ্ৰাস উলিয়াইছে

en: Sub Type
as: উপ প্ৰকাৰ

en: Sub Type Value (Manual Input)
as: উপ প্ৰকাৰ মান (মেনুৱেল ইনপুট)

en: Subnet
as: উপনেট

en: Subnet "%s" was successfully created.
as: "%s" উপনেট সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হৈছিল.

en: Subnet "%s" was successfully updated.
as: উপনেট "%s" সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: Subnet Details
as: উপনেটৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণবোৰ

en: Subnet Name
as: উপনেট নাম

en: Subnet list can not be retrieved.
as: উপনেট তালিকা উদ্ধাৰ কৰিব পৰা নগল.

en: Subnets
as: উপনেটবোৰ

en: Subnets Associated
as: উপনেটবোৰৰ সৈতে জড়িত

en: Successfully added rule: %s
as: ৰোল সফলতাৰে যোগ কৰা হল: %s

en: Successfully associated floating IP: %s
as: ফ্লটিং IP সফলতাৰে জড়িত কৰা হল: %s

en: Successfully created QoS Spec: %s
as: QoS Spec সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হল: %s

en: Successfully created encryption for volume type: %s
as: আয়তন প্ৰকাৰৰ বাবে সফলতাৰে এনক্ৰিপশ্বন তৈয়াৰ কৰা হল: %s

en: Successfully created security group: %s
as: সুৰক্ষাৰ গোট সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হল: %s

en: Successfully created volume type: %s
as: আয়তন প্ৰকাৰ সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হল: %s

en: Successfully disassociated Floating IP: %s
as: ফ্লটিং IP সফলতাৰে সংযোগবিহীন কৰা হল: %s

en: Successfully disassociated floating IP: %s
as: ফ্লটিং IP টো সফলতাৰে জড়িতহীন কৰা হল: %s

en: Successfully imported public key: %s
as: ৰাজহুৱা কী সফলতাৰে আমদানি কৰা হল: %s

en: Successfully modified QoS Spec consumer.
as: QoS স্পেক উপভোক্তা সফলতাৰে পৰিৱৰ্তন কৰা হল.

en: Successfully restored backup %(backup_name)s to volume with id: %(volume_id)s
as: id ৰ সৈতে আয়তনলৈ সফলতাৰে %(backup_name)s বেকআপ পুনৰ জমা কৰা হল: %(volume_id)s

en: Successfully sent the request to change the volume type to "%(vtype)s" for volume: "%(name)s"
as: আয়তনৰ বাবে "%(vtype)s" লৈ আয়তন প্ৰকাৰটো সলনি কৰিবলৈ সফলতাৰে অনুৰোধ পথোৱা হল: "%(name)s"

en: Successfully sent the request to upload volume to image for volume: "%s"
as: আয়তনৰ বাবে ছবিলৈ আয়তন আপলোড কৰিবলৈ অনুৰোধ সফলতাৰে পথোৱা হল: "%s"

en: Successfully updated QoS Spec association.
as: QoS স্পেক সংস্থা সফলতাৰে আপডেট কৰা হল.

en: Successfully updated aggregate: "%s."
as: গড় সফলতাৰে আপডেট কৰা হল: "%s."

en: Successfully updated container access to private.
as: ধাৰকত ব্যক্তিগত প্ৰৱেশ সফলতাৰে আপডেট কৰা হল.

en: Successfully updated container access to public.
as: ধাৰকত ৰাজহুৱা প্ৰৱেশ সফলতাৰে আপডেট কৰা হল.

en: Successfully updated image.
as: ছবি সফলতাৰে আপডেট কৰা হল.

en: Successfully updated security group: %s
as: সুৰক্ষাৰ গোট সফলতাৰে আপডেট কৰা হল: %s

en: Successfully updated volume snapshot status: "%s".
as: আয়তন স্নেপশ্বট স্থিতি সফলতাৰে আপডেট কৰা হল: "%s".

en: Successfully updated volume status to "%s".
as: "%s" লৈ আয়তন স্থিতি সফলতাৰে আপডেট কৰা হল.

en: Supported Versions
as: সমৰ্থিত সংস্কৰণবোৰ

[ctx: Current status of an Instance]
en: Suspended
as: নিলম্বন কৰা হল

[ctx: Power state of an Instance]
en: Suspended
as: নিলম্বন কৰা হল

[ctx: Task status of an Instance]
en: Suspending
as: নিলম্ব কৰি আছে

en: Swap Disk
as: শ্বুৱাপ ডিস্ক

en: Swap Disk (MB)
as: শ্বুৱাপ ডিস্ক (MB)

en: Swift
as: শ্বুইফ্ট

en: Swift_meters
as: শ্বুইফ্ট_মিটাৰবোৰ

en: System
as: প্ৰণালী

en: System Information
as: ছিষ্টেমৰ তথ্য

en: Tags
as: টেগবোৰ

en: Target Host
as: লক্ষ্য কৰা হষ্ট

en: Task
as: কাৰ্য

en: Template
as: নমুনা

en: Template Data
as: নমুনা ডাটা

en: Template File
as: নমুনা ফাইল

en: Template Name
as: নমুনা নাম

en: Template Source
as: নমুনাৰ উত্স

en: Template URL
as: নমুনা URL

en: The "from" port number is invalid.
as: "from" পোৰ্ট সংখ্যাটো অবৈধ.

en: The "to" port number is invalid.
as: "to" পোৰ্ট সংখ্যাটো অবৈধ.

en: The "to" port number must be greater than or equal to the "from" port number.
as: "to" পোৰ্ট সংখ্যাটো "from" পোৰ্ট সংখ্যাটোতকৈ ডাঙৰ বা সমান হোৱাটো অপৰিহাৰ্য.

en: The 'operation' parameter for get_feature_permission '%(feature)s' is invalid. It should be one of %(allowed)s
as: '%(feature)s' বৈশিষ্ট্য অনুমতি পাবৰ বাবে 'কাৰ্য' উপকৰণটো অবৈধ. এইটো %(allowed)s ৰ এটা হোৱা উচিত

en: The Aggregate was updated.
as: গড়টো আপডেট কৰা হৈছিল.

en: The ICMP code is invalid.
as: ICMP কোডটো অবৈধ.

en: The ICMP code not in range (-1, 255)
as: ICMP কোডটো পৰিসৰত (-1, 255) নাই

en: The ICMP type is invalid.
as: ICMP প্ৰকাৰটো অবৈধ.

en: The ICMP type not in range (-1, 255)
as: ICMP প্ৰকাৰটো (-1, 255) পৰিসৰৰ ভিতৰত নাই

en: The ID "%s" is already used by another flavor.
as: "%s" ID টো অন্য ফ্লেভাৰৰ দ্বাৰা ইতিমধ্যে ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে.

en: The Key Pair name that was associated with the instance
as: মুখ্য যোৰা নামটো যিটো উদাহৰণটোৰ সৈতে জড়িত আছিল

en: The Volume size is too small for the '%(image_name)s' image and has to be greater than or equal to '%(smallest_size)d' GB.
as: '%(image_name)s' ছবিটোৰ বাবে আয়তনৰ আকাৰটো অতি সৰু আৰু '%(smallest_size)d' GB তকৈ ডাঙৰ বা সৰু.

en: The container cannot be deleted since it is not empty.
as: ধাৰকটো ডিলিট কৰিব নোৱাৰি যিহেতু এইটো খালী নহয়.

en: The flavor '%(flavor)s' is too small for requested image.
    Minimum requirements: %(min_ram)s MB of RAM and %(min_disk)s GB of Root Disk.
as: দাবী কৰা ছবিটোৰ বাবে '%(flavor)s' ফ্লেভাৰটো অতি সৰু.
    নূন্যতম প্ৰয়োজনীয়তাবোৰ: RAM ৰ %(min_ram)s MB  আৰু মুখ্য ডিস্কৰ %(min_disk)s GB.

en: The instance is preparing the live migration to host "%s".
as: উদাহৰণটোৱে "%s" হষ্টলৈ জীৱন্ত প্ৰব্ৰজন কৰিবলৈ প্ৰস্তুত কৰিছে.

en: The instance password encrypted with your public key.
as: আপোনাৰ ৰাজহুৱা কীৰ সৈতে উদাহৰণ পাছৱৰ্ডটো এনক্ৰিপ্ট কৰা হল.

en: The minimum disk size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
as: ছবি বুট কৰিবলৈ প্ৰয়োজনীয় নূন্যতম ডিস্ক আকাৰটো. যদি নিৰ্ধাৰিত নহয়, তেন্তে এই মানটো 0 লৈ ডিফল্ট হব (কোনো নূন্যতম নাই).

en: The minimum memory size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
as: ছবি বুট কৰিবলৈ প্ৰয়োজনীয় নূন্যতম স্মৃতিৰ আকাৰটো. যদি নিৰ্ধাৰিত কৰা নহয়, তেন্তে এই মানটো 0 লৈ ডিফল্ট হব (কোনো নূন্যতম নাই).

en: The name "%s" is already used by another flavor.
as: অন্য ফ্লেভাৰৰ দ্বাৰা "%s" নামটো ইতিমধ্যে ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে.

en: The name "%s" is already used by another host aggregate.
as: অন্য হষ্টৰ গড়ৰৰ দ্বৰা "%s" নামটো ইতিমধ্যে ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে.

en: The name of the physical network over which the virtual network is implemented.
as: ফিজিকেল নেটৱৰ্কৰ নামটো যাৰ ওপৰত ভিৰচুৱেল নেটৱৰ্কটো কাৰ্যকৰী কৰা হয়.

en: The page you were looking for doesn't exist
as: আপুনি বিচৰা পৃষ্ঠাটো বৰ্তি থকা নাই

en: The physical mechanism by which the virtual network is implemented.
as: ফিজিকেল কাৰিকৰীটো যাৰ দ্বাৰা ভিৰচুৱেল নেটৱৰ্কটো কাৰ্যকৰী কৰা হয়.

en: The pseudo folder cannot be deleted since it is not empty.
as: ছিউড' ফল্ডাৰটো ডিলিট কৰিব পৰা নগল যিহেতু এইটো খালী নহয়.

en: The raw contents of the environment file.
as: পৰিৱেশ ফাইলটোৰ শাৰীৰ বিষয়বস্তুবোৰ.

en: The raw contents of the template.
as: নমুনাটোৰ শাৰীৰ বিষয়বস্তুবোৰ.

en: The requested feature '%(feature)s' is unknown. Please make sure to specify a feature defined in FEATURE_MAP.
as: '%(feature)s' অনুৰোধ কৰা বৈশিষ্ট্যটো অজ্ঞাত. অনুগ্ৰহ কৰি FEATURE_MAP ত বাখ্যা কৰা বৈশিষ্ট্য এটা নিৰ্দিষ্ট কৰিবলৈ নিশ্চিত কৰক.

en: The requested instance cannot be launched. The following requested resource(s) exceed quota(s): %s.
as: দাবী কৰা উদাহৰণটো আৰম্ভ কৰিব পৰা নগল. নিম্নোক্ত দাবী কৰা সম্পদটোৱে (বোৰ) কোটা(বোৰ) অতিক্ৰম কৰিছে: %s.

en: The requested instance port is already associated with another floating IP.
as: দাবী কৰা উদাৰণটো ইতিমধ্যে অন্য ফ্লটিং IP ৰ সৈতে জড়িত হৈছে.

en: The specified port is invalid.
as: নিৰ্ধাৰিত পোৰ্টটো অবৈধ.

en: The state to start in.
as: আৰম্ভ কৰিবলৈ অৱস্থাটো.

en: The state to start the network in.
as: নেটৱৰ্ক আৰম্ভ কৰিবলৈ অৱস্থাটো.

en: The subnet in the Network Address is too small (/%s).
as: নেটৱৰ্ক ঠিকনাটোত থকা উপনেটটো যথেষ্ট সৰু (/%s).

en: The volume size cannot be less than the image minimum disk size (%sGB)
as: আয়তনৰ আকাৰটো ছবি নূন্যতম ডিস্ক আকাৰটোতকৈ কম হব নোৱাৰে (%sGB)

en: The volume size cannot be less than the image size (%s)
as: আয়তনৰ আকাৰটো ছবি আকাৰটোতকৈ কম হব নোৱাৰে (%s)

en: The volume size cannot be less than the snapshot size (%sGB)
as: আয়তনৰ আকাৰটো স্নেপশ্বট আকাৰটোতকৈ কম হব নোৱাৰে (%sGB)

en: The volume size cannot be less than the source volume size (%sGB)
as: আয়তন আকাৰটো উত্স আয়তন আকাৰটোতকৈ কম হব নোৱাৰে (%sGB)

en: There are no meters defined yet.
as: এতিয়ালৈকে কোনো মিটাৰ নিৰ্ধাৰণ কৰা নাই.

en: There is not enough capacity for this flavor in the selected availability zone. Try again later or select a different availability zone.
as: নিৰ্বাচিত উপলব্ধতাৰ মণ্ডলটোত এই ফ্লেভাৰটোৰ বাবে যথেষ্ট ঠাই নাই. অনুগ্ৰহ কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰক বা এটা বেলেগ উপলব্ধতাৰ মণ্ডল নিৰ্বাচনক কৰক.

en: There was a problem parsing the %(prefix)s: %(error)s
as: %(prefix)s টো ভাগ কৰোতে এটা সমস্যা আছিল: %(error)s

en: This is required for operations to be performed throughout the lifecycle of the stack
as: ষ্টেকটোৰ জীৱনচক্ৰটোৰ সময়চোৱাত সম্পাদন কৰিবলগীয়া কাৰ্যবোৰৰ বাবে এইটো প্ৰয়োজনীয়

en: This name is already taken.
as: এই নামটো ইতিমধ্যে লোৱা হৈছে.

en: This volume is currently attached to an instance. In some cases, creating a snapshot from an attached volume can result in a corrupted snapshot.
as: উদাহৰণ এটালৈ এই আয়তনটো বৰ্তমান সংলগ্ন কৰা হৈছে. কিছুমান ক্ষেত্ৰত, সংলগ্ন আয়তন এটাৰ পৰা স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰাটোৱে নষ্ট হোৱা স্নেপশ্বট এটাৰ দৰে ফলাফল দিব পাৰে.

en: Time
as: সময়

en: Time Since Event
as: ঘটনাৰ পৰা সময়

en: Time since created
as: তৈয়াৰ কৰাৰ পৰা সময়টো

en: Timeout
as: সময় উকলি গল

en: Timezone
as: সময়মণ্ডল

en: Title
as: শিৰোনাম

en: To
as: ...লৈ

en: To Port
as: পোৰ্টলৈ

en: To date to must be greater than From date.
as: ...তাৰিখলৈ টো ...তাৰিখৰ পৰাটোতকৈ ডাঙৰ হোৱাটো অপৰিহাৰ্য.

en: To specify an allowed IP range, select &quot;CIDR&quot;. To allow access from all members of another security group select &quot;Security Group&quot;.
as: IP পৰিসৰটো নিৰ্ধাৰণ আৰু অনুমোদন কৰিবলৈ, &quot;CIDR&quot; নিৰ্বাচন কৰক. অন্য সুৰক্ষা গোটৰ সকলোবোৰ সদস্যৰ পৰা প্ৰৱেশ অনুমতি দিবলৈ, &quot;Security Group&quot; নিৰ্বাচন কৰক.

en: Topology
as: টোপোলজি

en: Total Size of LUKS Volumes and Snapshots (GB)
as: LUKS আয়তনবোৰ আৰু স্নেপশ্বটবোৰৰ মুঠ আকাৰ (GB)

en: Total Size of Volumes and Snapshots (GB)
as: আয়তন আৰু স্নেপশ্বটবোৰৰ মুঠ আকাৰ (GB)

en: Total disk usage (GB * Hours Used) for the project
as: প্ৰক্ষেপটোৰ বাবে মুঠ ডিস্ক ব্যৱহাৰ (GB * ব্যৱহাৰৰ ঘন্টা )

en: Total size of stored objects
as: জমা কৰা বস্তুবোৰৰ মুঠ আকাৰ

en: Transform Protocol
as: পৰিৱৰ্তন কৰা প্ৰটকল

en: Trunk
as: ট্ৰাংক

en: Type
as: প্ৰকাৰ

en: Type and version of datastore.
as: ডাটা জমা কৰাটোৰ প্ৰকাৰ আৰু সংস্কৰণ.

en: Unable to add Firewall "%s".
as: "%s" ফায়াৰৱাললৈ যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to add IKE Policy "%s".
as: IKE নীতি "%s" যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to add IPSec Policy "%s".
as: IPSec নীতি "%s" যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to add IPSec Site Connection "%s".
as: IPSec ছাইট সংযোগ "%s" যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to add Policy "%s".
as: "%s" নীতি যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to add Rule "%s".
as: "%s" নিয়ম যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to add VIP "%s".
as: VIP "%s" যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to add VPN Service "%s".
as: VPN সেৱা "%s" যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to add member(s)
as: সদস্য(বোৰ) যোগ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to add monitor
as: নিৰীক্ষণকৰ্তা যোগ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to add monitor.
as: নিৰীক্ষণকৰ্তা যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to add pool "%s".
as: "%s" পুল যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to add rule to security group.
as: সুৰক্ষা গোটলৈ ৰোল যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to add user to primary project.
as: প্ৰাথমিক প্ৰক্ষেপলৈ ব্যৱহাৰকৰ্তা যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to allocate Floating IP.
as: ফ্লটিং IP নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to associate IP address %s.
as: IP ঠিকনা %s জড়িত কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to associate floating IP.
as: ফ্লটিং IP জড়িত কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to associate monitor.
as: নিৰীক্ষণকৰ্তা জড়িত কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to attach volume.
as: আয়তন সংলগ্ন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to change password.
as: পাছৱৰ্ড সলনি কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to change the volume type for volume: "%s"
as: আয়তনৰ বাবে আয়তন প্ৰকাৰ সলনি কৰিবলৈ অক্ষম: "%s"

en: Unable to clear gateway for router "%(name)s": "%(msg)s"
as: "%(name)s" ৰাউটাৰৰ বাবে গেটৱে সম্পন্ন কৰিবলৈ অক্ষম: "%(msg)s"

en: Unable to connect to Neutron.
as: নিউট্ৰনলৈ সংযোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to copy object.
as: বস্তু প্ৰতিলিপি কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create QoS Spec.
as: QoS স্পেক তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create container.
as: ধাৰক তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create domain "%s".
as: "%s" ক্ষেত্ৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create encrypted volume type.
as: এনক্ৰিপ্ট কৰা আয়তন প্ৰকাৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create flavor "%s".
as: "%s" ফ্লেভাৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create flavor.
as: ফ্লেভাৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create group.
as: গোট তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create host aggregate "%s".
as: "%s" হষ্ট গড় তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create host aggregate.
as: হষ্ট গড় তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create job binary
as: কাৰ্য বাইনেৰী তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to create key pair: %(exc)s
as: মুখ্য যোৰা তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম: %(exc)s

en: Unable to create network "%s".
as: "%s" নেটৱৰ্ক তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create new cluster for job.
as: নতুন ক্লাষ্টাৰ কাৰ্য তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create project "%s".
as: প্ৰক্ষেপ "%s" তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create pseudo-folder.
as: ছিউড'-ফল্ডাৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create role.
as: ৰোল তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create snapshot.
as: স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create spec.
as: স্পেক তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create subnet "%s".
as: "%s" উপনেট তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create the cluster
as: ক্লাষ্টাৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to create user.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create volume backup.
as: আয়তন বেকআপ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create volume snapshot.
as: আয়তন স্নেপশ্বট তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create volume type extra spec.
as: আয়তন প্ৰকাৰ অতিৰিক্ত স্পেকতৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create volume type.
as: আয়তন প্ৰকাৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to create volume.
as: আয়তন তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to delete IKE Policy: %s
as: IKE নীতি ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম: %s

en: Unable to delete IPSec Policy: %s
as: IPSec নীতি: %s

en: Unable to delete IPSec Site Connection: %s
as: IPSec ছাইট সংযোগ ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম: %s

en: Unable to delete VIP. %s
as: VIP ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to delete VPN Service: %s
as: VPN সেৱা ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম: %s

en: Unable to delete container.
as: ধাৰক ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to delete firewall. %s
as: ফায়াৰৱাল ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to delete member. %s
as: সদস্য ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to delete monitor. %s
as: নিৰীক্ষণকৰ্তা ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to delete policy. %s
as: নীতি ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to delete pool. %s
as: পুল ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to delete router "%s"
as: "%s" ৰাউটাৰ ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to delete router rule.
as: ৰাউটাৰ নিয়ম ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to delete rule. %s
as: নিয়ম ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to determine if availability zones extension is supported.
as: নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ অক্ষম যদি উপলব্ধতাৰ মণ্ডলবোৰৰ সম্প্ৰসাৰণটো সমৰ্থন কৰে.

en: Unable to determine if volume type encryption is supported.
as: নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ অক্ষম যদি আয়তন প্ৰকাৰ এনক্ৰিপশ্বনটো সমৰ্থন কৰে.

en: Unable to disassociate floating IP.
as: ফ্লটিং IP সংযোগবিহীন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to disassociate monitor.
as: নিৰীক্ষকক জড়িতহীন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to edit spec.
as: স্পেক সম্পাদনা কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to edit volume type extra spec.
as: আয়তন প্ৰকাৰৰ অতিৰিক্ত স্পেক উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to extend volume.
as: আয়তন প্ৰসাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch EC2 credentials.
as: EC2 পৰিচয়পত্ৰবোৰ পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch available images.
as: উপলব্ধ ছবিবোৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch cluster list
as: ক্লাষ্টাৰ তালিকা আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to fetch cluster template list
as: ক্লাষ্টাৰ নমুনাৰ তালিকা আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to fetch cluster template.
as: ক্লাষ্টাৰ নমুনা আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch cluster to scale
as: জুখিবলৈ ক্লাষ্টাৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to fetch cluster to scale.
as: জুখিবলৈ ক্লাষ্টাৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch clusters.
as: ক্লাষ্টাৰবোৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch data sources.
as: ডাটা উত্সবোৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch flavor for template.
as: নমুনাৰ বাবে ফ্লেভাৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch floating ip pools.
as: ফ্লটিং ip পুলবোৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch image choices.
as: ছবিৰ পছন্দবোৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch instance details.
as: উদাহৰণৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণবোৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch job binary list.
as: কাৰ্য বাইনেৰীৰ তালিকা আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch job binary: %(exc)s
as: কাৰ্য বাইনেৰী আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম: %(exc)s

en: Unable to fetch job executions.
as: কাৰ্য কাৰ্যকৰীকৰণবোৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch jobs.
as: কাৰ্যবোৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch keypair choices.
as: মুখ্য যোৰা পছন্দবোৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch node group details.
as: নোড গোটৰ বিৱৰণ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch node group template list.
as: নোড গোট নমুনাৰ তালিকা আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch plugin details.
as: প্লাগইনৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch plugin list.
as: প্লাগইন তালিকা আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch template object.
as: নমুনাৰ বস্তু আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch template to copy.
as: প্ৰতিলিপিৰ বাবে নমুনা আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to fetch the image details
as: ছবিৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to find backup!
as: বেকআপ বিচাৰি উলিয়াবলৈ অক্ষম!

en: Unable to find default role.
as: ডিফল্ট ৰোল বিচাৰি উলিয়াবলৈ অক্ষম.

en: Unable to generate process choices.
as: প্ৰক্ৰিয়াৰ পছন্দবোৰ প্ৰস্তুত কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get EC2 credentials
as: EC2 পৰিচয়পত্ৰবোৰ পাবলৈ অক্ষম

en: Unable to get RDP console for instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণটোৰ বাবে RDP কনছোল পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get SPICE console for instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণটোৰ বাবে SPICE কনছোল পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get VNC console for instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণটোৰ বাবে VNC কনছোল পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get cinder services list.
as: ছাইণ্ডাৰ সেৱাবোৰৰ তালিকা পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get database backup data.
as: ডাটাবেছ বেকআপ ডাটা লাভ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get databases data.
as: ডাটাবেছ ডাটা লাভ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get events for stack "%s".
as: "%s" ষ্টেকৰ বাবে ঘটনাবোৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get flavor list
as: ফ্লেভাৰ তালিকা পাবলৈ অক্ষম

en: Unable to get host aggregate list
as: হষ্ট গড় তালিকা লাভ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to get log for instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণৰ বাবে ল'গ পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get network agents info.
as: নেটৱৰ্ক এজেন্টবোৰৰ তথ্য পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get network agents list.
as: নেটৱৰ্ক এজেন্টবোৰৰ তালিকা পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get node group details.
as: নোড গোটোৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get nova services list.
as: নোভা সেৱাবোৰৰ তালিকা পাবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get openrc credentials
as: মুক্তrc পৰিচয়পত্ৰবোৰ পাবলৈ অক্ষম

en: Unable to get quota info.
as: কোটা তথ্য লাভ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get resources for stack "%s".
as: "%s" ষ্টেকৰ বাবে সম্পদবোৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to get subnet "%s"
as: "%s" উপনেট পাবলৈ অক্ষম

en: Unable to get the available hosts
as: উপলব্ধ হষ্টবোৰ লাভ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to get user data.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ডাটা লাভ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to import key pair.
as: মুখ্য যোৰা আমদানি কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to launch %(count)s named "%(name)s".
as: "%(name)s" নামৰ %(count)s আৰম্ভ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to launch job.
as: কাৰ্য আৰম্ভ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to list containers.
as: ধাৰকবোৰ তালিকা কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to list database backups for parent.
as: মুখ্যৰ বাবে ডাটাবেছ বেকআপবোৰ তালিকা কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to list database instances to backup.
as: বেকআপ দিবলৈ ডাটাবেছ উদাহৰণবোৰৰ তালিকা কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to list dhcp agents hosting network.
as: এজেন্টবোৰ হষ্ট কৰা নেটৱৰ্ক তালিকা কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to load the specified image. %s
as: নিৰ্ধাৰিত ছবিটো লোড কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to load the specified snapshot.
as: নিৰ্ধাৰিত স্নেপশ্বট লোড কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to load the specified volume. %s
as: নিৰ্ধাৰিত আয়তনটো লোড কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to locate VIP to delete. %s
as: ডিলিট কৰিবলৈ VIP নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to lookup volume or backup information.
as: আয়তন চাবলৈ বা তথ্য বেকআপ দিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to modify domain "%s".
as: "%s" ক্ষেত্ৰ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to modify flavor "%s".
as: "%s" ফ্লেভাৰ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to modify instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to modify project "%s".
as: "%s" প্ৰক্ষেপ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to obtain flavors.
as: ফ্লেভাৰবোৰ আহৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to parse IP address %s.
as: IP ঠিকনা %s পাৰ্জ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to populate anti-affinity processes.
as: বন্ধুত্ব বিৰোধী প্ৰক্ৰিয়াবোৰ ৰক্ষা কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to process plugin tags
as: প্লাগইন টেগবোৰ প্ৰক্ৰিয়া কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to rebuild instance.
as: উদাহৰণ পুনৰ নিৰ্মাণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to resize instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণ পুনৰ আকাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to resize volume. %s
as: আয়তন পুনৰ আকাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to restore backup.
as: বেকআপ পুনৰ জমা কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve IKE Policies list.
as: IKE নীতিবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve IKE Policy details.
as: IKE নীতিৰ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve IKE Policy details. %s
as: IKE নীতি বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron for instance "%(name)s" (%(id)s).
as: "%(name)s" (%(id)s) উদাহৰণটোৰ বাবে নিউট্ৰনৰ পৰা IP ঠিকনা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron.
as: নিউট্ৰনৰ পৰা IP ঠিকনা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve IPSec Policies list.
as: IPSec নীতিবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve IPSec Policy details.
as: IPSec নীতিৰ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve IPSec Policy details. %s
as: IPSec নীতি বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to retrieve IPSec Site Connection details.
as: IPSec ছাইট সংযোগ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve IPSec Site Connection details. %s
as: IPSec ছাইট সংযোগ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to retrieve IPSec Site Connections list.
as: IPSec ছাইট সংযোগবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve Nova availability zones.
as: নোভা উপলব্ধতাৰ মণ্ডলবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve QoS Spec association.
as: QoS স্পেক সংস্থা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve QoS Spec details.
as: QoS স্পেকৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve QoS Specs.
as: QoS স্পেকবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve QoS spec details.
as: QoS স্পেক বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve QoS spec list.
as: QoS স্পেক তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve QoS specs
as:  QoS স্পেকবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve VIP details.
as: VIP পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve VIP details. %s
as: VIP ৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to retrieve VPN Service details.
as: VPN সেৱাৰ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve VPN Service details. %s
as: VPN সেৱা বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to retrieve VPN Services list.
as: VPN সেৱাবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve a list of external networks "%s".
as: "%s" বাহ্যিক নেটৱৰ্কবোৰৰ তালিকা এখন উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve agent list.
as: এজেন্ট তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve an external network "%s".
as: এটা "%s" বাহ্যিক নেটৱৰ্কৰ বাবে পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve attachment information.
as: সংলগ্ন কৰা তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve availability zone list.
as: উপলব্ধতা মণ্ডলৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve availability zones.
as: উপলব্ধতাৰ মণ্ডলবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve available metadata for aggregate.
as: গড় কৰিবৰ বাবে উপলব্ধ মেটাডাটা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve available metadata for flavors.
as: ফ্লেভাৰবোৰৰ বাবে উপলব্ধ মেটাডাটা উদ্ধাৰ কৰিব পৰা নগল.

en: Unable to retrieve available properties for image.
as: ছবিৰ বাবে উপলব্ধ সম্পত্তিবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve backup details.
as: বেকআপৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve compute host information.
as: গণনা কৰা হষ্ট তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve compute limit information.
as: গণনা সীমাৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve container list.
as: ধাৰক তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve data processing plugins.
as: ডাটা প্ৰক্ৰিয়া কৰা প্লাগইনবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve database instances.
as: ডাটাবেছ উদাহৰণবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve database size information.
as: ডাটাবেছ আকাৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve default Neutron quota values.
as: ডিফল্ট নিউট্ৰন কোটা মানবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve default quota values.
as: ডিফল্ট কোটা মানবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve details for backup: %s
as: বেকআপৰ বাবে পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম: %s

en: Unable to retrieve details for database instance: %s
as: ডাটাবেছ উদাহৰণৰ বাবে পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম: %s

en: Unable to retrieve details for instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণটোৰ বাবে পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve details for network "%s".
as: "%s" নেটৱৰ্কৰ বাবে বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve details for parent backup: %s
as: মুখ্য বেকআপৰ বাবে পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম: %s

en: Unable to retrieve details for router "%s".
as: "%s" ৰাউটাৰৰ বাবে পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve details.
as: বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve domain details.
as: ক্ষেত্ৰ বিৱৰণবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve domain information.
as: ক্ষেত্ৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve domain list.
as: ক্ষেত্ৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve extensions information.
as: সম্প্ৰসাৰিতবোৰৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve extra spec list.
as: অতিৰিক্ত স্পেক তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve firewall details.
as: ফায়াৰৱাল বিৱৰণ ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve firewall list.
as: ফায়াৰৱাল তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve flavor access list. Please try again later.
as: ফ্লেভাৰত প্ৰৱেশ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. অনুগ্ৰহ কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰক.

en: Unable to retrieve flavor details.
as: ফ্লেভাৰৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%(name)s" (%(id)s).
as: "%(name)s" (%(id)s) উদাহৰণটোৰ বাবে ফ্লেভাৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%s".
as: "%s" উদাহৰণৰ বাবে ফ্লেভাৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve flavor list.
as: ফ্লেভাৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve flavors.
as: ফ্লেভাৰবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve floating IP addresses.
as: ফ্লটিং IP ঠিকনাবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve floating IP pools.
as: ফ্লটিং IP পুলবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve group list.
as: গোট তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve group list. Please try again later.
as: গোট তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. অনুগ্ৰহ কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰক.

en: Unable to retrieve group users.
as: গোট ব্যৱহাৰকৰ্তা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve health monitor details. %s
as: স্বাস্থ্য নিৰীক্ষণকৰ্তা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to retrieve host aggregates list.
as: হষ্ট গড় তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve host information.
as: হষ্ট তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve hypervisor information.
as: হাইপাৰভিজৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve hypervisor instances list.
as: হাইপাৰভিজৰ উদাহৰণবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve hypervisor statistics.
as: হাইপাৰভিজৰ পৰিসংখ্যাবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve image details.
as: ছবিৰ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve image list
as: ছবিৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve image list.
as: ছবিৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve image.
as: ছবি উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve images for the current project.
as: চলিত প্ৰক্ষেপটোৰ বাবে ছবিবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve images with filter %s.
as: %s ফিল্টাৰৰ সৈতে ছবিবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve images.
as: ছবিবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance action list.
as: উদাহৰণ কাৰ্য তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance details.
as: উদাহৰণৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance flavors.
as: উদাহৰণৰ ফ্লেভাৰবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance list.
as: উদাহৰণৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance password.
as: উদাহৰণ পাছৱৰ্ড উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance project information.
as: উদাহৰণ প্ৰক্ষেপ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance size information.
as: উদাহৰণ আকাৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instance.
as: উদাহৰণ তৈয়াৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instances list.
as: উদাহৰণবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve instances.
as: উদাহৰণবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve key pair list.
as: মুখ্য যোৰা তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve key pairs.
as: মুখ্য যোৰাবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve limit information.
as: সীমিত তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve list of security groups
as: সুৰক্ষিত গোটবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve list of volume snapshots.
as: আয়তন স্নেপশ্বটবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve list of volumes.
as: আয়তনবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve member details.
as: সদস্যৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve member details. %s
as: সদস্যৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to retrieve member list.
as: সদস্যৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve metadata.
as: মেটাডাটা উদ্ধাৰ কৰিবৰৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve monitor details.
as: নিৰীক্ষণকৰ্তাৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve monitor list.
as: নিৰীক্ষণকৰ্তাৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve monitors list.
as: নিৰীক্ষণকৰ্তাবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve network details.
as: নেটৱৰ্কৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve network profile details.
as: নেটৱৰ্ক প্ৰফাইল বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve network quota information.
as: নেটৱৰ্ক কোটা তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve network.
as: নেটৱৰ্ক উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve networks list.
as: নেটৱৰ্কবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve networks.
as: নেটৱৰ্কবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ সক্ষম.

en: Unable to retrieve object list.
as: বস্তু তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve object.
as: বস্তু উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve plugin.
as: প্লাগইন উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve policies list.
as: নীতিবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve policy details.
as: নীতিৰ বিৱৰণবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve policy list (%(error)s).
as: নীতি তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম (%(error)s).

en: Unable to retrieve policy list.
as: নীতিৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve pool details.
as: পুলৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve pool details. %s
as: পুলৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to retrieve pool subnet. %s
as: পুল উপনেট ডিলিট কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to retrieve pool. %s
as: পুল উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. %s

en: Unable to retrieve pools list.
as: পুলবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve port details
as: পোৰ্টৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve port details.
as: পোৰ্টৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve project details.
as: প্ৰক্ষেপৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve project domain.
as: প্ৰক্ষেপ ক্ষেত্ৰখন উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve project information.
as: প্ৰক্ষেপ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve project list.
as: প্ৰক্ষেপ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve providers list.
as: আগবঢ়াওতাৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve public images.
as: ৰাজহুৱা ছবিবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve quota information.
as: কোটা তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve resource.
as: সম্পদ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve role list.
as: ৰোল তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve roles list.
as: ৰোলবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve router details.
as: ৰাউটাৰৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve router list.
as: ৰাউটাৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve router.
as: ৰাউটাৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve routers list.
as: ৰাউটাবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve rule details.
as: নিয়মৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve rules (%(error)s).
as: নিয়মবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম (%(error)s).

en: Unable to retrieve rules list.
as: নিয়মবোৰৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve security group list. Please try again later.
as: নিৰীক্ষকৰ গোট তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. অনুগ্ৰহ কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰক.

en: Unable to retrieve security group.
as: সুৰক্ষাৰ গোট উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve security groups for instance "%(name)s" (%(id)s).
as: "%(name)s" (%(id)s) উদাহৰণটোৰ বাবে সুৰক্ষাৰ গোট উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve security groups.
as: সুৰক্ষা গোটবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve snapshot details.
as: স্নেপশ্বটৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve snapshot list.
as: স্নেপ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve stack list.
as: ষ্টেক তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve stack template.
as: ষ্টেক নমুনা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve stack.
as: ষ্টেক উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve subnet details
as: উপনেটৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve subnet details.
as: উপনেটৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve tenant limits.
as: পট্টাধাৰী সীমাবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated
as: আপডেট কৰিবলগীয়া গড় উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated.
as: আপডেট কৰিবলগীয়া গড় উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve the flavor metadata.
as: ফ্লেভাৰ মেটাডাটা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve the image to be updated.
as: আপডেট কৰিবলৈ ছবিটো উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve the specified pool.
as: নিৰ্ধাৰিত পুল উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve the specified pool. Unable to add VIP "%s".
as: নিৰ্ধাৰিত পুলটো উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. VIP "%s" যোগ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve the volume type list.
as: আয়তন প্ৰকাৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve usage information.
as: ব্যৱহাৰৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve user domain role assignments.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ক্ষেত্ৰখনৰ ৰোল কাৰ্যবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve user information.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve user list.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve user list. Please try again later.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম. অনুগ্ৰহ কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰক.

en: Unable to retrieve user roles.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা ৰোলবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve users.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve version information.
as: সংস্কৰণ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume backups.
as: আয়তন বেকআপবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume details.
as: আয়তনৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume information for volume: "%s"
as: আয়তনৰ বাবে আয়তন তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম: "%s"

en: Unable to retrieve volume information.
as: আয়তন তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume limit information.
as: আয়তন সীমিত তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume list for instance "%(name)s" (%(id)s).
as: "%(name)s" (%(id)s) উদাহৰণটোৰ বাবে আয়তনৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume list.
as: আয়তন তালিকা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume project information.
as: আয়তন প্ৰক্ষেপ তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume snapshot.
as: আয়তন স্নেপশ্বট উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume snapshots.
as: আয়তন স্নেপশ্বটবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve volume type details.
as: আয়তন প্ৰকাৰৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume type encryption details.
as: আয়তন প্ৰকাৰ এনক্ৰিপশ্বনৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume type encryption information.
as: আয়তন প্ৰকাৰ এনক্ৰিপশ্বন তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume type extra spec details.
as: আয়তন প্ৰকাৰৰ অতিৰিক্ত স্পেকৰ বিৱৰণ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume type name.
as: আয়তন প্ৰকাৰৰ নাম উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume types
as: আয়তন প্ৰকাৰবোৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to retrieve volume.
as: আয়তন উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to retrieve volume/instance attachment information
as: আয়তন/উদাহৰণ সংযোজিত তথ্য উদ্ধাৰ কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to set Domain Context.
as: ক্ষেত্ৰ প্ৰসংগ ছেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to set flavor access for project %s.
as: %s প্ৰক্ষেপৰ বাবে ফ্লেভাৰ প্ৰৱেশ ছেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to set gateway.
as: গেটৱে ছেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to set project quotas.
as: প্ৰক্ষেপ কোটাবোৰ ছেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to sort instance flavors.
as: উদাহৰণৰ ফ্লেভাৰবোৰ বৰ্গীকৰণ কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update container access.
as: ধাৰকত প্ৰৱেশ আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update default quotas.
as: ডিফল্ট কোটাবোৰ আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update group.
as: গোট আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to update image "%s".
as: "%s" ছবি আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update object.
as: বস্তু আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update role.
as: ৰোল আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update row
as: শাৰী আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to update subnet "%s".
as: "%s" উপনেট আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update the aggregate metadata.
as: গড় মেটাডাটা আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update the aggregate.
as: গড় আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update the flavor metadata.
as: ফ্লেভাৰ মেটাডাটা আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update the group.
as: গোট আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update the image metadata.
as: ছবি মেটাডাটা আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update the user.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update volume snapshot status.
as: আয়তন স্নেপশ্বট অৱস্থাবোৰ আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update volume snapshot.
as: আয়তন স্নেপশ্বট আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update volume status to "%s".
as: "%s" লৈ আয়তন স্থিতি আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to update volume.
as: আয়তন আপডেট কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to upload cluster template file
as: ক্লাষ্টাৰ নমুনা ফাইল আপলোড কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to upload job binary
as: কাৰ্য বাইনেৰী আপলোড কৰিবলৈ অক্ষম

en: Unable to upload object.
as: বস্তু আপলোড কৰিবলৈ অক্ষম.

en: Unable to upload volume to image for volume: "%s"
as: ছবিলৈ আয়তন আপলোড কৰিবলৈ অক্ষম: "%s" আয়তনৰ বাবে

en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Unknown instance
as: অজ্ঞাত উদাহৰণ

en: Unknown instance (None)
as: অজ্ঞাত উদাহৰণ (নাই)

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unrescuing
as: উদ্ধাৰ কৰা নাই

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unshelving
as: জমা কৰা নাই

en: Up
as: ওপৰলৈ

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Up
as: ওপৰলৈ

en: Update
as: আপডেট

en: Update Aggregate Metadata
as: গড় মেটাডাটা আপডেট কৰক

en: Update Default Quotas
as: ডিফল্ট কোটাবোৰ আপডেট কৰক

en: Update Defaults
as: ডিফল্টবোৰ আপডেট কৰক

en: Update Flavor Metadata
as: ফ্লেভাৰ মেটাডাটা আপডেট কৰক

en: Update Group
as: গোট আপডেট কৰক

en: Update Image
as: ছবি আপডেট কৰক

en: Update Image Metadata
as: ছবি মেটাডাটা আপডেট কৰক

en: Update Metadata
as: মেটাডাটা আপডেট কৰক

en: Update Network
as: নেটৱৰ্ক আপডেট কৰক

en: Update Network Profile
as: নেটৱৰ্ক প্ৰফাইল আপডেট কৰক

en: Update Object
as: বস্তু আপডেট কৰক

en: Update Port
as: পোৰ্ট আপডেট কৰক

en: Update Role
as: ৰোল আপডেট কৰক

en: Update Router
as: ৰাউটাৰ আপডেট কৰক

en: Update Stack
as: ষ্টেক আপডেট কৰক

en: Update Stack Parameters
as: ষ্টেক উপকৰণবোৰ আপডেট কৰক

en: Update Status
as: আপডেটৰ স্থিতি

en: Update User
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাক আপডেট কৰক

en: Update Volume Snapshot Status
as: আয়তন স্নেপশ্বট স্থিতি আপডেট কৰক

en: Update Volume Status
as: আয়তন স্থিতি আপডেট কৰক

en: Update a subnet associated with the network. Advanced configuration are available at "Subnet Details" tab.
as: নেটৱৰ্কটোৰ সৈতে জড়িত উপনেট এটা আপডেট কৰক. "Subnet Details" টেবত উন্নত ৰূপৰেখা উপলব্ধ.

en: Update requests for this floating ip
as: এই ফ্লটিং ip টোৰ বাবে অনুৰোধবোৰ আপডেট কৰক

en: Update requests for this network
as: এই নেটৱৰ্কটোৰ বাবে অনুৰোধবোৰ আপডেট কৰক

en: Update requests for this port
as: এই পোৰ্টটোৰ বাবে অনুৰোধবোৰ আপডেট কৰক

en: Update requests for this router
as: এই ৰাউটাৰটোৰ বাবে অনুৰোধবোৰ আপডেট কৰক

en: Update requests for this subnet
as: এই উপনেটটোৰ বাবে অনুৰোধবোৰ আপডেট কৰক

en: Updated
as: আপেডট কৰা হল

en: Updated At
as: ...ত আপডেট কৰক

en: Updated subnet "%s".
as: "%s" উপনেট আপডেট কৰা হল.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Updating Password
as: পাছৱৰ্ড আপডেট কৰিছে

en: Updating volume "%s"
as: "%s" আয়তন আপডেট কৰিছে

en: Updating volume snapshot "%s"
as: "%s" আয়তন স্নেপশ্বট আপডেট কৰিছে

en: Upload
as: আপলোড কৰক

en: Upload File
as: ফাইল আপলোড কৰক

en: Upload Object
as: বস্তু আপলোড কৰক

en: Upload Objects
as: বস্তুবোৰ আপলোড কৰক

en: Upload Template
as: নমুনাবোৰ আপলোড কৰক

en: Upload Volume to Image
as: ছবিলৈ আয়তন আপলোড কৰক

en: Upload to Image
as: ছবিলৈ আপলোড কৰক

en: Uploaded image size
as: ছবিৰ আকাৰ আপলোড কৰা হল

en: Usage
as: ব্যৱহাৰ

en: Usage (Hours)
as: ব্যৱহাৰ (ঘন্টাবোৰ)

en: Usage Report
as: ব্যৱহাৰৰ ৰিপোৰ্ট

en: Use Server Default
as: ছাৰ্ভাৰ ডিফল্ট ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use a volume as source
as: এটা উত্স হিচাপে আয়তন ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use anti-affinity groups for processes
as: প্ৰক্ৰিয়াবোৰৰ বাবে বন্ধুত্ব বিৰোধী গোটবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use anti-affinity groups for:
as: বন্ধুত্ববিৰোধী গোটবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক: ... ৰ বাবে

en: Use image as a source
as: এটা উত্স হিচাপে ছবি ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use snapshot as a source
as: এটা উত্স হিচাপে স্নেপশ্বট ব্যৱহাৰ কৰক

en: User
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা

en: User "%s" was successfully created.
as: "%s" ব্যৱহাৰকৰ্তা সফলতাৰে তৈয়াৰ কৰা হল.

en: User %s has no role defined for that project.
as: উক্ত প্ৰক্ষেপটোৰ বাবে %s ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ কোনো ৰোল বাখ্যা কৰা হোৱা নাই.

en: User Credentials Details
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা পৰিচয়পত্ৰবোৰৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: User ID
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ID

en: User Name
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম

en: User Settings
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ ছেটিংবোৰ

en: User has been updated successfully.
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছে.

en: User name "%s" is already used.
as: "%s" ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম ইতিমধ্যে ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে.

en: Username
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম

en: Users
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰ

en: VCPU Hours
as: VCPU ঘন্টাবোৰ

en: VCPUs
as: VCPUবোৰ

en: VCPUs (total)
as: VCPUs (মুঠ)

en: VCPUs (used)
as: VCPUs (ব্যৱহৃত)

en: VIP %s was successfully updated.
as: VIP %s সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: VIP Details
as: VIP ৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: VIP Subnet
as: VIP উপনেট

en: VPN Service
as: VPN সেৱা

en: VPN Service %s was successfully updated.
as: VPN সেৱা %s সফলতাৰে আপডেট কৰা হৈছিল.

en: VPN Service Details
as: VPN সেৱা বিৱৰণ

en: VPN Service associated with this connection
as: এই সংযোগটোৰ সৈতে জড়িত VPN সেৱাটো

en: VPN Services
as: VPN সেৱাবোৰ

en: Valid integer greater than the DPD interval
as: বৈধত অখণ্ড সংখ্যাটো DPD বিৰতিটোতকৈ ডাঙৰ

en: Value
as: মান

en: Value (Avg)
as: মান (গড়)

en: Version
as: সংস্কৰণ

en: View Container
as: ধাৰক চাওক

en: View Credentials
as: পৰিচয়পত্ৰবোৰ চাওক

en: View Details
as: বিৱৰণবোৰ চাওক

en: View Extra Specs
as: অতিৰিক্ত স্পেকবোৰ চাওক

en: View Log
as: ল'গ চাওক

en: View Usage
as: ব্যৱহাৰ চাওক

en: Virtual Private Network
as: ভিৰচুৱেল প্ৰাইভেট নেটৱৰ্ক

en: Volume
as: আয়তন

en: Volume %(volume_name)s on instance %(instance_name)s
as: %(instance_name)s উদাহৰণত %(volume_name)s আয়তন

en: Volume Backup
as: আয়তন বেকআপ

en: Volume Backups
as: আয়তন বেকআপবোৰ

en: Volume Name
as: আয়তনৰ নাম

en: Volume Size
as: আয়তনৰ আকাৰ

en: Volume Snapshot
as: আয়তন স্নেপশ্বট

en: Volume Snapshots
as: আয়নত স্নেপশ্বট

en: Volume Source
as: আয়তন উত্স

en: Volume Type Encryption Details
as: আয়ত প্ৰকাৰ এনক্ৰিপশ্বনৰ পূংখানুপূংখ বিৱৰণ

en: Volume Types
as: আয়তন প্ৰকাৰবোৰ

en: Volume cannot be extended to %(req)iGB as you only have %(avail)iGB of your quota available.
as: %(req)iGB লৈ আয়তন প্ৰসাৰ কৰিব নোৱাৰি যিহেতু আপোনাৰ তাত আপোনাৰ উপলব্ধ কোটাৰ কেৱল %(avail)iGB আছে.

en: Volume mount point (e.g. 'vda' mounts at '/dev/vda'). Leave this field blank to let the system choose a device name for you.
as: আয়তন মাউন্ট বিন্দু (উদাহৰণ '/dev/vda' ত 'vda' মাউন্টবোৰ). আপোনাৰ বাবে ছিষ্টেমে ডিভাইচ নাম এটা পছন্দ কৰিবৰ বাবে এই ক্ষেত্ৰখন খালী এৰক.

en: Volume size in gigabytes (integer value).
as: জিগাবাইটবোৰত আয়তনৰ আকাৰ (অখণ্ড মান).

en: Volume size must be equal to or greater than the image minimum disk size (%sGB)
as: আয়তনৰ আকাৰটো ছবিৰ নূন্যতম ডিস্ক আকাৰতকৈ ডাঙৰ বা সমান হোৱাটো অপৰিহাৰ্য (%sGB)

en: Volume size must be equal to or greater than the image size (%s)
as: আয়তনৰ আকাৰটো ছবিৰ আকাৰতকৈ ডাঙৰ বা সমান হোৱাটো অপৰিহাৰ্য (%s)

en: Volume size must be equal to or greater than the origin volume size (%s)
as: আয়তনৰ আকাৰটো প্ৰকৃত আয়তন আকাৰতকৈ ডাঙৰ বা সমান হোৱাটো অপৰিহাৰ্য (%s)

en: Volume size must be equal to or greater than the snapshot size (%sGB)
as: আয়তনৰ আকাৰটো স্নেপশ্বট আকাৰতকৈ ডাঙৰ বা সমান হোৱাটো অপৰিহাৰ্য (%sGB)

en: Volume size must be greater than 0
as: আয়তন আকাৰটো 0 তকৈ ডাঙৰ হোৱাটো অপৰিহাৰ্য

en: Volume source must be specified
as: আয়তন উত্স নিৰ্ধাৰণ কৰাটো অপৰিহাৰ্য

en: Volumes
as: আয়তনবোৰ

en: Volumes per node
as: প্ৰতি নোডত আয়তনবোৰ

en: Volumes size (GB)
as: আয়তনবোৰৰ আকাৰ (GB)

en: Weight
as: ওজন

en: Which keypair to use for authentication.
as: বৈধতাৰ বাবে কোনটো মুখ্য যোৰা ব্যৱহাৰ কৰিব.

en: Yes
as: হয়

en: You are already using all of your available floating IPs.
as: আপুনি ইতিমধ্যে আপোনাৰ উপলব্ধ ফ্লটিং IPবোৰ ব্যৱহাৰ কৰিছে.

en: You are already using all of your available volumes.
as: আপোনাৰ উপলব্ধ সকলোবোৰ আয়তন আপুনি ইতিমধ্যে ব্যৱহাৰ কৰি আছে.

en: You cannot disable the user you are currently logged in as.
as: আপুনি বৰ্তমানে ... ৰ দৰে লগ ইন কৰা ব্যৱহাৰকৰ্তাবোৰ অক্ষম কৰিব নোৱাৰে.

en: You cannot revoke your administrative privileges from the domain you are currently logged into. Please switch to another domain with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
as: আপুনি বৰ্তমানে লগইন কৰা ক্ষেত্ৰখনৰ পৰা আপোনাৰ কৰ্তৃত্বৰ সুবিধাবোৰ  আপুনি বাতিল কৰিব নোৱাৰে. অনুগ্ৰহ কৰি কৰ্তৃত্বৰ সুবিধাবোৰৰ সৈতে অন্য এখন ক্ষেত্ৰলৈ যাওক বা কৰ্তৃত্বৰ ভূমিকাটো CLI ৰ জৰিয়তে মেনুৱেলী আঁতৰ কৰক.

en: You cannot revoke your administrative privileges from the project you are currently logged into. Please switch to another project with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
as: আপুনি বৰ্তমানে লগইন কৰা প্ৰক্ষেপটোৰ পৰা আপোনাৰ কৰ্তৃত্বৰ সুবিধাবোৰ  আপুনি বাতিল কৰিব নোৱাৰে. অনুগ্ৰহ কৰি কৰ্তৃত্বৰ সুবিধাবোৰৰ সৈতে অন্য প্ৰক্ষেপলৈ যাওক বা কৰ্তৃত্বৰ ভূমিকাটো CLI ৰ জৰিয়তে মেনুৱেলী আঁতৰ কৰক.

en: You may have mistyped the address or the page may have moved.
as: আপুনি ঠিকনাটো ভুলকৈ টাইপ কৰিব পাৰে বা পৃষ্ঠাটো আতঁৰ কৰিব পাৰে.

en: You must select a datastore type and version.
as: আপুনি এটা ডাটা সঞ্চয়ৰ প্ৰকাৰ আৰু সংস্কৰণ নিৰ্বাচন কৰাটো অপৰিহাৰ্য.

en: You must select a snapshot.
as: আপুনি স্নেপশ্বট এটা নিৰ্বাচন কৰাটো অপৰিহাৰ্য.

en: You must select a volume.
as: আপুনি আয়তন এটা নিৰ্বাচন কৰাটো অপৰিহাৰ্য.

en: You must select an image.
as: আপুনি ছবি এটা নিৰ্বাচন কৰাটো অপৰিহাৰ্য.

en: You must set volume size
as: আপুনি আয়তন প্ৰকাৰ ছেট কৰাটো অপৰিহাৰ্য

en: You must specify a password if you create a user.
as: আপুনি পাছৱৰ্ড এটা নিৰ্দিষ্ট যদি আপুনি ব্যৱহাৰকৰ্তা এজন তৈয়াৰ কৰে.

en: You must specify a template via one of the available sources.
as: উপলব্ধ উত্সবোৰৰ এটাৰ যোগেদি আপুনি নমুনা এটা নিৰ্দিষ্ট কৰাটো অপৰিহাৰ্য.

en: You must specify at least one database if you create a user.
as: আপুনি অতিকমেও এটা ডাটাবেছ তৈয়াৰ কৰাটো অপৰিহাৰ্য যদি আপুনি ব্যৱহাৰকৰ্তা এটা তৈয়াৰ কৰে.

en: Your image %s has been queued for creation.
as: তৈয়াৰীৰ বাবে আপোনাৰ ছবি %s য়ে শাৰী পাতিছে.

en: Zone
as: মণ্ডল

en: back-end
as: পিছফাল

en: bi-directional
as: উভয়-দিশত

[ctx: Both of front-end and back-end]
en: both
as: উভয়ে

en: clear
as: সম্পন্ন কৰক

en: disabled
as: অক্ষম কৰা হল

en: dm-crypt
as: dm-ক্ৰিপ্ট

en: environment
as: পৰিৱেশ

en: front-end
as: সন্মুখফাল

en: group14
as: গোট14

en: group2
as: গোট2

en: group5
as: গোট5

en: hold
as: ধৰি ৰাখক

en: instance
as: উদাহৰণ

en: pseudo-folder
as: ছিউড'-ফল্ডাৰ

en: response-only
as: কেৱল সঁহাৰি

en: restart
as: পুনৰ আৰম্ভ কৰক

en: restart-by-peer
as: পীৰৰ দ্বাৰা পুনৰ আৰম্ভ কৰক

en: seconds
as: ছেকেণ্ডবোৰ

en: template
as: নমুনা

en: transport
as: পৰিবহন

en: tunnel
as: টানেল

en: undefined
as: অনিৰ্ধাৰিত

en: unknown IP address
as: অজ্ঞাত IP ঠিকনা
